Skocz do zawartości

Redmitsu

Drony

Rekomendowane odpowiedzi

Elo, ktoś tu ma i lata dronem? Nie mogłem znalezc zadnego tematu zwiazanego z tymi "zabawkami"

Jakies wrazenia, opinie do danego modelu, akcesoria i modyfikacje dla nich. 

Kupiłem kilka dni temu Phantom 3 SE, narazie wykonałem 2 loty (z czego jeden na beginner mode, drugi juz normalnie). Jak trafie na dobra pogode to wrzuce jakis materiał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja miałem kiedyś zajawkę i postanowiłem nauczyć się latać dronem, kupiłem na bangood chińczyka za 150 zł który po pierwszym wylocie przyozdobił koronę najwyższego drzewa w parku jordana w krk xd Drugi był tańszy 80 zł bardziej stabilny łatwiejszy w kontroli, nawet w domu polatałem. Niestety po 3 dniach zielony dron przepadł na polu obsianym rozkwitającym na zielono rzepakiem  :frog:

Podobno te drony za gruby szmal latają same na ustawieniach auto, no ale chciałbym nauczyć się sterować dronem a nie tylko wypuszczać go w powietrze. Może do 3 razy sztuka...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Redmitsu - Phantom 3 SE spoko na początek, do filmowania i amatorskiego zastosowania wystarczy za świat. Proponuje tylko poczytać poradniki, żeby przyswoićwiedze elementarną ABC, jak najszybciej ściągnąć apke (aktywność słońca) na telefon i zawsze przed lataniem w trybie GPS sprawdzić aktywność słońca bo lubią zakłócić działanie GPS-a.

W modelarstwo bawie sie od 10 lat i przeszedłem chyba przez wszystko. Gwarantuje ci ,że takie latanie znudzi ci sie po miesiącu. Ja od 2 lat ścigam sie racerami (z ekipa Rotoinvaders z Kalisza). Wyścig po torze z bramek, 2 minuty lotu, prędkości do 150km/h. Taki wipeout w realu z gigantyczną dawką adrenaliny https://www.youtube.com/watch?v=v8pQEetryXQ W każdym prawie większym mieście są ekipy racerów, na pewno pomogą (grupa racekopter na facebooku).

Moge ci pomóc wejść w temat ... :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja posiadam 5-6 dronów z chin (takie wersje mini) i latam sobie po mieszkaniu. Podstawowy tryb latania opanowałem już bardzo dobrze, teraz zaczynam się bawić trybem acro i jest już o wiele trudniej. Miałem też fajny zestaw z fpv, ale niestety przez wadę wzroku ciężko mi latać z goglami. 

Dronami które robią zdjęcia/filmy nigdy nie latałem, ale z tego co się orientuje są tak napakowane elektroniką, że to nic trudnego. Podejrzewam, że moja papuga falista potrafiłaby nimi latać ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

quady sportowe FPV (first pilot view, latanie w goglach z transmisją obrazu z dziobu maszyny) a drony do filmowania to zupelnie inne platformy. Te drugie mają mieć jak najlepszą stabilizacje i bezpieczeństwo użytkowania. Kagańce pozakładane na żyroskopy tak aby nie wychylić więcej niż 45 stopni na strone, GPS z kagańcami itp. Drony sportowe to samoróbki z open sourcową elektroniką. 0 stabilizacji, cała moc procesora ma iść na kontrole żyro tak aby zminimalizować jakikolwiek lag. Latanie jest bardzo trudne bo nie ma stabilizacji ale pozwala na 100% kontrole maszyny. 

Polataj rok Phantomem, pointeresuj sie, jak ci sie spodoba to polecam przesiąść sie na drony sportowe FPV.

Edytowane przez hipcio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta