Skocz do zawartości

Telefony


ShtaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zapowiedziano nową Xperię.

 

Nikomu to chyba nie zaszkodzi, ale udowadnia, że Sony non-stop marnuje swój potencjał w tej branży, wypuszczając kolejne produkty w bardzo chaotyczny sposób. Przypomnijmy, że po wielu edycjach spójnej serii Z (wydawych w losowych odstępach czasu) pojawiła się XZ, która... była jej mało wnoszącą kontynuacją, chociaż w reklamach cały czas mówiono o jakimś wydarzeniu. Ale to trwało tylko do XZ1 (uważam jak wiadomo, że XZ1 Compact to chyba będzie ostatni porządny telefon w historii ludzkości). Bo XZ2 to nagle zerwanie ze stylem i wiele zmian. A XZ3 je kontynuuje. Chociaż tylko w paru losowych aspektach, bo przecież ile można zmienić w 4 miesiące od premiery poprzedniego "flagowca". Co wy robicie Sony...

 

Sony podłapało tutaj kolejne trendy, które wypada mieć w 2018 roku. Telefon jest już prawie całym ekranem, zaokrąglonym i szklistym. Proporcje 18:9 (hmm... 2:1). Wygląda jak współczesny produkt, co mnie akurat nie jara, ale ludziom raczej się podoba. Forma jest bardziej smukła. Jednocześnie kilka detali sprawia, że telefon Sony nadal jest TROCHĘ odróżnialny od całej reszty i nadal TROCHĘ od niej ładniejszy, i wygląda na wygodniejszy do ręki.

 

Ekran to 6-calowy OLED HDR i wygląda na to, że to największy skok w dziedzinie ekranów, jaki zrobiło Sony. Trochę po cichu, japońska firma w 2017 roku wskoczyła na fotel finansowego lidera w dziedzinie telewizorów premium (przed LD i Samsungiem) dzięki swoim świetnie ocenianym OLED-om, i nie dziwi chyba, że z tej okazji wreszcie postanowiła wykonać analogiczny ruch w dziedzinie telefonów. Zobaczymy jeszcze, czy to oznacza porównywalną jakość, bo poza nazwą przecież robienie ekranów telefonów to zupełnie inna bajka.

 

W środku wielkich zmian nie ma, bebechy właściwie te same, aparat takoż, bateria też (czyli przy większym ekranie itd. będzie pewnie krócej działać), 4 GB RAM (mało). Cena też "trendy", bo 900 euro. Ja cię sunę.

 

gsmarena_007.jpg

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

mmmm, aż stąd czuć zapach zepsutego dotyku po upadku z 30 cm/mulący soft przy 30% baterii mimo braku włączenia trybu Stamina

 

pierwszy byłem do bronienia smartfonów Sony, ale nigdy więcej. mój bilans to wydanie na nie łącznie ponad 4000 zł i gorzkie łzy. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ogqozo napisał:

Zapowiedziano nową Xperię.

 

Nikomu to chyba nie zaszkodzi, ale udowadnia, że Sony non-stop marnuje swój potencjał w tej branży, wypuszczając kolejne produkty w bardzo chaotyczny sposób. Przypomnijmy, że po wielu edycjach spójnej serii Z (wydawych w losowych odstępach czasu) pojawiła się XZ, która... była jej mało wnoszącą kontynuacją, chociaż w reklamach cały czas mówiono o jakimś wydarzeniu. Ale to trwało tylko do XZ1 (uważam jak wiadomo, że XZ1 Compact to chyba będzie ostatni porządny telefon w historii ludzkości). Bo XZ2 to nagle zerwanie ze stylem i wiele zmian. A XZ3 je kontynuuje. Chociaż tylko w paru losowych aspektach, bo przecież ile można zmienić w 4 miesiące od premiery poprzedniego "flagowca". Co wy robicie Sony...

 

Sony podłapało tutaj kolejne trendy, które wypada mieć w 2018 roku. Telefon jest już prawie całym ekranem, zaokrąglonym i szklistym. Proporcje 18:9 (hmm... 2:1). Wygląda jak współczesny produkt, co mnie akurat nie jara, ale raczej się podoba. Forma jest bardziej smukła. Jednocześnie kilka detali sprawia, że telefon Sony nadal jest TROCHĘ odróżnialny od całej reszty i nadal TROCHĘ od niej ładniejszy i wygląda na oko na wygodniejszy do ręki.

