Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

W tym przedziale cenowym nawet Samsung Pro 128GB się nie łapie, a to jedna z tańszych opcji. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że na Samsungu Pro i tak zauważysz lag przy zapisywaniu zdjęć z aparatu w porównaniu do zapisu w pamięci zewnętrznej.

 

Mam też kilka kart Sandisk Extreme Pro 95MB/s, które mam w lustrzance ale to już minimum 320zł za 128GB. Czy jest sens je pakować do smartfonu? Moim zdaniem nie. Ten Samsung w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o innych producentów to nie ma niczego porównywalnego za te pieniądze oferujące realne transfery takie jak ten Samsung.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co szaleć z prędkością do telefonu. Te zupełnie najszybsze karty często są "za szybkie" dla danego telefonu żeby faktycznie była różnica. A jak jest, no to popatrz ile ważą twoje zdjęcia i jaka jest różnica w czasie między np. 15 a 50 MB/s. Możliwe, że dopóki nie nagrywasz wideo w 4K czy nie robisz zdjęć RAW, to raczej spokojnie styknie Sandisk Ultra. Zdaniem wielu osób, to ona ma najlepszy stosunek cena/jakość. Musisz szybciej to masz Sandisk Extreme, ale to będzie raczej co najmniej 300 zł. Albo Samsung Evo +, też zwycięzca wielu testów.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co szaleć z prędkością do telefonu. Te zupełnie najszybsze karty często są "za szybkie" dla danego telefonu żeby faktycznie była różnica. A jak jest, no to popatrz ile ważą twoje zdjęcia i jaka jest różnica w czasie między np. 15 a 50 MB/s. Możliwe, że dopóki nie nagrywasz wideo w 4K czy nie robisz zdjęć RAW, to raczej spokojnie styknie Sandisk Ultra. Zdaniem wielu osób, to ona ma najlepszy stosunek cena/jakość. Musisz szybciej to masz Sandisk Extreme, ale to będzie raczej co najmniej 300 zł. Albo Samsung Evo +, też zwycięzca wielu testów.

 

Czy ty wiesz jakie predkosci osiaga wbudowany nand w telefonie? Po co piszesz na temat, na ktory nie masz zadnego pojecia?

Odnośnik do komentarza

A czy ja napisałem, że bramka nand jest wolniejsza niż karta (nota bene: pierwsza z brzegu recenzja podaje za benchmarkiem, że w przypadku tego telefonu jest to 94 i 28 MB/s. Owszem, postęp widać, ale to nie jest wiele więcej, niż ten "tani", "podstawowy" Sandisk Ultra oferuje. Extreme'y przekraczają 50 zapisu, a Extreme Pro bodajże przekracza 100)? Napisałem tyle, że na co dzień większość operacji zajmie praktycznie tyle samo na karcie typu "Ultra", co "Extreme", nawet jeśli tamta jest 3x szybsza, bo jakiekolwiek opóźnienie tych operacji nie wynika głównie z czasu operacji trwałej pamięci, która i tak jest niesamowicie szybka (ale jak sprawdziłem te testy nand w tym telefonie to w sumie wychodzi, że to też jest kwestia). Niektórzy robią zdjęcia na 20 MB, ale inni na 2 MB.

 

Dużo jest osób, które mówią, że poza odpalaniem aplikacji z karty, filmami 4k, zdjęciami RAW czy coś takiego, widzą jakąś różnicę między typowym Class 10 a czymś powyżej? W telefonie? Ja takich opinii za wiele nie widziałem. Raczej nie każdemu się opłaca wydawać dużo więcej kasy na te szybsze.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Niestety problemem ogorka jest to, ze to teoretyk z Z1 Compactem, ktory nawet nie czyta i nie rozumie dokladnie benchmarkow, ktore czyta. Ja testuje różne telefony, mam trochę karty SD łącznie z tymi drogimi Extreme Pro, które pozwalają uzyskać więcej fps w lustrzance i to co piszę, opieram na swoim praktycznym doświadczeniu. Ogorek nie ma pojecia o czasach dostepu nand vs kart, tak samo nie ma pojęcia o wydajności innej niż transfer sekwencyjny. Wystarczy prosty test wydajnosci nand i wlozonej karty i zdolność wyciągania wniosków.

 

Ogorek ,czy ty kiedykolwiek przetestowałeś jakakolwiek karte chociażby przy pomocy ATTO i porównywałeś z czyms innymi czy tylko wchodzisz na strony, czytasz jeden obrazek na którym jest wyświetlone 90MB/s i potem biegniesz tutaj do tego tematu ze swoimi "mądrościami"?

 

Sandisk Ultra ma transfery 14/30MB zapis/odczyt.

Odnośnik do komentarza

Mhm, that was awkward. And gay.

 

LuLz.

 

 

Zalezy mi na tym aby w dziale pc i mobile opierac sie na konkretach a nie na bajkopisarstwie o sprzecie, ktorego nie miało się nawet w rękach. Ale coraz czesciej dochodze do wniosku, ze chyba lepiej olac to calkowicie bo jesli nie jestem w stanie kogos przekonac fizycznym testem, ktory wykonalem i podalem wyniki, to w kazdym innym wypadku tez nie bede w stanie tego zrobic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...