Skocz do zawartości

PSP czy DS?


raven_raven

PSP czy NDS?  

463 użytkowników zagłosowało

  1. 1. PSP czy NDS?

    • PSP
      383
    • NDS
      266
    • PieC
      10


Rekomendowane odpowiedzi

No, czas na mnie. Po któtkim epizodzie z GBA (2,5 tygodnia) nabrałem ochoty na handheldy, bo nie ma to jak pociorać w terenie ;).

Znam i PSP i DS bardzo dobrze. Niedługo po premierze kuledzy nakupowali sobie PSP, tylko jeden wziął DS'a (bo tańszy). I tak jak na początku DS nic nie pokazywał ciekawego (ot GBA z drugim dotykowym ekranem) tak PSP to był szpan, lans i w ogóle wypas. Grafika prawie jak na PS2, PES i GTA w kieszeni i w ogóle 1001 zastosowań. Minęły prawie 3 latka, PSP zdążyło mi spowszednieć (jako że to sprzęt popularny w Polsce, wiele osób go ma a co za tym często sobie gram), za DS mocno rozwinął skrzydła, oj mocno.

 

To tyle na wstęp, ja zdecydowałem się na handhelda kilka dni temu, gdy planowałem kupić sobie Super Carda do GBA. Jako, że to by mnie wyniosło jakieś 150 zł, postanowiłem sprzedać GBA za 200 zł i za to kupić sobie DS'a. Po drodze doszło kilka zł i mając 400 zł mam do wyboru: PSP i DS. Zdecydowałem się na DS'a. Chociaż jeszcze miesiąc temu wziąłbym PSP. Ba, przed świętami już prawie ten sprzęt miałem. Ale sprawy się pozmieniały i chyba na dobre. Kulega z DS'em postanowił odkurzyć sprzęt i kupił sobie Super Carda. Jednocześnie ja zacząłem się bardziej dzięki GBA interesować Nintendo i ich gierkami i powiem, że o wiele bardziej dziś mam ochotę na Zeldę i WarioWare niż na Wipeouta i kolejne GTA. Dobra, aby nie było bałaganu wymienię wady i zalety każdej konsolki wg. mnie:

 

PSP:

 

Plusy:

- doskonała grafika

- wielkie możliwości bez żadnych dodatków, a z customem to już w ogóle kombajn

- spory ekran, wielka moc

- dużo dobrych gier

- LocoRoco :)

- świetny design

- karty pamięci

 

Minusy:

- LOADINGI! Kur.wa, czasami siadając na przerwie nie zdążyłem włączyć meczyka w PES...

- Krótki czas baterii... po jakichś 3-5 h grania koniec zabawy... skandal

- dużo, za dużo konwersji (toż to przenośne, nieco gorsze PS2)

 

DS:

 

Plusy:

- gry, gry i gry (magia Nintendo)

- stosunkowo długi czas gry (dłuższy od PSP na pewno)

- w przypadku lite'a też świetny design i ekran (chociaż z ekranem w cls nie jest źle)

- dotykowy ekran, po prostu innowacja

 

Minusy:

- beznadziejny wygląd w przypadku Classica

- o wiele mniejsza moc obliczeniowa, choć nawet z takim 3d DS nie radzi sobie źle (poziom N64, PSP to poziom PS2)

- brak kart pamięci

- takie bajery jak MP3, zdjęcia, filmy czy e-booki dopiero po zakupie urządzeń pokroju Super Carda

 

Mimo, że w tym zestawieniu wygrywa PSP, ja zdecydowanie wolę DS'a. Po prostu gry takie jak Elite Bear Agents, Wario Ware czy FF XII RW to dla mnie powiew świeżości i odskocznia od PS2. A właśnie w PSP denerwują mnie loadingi i gry żywcem z PS2. Prawda, ma kilka ciekawszych produkcji, ale to nie zmienia faktu, że DS ma wiele genialnych gier.

