Skocz do zawartości

Anime godne polecania


Kazuo

Rekomendowane odpowiedzi

Z dobrych informacji dla osób opłacających Amazon Prime Video - od stycznia zlikwidowano dodatkową usługę Anime Strike i całą bibliotekę przesunięto do podstawowego abonamentu. Stąd też podstawowy Prime wzbogacił się o sporo dobrych anime - są zarówno nowości takie jak Made in Abyss, RE:Creators czy  Inuyashiki, jak i klasyki w postaci Ergo Proxy,  FA: Brotherhood, Cowboy Bebop, Elfen Lied, Code Geas, drugi sezon Mushishi i sporo innych fajnych rzeczy. Jest też Akira w boskim Full HD w oryginalnym voice actingu.

 

Chyba @blantman w którymś wątku wspominał, że opłaca Prime + swego czasu pytało o anime, więc... jest sporo do oglądania :obama:

 

@Soban

 

Ano sztosik :banderas: Pisałem kilka postów wyżej - ten soundtrack jest boski:

 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, blantman napisał:

mam amazon prime i sprawdzę po południu. Dzięki!

no to jak zwykle polska ma (pipi)nie :D jest z tych nowości tylko re creators i Inuyashiki  (dobre któreś z nich ? ) a reszty w tym klasyków nie ma na polskim amazonie. Ja (pipi)ie kiedy z anime będzie w polsce normalnie. Czy na netflix, czy na crunchroll czy na amazonie zawsze to samo... na zachodzie masa dobrego contentu a u nas (pipi).  Ja już nie ściągam torrentów więc w sumie jestem do tyłu z anime. Z serialami zwykłymi tego problemu nie ma. Wszystko co mnie interesuje mam na którejś z 3 platform.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

no to jak zwykle polska ma (pipi)nie :D jest z tych nowości tylko re creators i Inuyashiki  (dobre któreś z nich ? ) a reszty w tym klasyków nie ma na polskim amazonie. Ja (pipi)ie kiedy z anime będzie w polsce normalnie. Czy na netflix, czy na crunchroll czy na amazonie zawsze to samo... na zachodzie masa dobrego contentu a u nas (pipi).  Ja już nie ściągam torrentów więc w sumie jestem do tyłu z anime. Z serialami zwykłymi tego problemu nie ma. Wszystko co mnie interesuje mam na którejś z 3 platform.

 

@blantman looknij na priv - może jest nadzieja. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O, Basilisk był całkiem spoko. Nawet nie wiedziałem, że ma być kontynuacja. Generalnie jedno z lepszych anime o ninjach, IMO, a jeśli chodzi o takie z elementami nazwijmy to nadnaturalnymi, to już w ogóle sztos. Nie tak dawno oglądałem, więc może teraz nie będę znów od startu gubił się w tym wszystkim kto jest z jakiego rodu i w ogóle kto jest kim. 

Tego Devilmana i Inuyashki dopisuję na listę. Jednak błąd, ze tak rzadko tu zaglądam. :lapka:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Miałem wczoraj trochę czasu, aby rzucić okiem na dwa nowe anime:

 

VIOLET EVERGARDEN (Netflix)

Bardzo fajna prermiera po tym pierwszym epizodzie. Super wizualia, bardzo dobra reżyseria i generalnie wysoki production value. Brakuje może trochę jakiegoś pieprznięcia, ale to chyba nie będzie ten typ anime, co napierdzielają ciągłą akcją i scenariuszowymi voltami. Klimat jest dość spokojny i subtelny, ale wcale mi nie przeszkadzało.  Za serię odpowiadają ludzie od świetnego Silent Voice więc po pierwszym odcinku daję temu show duży kredyt zaufania.

 

violet-evergarden-1.jpg

 

Kokkoku 

Oglądane wczoraj na Amazon Prime. Rzecz z ciekawym punktem wyjścia, bo opowiada historię rodziny, która posiada specjalny kamień, potrafiący zatrzymać czas. I w zasadzie to mamy w pierwszym epizodzie - prezentacja bohaterów, pokazanie wyróżnika serii i wejście na scenę potencjalnych "złych". Realizacyjnie mamy tu standardzik znany z wielu anime. Ot, klasyczna animacja + elementy CGI. 

