Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ten HxH to ma jakies 2 wersje prawda? Ktora ogladac?

 

A co do tematu no to... Hellsing: U L T I M A T E

dobry ten wan Helsinki ?

Dobry. Nawet bardzo. Warto obejrzeć moim zdaniem.

 

Ta scena ostrzeliwania zeppelina <3

Odnośnik do komentarza

Przeciez Hellsing to jest kanon wszystkich stulejarzy otaku ogladajacych chinskie bajki. No co ty Endru, sciagaj i ogladaj. Tylko ma byc Ultimate aka OVA (10 odcinkow). Zebys nie pomylil z 13 odcinkowym serialem animowanym.

 

 

Chociaz ja sie troche rozczarowalem finalem i slabym wystepem Majora Kapitana. No ale tak bylo w mandzie tez wiec co zrobic. Najlepszy moment jak

 

Seras masakruje Zorin po zabiciu Kapitana. Az ciary przechodzily od tego krzyku cierpienia.

 

 

Edytowane przez Mejm
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Poleci ktoś co dobrego na crunchyroll znajdę? Anime wszelakie bo dostalem konto kolegi premium ważne 2 miesiące i chętnie nadronie albo odkryje nowe anime. Na razie oglądam jojo bo nigdy naprawdę nie udało mi się obejrzeć w całości.

A i obejrzałem time of eve czy jakoś tak. Krótkie ale bardzo fajne polecam.

 

P.s. który gundam fajny i godny polecenia bo widzę tego dużo tu jest a nigdy nie oglądałem.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Wiesz ja akurat kiedyś lubiłem wszystko. Oglądałem anime z serii okruchy życia czy haremówki (clannad chociażby) , czy ecchi (ale tu już musiało być naprawdę dobre) , uwielbiam dobre sci fi  (macross), fantasy (stary berserk) czy shouen (kiedyś lubiłem naruto zanim się z(pipi)ało, bardzo mi się kenishi podobał). Lubie też pogręcone historie jak code geass czy death note. 

 

Obejrzałem 2 odcinki ace attorney ale to (pipi) lepiej w grę zagrać. 

 

Dzięki za polecenie unicorna spróbuję dzisiaj przed snem :)  Dużo tych gundamów na crunchyroll ale niestety chyba tych najlepszych brakuje. Z tego co w internecie sprawdzałem nasz crunchyroll to tak samo jak nasz netflix. Ubogi krewny tego co jest dostępne w us. 

 

P.S. Ten nowy dragon ball coś wart ? Kiedyś lubiłem dragon balla ale z już mnie przy bubu znudziło i nigdy nie skończyłem a gt nawet nie ruszyłem jak leciało na rtl 7. 

Odnośnik do komentarza

Dragon Balla olej jak szanujesz swój czas, jest tyle fantastycznych serii, że aż szkoda średniaki oglądać.

 

Nie wymieniłeś żadnego shounena w tych, które Ci się podobały, to od nich zacznę xD Haikyuu - najlepsze sportowe anime EVER (niektóre epy oglądałem autentycznie na stojąco drąc ryja do telewizora), One Punch Man (zaje.bista niekonwencjonalna komedia akcji), Boku no Hero Academia (klasyczny shounen, ale z ponadprzeciętną fabułą i postaciami). Fullmetal Alchemist Brotherhood to już raczej nie jest typowy shounen, ale za to top 3 anime wszechczasów jak najbardziej - zrobisz sobie przysługę oglądając to 8 )

 

Slice of life - dużo ostatnio nie widziałem, ale ze starszych Honey & Clover jest niesamowite, Haibane Renmei to takiy smutny, ale turbooryginalny klasyk, a kilka sezonów był też bardzo dobry Your Lie in April.

 

Ecchi olewam bo od niepamiętnych czasów nie widziałem nic, co zahaczałoby o ten gatunek a było chociaż trochę warte uwagi. Yebać.

 

Ze scifi to akurat Gundam będzie chyba najlepszym wyborem. O ten gatunek delikatnie zahacza też Dennou Coil - niszowe, rzadko wspominane i z pozoru dziecinne, ale gwarantuje, że to fantastyczna historia z poważnymi elementami i świetnym przesłaniem.

