Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

Zalanie to zawsze loteria. Jak się ma szczęście to może podziałać kilka lat bez problemów, ale może się to równie dobrze skończyć zgonem telefonu. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej go natychmiast rozebrać i dobrze wyczyścić na przykład izopropanolem.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Ta xperie z3, co kiedys oddalem na zalanie mi upadla nie fartownie, chyba ten juz setny raz i sie narobilo. Ekran z czarnial, ale wciaz dziala. Czuje wibracje, po naduszeniu na pin odblokowywujacy tel. i ledwie widze tapete, po przyswieceniu latarka w ekran. Pomyslalem, ze go jasny grom trafil i zamowilem nowy z ebaya. Przyszedl, wymienilem i nic to zupelnie nie dalo :[ oddalem do kitajcow, moze cos wymysla, bo ja wymiekam. Zawsze myslalem, ze podswietlanie jest w ekranie, a nie na plycie glownej xD Moze to system?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem starą Nokię na SGS7 w pracy, bo nikt już nie używał od dłuższego czasu. Zrobiłem factory reset, bo po poprzednim pracowniku nikt nawet nie znał PINu.

No i jest zabezpieczenie po resecie, każące mi zalogować się ostatnio używanym kontem Google. No czyli co - telefon cegiełka, dopóki ktoś z poprzednich użytkowników nie wyjawi nam adresu gmail + hasła?

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony rozumiem, też wolałbym czuć się bezpiecznie, gdyby ktoś zajumał mi telefon i chciałby zacząć go używać.

Z drugiej - w robocie telefony krążą między programistami, a programiści krążą między firmami więc nie sposób zliczyć kto jakim gmailem się logował. No nic, thx.


Spróbuję jutro tego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Żeby walnąć większy ekran przy smuklejszym telefonie. Ma to wady, ale jednak większość rzeczy na telefonie i tak raczej na tym zyskuje, niż traci. Dodatkową przestrzeń w typowych aplikacjach, gdzie są ikonki, zdjęcia, tekst, jest jak dla mnie łatwo wykorzystać - masz większy ekran po prostu. Filmiki mają paski? Zależy jakie, niektóre tak, ale myślę, że są większe problemy na telefonie.

 

 

Dużo gorzej, że "Compact" od tej edycji oznacza ekran na 5 cali. Co kiedyś było dużym, potem średnim, a teraz podobno jest małym ekranem. Już nawet nie standardem, ale rarytasem. 5 cali, gruby, ciężki, no i oczywiście brak wejścia słuchawkowego. A więc to oficjalne - Xperia XZ1 Compact to ostatni nadający się do używania telefon w historii świata. Będę musiał nakupić kilka na zaś. 

 

 

Ale szerszy ten Compact nie jest, mimo że ma ekran 5 cali. Sam telefon powinno się trzymać podobnie. I to właśnie daje 18:9.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ogqozo napisał:

Dużo gorzej, że "Compact" od tej edycji oznacza ekran na 5 cali. Co kiedyś było dużym, potem średnim, a teraz podobno jest małym ekranem. Już nawet nie standardem, ale rarytasem. 5 cali, gruby, ciężki, no i oczywiście brak wejścia słuchawkowego.

Jeszcze ten ekran przy mniejszych brzegach może być, ale przeraża mnie trochę ta waga i grubość. Kiedyś mniejsze telefony były niby fajne, teraz liczy się nagle tylko wielkość ekranu, a nikt nie chce się już bawić w małe i poręczne flagowce na androidzie.

 

Też się waham się właśnie czy nie zmienić Z5 Compact na XZ1 Compact, czy jednak przeskoczyć na coś większego.

Odnośnik do komentarza

Przeskoczyłem z Z1c na pełnowymiarową XZ1 (bo była na promce a kompakty już nie :cebula:) i jestem bardzo zadowolony bo jednak o wiele bardziej komfortowo mi się wiele rzeczy robi na większym ekranie a telefon idzie dalej wygodnie użyć jedną ręką jak trzeba. I patrząc na te xz dwójki to dobrze że nie czekałem, brak jacka jak dla mnie to dealbreaker a nowy wygląd też niezbyt, pewnie jestem w mniejszości ale te kanty w xperiach zawsze mi się podobały. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak ogór pisze, do tego im większy telefon tym mocniejszy. Ostatnio kupując sobie coś na Androidzie gdybym chciał coś naprawdę konkretnego, co pewnie przy odpowiednim żonglowaniu custom ROM-ami na kolejne 4 lata używania by mi starczyło to musiałbym się przygotować na posiadanie 5,5-calowej paletki do ping-ponga. Miałem już iPhone'a Plus w tym rozmiarze i podziękuję. Mniejszy telefon to automatycznie tańszy, słabszy i z gorszymi częściami jak aparat. Nawet Apple nie kontynuuje serii SE, która z tego co wiem, miała dobre wyniki sprzedażowe. No szkoda, sam do pewnego momentu mówiłem, że ekrany powinny być coraz większe, ale to było w czasach kiedy spierano się o to, czy >4 cale to nie za dużo. Nexus 5 z 5-calowym ekranem to już ogromny był, albo kiedyś taki HD2 ło panie. Dzisiaj to by zgrabne telefony były.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, raven_raven napisał:

Ostatnio kupując sobie coś na Androidzie gdybym chciał coś naprawdę konkretnego, co pewnie przy odpowiednim żonglowaniu custom ROM-ami na kolejne 4 lata używania by mi starczyło to musiałbym się przygotować na posiadanie 5,5-calowej paletki do ping-ponga. 

 

No to masz te kompakty, poza rozdzielczością i chyba materiałem ramki to xz1c ma te same bebechy co "pełny" model.  

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pojawiły się recki nowego Compacta i jednak robi się ciekawie.

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_compact-review-1737.php

 

Cytat

The Ambient Flow shape with the small footprint makes for one of the best handling experience we've had in a while.

Cytat

The IMX400 is the same module that appears on the XZ Premium, XZs, as well as the XZ1 pair. But Sony has worked hard to improve the software processing, and its image processor helps too, so the XZ2 is not without upgrades in its camera department.

Cytat

Sony has a winner here, as the XZ2 Compact is one of the best smartphones right now and it's cheap at that.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...