 

Najgorsza rzecz w tym pierwszym epizodzie to zdecydowanie pacing fabuły. Wszystko wydaje się szarpane, pośpieszne i strasznie pobieżne - reżysersko jest "tak sobie". Poczekam chyba jak będzie całość i zobaczę opinie, bo w sumie show ma szansę jeszcze wejść na wyższy poziom. Na plus jest to, że mamy tutaj praktyczni tylko dorosłych bohaterów, więc jak ktoś nie jest w stanie zdzierżyć dzieciaków ratujących świat to tym bardziej może rzucić okiem na Kokkoku.

 

Na specjalne wyróżnienie zasługuje natomiast wyśmienity opening i zamknięcie. Bosko to wyszło :banderas:

 

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

16202439_juuni-taisen-tv-anime-new-key-v

 

Juuni Taisen: Zodiac Wars (2015) - to anime wygląda jakby było na podstawie jakiejś gry, w dodatku multiplayerowej. Gra byłaby skrzyżowaniem Twisted Metal i gry z gatunku Battle Royale. Nic dziwnego, że obecnie jest wśród najbardziej popularnych na Crounchyrollu. Ot pewna potężna osobistość cyklicznie organizuje turniej dla 12 najlepszych zabójców (zwanych zodiakami) o niezwykłych mocach. Jego organizacja sprawiła, że jedno z miast ot tak opustoszało, stając się głównym terenem walk. Nagrodą jest dowolne życzenie zwycięzcy, ale tak czy owak ocaleje tylko jeden (wszyscy połknęli truciznę która zabija po dobie, zwycięzca otrzyma też antidotum). I tyle wstępu. Potem to po prostu rzeźnia przeplatana flashbackami mającymi nam trochę opowiedzieć o postaciach, które są najsilniejszym elementem anime. Każdy bowiem zabija na swój sposób (a te trzeba przyznać, że bywają dość nietypowe) i każdy ma jakąś ukrytą umiejętność. Kreska jest w porządku, sceny zabójstw nie są zbyt przesadne, generalnie nie ma tu większej głębi, ale fajnie się to ogląda ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Początek Juuni Taisen był ciekawy, ale tak od połowy poziom zaczął mocno spadać.

 

Skończyłem wczoraj Devilmana - kozacka seria. Zakończenie mimo tego, że mocno niesztampowe, to średnio mi się podobało, ale poza tym wszystko mi siadło - od postaci, przez muzykę i animację, po reżyserię. Masaaki jak zwykle nie zawiódł.

 

W dniu 12.01.2018 o 08:55, Cedric napisał:

VIOLET EVERGARDEN (Netflix)

 

W końcu jest? Pięknie! Tak długo na to czekałem, że aż zapomniałem.

Odnośnik do komentarza

Bungo Stray Dogs - Moje pierwsze, bardzo pozytywne zaskoczenie w tym roku. Shounen w bardzo nietypowym wydaniu, który na pierwszy rzut oka jest mocno sztampowy (supermoce, tajemnicze organizacje, główna postać to taki typowy wyrzutek-bohater z przypadku), ale całość zrobiona jest na tyle świeżo, że w żadnym wypadku to nie odrzuca. Ba, świat od pierwszych chwil potrafi zaciekawić i sprawić, ze chce się go chłonąć. Kolejną zaletą jest dla mnie to, jak tytuł ten zręcznie przeplata momenty poważne, często wręcz mroczne, z przyjemnymi wstawkami humorystycznymi, opierającymi się głównie na gagach sytuacyjnych czy kontrastach w osobowościach bohaterów - typowo na rozluźnienie. I to działa, świetnie się z sobą zgrywa. Poza tym wszystko to ma w sobie niebanalny, oryginalny klimat, świetną rockowo-jazzową ścieżkę dźwiękową no i kapitalną stronę wizualną - studio Bones znów dostarczyło. :good:

Jestem dopiero za połową pierwszego z dwóch dwunastodcinkowych sezonów, ale już mogę polecić i orzec, że są zadatki na sztosa. W planach na ten rok jest też ponoć kinówka.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem ogladac Devilman Crybaby :banderas:

 

Wiem ze bylo pisane multum razy, ale jakie to bylo dobre, nie dla kazdego jak na moje oko, ale jak juz sie ktos wkreci to nie ma bata, skonczylem serie na jednym posiedzeniu prawie. Mega zaskoczenie i bomba.

 

Muzyka w tym to male mistrzostwo świata, co za soundtrack, wyrywa z kapci, bede zamawial płytke z japonii chyba.

 

 

Alez to jest dobre, jak ktos nie ogladal to jazda, tylko 10 epów a namiocik prawie caly czas jest :banderas:

Edytowane przez Velius
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.