Skocz do zawartości

SONY PSP - temat ogólny


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Snake_Plissken napisał:

Polecam. Ma tą samą pojemność co oryginalna (1200 mAh). Przy pierwszym podłączenie zaraz po otrzymaniu bateria trzymała około 3 godzin. Zaraz po drugim naładowaniu do pełna trzymała praktycznie tyle co oryginalna - 4 godziny testowałem na Killzone Liberation i według systemu zostało jeszcze 1:20 do końca. :) Podświetlenie miałem prawie maksymalne.

 

 

IMG_9098.jpeg

Dziś moja właśnie padła. Zamówiłem tą co polecasz, myślę że będę zadowolony. :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Lubię gościa materiały, bo sporo niszowych, ale ciekawych gier dzięki niemu poznałem.

 

 

A ostatnio spontaniczny zakup jednej gierki sprawił, że wygrzebałem swoje PSP i nawet po tylu latach uważam, że to jest cudowny sprzęcik. Nawet mając obok Switcha, Vitę czy Steam Decka wciąż fajnie mi się gra na "malutkim" PSP. Chyba parę drobnych zakupów sobie jeszcze uzupełnię.

 

Chciałbym jeszcze w swojej "kolekcji" mieć PSP Go, ale mam już dwie sztuki PSP i inne wydatki na głowie, więc to już fanaberia typowa by była.

 

Swoją drogą, tyle tych remake'ów i portów co chwila wychodzi, ale sporo gier wciąż jest "uwięzionych" na PSP. Chciałbym jakiś port Jeanne d'Arc czy Metal Gear Acid, choćby w najprostszej postaci.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2023 o 22:01, Suavek napisał:

Chciałbym jeszcze w swojej "kolekcji" mieć PSP Go, ale mam już dwie sztuki PSP i inne wydatki na głowie, więc to już fanaberia typowa by była.

Pierdu pierdu... Długo nie wytrzymałem.

 

pspgo.thumb.jpg.bfb5f778f91e3c8fed23d9ccdea9989d.jpg

 

Trafiła się niezła oferta, stan bardzo przyzwoity, choć jest kilka drobnych rysek na ekranie. No i konsolka piszczy podczas pracy ekranu, co wyczytałem jest przypadłością niektórych egzemplarzy tego modelu. Na szczęście w granicach tolerancji.

 

Analog i przyciski nieco mniejsze od poprzednich modeli. Nie wiem, czy będę na tym grał w wymagające gry akcji, ale się zobaczy.

 

Dla samego ekranu było warto. Zdecydowanie najlepszy ze wszystkich modeli konsoli. Prawdę mówiąc zacząłem się zastanawiać, czy mój oryginalny 2000 zawsze miał takie kolory, czy coś w nim już szwankuje. Swoje lata konsolka w końcu ma...

 

Już zauważyłem to mając obok siebie 2000 i 3000. Ten drugi ma zdecydowanie lepsze kolory, ale niestety posiada irytujące scanline'y. GO ma zarówno super kolory, jak i brak innych przypadłości. Wszystko super.

 

psp.thumb.jpg.4f44aa6515e7c82c1a2c42b2bda1d6a3.jpg

 

umd.thumb.jpg.c833ec8b0573b65efe95416fa494a1eb.jpg

 

 

Cofam się do 2009 roku. Nostalgia zrobiła swoje. Świetna to była/jest konsolka.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

PSP to był świetny sprzęt z bogactwem opcji jak na swoje czasy. PSP GO wyprzedziło swoje czasy, oferując tylko wersje cyfrowe.

 

3 godziny temu, Suavek napisał:

Pierdu pierdu... Długo nie wytrzymałem.

 

pspgo.thumb.jpg.bfb5f778f91e3c8fed23d9ccdea9989d.jpg

Piękny kolor. :banderas: Jak ona w ogóle leży w dłoni? Sam mam zamiar w przyszłości kupić ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Snake_Plissken napisał:

Piękny kolor. :banderas: Jak ona w ogóle leży w dłoni? Sam mam zamiar w przyszłości kupić ten sprzęt.

Na razie ciężko mi ocenić. Pogram więcej w bardziej zróżnicowane gry, to napiszę jeszcze. Na razie wszystko zdaje się mniejsze, przyciski płytsze, plus L/R są schowane zaraz za wysuwanym ekranem, co też trochę ogranicza uchwyt. Obawiam się, że nie będzie tak wygodne, jak zwykłe PSP, które niemal idealnie zawsze mi leżało w dłoniach.

