Skocz do zawartości

PSX Extreme 241


Oceń okładkę PSX Extreme 241  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 241



Rekomendowane odpowiedzi

SPOILERY Z TERMINATORÓW:

 

Kubo Sobku. Terminator Ocalenie? Serio?! Ta kupsztanga w której jest tyle nieścisłości, że gdyby powstał Skynet to w pierwszej kolejności wysłałby atomówkę prosto w chatę scenarzysty, w którym totalnie olano założenia uniwersum (tak, to jest uniwersum!) takie chociażby jak:

 

- T-600 które w Ocaleniu są  2 metrowymi brute'ami z podpiętymi gatlingami, choć w oryginale były to pierwsze modele infiltratorów pokrywane gumą (mówił o tym Reese w 1 części) i jakoś nijak nie mogę sobie wyobrazić tego 2x2 kloca który próbuje udawać człowieka i wbić się do bazy rebeliantów

- dlaczego T-800 będący prototypem dostaje od razu skórę Arnolda, skoro Arnold był dopiero modelem 101? Wyprodukowano 101 różnych wariantów skóry dla prototypów i wybrano akurat tą?

- czemu Connor wysadza fabrykę terminatorów przy użyciu ogniwa termonuklearnego, skoro te ogniwa były dostępne w modelach T-850, zaś T-800 miały ogniwa termoelektryczne (dlatego gdy T-1000 przebił T-800 w dwójce, to pojawiły się wyładowania, a nie wy*bało całej huty. Podobnie z Sarą Connor która zgniotła T-800 prasą i pojawiły się wyładowania). 

- czemu Skynet nie zabił Reese'a, a tak w ogóle to włamywanie się do moto-terminatorów czy bazy głównej Skynetu przy użyciu starego palmtopa, no co ja będę mówił :(

- Skynet tworzący hybrydę, no ok, ale czemu jej nie wychował, tak jak robił z T-1000 (nie były programowalne, były indoktrynowane - T1000 z dwójki był lojalnym psychopatą, co świetnie odegrał Robert Patrick).

- gdzie T-700, a nei stój, gdzie w ogóle poprzednie modele? :/ Poza tym wydaje mi się, że była nuklearna zima, w filmach przyszłość zawsze była pokazywana w nocy.

 

 

Takich kwiatków jest więcej. Cameron choć rozegrał serię mistrzowsko, to też trochę ma za uszami. Pierwotnie chciał by Connor był celowo wniesiony na szvzyt przez Skynet w celu jego zniszczenia, bo miał poczucie winy w stosunku do tego co zrobił ludzkości (sic!), a także np. usunął z oryginału dwójki bardzo ważną scenę zdejmowania blokady na uczenie się w T-800 (Skynet bał się buntu, który zreszą i tak nastąpił, a T-X z trójki pierwotnie służył do walki ze zbuntowanymi maszynami). T-800 dopiero wtedy zaczął pojmować ludzkość, przeszedł na ich stronę dobrowolnie i z własnej woli postanowił popełnić samobójstwo dla dobra ludzi.

 

Zresztą szkoda że pominąłeś Kroniki Sary Connor, tkóre z szacunkiem odniosły się do źródeł i uniwersum, a generalnie uważam je za bardzo udane i wnoszące kilka wątków do serii (głównie relacji między ludźmi, a maszynami).. Także sorry, ale podpadłeś mi tym tekstem, ale szanuję Twój (dziwny) gust, nic personalnego ;)

Odnośnik do komentarza

SPOILERY Z TERMINATORÓW:

 

Kubo Sobku. Terminator Ocalenie? Serio?! Ta kupsztanga w której jest tyle nieścisłości, że gdyby powstał Skynet to w pierwszej kolejności wysłałby atomówkę prosto w chatę scenarzysty, w którym totalnie olano założenia uniwersum (tak, to jest uniwersum!) takie chociażby jak:

W tekście wyraźnie napisałem, że w "Ocaleniu" przepisano historię na miękko ją rebootując i bardzo wyraźnie opisałem to na przykładzie zamiany laserów na wojskowe karabiny M16. Dlatego cała lista zarzutów, że jeden model Terminatorów jest ukazany tak, a inny siak i że to się ma ogólnie do uniwersum nijak - invalid. Rozumiem Cię, -srol- (EDIT: dlaczego ang. słowo "wiedza" jest tu zamieniane na SROL :D ) jest fajny, ale zupełnie mnie nie obchodzi, bo ten tekst dotyczył oddziaływania kulturowego filmu i treści ponadfilmowych przemycanych głównie w pierwszej i drugiej części. Powtarzam - to nie był tekst o lorze i komplementarności poszczególnych części "Terminatora". I jak słusznie zauważasz - pominąłem serial, bo jego oddziaływanie kulturowe jest promilowe w porównaniu do kinowych filmów.

 

Jednego też nie mogę pojąć - Ty naprawdę skrytykowałeś właśnie Camerona za to, że ma różne pomysły na uniwersum, które stworzył?

Edytowane przez Kuba_Sobek
Odnośnik do komentarza

Skrytykowałem Camerona za to, że pomysły miewa durne, ale ktoś na szczęście pieczę tam w wytwórni trzyma.

 

Ty trójkę sprowadziłeś do sztampowego fanservice'u, a Ocalenie do "ocierającego się o kunszt Camerona". Jak mniemam był to pewien skrót myślowy, a w zamyśle chodziło Ci o jego metaforyczne treści. W gruncie jednak rzeczy, oddziaływanie kulturowe Salvation jest takie, że ludzie jeszcze bardziej skojarzyli serię z gniotyzmem. Kroniki przynajmniej fajnie się oglądało, miało też kilka nawiązań do Biblii - a także zrodziło pewne rzesze fanów (nawet na filmwebie przez lata toczyły się tematy "w oczekiwaniu na sezon 3", a fani w USA próbowali uratować serial np. fundując kampanię objazdową z billboardami). Nie sądzę by Salvation miało jakąś specjalną rzeszę fanów. Myślę, że przeceniasz tą część pod wszystkimi względami. Ot, typowy popcorner z dziurami, średniak i tyle ;)

Odnośnik do komentarza

No wlasnie to nie do konca tak, ze "stoiska sa, to i PE tez". Wlasnie bodaj Zabka ma tak, ze ma miejsce np. na 30 tytulow, to biora 30 z potencjalnie najwieksza sprzedaza (stad czesto przewazaja pisma kobiece, bo maja wyzsza sprzedaz od tych dla facetow). Sa tez sieci, ktore np. oczekuja, ze beda mialy u siebie numer magazynu z czyms dedykowanym dla nich, zeby nie bylo jak wszedzie, bo wtedy czytelnik przyjdzie do nich i maja teoretycznie wieksza gwarancje wyzszej sprzedazy.

Odnośnik do komentarza

Poczta jak zwykle daje rade. Gazetka nadal nie przyszła :lapka:

Zeszły numer dostałem dwa tygodnie po premierze.

Czy ja mogę zamienić pozostałe numery na pdfa na przód? Nie wiem na rok czy coś, weź Perez zrób coś, bo przecież (pipi) mnie strzeli.

Odnośnik do komentarza

Michał: powinieneś dostawać przecie pdfa w dniu premiery kioskowej. Jednak rozumiem wkurzenie, bo jednak chciałoby sie numer miętolić.

Plugawy, idź do kiosku pod domem i poproś babkę, aby Ci zamówiła PE. Jeżeli Cię zna i będziesz chodził po odbiór, to powinna zamawiać.