 

I wybrałem DS'a, już do mnie leci Classic :). Warto dodać, że sprzęt ten rozwinął się stosunkowo niedawno, jeszcze rok temu PSP było bardziej rozsądnym wyborem. No, może 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem ta i ta konsolka ma swoje wady i zalety. PSP wiadomo grafa, mp3, filmy, i co najważniejsze emulatory ( np. N64!!!! czy PSOne), i tu mi się wydaje że PSP może zyskać najwięcej poprzez store.playstation.com, gry z PSOne na PSP to GENIALNY POMYSŁ!!!! MGS, Crasch, C&C, RE, to prawdziwe hity z PSOne. No a DS to przede wszystkim grywalność i innowacyjne gry. Wybór należy do was ja mam osobiście PSP + combo w postaci starej kolekcji oryginalnych gier z PSOne ( robie kopię zapasową) i pociskam w hity z PSOne:D:D:D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Warto dodać, że sprzęt ten rozwinął się stosunkowo niedawno, jeszcze rok temu PSP było bardziej rozsądnym wyborem. No, może 2 lata temu.
Z tego co kojarze to bylo dokladnie na odwrot :P To DS od poczatku byl to na maksa "rozkolysana" konsolka, a PSP dostalo boosta jakis rok moze 1,5 roku temu :)

Poza tym DS ma wiecej gier i mial ich mnóstwo juz zaraz po stracie, a PSP powoli kompletowało swoja bibliotekę (ale IMO to PSP ma lepsze gry w kazdym razie takie, ktore mi odpowiadaja; DS ma kilka dobryh RPGow i Phoenixa i tyle jak dla mnie :P)

Odnośnik do komentarza

Viva Pinata, FF IV, jest The World Ends With You, będzie World's Destruction, FFTA2, Disgaea (z PSP coprawda), daleko daleko jest jeszcze Phoenix Wright 4 a i pewnie z 10 innych gier które się świetnie w te lato zapowiadają przegapiłem. O, jeszcze jest Civilization i Spore.

 

Luck1985, skoro takie dobre, czemu nie piszesz w podforum ;)? Dużo osób ma i lubi DS'a, mało pisze :/.

 

@the_m:

Mi się wydawało, że to DS na początku dostał może Mario Karta, Nintendogs, WarioWare, odświeżonego marianka i Super Mario 64 DS. Sama klasyka. A niedawno zaczęło się pojawiać masa, masa świetnych gier. Za to PSP było dla mnie wspaniałe właśnie rok, dwa lata temu. PES, MGS, NFS, Wipeout, Tekken, Loco Roco... dużo tego było na początku... a dalej coraz gorzej. Dla mnie na PSP właśnie jest kilka ciekawych gier, reszta kotlety, ale i tak w wakacje sprawię sobie przenośnego pleja, o tak.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Teraz kiedy zagralem.... kiedy sprawdzielm... kiedy obie konsole nie maja dla mnie tajemnic.... kiedy psp jest jedna noga w grobie....

 

moge stwierdzic jedno... nie kupilbym DS'; owszem bralbym gdyby dawali za darmo, ale ta konsola jest imo za duza jak na przycisk do papieru...

wszyscy pisza: "Ds ma mase wspaniałych gier!!", "DS jest innowacyjny!!!" i inne stwierdzenia, zeby nie powiedziec brednie...

 

teraz pewnie zostane uznany za ignoranta bez gustu, za fanboja sony, za typowo myslacego polaczka i takie tam, ale co poradzic? Gdybym gral w RPG [tak ogolnie] to pewnie nie bylo by tego posta, bo tego typu gier jest na DS'ie dosyc sporo i pewnie wlasnie gralbym w The World Ends With You czy tam inne Zeldy... ale nie gram w takie gry 'z zasady'. wiec tylko sprawdzilem co to za wynalazek ten TWEWY, pogralem z 15min i wylaczylem...

 

ok pozostaja inne gry:

Marianki - wiekszosc to zmodyfikowane wersje starych hiciorow... podziekuje, w to juz gralem.

Przygody prawnika - owszem, smieszne, czasem zmusza do myslenia, grafika z gba no ale nie o grafike tu chyba chodzi w koncu to tekstowka[1[pierwsza] gra ktora mi sie nawet spodobala]

Metroid - fpp.. "oooo, musi byc fajna i to sterowanie, o ktorym tyle pisano... prawie jak myszka" - mysle sobie... wlaczylem gre. no niby wszystko fajnie ale granie w fpp za pomoca TS'a jest imho niewygodne! no chyba, ze konsole trzyma sie na kolanie w jakiejs pozycji, ktora nie snila sie nawet autorowi kamasutry... przelaczylem sterowanie na 'psp style" i od razu troche lepiej ;)

assasins cred - pokaz slajdow ... nie dzieki

ninja gaiden - mashowanie po ekranie... tak super gra :F

meteos - z samego mashowania po ekranie mozna zrobic 100k punktow :F dzieki, wole lumines...

 

wypisywanie gier w ten sposob nie ma sensu wiec napisze tylko, ze DS posiada jakies tam gry, kilka naprawde ciekawych, ale opartych na tych samych patentach, pewnie nawet na tym samym silniku graficznym... ok. Ds z zalozenia nie mial zachwycac grafika tylko byc innowacyjnym, z poczatku sie to nawet udalo patrzac na starsze tytuly, ale ta cala reszta to tylko powielenie tego co juz bylo/jest.

 

 

co do samej konsoli... pod wzgledem designu raczej ok. lite stylowy ale niewygodny w graniu, cls pod wsgledem wygladu taki sobie ale za to o wiele wygodniejszy podczas grania... cos za cos tak?

 

pod wzgledem FW: tragedia i nie bede sie rozpisywac o tym czego nie ma [mp3/filmy/darmowe przedladanie www], bo to wiedza wszyscy. tylko o tym cudownym resetowaniu konsoli po kazdej akcji. zmiana nicka: shut down; wyjscie z czata: shut down, wyjscie z gry: shut down; wyjscie z pokoju multiplayer przy sharingu gry: shut down... jeszcze do szczescia brakuje mi resetowania konsoli po przejsciu lvl w jakiejs grze :F

 

-----------

 

ehhhh pogram jeszcze troche w phoenixa, jakiegos point & clicka, postrzelam w geometry wars, podreperuje swoj mózg i moze pogram w EBA... potem czas oddac z usmiechem oba DS'y i odebrac PSP :D

 

propo psp: gier owszem malo, killerow tez malo [ale są]. tyle ;)

 

 

ps.jeszcze mi tylko napiszcie jak sie przykleja ten (pipi)any plaster na koncu operacji w trauma center...

Odnośnik do komentarza

Jakieś 2 lata temu w całości bym się z tobą zgodził Coati (co tam, wtedy nawet nie spojrzałbym w stronę DS-a !), ale teraz inaczej to widzę. Po doświadczeniu obu konsol stwierdzam........ Chciałbym mieć obie XD (do mnie należy tylko DS).

Przede wszystkim PSP pokazuje stronę PS2 która mi się już dawno znudziła (mam na myśli tytuły w które "chciałbym" zagrać/ zagrałem), odpaliłem Tekkena DR (dla 5-tki kupiłem PS2 swego czasu) ....... Wyłączyłem po jakiś 6 minutach (dodaje że byłem strasznie napalony by wrócić do gierki dla której nabyłem czarnego slim-a), nie wiem po prostu nie był to dla mnie Tekken O_O (pewnie chodzi mi o sentyment do siedzenia przed TV przy tej grze).

Poprzewracałem dużo gier na PSP-ka i stwierdziłem że większość gier jakie odpalałem, i mi się podobały to bijatyki ( np Guilty Gear, Bleach Heat of the Soul 5, Naruto Ultimate Hero), RPG-i...... (zanim zacznę... FF i FF II remake...... Dobry boże... i za to oni chcą cene normalnej gry !?) FF: The War of the Lions - nawet 1 filmiku nie mogłem ścierpieć (dobra.... tutaj wina raczej leżała po stronie faktu, że nie jestem zwolennikiem Invalice :P), praktycznie tylko Crisis Core mi podszedł .

 

Cóż narazie mniej więcej takie doświadczenie wyniosłem z PSP, to świetna konsola (możliwości, wygląd itp itd) ręce mnie tak przy niej nie bolały niż w przypadku DS-a (gdzie wygląd nie łączy się z ergonomią w przypadku Lite :P) jednak ma ona mało gier, za mało bym nagle miał rzucić DS-a i lecieć do sklepu po swój egzemplarz, w przyszłości zaopatrzę się w PSP zapewne bo sprzęt ma przyszłość, Japończycy mają ostatnio na niego manię co jak dla mnie dobrze mu wróży (i liczę na znacznie więcej ciekawych produkcji od skośnookich :P).

 

W takim razie co mnie przytrzymuje przy DS-ie ?, powiem tak, w pewnym sensie chyba przeżywam pewien moment rekreacji, moment w którym odchodze narazie od poważnych gier (niemniej dysponuje PS3, ale i jego zostawiłem narazie samego :P) a zasiadam przed tymi remake-ami Mariana, dziwnymi RPG-ami takimi jak np wymienony przez Coatiego - The World End With You , przed wyśmienitym FF III, przed Shooterami które może wygode w sterowaniu na miarę mychy i klawy nie oferują, ale kto się ma tym przejmować ?, to są gry 4fun a nie dla poważnej roz(g)rywki.

