Skocz do zawartości

>>> PSX/PSONE FAQ


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy później...

PS'ki "gubiły" kolor kiedy podłączało się je przez przejściówkę euro. Swego czasu miałem dostęp do telewizora, który miał tylko takie wejście i inaczej konsoli się nie dało podłączyć. Miałem ten sam problem, że gry w ntsc zawsze miałem na czarno biało. Zgłosiłem się więc do gościa, który przerabiał konsole z zapytaniem czy coś da się z tym zrobić. Powiedział, że jak najbardziej, ale co to było czy jakiś czip czy wystarczy coś zalutować to nie mam pojęcia. To było dawno i byłem jeszcze dzieciakiem więc słabo pamiętam. W każdym bądź razie na pewno da się coś zrobić bo od tamtej pory wszystkie giery odpalałem w kolorze.

 

Kiedyś był na forum gościu co to wiedział chyba wszystko o PSX. Miał ksywę Berion i on pewnie znałby odpowiedź na to pytanie, ale nie wiem czy się jeszcze udziela.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...
On 11/28/2021 at 12:26 AM, lordwiesiek said:

Czy PSX miało fabrycznie metalową osłonę na płycie  głównej? Kupiłem dziś PSX za 20 zł wszystko pięknie działa ale rozkręciłem ją  i zastanawiam się czy jest ona tam fabrycznie. Pod osłoną nie widzę, żadnych kabli co wskazywało by na obecność  chipa, pod spodem też nic nie jest lutowane.

 

Który to model SCPH, konsoli? 

 

serial_image_psclassic.png

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 4.12.2021 o 22:31, darkos napisał:

Dziś już niema sensu bawić się w tradycyjną przeróbkę. Jedyne co warto zrobić to wstawić PS1digital oraz Xstation.

+ karta pamięci na karty SD współpracująca z XStation od 8bitmods.

 

Edit:

7502 chyba nie obsługuje XStation, to musi mieć płytę główną odpowiednią, część konsol z serii 700x chyba mogła ją mieć, wątpię w przypadku 750x.

 

Edit2:

Powiem, jak to wygląda obecnie u mnie, jeśli chodzi o przeróbki.

Konsola 550x/555x, mam wrażenie, jest lepsza pod XStation niż 100x. Robiliśmy przeróbkę na 100x, nie wyszło, ale konsola była za chyba 40 zł i prawdopodobnie było coś jeszcze skopane. Na tej za 50 zł (550x) poszło bez problemów. Płytka też chyba lepiej pasuje pod 550x. Dobrze przy kupnie upewnić się, że konsola odpala gierki, w sensie: nie musi być super sprawna, tzn. może być zrąbany laser, ale jak się wsadzi sprawny, musi odpalać. Innymi słowy, płyta główna powinna być sprawna. Warto też znaleźć kogoś, kto ma doświadczenie przy lutowaniu, bo szkoda konsoli.

Kolejna rzecz warta zrobienia to kwarc (google: QXO-1100), żeby PALowska konsola dawała obraz w NTSC. Przydaje się przy podłączaniu konsoli przez kabel S-Video. W zależności od monitora bez przeróbki dostaniemy albo czarno-biały obraz, albo "lewicowo-postępowy" (czyli jakaś taka tęcza na ekranie zamiast normalnych kolorów). Aż tak dużo roboty przy tym nie ma, a się potem przydaje. Elementy: kitajce z aliexpress, pakowane chyba po 10.

XStation + karta pamięci na SD od 8bitmods  - działa to fajnie, pod warunkiem, że się to zamontuje poprawnie. Raz przeoczyliśmy z kumplem jeden punkt lutowniczy i potem się połowa gier nie chciała odpalić (była to druga konsola tego typu, przy pierwszej wszystko było OK, więc było na czym testować przekładając elementy). Po poprawce działa wszystko bez problemu.

Karta tworzy pliki do zapisu gier korzystając z danych zdobytych z XStation, fajnie to działa. Po podpięciu karty SD do peceta można sobie zrzucić stare save'y, odpaliłem w ten sposób stare save'y z FF9 z okolic 2001, które się jakimś cudem zachowały.

Modyfikacji pod HDMI nie robiłem, w odpowiednim czasie zaopatrzyłem się w telewizory/monitory CRT i jestem zadowolony. Były czasy, że na giełdach staroci dało się do zdobyć za obecnie śmieszne pieniądze. Jest oczywiście OSSC i inne tego typu, jak ktoś się uprze. Ja wolę jakiegoś PVM'a.

Edytowane przez sph!
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Cześć,

Chciałbym poznać waszą opinię, mam PSX i nowy telewizor, brak wejścia cinch, niestety nie mam oryginalnego kabla PS cinch, tylko jakiś zamiennik + adapter cinch na hdmi , w rezultacie, jakość obrazu jest bardzo słaba i moje pytanie jest takie, co lepiej robić:

- kupić oryginalny kabel cinch i zobaczyć z tym adapterem

- kupić PS oryginalny kabel antenowy

- czy lepiej po prostu kupić PS classic

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.