Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Telefony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
528 odpowiedzi w tym temacie

#501 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 16 August 2016 - 15:24

Ale z czym nie przesadzajmy? Ze nand dalej jest szybsze niz obsluga systemowa zewnetrznej karty? Ze nawet na szybkiej karcie jest odczuwalnie wolniejszy zapis nawet glupich jpgow z aplikacji Aparat? Ktos pisze o niewiele wiekszym postepie niz marnej jakosci sandisk ultra? wtf nemo

• 0

#502 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 16 August 2016 - 15:45

Nie o tym, ogólnie że wszystko trzeba samemu przetestować, nawiązuję do tego co napisałeś o dziale PC i Mobile. Nie znam kart tak szybkich jak w miarę nowe pamięci w telefonie także o tym ja z tobą nie dyskutuję.

• 0

#503 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5517 postów

Napisano 16 August 2016 - 16:16

Trzeba pamiętać, że wydajność karty jest determinowana przez wydajność chipsetu w smartfonie, zwłaszcza w kontekście standardu UFS 2.0. Tak samo jak wydajność szybkich kart zależy od użytego card readera pod usb czy chipsetu wbudowanego czytnika kart w notebooku.

Heck, nawet stary standard eMMC5.1 w moim telefonie jest wydajniejszy od Extreme Pro podłączonym pod pc.

• 0

#504 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 16 August 2016 - 16:47

Ja się zastanawiam na jakichś readerach/urządzeniach oni mają takie szybkości, ja na dobrym czytniku na USB 3.0 nie mam takich. W telefonie żony (Moto X Play) kopiowanie na kartę (niezłą starałem się kupić, Samsunga Evo chyba, 64gb) doopy nie urywa. 

• 0

#505 Rudiok

Rudiok
  • Użytkownicy
  • 2446 postów
  • SkądKrosno
  • PSN IDRudiok
  • Nintendo IDRudiok

Napisano 17 August 2016 - 21:42

Techniczne - da się w domowym zaciszu ściągnąć simlocka z Samsunga? Note 3.

• 0

#506 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 17 August 2016 - 21:47

Kodem chyba się da. Musisz kupić kod na jakimś Simlock24 oraz mieć kartę z innej sieci niż ta na którą jest simlock. Wkładasz taką kartę, telefon prosi cię o kod do zjęcia simlocka, podajesz i masz zdjęte na zawsze.

• 0

#507 D.B. Cooper

D.B. Cooper
  • Be fit or die tryin'
  • 3441 postów

Napisano 28 August 2016 - 20:01

mam problem z ładowaniem przez usb. Na ekranie jest, że ładuję i komputer wykrywa urządzenie, ale bateria tylko spada i dosyć mocno się przy tym nagrzewa. Sprawdzałem na różnych kablach i laptopach. Z gniazdka ładuje normalnie. Można coś z tym zrobić? 

• 0

#508 JamesVoo

JamesVoo
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 August 2016 - 20:11

Możliwe że przez USB z którego ładujesz płynie za niskie napięcie. 
Telefon nie nadążą ładować tego co zużywa, ale bateria jest "zużywana" z obu stron, dlatego telefon będzie się grzał.
Możesz podać model telefonu, ale nie sądzę żeby pomogło coś, ale USB 3.x w standardzie daje "więcej prądu" mówiąc kolokwialnie. Więc jeśli 1.x/2.x nie daje rady, pozostaje próba z trzecią generacją. 

• 0

#509 D.B. Cooper

D.B. Cooper
  • Be fit or die tryin'
  • 3441 postów

Napisano 28 August 2016 - 20:23

Ten problem dopiero co się pojawił. mam ten telefon nie całe 2 lata i nie było nigdy problemów z ładowaniem przez usb na tych laptopach i kablach. Samsung Galaxy Ace 4

• 0

#510 ogqozo

ogqozo

Użytkownik ogqozo edytował ten tytuł minutę temu

• Senior Member
  • 19708 postów
  • GG9067453
  • SkądJarosław

Napisano 28 August 2016 - 20:29

Jak to samo wcześniej działało i jest niezależne od kabla, no to co możesz zrobić bez serwisu, może podmuchać i poczyścić port, może lepiej "docisnąć" kabel (u mnie dość częsty przypadek, że port po latach zaczyna "latać" i w pewnych pozycjach niby jest podłączony, ale tak naprawdę to połączenie "mruga"). 2 lata to taki moment, że port USB może po prostu się zepsuć, dość często ludzie o tym mówią. Tak że może to to.

