Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Według wiarygodnych źródeł powołujących się na europejski oddział Nintendo, już 1 maja na rynek Starego Kontynentu wprowadzone zostaną trzy nowe modele Nintendo Dual Screen, różniące się od siebie nowym ubarwieniem. Do sklepów trafią DSy w kolorystyce czerwonej, zielonej oraz błękitnej. Dla nowych nabywców NDS, lub też fanów kolekcjonujących dualowo-ekranowe konsolki jak znalazł.

źródło

 

No cóż, szkoda że nie ma zdjęć, ciekawe jak prezentuje się błękitny DS'ik.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem, czy tutaj pasuje, ale pytam.

 

Jakie w tym roku szykują się hity, ale takie z najwyższej półki (jak Mario&Sonic at the olympic, czy taki Phoenix Wright, wiecie o co chodzi)?

Dużo jest jeszcze takich zapowiedzi? Kupiłem sobie konsolkę, ale boję się, że kolejna w którą za późno zainwestowałem i tak jak PS2 umrze mi po roku :/.

Odnośnik do komentarza

Na razie proponuje pograc w to, co juz sie ukazalo. Jesli chodzi o ciekawe zapowiedzi, to jest tego troche. Zreszta juz raz zadales to pytanie, a ja odpowiedzialem. Tu masz link z planowanymi premierami, moze znajdziesz cos ciekawego: http://ds.ign.com/index/release.html

 

A Mario & Sonic to nie jest tytul z najwyzszej polki - raczej solidny przecietniak.

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Tak sobie gram na tym DS'ie i gram... I stwierdzam, że dwa ekrany tej kosnoli są średnio potrzebne.

Oczywiście konsolka jest świetna, gry również, ale weźmy takiego Phoenix Wright'a. Gramy na dwóch ekranach, ale jedyne co robimy przez 90% gry to stukamy w dolny ekran by postać powiedziała coś dalej. Równie dobrze możemy naciskać A. Niby się przegląda dowody i profile tam, ale... Wtedy nie patrzymy na salę sądową (i tak nic ciekawego się tam nie dzieje, właściwie to nic, postać swoi nieruchomo). Równie dobrze można by naciskać załóżmy R i pojawiałby się ekran z dowodami.

Do czego zmierzam? Ano do tego, że to mogłoby się pojawić na GBA :). Zresztą w Japonii chyba nawet była jakaś część na GBA! To samo jest z np. Super Mario 64 (tylko mapka), Burnout (tylko mapka), WarioWare (widzimy niebo, sufit, szczyty budynków... ale po co to, jak skupiamy sie tylko na dolnym ekranie?), Advance Wars (na GBA wszystko było na jednym ekranie i było dobrze, tu na 2gim są statsy). Są gry, które naprawdę wykorzystują potencjał dwóch ekranów, ale tak naprawdę DS mógły być Single Screenem (tyle że dotykowym, z tymi samymi bebechami), i gry za wiele by się nie różniły.

 

Może się wydawać, że marudzę, ale po prostu naszło mnie na takie przemyślenia. Mimo to nadal uważam, że DS to kawał dobrego sprzętu. A co dwa ekrany to nie jeden, zawsze lepiej mieć ten drugi ekran niż go nie mieć.

Odnośnik do komentarza

Akurat gry o których wspominasz to remake'i bądź kontynuacje gier z innych konsol.

 

Phoenix Wright - cała seria to remake'i z GBA (Gyakuten Saiban 1-3)

SM 64 - wiadomo

Burnout - no na siłę można by było dać na dolnym ekranie widok np. z wstecznego lusterka, ale mapa jest ok

WarioWare - gdyby wszystkie mini-gierki wykorzystywały oba ekrany to byśmy się gubili ;)

Advance Wars - kolejna kontyuacja, dobrze rozplanowana

 

A grałeś w jakieś gry FPP? Myślisz, że wtedy byłbyś w stanie normalnie grać, śmigając stylusem po ekranie na którym masz wszystko pokazane?

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe. Takie po prostu przemyślenia. Grałem w Metroida i... masz rację :)

 

Ale chyba takie Yoshi's Island, Zelda itp. bez 2ch ekranów byłyby inne.

O_O Wszystkie Phoenixy wcześniej były na GBA... dopiero teraz się takich rzeczy dowiaduję? Chociaż po japońsku niewiele bym zrozumiał ;).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miałem DS'a tydzień na wakacjach i muszę powiedzieć, że spełnił mój mały sprawdzian :). Otóż nie nudziłem się z nim ani jednego dnia, podczas deszczu czy w nocy dzielnie mnie bawił :). Szczególnie taki Phoenix Wright, za(pipi)ista gra. Aha, i na dodatek game sharing rula, fajnie się bawiłem z jednym kolesiem w EBA.

 

Ogólnie rzecz biorąc, coraz bardziej rozumiem, czemu akurat DS lepiej się sprzedaje na świecie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czy "normalny", to nie wiem, na pewno przyjemny jest Mario & Luigi. Jaka to gra, chyba wiadomo, bo każdy grał w pierwszą część.

 

Jest Magical Starsign. Nie grałem, ale według recenzji jest to typowy, normalny, staroszkolny erpeg.

 

No a poza tym, to nic mi nie przychodzi do głowy. Jest kilka gier z "Final Fantasy" w tytule, ale żadna chyba nie podchodzi pod czyste jRPG.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...