Albo kup prenumeratę na trzy miechy i zobaczysz, czy Ci pasuje, comiesięczna dostawa gazetki do skrzynki:)

Odnośnik do komentarza

Nie tyle, ze nie podoba, tylko pismo ma inny klimat niz mialo jak je kupowalem regularnie i to sie nie zmieni. Raz do roku moge kupic je do pociagu. Teskty starej ekipy mi sie najlepiej czyta, nowych osob jakos nie moge zdzierzyc. Do tego pojawiaja sie teksty sponsorowane rodem z PSM, z ktorego dawno temu sie smialem wlasnie z tego powodu. Nie podoba mi sie oceniaczka, ale ta zmiana byla juz wyjasniana. Bez sensu wydaje mi sie, ze czesc tekstow jest "do gory nogami", skad taki uklad stron sie wzial? Doslownie jak w gazetce sklepowej gdzie w ten sposob oddziela sie rtv od agd. Papier jest w porzadku, listy tez czasem poczytam, minirecki sredniakow i mniej znanych gier tez sa ok. W spisie tresci bodajze przy recenzji Hellblade uzyto chyba grafiki koncepcyjnej albo fan artu bo twarz nie jest podobna do tej glownej bohaterki, czyt. jest ladniejsza.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale umówmy się: fakt, że "nie ma już starej gwardii" nie jest niczyją winą, a już z pewnością nie obecnego Naczelnego, więc Roger miło, że nam kolejny raz tłumaczysz jak sprawy wyglądają, ale naprawdę nie musisz. Argument "nie ma starej gwardii" jest z założenia inwalidą i nie jest to uwaga odnosząca się akurat do Plugawego, bo ten "zarzut" pojawia się regularnie. Na tej samej zasadzie można ubolewać, że Nawałka nie powołuje już Olisadebe do kadry, a Spice Girls coś długo nie wydają nowej płyty. Do PE piszą obecnie ludzie będący na bieżąco z branżą i taki warunek powinien być zawsze, a dla tych spoza obiegu nie ma tam już miejsca, poza sentymentalnymi tekstami wspominkowymi, nie ma co zakrzywiać rzeczywistości. Naturalna rotacja jest obecna w każdej dziedzinie, więc trzeba być naiwnym, by liczyć, że akurat PE ona ominie. Wiadomo, że kiedy powraca się do czytania PE po latach przerwy, to będzie "inaczej", bo inni ludzie go tworzą. Bo my - czytelnicy - być może się przez te lata zmieniliśmy, a razem z nami nasze oczekiwania. Będzie "inaczej", ale czy od razu "gorzej"? Nie sądzę. Być może u niektórych czytelników nostalgia bierze górę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przypuszczam, że jakby PE na siłę chciało być śmieszne i zrobiło jakąś wesołą kamerę typu "zjazd na fotelikach vol 2", to poleciałoby jeszcze więcej hejtu.
Już kiedyś Ściera chciał być "młodzieżowy", bo i za jego kadencji, pojawiło się stwierdzenie, że "PE to już nie to samo". No i taki Ściera wymyślił słowo "zaje.bongo" przy relacji z targów, co odbiło się hejtem i tłumaczeniem ze strony Aliena. Zresztą Roger już o tym tu pisał.
A czy dzisiaj chciałbym dzisiaj czytać relację z technoimprezy dwudziestoletniego szczyla, który zaczyna hyde park od słów "whooooooooooooooaaaaaaaaaaaaaa"? :)
PE wychodzi od 1997...  ekhm dwadzieścia lat, to szmat czasu. Niektórzy przez ten czas zdążyli się ożenić, rozwieść, narobić gówniaków, a co najgorsze... przestali grać.

A według mnie najlepsze lata dla PE to okres 1998-2000: mnóstwo dobrych gier na PSXa, pojawienie się PS2, screeny zaczęły już jakoś wyglądać, mnóstwo kolorowych recek, komiksów, szara strefa, kącik szperacza, opisy, cheaty, relacja z targów z babami, extreme party. I te ciągłe dopiski zgredów między sobą - czuć było że ekipa siedzi w redakcji po godzinach i pije piwo, ewentualnie dwa...  inne czasy.
PS. W dziale "retro" można otworzyć dział wspominkowy "mój pierwszy PE", w którym by się opisywało swoją pierwszą styczność z gazetką.. Do wygrania byłaby memorka, albo mazak:)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...