Skocz do zawartości

PC FAQ - Pytania przeróżne


walek

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączany do innego portu też jest niewidoczny?

tak, niewidoczny

 

Na innym kompie działa?

nie sprawdzałem, ale myślę, że działać będzie

 

Jak podłączysz to w menadżerze urządzeń jest <?> czy nie ma?

Jak go podłączam, to w Menedżerze Urządzeń, w zakładce "Stacje dysków" wyświetla się dodatkowy dysk TOSHIBA MK3252GSX USB Device. Mój dysk jest firmy Verbatim, ale to pewnie chodzi o niego.

 

ile kopniaków dostała kieszeń w którą dysk jest zapakowany?

pewnie zero, bo nie mam do niego kieszeni :P jest to dysk przenośny

 

czy po podłączeniu do zasilania i usb dysk startuje? czy wyczuwasz/słyszysz obroty?

Tak, słychać cykanie, szum. Zachowuje się tak, jak zawsze gdy działał

 

 

Sorry, on ma 2,5 cala :P

Edytowane przez TeBe
Odnośnik do komentarza

he pisząc kieszeń miałem na myśli obudowę w której się znajduje dysk... może i jest firmowany przez verbatim ale w środku znajduje się dysk Toshiby :-)...

spróbuj zrobić tak: kliknij prawym przyciskiem na mój komputer-> zarządzaj -> zarządzaj dyskami -> tam powinien pojawić ci sie menager dysków na którym na dole ekranu masz graficzną reprezentację fizycznych dysków i znajdujących sie na nich partycji -> jeżeli twój dysk jest na tej liście jako Toshiba to jest dobrze bo działa ok, jeżeli wogóle go tam niema, wtedy pisz!, jeżeli jest oznaczony jako nieznana partycja lub nieznany system plików znaczy to że obraz partycji został uszkodzony i wszystkie dane zostały utracone w takim przypadku musisz posłużyć sie specjalną płytą z softem ratunkowym HirenCD lub UltimateBootCD, jeżeli jest na niebiesko to wystarczy zamontować partycje klikając na nią prawym przyciskiem a następnie przypijując jej literę dysku i ustawiając jako aktywną...

Odnośnik do komentarza

Dla pewności sprawdź na innym kompie a jeżeli i tam problem występuje to oddaj go na gwarancję... jeśli nie masz tak owej to na 75% czeka cie zakup nowej kieszeni i własnoręczne przełożenie dysku... i pozostaje jeszcze pozostałe 25% czyli uszkodzenie dysku... ale skoro mówisz że sie kręci to raczej wszystko jest z nim dobrze...

Odnośnik do komentarza

Ok, dziękuję za informację. Myślę, że on będzie jednak działać u kumpla, bo dziś zaniosę do niego dysk i wtedy będzie wiadomo, że to wina komputera, a nie dysku. I co wtedy mozna zrobić? Wgrać nowe sterowniki do USB i dysku, naprawić system (bez formata), czy jednak będzie trzeba zrobić też reinstalkę?

Acha, i jeszcze jest taki motyw: przeczytałem, że może być to wina przeciążenia portu USB i trzeba podłączać dysk do kompa kablem podwójnym (jedno wejście USB do zasilania, a drugie do transmisji danych). I rzeczywiście, o ile wcześniej komp uruchamiał się z podłączonym dyskiem USB, tak teraz jest czarny ekran, i pulpit nie pokaże się, póki tego dysku nie odłączę. Mogłoby to wskazywać właśnie na ten problem?

Odnośnik do komentarza

owszem był taki problem ale nie dotyczy on obecnie dostępnych dysków! problem z zasilaniem przez USB istniał za czasów usb w wersji 1.1 i niższych i dotyczył specyfikacji standardu która to przewidywała działanie urządzeń na dwóch napięciach tyle że nie wszystkie kontrolery potrafiły wykszesać z siebie odpowiedniej mocy! w obecnych urządzeniach na usb 2.0 problem ten nie występuje a jeśli już jakieś urządzenie na usb potrzebuje więcej mocy, jest to wyraźnie zaznaczone w jego dokumentacji... pomijając już fakt że do takich urządzeń dodaje się dodatkowe zasilacze lub drugie (zielone) złącze usb...

Odnośnik do komentarza

Prozaiczne byc moze pytanie ale...

Do czego sluza tagi w odtwarzaczach muzycznych?

Mam foo i jest tam taka opcja ,ale co ona w sumie i daje i do czego moze mi sie do przydac no i jak tego uzywac najefektywniej?

Google dosc metnie sie z tym obchodza.Ja potzrebuje info tak na chlopski rozum pls.

Odnośnik do komentarza

Znacznik ID3 służy do umieszczania informacji w pliku MP3. Brak go w oficjalnej specyfikacji formatu MP3.

 

Znacznik ID3 w wersji 1 obejmuje proste pola tekstowe o długości 30 znaków, zawierające takie informacje, jak album, wykonawca i tytuł, umieszczone na końcu pliku MP3 i zajmujące łącznie 128 bajtów.

 

Znacznik ID3 w wersji 2 stanowi całkiem nowy standard umożliwiający stosowanie pól o zmiennej długości. Zawiera dłuższe informacje tekstowe, na przykład o osobie, która zakodowała plik, witrynach internetowych, obrazkach, tekście utworu itd.

Odnośnik do komentarza

Sam. Jeśli kradniesz muzykę z internetu , to pewnie w większości masz potagowane utwory. Jeśli sam sobie ripujesz muzykę, to masz w nazwie utworu Audio Track # lub coś podobnego i musisz to zmienić.

 

To że nazwiesz plik np.

 Szatany - kocham Cię Jezusku.mp3

nie ma nic wspólnego z tagowaniem. TAGi jak już Yacuś mówić, to informacje zawarte w samym pliku, nie w jego nazwie :)

 

Rysunek poglądowy :

 

tagi.png

Odnośnik do komentarza

To tak: karte dźwiękową mam podłączoną do wieży i coś mi zaczęło brzęczeć, więc pogmerałem i dopchnąłem jacka do karty. Teraz nie wykrywa mi karty; wyjąłem ją i wsadziłem spowrotem, ale dalej to samo- przy instalacji sterowników nie wykrywa żadnego SoundBlastera. Spieprzyłem karte na amen, czy da sie coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

W moje ręce wpadł ostatnio klasyk - Alien Vs Predator na PC. Niestety gra po zainstalowaniu wiesza się często. Gdy zakończy się intro lub je wyłączę sam to za każdym razem jakiś dźwięk z niego zostaje nadal i cyklicznie się powtarza już w tracie gry. Do tego gdy zaczyna się jakaś akcja to gra bardzo mocno gubi klatki - chyba jest wtedy jakieś 5 klatek na sekundę. Czy przyczyną tego problemu jest fakt, iż gra jest za stara (została wydana w 1999r.) i źle działa na Windows XP? Nie jest kompatybilny ten system z tak starą grą? Jeśli tak to co można zrobić by ten problem zlikwidować? Gra jest oczywiście oryginalna.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

1. zainstaluj najnowszy patch do gry

2. zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej/dźwiękowej/chipsetu

3. uruchom grę w trybie zgodności z windows 98 (kliknij na skrócie do gry prawym przyciskiem myszy i wybierz->właściwości->Zgodność->tryb zgodności->windows 98-> wyłącz kompozycje wizualne->(można też wyłączyś zaawansowane usługi tekstowe).

4. jeśli nie pomoże to pobierz i zainstaluj narzędzie kompatybilności od microsoftu (uwaga narzędzie dla bardo zaawansowanych) instrukcja na stronie niestety po angielsku

 

linki:

http://www.fileplanet.com/30997/0/0/0/1/section/Patches

http://www.planetavp.com/avp/files/#patches

 

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

jak wyłączyć powiadomienia o oryginalności systemu Win XP, zaznaczam że padłem ofiarą fałszywego oprogramowania ! na stronie w zmień ustawienia daje aby zapamiętał że chce anulować powiadomienia, że świadomie sie na to zgadzam, a dalej w pasku zadań mam tą niebieską ikonę powiadomień

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...