Skocz do zawartości

SONY PSP - temat ogólny


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

jaki model PSP? 3XXX, 2XXX? Te mają wifi i sklepik Sony. Więc wchodzisz do niego i pobierasz grę. Jeśli masz PSP model Street to dupa zbita, bo Street nie ma wifi. Wtedy instalacja tylko via PS3.

 

To samo z PSTV. Też masz sklepik, wchodzisz do niego i szukasz na liście pobierania MGS'a

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Pamiętacie ten wysyp magazynów na PSP w formacie plików jpg? Chyba ten "PSP-Team", był w jakiejś tam czołówce, do pobrania na jakiejś tam zagranicznej stronie, dość wysoko w rankingu.

To były czasy, ludzie pisali recenzje, wklejali na jpg i ktoś to czytał.

A na PSV, czy 3DS też jest możliwość odpalenia jpgów, ale już nikt nie zawraca sobie tym głowy. W dobie jutuba wszystko inne niepotrzebne :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

W 2000 też jest ta głupia gumka "przewodząca" co w 1000? Pamiętam, że w swoim PSP FAT też miałem problemy. Pierwszy zamówiony analog się chyba przycinał czy coś, a jak go rozebrałem to całkiem się rozleciał. Drugi przyszedł już sprawny i wszystko działa jak należy. Tą gumkę też trzeba odpowiednio wsadzić jak dobrze pamiętam. Ona przewodzi między analogiem a płytką i jeśli źle się ułoży to może zwierać piny i stąd takie zachowanie.

Ogólnie polecam sprawdzić połączenie analoga z płytką, bo ten analog to w sumie prosty jak cep jest. Suwak, płytka, sprężynka i kilka plastików.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Panowie jaka jest obecnie najlepsza bateria do psp 1000? Kupiłem jakiś miesiąc temu baterie 1600mah i nie powiem trzyma średnio w trybie uśpienia . Widziałem baterie 3600mAh ale nie wiem jakiej firmy są najpewniejsze bo chińczyk wiadomo że może te 3600mah mieć tylko na papierze...

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
W dniu 15.02.2018 o 18:43, Quake96 napisał:

W 2000 też jest ta głupia gumka "przewodząca" co w 1000? Pamiętam, że w swoim PSP FAT też miałem problemy. Pierwszy zamówiony analog się chyba przycinał czy coś, a jak go rozebrałem to całkiem się rozleciał. Drugi przyszedł już sprawny i wszystko działa jak należy. Tą gumkę też trzeba odpowiednio wsadzić jak dobrze pamiętam. Ona przewodzi między analogiem a płytką i jeśli źle się ułoży to może zwierać piny i stąd takie zachowanie.

Ogólnie polecam sprawdzić połączenie analoga z płytką, bo ten analog to w sumie prosty jak cep jest. Suwak, płytka, sprężynka i kilka plastików.

 

Nie wiedziałem o jaką gumkę chodzi i dopiero na YT się skapnąłem, że to ten przeźroczysty silikon co siedzi w analogu. W nowym zamówionym tego nie ma, co jest bez sensu bo to część samego analoga. Dwa razy konsole rozkrecałem i chciałem juz ją roz(pipi)ać na części, ale w koncu zrozumiałem, że to o to chodzi :D i analog działa prawidłowo z tym, że lepszy poślizg miał oryginalny jak był sprawny.

 

Patrzyłem po aliexpress za częsciami do mojego PSP, ale wymiana była by droższa niż kupno używki, wiec sobie odpuszczam renowację. Musiałbym wymienić ekran bo coś w rogach zaczęło wychodzić jakby się odklejał, czytnik umd padł, klapka od umd sie wyhacza podczas otwierania no i jest lekkie pęknięcie z boku obudowy, wiec jakbym chciał aby konsola była jak nowa to bym wydał więcej niż to warte. Pomijam juz baterie ktora trzyma tylko 2h53min.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

U mnie w szufladzie leżał z 5 lat nie włączany ten piękny egzemplarz. Dzieciak lata temu katował go fifami i pesami, nieraz zbierałem sprzęt z podłogi w kawałkach / stalowa rama robi swoje/. Wczoraj przy porządkach znalazłem ładowarkę i sprzęt nadal śmiga bezproblemowo / gdzieś gałeczka zginęła w mrokach historii /. Bateria trochę spuchła bo nie była ładowana :( ale trzyma. Zaraz wgrywam space invaders extreme / swojego czasu zawsze ogrywana na wyjazdach /.

 

 

 

spaceinvadersextreme-3.jpg

 

20210205-171728.jpgjpg

 

20210205-171743.jpgjpg

 

Edytowane przez Boomcio
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Moje pierwsze PSP kupiłem jak byłem na wizie studenckiej w USA, wyszedł tam wtedy model Slim i kupiłem ją na premiere w GameStop, w bundlu z Daxterem, którego nigdy nie skończyłem. Bardziej byłem zainteresowany Ridge Racer i Wipeout, no i perfekcyjnym emulatorem PSX'a który działał gdy się wgrało CMF M-33. Co oczywiście uczyniłem po powrocie do Polski.

Fajne były czasy gdy w 2007 i 2008 scena piracka mocno działała. Wtedy też powszechnie dostępny był dostęp do Baterii Pandora, która przywracała zbrickowane PSP'ki. Kupiłem wtedy w komisie kilka konsol, zrobiłem pandore i przywróciłem PSP'ki do życia, potem odsprzedałem z zyskiem na alledrogo. :drinks: 

Model 2000 długo u mnie działał i skończyłem całkiem sporo PSXowych tytułów. Potem chyba odsprzedałem bo dziś mam model 3000 w kolorze białym. I obok mojej PSP Slim wygląda zacnie. Działa bez problemów, bateria nie ma śladów spuchlizny, przyciski działają idealnie, ekran bez żadnego badpixela. Czasami włączę Rage Racer i śmigę trzecią trasę. Nostalia :fsg: 

Smuci mnie tylko fakt że gdy konsola debiutowała w Polsce była za droga na moją biedną studencką kieszeń.

 

newpackaging-1.jpg

 

20191226-192145.jpg

20190923-155057.jpg

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.