 

Sprzęt bez UMD, ale cóż, jest CFW i dwa poprzednie modele PSP w zapasie. Backup UMD do ISO i właśnie zgrywam część swoich gierek. 16GB wbudowanej pamięci, to 4x więcej, niż miałem na swoich dotychczasowych MemoryStickach, więc można szaleć. ;)

 

Mam chwilową fazę na PSP i zarówno GO, jak i 3000 będą w użyciu, ale przyznaję, że na swój oryginalny 2000 już patrzeć nie mogę. :/ No te kolory takie wyblakłe, serio nie wiem, czy zawsze tak to wyglądało, tylko ja żyłem w nieświadomości, czy jednak coś się zaczęło dziać z ekranem. Screen powyżej dobrze to obrazuje, a obie konsolki mają ustawioną maksymalną jasność.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Moja PSP 1000 nadal dobrze się ma po wymianie analoga. Ekran rzeczywiście… eh, i jeszcze z chyba 3ma martwymi pikselami od nowości, których Sony odmówiło naprawy, ale jak sobie na niej gram to myśle o tych wszystkich mamisynkach co na Steam Decku LCD nic nie widzą i tylko włosy rwą z głowy jaki to szajs.

 

Mam tu jeszcze kilka pozycji do przejścia i na pewno w ciągu paru lat wrócę i odpalę jeden czy drugi Ys albo coś z PS1. Włączam co parę miesięcy, w razie czego ładuję baterię (muszę wyjmować, inaczej nawet jak konsola jest wyłączona po paru tygodniach schodzi do 0), cieszę się fajnym sprzętem sprzed lat.

 

Na razie mam jeszcze zaczęte ze dwa tytuły na Vicie i 3DS, jak je przejdę wrócę do PSP.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2023 o 21:07, Snake_Plissken napisał:

Jak ona w ogóle leży w dłoni? Sam mam zamiar w przyszłości kupić ten sprzęt.

Troszkę pograłem i jak na moje oczekiwania, to jestem bardzo zadowolony. Sprzęt trzyma się inaczej od zwykłego PSP, ale jest tak leciutki i poręczny, że nawet przy dłuższej grze nie czułem żadnego dyskomfortu. Wszystko zależy od gry. W Tekkena na przykład bym na tym nie grał, ze względu głównie na bardzo płytkie przyciski. W Burnouty i Ace Combat chwilę pograłem, to było nawet ok. Póki co jednak zacząłem wreszcie Grand Knights History, który nie wymaga żadnej zręczności i jest idealnie.

 

Ekran konsolki to największy gamechanger. Wiem, że teraz wszyscy się OLEDami zachwycają, ale ja mimo wszystko lubię takie małe i lekkie sprzęty do gry w wyrku. GO jest leciutki, ekran wyraźny, jasny i kolorowy.

 

A żeby tego było mało, GO ma jeszcze funkcję Pause/Resume. Można przerwać grę, wyłączyć konsolę i wrócić do tytułu później, a w międzyczasie nawet pograć w coś innego. Jak w grze w danej chwili nie ma save'a, to fajna opcja. W poprzednich modelach tego chyba nie było domyślnie.

 

Jak masz zamiar jeszcze do PSP wracać, to ja bym sobie dodał hasło do wyszukiwarki Allegro, OLX, czy gdzie tam takie rzeczy się kupuje. U mnie to był spontan - akurat trafiłem na ofertę z obniżoną ceną, konsolka względnie zadbana. Na początku nie byłem pewien, czy w obecnej sytuacji był to przemyślany wydatek, ale teraz nie żałuję. Jeśli sprzęt jeszcze posłuży jakiś czas, to super sprawa.

 

Na PSP 3000 natomiast pogrywam w Coded Arms. Bardziej jako ciekawostka upośledzonego FPSa na handheldzie bez drugiej gałki. :D I nawet spoko na krótkie partyjki. Taki FPS-Roguelite z losowo generowanymi poziomami. Oryginalny pomysł, jak na swoje czasy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Suavek napisał:

A żeby tego było mało, GO ma jeszcze funkcję Pause/Resume. Można przerwać grę, wyłączyć konsolę i wrócić do tytułu później, a w międzyczasie nawet pograć w coś innego. Jak w grze w danej chwili nie ma save'a, to fajna opcja. W poprzednich modelach tego chyba nie było domyślnie.