Użytkownik ogqozo edytował ten post 28 August 2016 - 20:49

• 0

#511 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 29 August 2016 - 14:46

Jak się  nagrzewa a się nie nagrzewał to ja stawiam na baterię. Nie trzyma wyraźnie krócej?

USB daje 1/2 ampera - 80% obecnych smartfonów ładuje się ledwo, ledwo. Przy włączonym ekranie to niemal żadnen.

• 0

#512 Rudiok

Rudiok
  • Użytkownicy
  • 2446 postów
  • SkądKrosno
  • PSN IDRudiok
  • Nintendo IDRudiok

Napisano 29 August 2016 - 15:57

mam problem z ładowaniem przez usb. Na ekranie jest, że ładuję i komputer wykrywa urządzenie, ale bateria tylko spada i dosyć mocno się przy tym nagrzewa. Sprawdzałem na różnych kablach i laptopach. Z gniazdka ładuje normalnie. Można coś z tym zrobić?

Zainstaluj Ampere Meter i posprawdzaj jakie masz napięcia na różnych kablach/ładowarkach i w różnych miejscach.
  • 0

#513 D.B. Cooper

D.B. Cooper
  • Be fit or die tryin'
  • 3441 postów

Napisano 30 August 2016 - 10:40

Jak się  nagrzewa a się nie nagrzewał to ja stawiam na baterię. Nie trzyma wyraźnie krócej?

USB daje 1/2 ampera - 80% obecnych smartfonów ładuje się ledwo, ledwo. Przy włączonym ekranie to niemal żadnen.

no właśnie jest też ogromna różnica w trzymaniu baterii. Mało używam telefonu i 2 dni to nie był żaden problem, a wczoraj na noc naładowałem na full, a teraz 50% gdy telefon tylko leżał. Może jeszcze pociągnie trochę, niedługo powinni dzwonić z T-mobile z nową umową to i tel od razu wezmę.

• 0

#514 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 30 August 2016 - 10:53

Przy czym bateria to pewnie nie jest duży koszt a podniesie jego wartość jakbyś go np. chciał sprzedać. Masz klapkę, wyjmowaną baterię. Kup nową i tyle.

• 0

#515 D.B. Cooper

D.B. Cooper
  • Be fit or die tryin'
  • 3441 postów

Napisano 30 August 2016 - 14:09

fakt tanie te baterie i już byłem bliski kupienia, ale wyjąłem i włożyłem baterie i teraz ładuje przez usb nie nagrzewając się przy tym. Po testuję  dzień, dwa i zobaczę jak będzie. Pewnie i tak bateria na wykończeniu. 

• 0

#516 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 30 August 2016 - 18:48

Pewnie tak. Ale może styki brudne były czy coś.
  • 0

#517 ragus

ragus
  • Użytkownicy
  • 16793 postów

Napisano 02 September 2016 - 22:13

http://www.cnet.com/...faulty-battery/

xD

globalny zwrot telefonu przez wybuchającą baterię

samsung gonna samsung

• 0

#518 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 03 September 2016 - 15:48

Krzywo na maksa. Tyle siana i taka akcja. Mogli nie oszczędzać na ogniwach.
  • 0

#519 _Be_

_Be_

jak brokuł

• Użytkownicy
  • 27392 postów

Napisano 03 October 2016 - 10:25

Lasce rozlał się ekran w samsungu czy to prawda, że jest w (pipi)e i gwarancja jej tego nie obejmuje? (Miała wykupioną gwarancje od mechanicznych uszkodzeń jak pekł jej ekran i wymienili na nowy telefon ale to tylko raz więc teraz jedynie zostaje gwarancja producenta, ale z tego co czytam to samsung za taką usterke każe sobie zapłacić sos) 

• 0

#520 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3417 postów

Napisano 03 October 2016 - 10:49

Jak upadł to mogę liczyć siano, jeśli nie to może się udać ale to chyba tylko serwis się może wypowiedzieć, my możemy sobie pogdybać.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0