 

Ekran to 6-calowy OLED HDR i wygląda na to, że to największy skok w dziedzinie ekranów, jaki zrobiło Sony. Trochę po cichu, japońska firma w 2017 roku wskoczyła na fotel finansowego lidera w dziedzinie telewizorów premium (przed LD i Samsungiem) dzięki swoim dobrze ocenianym OLED-om, i nie dziwi chyba, że wreszcie postanowiła wykonać analogiczny ruch w dziedzinie telefonów. Zobaczymy jeszcze, czy to oznacza porównywalną jakość, bo poza nazwą przecież robienie ekranów telefonów to zupełnie inna bajka.

 

Poza tym wielkich zmian nie ma, bebechy właściwie te same, bateria też (czyli przy większym ekranie itd. będzie pewnie krócej działać), 4 GB RAM. Cena "trendy", bo 900 euro. Ja cię sunę.

 

gsmarena_007.jpg

Dlatego ma lekko większy dół i górę - z powodu głośników stereo, które mają być jakościowo lepsze niż u konkurencji o jakieś 30%.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Sony chwali się niezależnym badaniem, według którego osoby mające kontakt z ekranem każdego z obecnych "flagowców" w ogromnej większości wskazały na OLED-a z XZ3 jako najlepszy pod każdym względem.

 

https://www.sonymobile.com/global-en/legal/testresults/xperia-xz3/#gref

 

 

Oczywiście sprytnie postanowili to zrobić przed premierą Note 9 oraz nowego iPhone'a, które być może wypadłyby mocniej w porównaniu. 

 

 

Polska cena na start to 3400 zł, czyli oczywiście śmiesznie dużo, ale patrząc na ten rok na rynku, to może właściwie zaskakująco mało.

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Wymieniłem SE na S9 i jak narazie fajnie bo ponownie jest powiew świeżości no i brakowało mi tego otwartego systemu jakim jest android w porównaniu do IOS. Ponownie nie mogę przestawić się na tak duży telefon , dziwi mnie też to że musiałem kombinować żeby zgrać dane z IOS na androida a przy przejściu z androida na IOS wszystko szło gładko. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.02.2019 o 10:13, kubson napisał:

To samo co oneplusone czy xiaomi ale ten find x wyglada spoko

Nie wiem co jest w nim spoko skoro brakuje w kilka istotnych elementów. O ile wybaczę brak jacka, o tyle nie rozumiem rezygnacji z NFC czy czytnika linii papilarnych. W telefonie za prawie 4k to jednak (wcale nie tak) lekka porażka... 

Odnośnik do komentarza
Cytat

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Lenovo planuje wznowić produkcję kultowego już modelu Motorola RAZR. Może on zadebiutować już niebawem, bo na targach MWC. Wcześniej widzieliśmy tylko schematy patentowe, ale na ich podstawie powstały pierwsze rendery wizualizujące nowy telefon z klapką od Motoroli.

https://rootblog.pl/motorola-razr-2019-wyglad-koncept/?fbclid=IwAR0DM3QWIOn5iDSQhuaAwqGE_W_GvxMRcFnqrmXogvRC5BS-sv8uiao1vjo

Motorola-RAZR-2.jpg

:wub:

 

Odnośnik do komentarza

Może nad morzem, ale w cywilizowanym świecie RAZR-y robiły mocno. :fsg: Sam byłem posiadaczy dwóch takich telefonów; fantastyczny ekran, przyciski i rozmiar. No cudo telefon no ale fakt dzisiaj taki design mocno trąci myszką.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

razr? 

 

 

ayyyyy

 

 

 

dobry marketing, ale przecież te telefony była tragiczne. LASEROWA KLAWIATURA (XDDDDDD) na której nie dało się pisać i w piz,dę zamknięty system.

 

 

nie to co SONY ERIKSONY memory stick 64mb i bawim się ku,rwa do woli

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.