 

Jeszcze jedna rekomendacja, która wymyka się trochę ramom gatunkowym - Mushishi. NIESAMOWITE anime przesycone odwołaniami do buddyzmu i must watch, jeśli lubisz spokojniejsze, inteligentne historie pełne przesłania i przestrzeni do przemyśleń. Kilka epizodów to moim zdaniem prawdziwe dzieła sztuki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Kinoji

 

Na crunchrollu prawie wszystkie niedostępne w naszym regionie poza mushishi :D  Full metal alchemist widziałem obie wersje kiedyś pierwszą i remake. Uwielbiam jedno z lepszych jakie widziałem. Widziałem też One punch mana bo kiedyś na forum furorę zrobił.  Reszty nie oglądałem. W(pipi)ia żę to Haikyuu jest ale nie w naszym regionie,

Odnośnik do komentarza

No Stain był spoko, ale tylko jako postać, bo sam arc mdły jak nie wiem. Brakuje mi tutaj rozmachu i wielowątkowości, wszystko cały czas gnie do przodu, przez co nie ma czasu na porządne rozbudowanie żadnego wątku czy porządnego wgłębienia się w jakąś postać. Akcja z Iidą, pomijając to, że niezbyt ciekawa sama z siebie, była imo kompletnie nieangażująca.

Nie mówię, że to złe anime, bo postacie są sympatyczne, rozwój siłowy głównego bohatera fajnie się ogląda, walki potrafią być epickie, technicznie wykonane wzorowo, ale jednak brakuje mi tutaj czegoś naprawdę ciekawego. Wszystko jest mocno powierzchowne lub oparte jest na najprostszych motywach, przez co mimo bardzo solidnych fundamentów, anime nie jest w stanie wybić się dla mnie ponad poziom "spoko shonenika i tyle". Anime dobiegnie końca, to biorę się za mangę, zobaczymy, czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Nanatsu mocno na propsie. Możesz śmiało uderzać. Ban :banderas:

no właśnie o.(pipi)ałem pierwszy sezon na netflixie oglądając po parę odcinków dziennie (szybko jak na mnie), a to pierwsze anime jakie oglądałem od lat. spodobało mi się do tego stopnia, że rozważam przeczytanie mangi. momentami trochę za dużo japońskiego cringe'u jak na mój gust, ale tak poza tym kozak.

 

no i ta muzyka pana Sawano:

 

:banderas:

Odnośnik do komentarza

hunterxhunter i fma sa zdecydowanie powyżej

one piece, wspomniane nanatsu, gintama w poważnych arcach, a nawet naruto w swoich lepszych momentach, choc prezentuja podobny poziom, były/są dla mnie znacznie ciekawsze niż mha, bo maja wiekszy rozmach i ciekawsze pomysly na fabułę/wątki/postacie.

 

co prawda zekranizowali dopiero równowartość 50 rozdziałów mangi, wiec jak na tasiemcowatego shonena to jest tyle, co nic, wiec sie jakos mocno nie czepiam i czekam na coś, co w koncu zerwie pape z dachu

Odnośnik do komentarza

ta gintama dobre anime ? Widzę że mi crunchroll to cały czas poleca. 

 

Obecnie znalazłem na crunchrollu GTO i cholera uświadomiłem sobie że nigdy wszystkich odcinków nie widziałem. Wczoraj 6 odcinków obejrzałem bawi jak kiedyś :D

Odnośnik do komentarza

@Kinoji

 

Na crunchrollu prawie wszystkie niedostępne w naszym regionie poza mushishi :D  Full metal alchemist widziałem obie wersje kiedyś pierwszą i remake. Uwielbiam jedno z lepszych jakie widziałem. Widziałem też One punch mana bo kiedyś na forum furorę zrobił.  Reszty nie oglądałem. W(pipi)ia żę to Haikyuu jest ale nie w naszym regionie,

 

Mushishi jest akurat na Netflixie.

 

Serial polecam bardzo bardzo :banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...