To jest w PSP od początku akurat.

Odnośnik do komentarza
Teraz, dominalien napisał:

To jest w PSP od początku akurat.

No właśnie nie kojarzę, a mam 2000 i 3000 z ostatnim softem. Zawsze jak wciskam Home, to jest tylko pytanie, czy zakończyć grę. W PSP GO mam w tym miejscu funkcję Pause albo Quit. I Pause robi w pewnym sensie save gry i przechodzi do menu głównego. Opcja Resume jest wtedy dodatkowo nad biblioteką z grami.

 

Nie chodzi mi o uśpienie konsoli i wybudzenie.

Odnośnik do komentarza

To nie, to jest inna opcja w GO. Nawet wczoraj chciałem już kończyć grę, ale nie miałem save'a w pobliżu, to zrobiłem Pause. Konsolka przechodzi wtedy do menu głównego i mogę normalnie robić co chcę, a nawet odpalić zupełnie inną grę, albo wyłączyć konsolę całkowicie, nie pozostawiać w uśpieniu. I ten stan gry pozostaje niezmieniony do odpalenia Resume w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
9 minut temu, MYSZa7 napisał:

@Suavek ile za swoje PSP GO dałeś?

450zł na Allegro Lokalnie. Aczkolwiek sprzedawca obniżył cenę, bo pierwotnie chciał 700zł.

 

Nie wiem, jak jest teraz, ale wydaje mi się, że dobra cena. Gdyby nie kilka małych rysek na ekranie, to stan idealny.

 

Ile by nie było, to jestem strasznie zadowolony. W ostatnich tygodniach sporo pogrywam na tym PSP i naprawdę dobrze się bawię. Widzę, że też chcesz kupić PSP, więc ja tym bardziej zachęcam. Ale wgraj od razu CFW, żeby nie grać z płyt, tylko ISO, bo różnica w loadingach jest gigantyczna. Ja 'legalnie' zgrywałem UMD do ISO na swoich PSP, a potem przerzucałem na GO.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Suavek napisał:

450zł na Allegro Lokalnie. Aczkolwiek sprzedawca obniżył cenę, bo pierwotnie chciał 700zł.

 

Nie wiem, jak teraz, ale wydaje mi się, że dobra cena. Gdyby nie kilka małych rysek na ekranie, to stan idealny.

 

Ile by nie było, to jestem strasznie zadowolony. W ostatnich tygodniach sporo pogrywam na tym PSP i naprawdę dobrze się bawię. Widzę, że też chcesz kupić PSP, więc ja tym bardziej zachęcam. Ale wgraj od razu CFW, żeby nie grać z płyt, tylko ISO, bo różnica w loadingach jest gigantyczna. Ja 'legalnie' zgrywałem UMD do ISO na swoich PSP, a potem przerzucałem na GO.

No właśnie możliwe, że uda mi się dorwać swoją sztukę za niecałe 400 zł, choć patrząc po zdjęciach to zdecydowanie bardziej porysowaną, ale w sumie patrząc na cenę i inne aukcje to i tak chyba jedna z najtańszych w Polsce. 

Odnośnik do komentarza

Oj, byś musiał trochę poguglać, bo przyznaję, że ja swoje PSP modyfikowałem dosłownie lata temu i nie pamiętam dokładnego procesu. Na pewno znajdziesz jakieś poradniki.

 

Na 2000 mam hard-moda, ale tego musiałem wgrywać (albo miałem wgranego?) jakoś po zakupie kilkanaście lat temu, więc serio nie pamiętam procesu. ;)

 

Na 3000 mam 6.61 Pro-C w formie soft-moda. Tj. konsolka odpala się normalnie, a CFW trzeba odpalić każdorazowo przez tzw. Fast Recovery. To robiłem sam z poradnikiem, więc powinieneś znaleźć jakiś tutorial.

 

PSP Go, które kupiłem niedawno, już był z softem 6.60 Pro-C2. Nie wiem dokładnie, jak to działa, bo nie muszę odpalać Fast Recovery, tylko od razu konsolka się odpala z CFW.

 

Do zgrywania UMD używam od lat programiku UMDumper.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...