 

Żeby nie było, sam w sobie jestem chyba fanbojem marki Sony (miałem PSX, PS2, PS3 na Xboxa patrzeć nie mogę) myślałem że na Nintendo nawet nie spojrzę (Wii nadal jest dla mnie pewnym nieporozumieniem niemniej :P, chociaż i na niego jest kilka ciekawych produkcji...), ale zwycięzcą w kategorii handheldów jest wg mnie bezkategorycznie - DS - <aplauz>.

Popierdoła z Nintendo straszna, ale przekonała mnie że czasem takie pierdoły są ciekawsze od Bleacha na PSP :P. Amen czekolada rzekła.

Odnośnik do komentarza

PSP !!! To juz moje drugie psp (pierwsze brick) i co ta konsolka moze to nieporozumienie! Emulatory NES, SNES, N64, PSX! - masakra! MGS z Szaraka na ekranie PSP, wspolpraca z PS3 - (Remote Play) lacze sie z PS3, wylaczam TV i mam menu PS3 w PSP !! Muza zdjecia, filmy, oraz gry z PSX uprzednio wlozone do PS3, wygladu DS'a nie komentuje (porownajcie zwykle wersje PSP i DS'a) Zero wspolpracy DS'a i Wii , Oprawa przypomina mi PS2 :) Jak mialem DS'a to wstydzilem sie grac w autobusie, jak mam PSP to kazdy mi patrzy przez ramie :P Handheld to moim zdaniem konsolka do szybkiego szpila a nie glowkowania, jedyna rzecz ktora mi sie spodobala w Dual Screenie to mini gry w Super Mario 64 DS z uzyciem Touch Screena, nawet moja Mama w to grala ale po czasie powrocila do Lummines ;)

Odnośnik do komentarza

To ja tez dorzuce swoje 3 grosze. PSP mam co prawda dopiero 3 tygodnie, ale troche zdazylem pograc. Niestety nie gralem jeszcze w GOW, FFVIICC, MGSa, czy Tekkena, ale w najblizszym czasie zamierzam nadrobic zaleglosci.

 

Jak na razie PSP sprawdza sie znakomicie, jako konsola do gier wyscigowych. Na DSie nie ma prawie zadnych godnych uwagi racerow, zas na poospe jest tego od cholery - dwie naprawde udane czesci Burnouta, Ridge Racer, Wipeouty, Outrun i cala masa mniej, lub bardziej udanych konwersji (np. Colin, NFSy czy TDU). Jak widac, jest w czym wybierac.

 

Platformowki - na PSP jest wspanialy Daxter, ktory momentami przypomina mi troche wysmienita pierwsza czesc sagi, przez co podoba mi sie bardziej, niz wychwalana druga czesc Jaka.

Ratchet z kolei, troche mnie zawiodl - to juz nie to samo, co na PS2. Czytalem kilka recenzji i myslalem, ze gra bedzie trzymala poziom poprzednich czesci, ale tak niestety nie jest. Moze jeszcze sie przelamie i dam grze druga szanse, ale na razie mam w co grac.

Loco Roco to jedna z najprzyjemniejszych platformowek, w jakie gralem. Wystarczy wlaczyc na pare minut, aby poprawic sobie humor. Jest to jeden z tytulow, dla ktorych warto kupic PSP.

Jesli chodzi o DSa, to platformery sa jednym z najbardziej popularnych gatunkow na ta konsole. Przede wszystkim warto zagrac w Super Mario 64 DS - nawet jesli ktos gral w to na N64, to i tak powinien sprobowac, bo mimo wszystko, gra rozni sie nieco od oryginalu.

New Super Mario Bros jest z kolei troche przereklamowany. Gra jest dosyc krotka i poza kilkoma bajerami (np. wielki Mario), nie rozni sie zbytnio od odslon osmio i szesnastobitowych (bardziej mi sie podobal SMW na SNESa). No, ale mimo to, gra sie calkiem przyjemnie.

Seria Castlevania to dla mnie bardziej platformowka niz RPG, wiec wrzucam ja razem z Marianami. W moim przypadku C: Dawn of Sorrow to gra, dla ktorej kupilem DSa. Jesli komus podobalo sie Symphony of the Night, albo Aria of Sorrow, to na pewno przypadna mu do gustu DoS i PoR.

