Skocz do zawartości

Nintendo DS - temat ogólny


sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopałem mojego DS Lite i po nie wiem 7? latach bateria nadaje się chyba do wymiany bo trzyma jakieś 2/3 godziny grania. Czy te wszystkie zamienniki są warte uwagi czy też będą trzymały 2/3 godziny i po prostu lepiej zostać przy oryginalnej? Zakładam, że oryginalną baterię nie da się już dostać do tego sprzętu. Szkoda bo z tego co pamiętam trzymała minimum 5 godzin.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

To musiały wpłynąć tu jakieś dodatkowe czynniki, bo mój lite sporadycznie używany (raz na rok/pół roku) trzyma baterię jak dziki. Bateria od DSa jest jedną z najlepszych baterii jakie widziałem w handheldach. Jak odkopuje swoje DSy raz na wspomniany wyżej okres czasu to stan baterii potrafi być taki sam jak w dniu kiedy go ostatni raz odpalałem i trzyma te kolejne godziny jak gdyby nigdy nic. Co innego PSP. Tam bateria zdycha po miesiącu (przy kompletnie wyłączonym urządzeniu).

Nie miałem okazji korzystać z zamienników do DSa, ale w PSP chińskie baterie niestety nie sprawdzają się wcale. Miałem trzy takie zamienniki w PSP. Każda dała radę działać w miarę normalnie przez dwa/trzy ładowania później to już żenada po 30min. Dlatego do dziś używam starych oryginałów, które na zużyciu wyciągają jeszcze dwie/trzy godziny.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Cholera, jaka dobra to była konsola - idealnie wpasowała się przed erą dotykowych smartfonów.

Graficznie PSP zjadało DSa, ale te gry, dotykowy ekran, dmuchanie w mikrofon, czy zamknięcie konsoli, by przejśc motyw w Zeldzie. To było takie nowatorskie.

Chyba zbiorę się i kiedyś napiszę tekst "za co uwielbiam DSa :)

Odnośnik do komentarza

Mój pierwszy był czarny DS Lite kupiony gdzieś w 2008, od razu wleciał do domu z 40 calowym lcd pod ps3 co za piękne czasy. Potem pękł mi zawias i ekrany luźno latały i w ostateczności w niewyjaśnionych dla mnie okolicznościach gdzieś zaginęła z mieszkania bez śladu.

W poprzednim roku pojawił się u mnie granatowy DSi i muszę powiedzieć, że kapitalny to sprzęt nawet dzisiaj. zawiasy sprawiają wrażenie solidniejszych niż pamiętam z lite bo nie "strzelają" przy zalockowaniu tylko można dowolnie sobie ustawić pozycje ekranu jak w laptopach. Ekraniki żyleta i bardzo dobra jasność. Jedyny mankament to czasem brak reakcji bumperów. Z tego co czytałem to dosyć częste zjawisko i pomaga nagminne ich naciskanie aż załapią.

 

Teraz mam u siebie tego DSi i N2DSXL w wersji biało-fioletowej. Chciałbym w przyszłości jeszcze z jeden egzemplarz tego DSi w jakimś innym kolorze i N3DS zwykły.

1616269411497.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
15 hours ago, Lord Protector said:

Panowie takie pytanie czy na DS była jakaś blokada regionalna? mam grę z PEGI typu literowym w tym przypadku E jak Everyone działa to normlanie na PAL konsoli|?

 

Nie ma żadnej blokady, było kilka gierek "DSi enhanced" co maja blokadę na DSi/3DS (blokada nie działa na DS oryginalnym i lite) ale jak gra ma angielski język to i tak powinna chodzić na wszystkim

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

Czy cartridge może być w jakimś stopniu uszkodzony na tyle, że odtwarza grę, ale z błędami? Bo do tej pory spotkałem się tylko z przypadkami, że albo konsola widzi carta i odtwarza grę normalnie, albo nie widzi go wcale, bądź się zawiesza.

 

Kupiłem jednego crapa na DSa i ogólnie gierka działa, ale nie odtwarzają się niektóre dźwięki. Jest muzyka, cut-scenki, dialogi, ale brakuje niektórych dźwięków podczas rozgrywki. Albo odtwarzają się one tylko co jakiś czas.

 

Sprawdziłem na dwóch DSach i dwóch 3DSach. To samo. I tak się zastanawiam, czy po prostu walnięty cart, pirat, czy co...

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Suavek napisał:

Czy cartridge może być w jakimś stopniu uszkodzony na tyle, że odtwarza grę, ale z błędami? Bo do tej pory spotkałem się tylko z przypadkami, że albo konsola widzi carta i odtwarza grę normalnie, albo nie widzi go wcale, bądź się zawiesza.

 

Kupiłem jednego crapa na DSa i ogólnie gierka działa, ale nie odtwarzają się niektóre dźwięki. Jest muzyka, cut-scenki, dialogi, ale brakuje niektórych dźwięków podczas rozgrywki. Albo odtwarzają się one tylko co jakiś czas.

 

Sprawdziłem na dwóch DSach i dwóch 3DSach. To samo. I tak się zastanawiam, czy po prostu walnięty cart, pirat, czy co...

 

Co to za gra?

Odnośnik do komentarza

Transformers: Revenge of the Fallen (Decepticons)

 

W necie nic nie znalazłem. Longplay'e mają normalny dźwięk.

 

Styki czyściłem. Pirata nie wiem, czy rozpoznam. Box i papiery wydają się ok.

 

Strata żadna, bo wziąłem to za grosze przy okazji innego zakupu, ale sam przypadek dziwny. Bo do tej pory jeśli coś było z cartem, to po prostu konsola albo go nie widziała, albo w trakcie gry się zawieszała.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Suavek napisał:

Transformers: Revenge of the Fallen (Decepticons)

 

W necie nic nie znalazłem. Longplay'e mają normalny dźwięk.

 

Styki czyściłem. Pirata nie wiem, czy rozpoznam. Box i papiery wydają się ok.

 

Strata żadna, bo wziąłem to za grosze przy okazji innego zakupu, ale sam przypadek dziwny. Bo do tej pory jeśli coś było z cartem, to po prostu konsola albo go nie widziała, albo w trakcie gry się zawieszała.

 

Zapytałem, bo chciałem zobaczyć grę na wykazie kompatybilności odpalanych piratów z karty SD. Co ciekawe, gra jakieś tam problemy odpalana z karty SD ma, więc nie wykluczałbym, że masz pirata.

https://github.com/DS-Homebrew/nds-bootstrap/issues/1353
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LRTkXOUXraTMjg1eedz_f7b5jiuyMv2x6e_jY_nyHSc/edit#gid=0

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wymieniał ktoś digitizer w ds lite? Wymieniałem dziś gumki przewodzące i wypadła taśma od digitizera, zamiast w internetach zobaczyć jak to podpiąć, próbowałem na chama i rozwaliłem tasiemkę... Niejedną głupotę w życiu zrobiłem, ale starość, nie radość jak to mawiają. Teraz niestety muszę wymienić digitizer i pytanko, kupować pierwszy lepszy z Ali, czy możecie jakiegoś konkretnego sprzedawcę polecić?

Idąc za ciosem zastanawiam się, czy przy okazji nie zrobić moda na inną obudowę, ale jak przy gumkach lipę zrobiłem, nie wiem czy tam nie zjebię bardziej :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.