Inne ciekawe tytuly: Sonic Rush/Adventure, Mega Man ZX/Advent, Yoshi's Island DS.

Mysle, ze jesli chodzi o platformowki, to obie konsole maja do zaoferowania podobna ilosc godnych uwagi tytulow. Na DSa jest co prawda wiecej gier z tego gatunku, ale tak naprawde, tylko kilka jest naprawde dobrych.

 

Przygodowki - kiedys jeden z najbardziej popularnych gatunkow (glownie point n' click), dzisiaj troche olewany. Dzieki DSowi gatunek ten odradza sie, jak feniks z popiolow.

Ace Attorney/Gyakuten Saiban - tej serii chyba nie trzeba przedstawiac. W to po prostu trzeba zagrac.

Professor Layton - udane polaczenie przygodowki i ksiazki z zagadkami. Kolejna obowiazkowa pozycja.

Another Code - gra o wspanialym klimacie i oryginalnych zagadkach. Wzorowe wykorzystanie mozliwosci DSa (oba ekraniki + mikrofon). Niestety bardzo krotka.

Hotel Dusk - gra tworcow Another Code (no i Glass Rose z PS2, jak ktos kojarzy). Ciekawa fabula i oryginalny, komiksowy design. Klimat nieco ciezszy niz w AC.

Zelda - tak, to nie RPG (hi, Coati ;] ), tylko przygodowka. Kolejna troche przereklamowana gra, o zawyzonych ocenach (PE: 10-). Mimo to, Zelda to Zelda - nie ma mowy o niewypale. Dobre wykorzystanie mozliwosci DSa (momentami odgapione z Another Code). Wspaniala - jak na Dual Screena - grafika.

Na PSP nie gralem jeszcze w zadna przygodowke, ale smialo moge powiedziec, ze na tym polu konsolka SONY przegrywa z Nintendo.

 

Bijatyki - lol. Handheld + hadouken = fail.

 

RPG - na PSP raczej kiepsko, bo wiekszosc dobrych gier z tego gatunku to konwersje, czy tam rimejki z innych konsol. Dwie czesci Final Fantasy, Valkyrie Profile, Breath of Fire - wszystko to juz bylo na szaraku. Jest jednak jeden tytul, obok ktorego raczej nie mozna przejsc obojetnie - Final Fantasy VII Crisis Core. Nie gralem w to jeszcze, ale wlasnie dla tej gry kupilem PSP. Dla fana FFVII jest to raczej pozycja obowiazkowa. Juz same filmiki wywolaly u mnie ciarki na plecach ;]

Na konsoli Nintendo jest cala masa gier RPG, ale powiedzmy sobie szczerze - wiekszosc to crapy. Tak naprawde jest kilka/kilkanascie naprawde przyzwoitych pozycji.

Przede wszystkim trzeba zagrac w The World Ends With You. Jest to jedna z najwspanialszych gier, jakie DS ma do zaoferowania. Jak napisal kilu, jest to jedna z najlepszych gier od Square, w ostatnich latach.

Nie chce mi sie juz pisac, bo sie zmeczylem ;P Jest jeszcze kilka fajnych RPGow na DSa (np. Lunar Knights), ale tak naprawde, zaden z nich nie jest jakims wielkim hitem, wiec jak widac, ilosc nie przeklada sie na jakosc. Warto jednak posprawdzac poszczegolne tytuly, bo zawsze mozna trafic na cos ciekawego.

 

Dobra, starczy na razie. Nastepnym razem napisze wypracowanie na temat hardware'u ;] Moze jeszcze dorzuce pare slow o innych gatunkach.

Odnośnik do komentarza
jak mialem DS'a to wstydzilem sie grac w autobusie, jak mam PSP to kazdy mi patrzy przez ramie

 

W moim przypadku mam qmpla który posiada PSP, mało kto zwracał na to uwagę w szkolę, teraz ja mam DS'a i boję się go brać gdyż nie mam spokoju :P, co poradzę że dziewczyny MUSZĄ pograć w New Super Mario Bross :P ?.

Odnośnik do komentarza
W moim przypadku mam qmpla który posiada PSP, mało kto zwracał na to uwagę w szkolę, teraz ja mam DS'a i boję się go brać gdyż nie mam spokoju :P, co poradzę że dziewczyny MUSZĄ pograć w New Super Mario Bross :P ?.

 

Hehe, nic. Tak samo jak nic nie poradzisz że kochają Loco Roco i Luminki :D Trza umieć dobierać gry pod kobiety ;)

 

Odnośnik do komentarza

Ja po ostatnich przejściach mogę napisać tylko jedno.

 

Nie ma lepszej, nie ma gorszej. Obie są inne i chwała Bogu za to. Po prostu trzeba mieć obie.

 

PSP...

kombajn multimedialny, grafika niczym na PS2, właściwie można sobie zastąpić PS2 tą konsolką... (dobra, przesadzam, ale PSP ma takie "best of" w postaci masy konwersji i przenośnych wersji, ale takiego MGS3 nie ma... ale jakby był... jezu, jeszcze z Gran Turismo 4... :slinotok:... [marzenie mode off]).

Masa dobrych gier sportowych (DS średnio się do nich nadaje, ale jak się chce, to można, vide FIFA 08 czy M&S at the olympic games), świetne strzelanki, wyścigi, no wszystko, dzięki wielkiej mocy obliczeniowej i dużemu ekranowi jest na tej konsolce wiele gier.

 

DS za to...

Niby słaba maszynka, ale zaskarbiła sobie moją miłość od razu :). Cudowne gry, którym jednak trzeba poświęcić więcej niż 15 minut CoATI (ja po dwóch godzinach w TWEWY miałem ochotę to wyje.bać, wszystko przez to, że nie kolejny FF tylko w pełni nowa i oryginalna giera..., jak się opanuje cały ten system to nie da się oderwać :) ), wspaniała prawnicza seria... masa dobrych gierek, dużo, w ktorych trzeba pomyśleć, masa dobrych platformerów i RPG, mało za to dobrych wyścigów i sportówek.

A tak w ogóle, kiedy się używa programatora i wgra się taki jeden ciekawy programik pt. "Moonshell", PSP traci swój wielki argument o multimedialności, bo dzięki moonshellowi na DS'ie można słuchać muzyki, oglądać filmy, czytać ebooki (ile razy czytałem już poradnik do Phoenixa o 3 w nocy :P), przeglądać zdjęcia, a i inne ciekawe homebrew są, jak chociażby Colors, genialny program do rysowania.

 

Każda konsolka to dwa zgoła inne podejścia do tematu handheldów, dlatego warto tak jak ja, spiąć się i kupić sobie obie, skończą się problemy :). Dziś nie mógłbym żyć ani bez jednej, ani bez drugiej!

 

Tak BTW, wczoraj kładę się do łóżka z PSP w łapach, na PSP God of War, PES, Loco Roco, MGS i kilka innych świetnych gierek, a zgadnijcie w co grałem. Sięgnąłem do szuflady po DS-a i do 3 w nocy trzaskałem w Phoenix Wright'a, na dodatek powiem Wam, że trzecia część "prawnika" tej nocy stała sie drugą po MGS3 najlepszą grą w jaką w życiu grałem nie pod względem gameplayu, a pod względem fabuły. Każdy, kto ma DS'a powinien w nia zagrać...

Odnośnik do komentarza

Kwestia siana.

Jeżeli masz PS2 to dla mnie nie warto kupować PSP, bo nie mal same kotlety. Fakt, grafika jest mocna, multimedia(ale jest moonshell) i koledzy się z Ciebie nie będą naśmiewać, ale co z tego..?

DS oferuje masę innowacyjnych gier, które potrafią bawić, stylus w wielu z nich sprawdza się kapitalnie, do tego prawdopodobnie lepsze gry pod WiFi wychodzą.

O tym, że jest tańszy już nie wspominam. A przy programatorze, to Dual Screen pokazuje swą pełnie możliwości dzięki świetnym programom homebrew.

Odnośnik do komentarza

Amen. Dokładnie tak.

 

Masz PS2 - bierz DS'a.

Nie masz - pomyśl, co CIę bardziej interesuje - szpan czy grywalność i masz odpowiedź, potem tylko zbieraj na przeciwny system, bo PSP też dobra rzecz, mocna grafa i wiele dużych tytułów to jednocześnie zaleta i wada, ale warto je mieć.

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

wybralem dsa z dwoch powodow. po pierwsze jest tanszy (202zl za cls w bdb stanie + gra to nie majatek), a po drugie ps2 mam w domu i w te wszystkie nfsy, gta, i tekkeny wole grac na duzym tv. handhelda glownie potrzebuje zeby popykac sobie chwile w autobusie, na przerwach itd i wydaje mi sie ze do tego ds bedzie sie idealnie nadawal. no i jeszcze bateria trzyma dluzej, to tez jest wazne.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

DS kupiłem niedawno, bo psp po 3 latach już nie może zaoferować mi nic nowego w kwestii gier (jak ktoś się cieszy, bo może grać w emulowane gry na psp, to znaczy, że tak właściwie, to na tej konsoli, nie ma w co grać i tylko emulatory zostały). W naszym kraju panuje przeświadczenie, że jak coś jest SONY, to trzeba mieć i już, nieważne, czy faktycznie warto(widać po sprzedaży wszelakich konsol tej firmy). Ja niestety również się tym kierowałem przy zakupie psp i nie wyszedłem na tym najlepiej, właściwie, to nazwałbym to totalnym zawodem. Przez ostatni rok wyszło na psp, może 5-6 naprawdę dobrych gier, choć to też kwestia gustu, czy faktycznie takie dobre były, bo granie w Final Fantasy 7 CC, to jak dla mnie nudy na pudy, prostacki system walki itp. Jasne, że jak ktoś oczekuje od gier przede wszystkim tego, żeby dobrze wyglądały, to psp sprawdza się lepiej(choć tu też czasami można dyskutować), ale ja od tego mam PS3 i X360, więc to na nich wolę grać w PoPy, Killzoney itd. Polska SONY stoi, ale my już tak mamy, że wolimy gadżety, bo "to umie śpiewać, tańczyć i nawet amerykanie używają tego do odpalania rakiet balistycznych" i stąd ta "odmienność" popularności w odniesieniu do tego, co się dzieje na zachodzie (DS>psp).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jako że miałem PSP i miałem przyjemność pograć na DS Lite, powiem tak : mianowicie jeżeli bierzemy pod uwagę DS LITE vs. PSP(bez przeróbki) --> to tutaj moim zdaniem jednak wygrywa DS ( przede wszystkim za innowacyjność gier np. ZELDA, NEW SUPER MARIO, Mario Kart, Super Mario 64 DS, nadchodzące GTA CH.W) PSP niestety oprócz PATAPONÓW i Lumines niczym mnie nie powialiło ( reszta gier to to samo co PS2 tylko że w kieszonce ) , choć 2009 rok dla tej konsolki zapowiada się hmm... bardzo dobrze.

 

Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę DS Lite vs PSP ( z przeróbką ) ---> to tutaj jednak wygrywa PSP ---> za emulatory .... magia gier z PSOne, SNES, itp itd to niesamowita broń tej konsolki, niby to w co kiedyś już graliśmy.... ale jednak w tych czasach coś nowego :D

 

Podsumowując: naprawdę ciężki wybór. Zobaczymy co przyniosą targi E3 ( czerwiec ). Jak na razie ( po filmach z gry ) GTA CHW to ''must have'' (k.... muszę w to zagrać ). Ja jednak nadal czekam na : jakiegoś Duke Nuken, GRAND TOURISMO(!), remake Silent Hill ( lub 2 część np. Origins 2 ), MGS ( też najlepiej 2 część) , i ''coś innego'' ( to co mnie zachęci jeszcze mocniej do kupna PSP )

 

Jak na razie mój werdykt to..... : najlepiej mieć dwie konsolki :D:P

 

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Zawsze się wzdrygam jak na forach widzę tematy PSP vs NDS... Dlaczego? Bo to są 2 zupełnie odmienne konsole, z odmiennym klimatem , różnymi grami. "Lepsiejsiejszość" którejś jest tylko i wyłącznie sprawą indywidualną. Tak więc doradzanie "kup to bo lepsze" jest bezsensu - nasza opinia nie musi pokrywać się z opinią osoby której polecamy, gdyby sama zagrała na obu. Sam posiadam obie konsolki i w sumie na PSP grałem więcej, jednak do niedawna nie byo już w co ciorać, za to na NDS wychodzi i wychodziło gier zatrzęsienie... A że większość to kupy w stylu pozbieraj jabłka, rozbij baloniki, pocieraj Alladynowi lampę ect to już inna sprawa. W każdym bądź razie i psp i nds posiadaja bazę bardzo dobrych tytułów przy których można spędzić multum czasu... szkoda że nie ma archivementów czy trofeów XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...