Skocz do zawartości

Okami


gigant84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ryby można łowić w wyznaczonych miejscach. Pierwszy raz w takim lesie, spotkasz tam chłopca z wędką - nie ominiesz bo to element fabuły.

 

A sposób na kasę? Pff.. nie wiem jak Ty grasz że Ci czegoś brakuje. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam takie pytanko - co to są te niebieskie "kły"? Chodzi mi o ten znaczek w ekwipunku na dole pod ilością kasy... je się chyba dostaje podczas walki... no ale jak je zdobyć i do czego one właściwie służą? no i zaraz obok jest taki okrąg zielony... też biera się tego cześci chyba... no i to samo - jak? gdzie? i po co? Będę wdzięczny za odp. ;)

Aha jeszcze jedno... skarby... one są po coś czy tylko można je sprzedać?

No i jeszcze jedna nurtująca mnie kwestia - jak podczas walki zmieniać bronie? Bo można wybrać dwie, tylko jak przełączać się między nimi?

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

"Kły" służą jako waluta u niektórych sprzedawców, czyli normalnie można za nie kupić (często bardzo przydatne) rzeczy. Jeśli nie wiesz, to można je zdobywać również podczas niemalże każdego loadingu: nabić jak najwięcej łapek na ekranie (non stop jak najszybciej przyciskać krzyżyk lub kółko - nie pamiętam co :P) lub przyciskając w odpowiednim momencie sprawić, aby wszystkie łapki które kolejno się pojawiają były "duże" :] Podczas jednego loadingu można nabić kilka kłów.

 

Z tego co pamiętam, to jedna broń może być w roli broni ofensywnej, a druga w roli defensywnej. Trzeba odpowiednio w menu sobie to ustawić, żadna filozofia.

 

Skarby się kolekcjonuje, nie odgrywają jakieś specjalnej roli. Jeśli chcesz mieć 100% gry, to musisz m. in. wszystkie rodzaje skarbów zebrać i mieć (czytaj: nie sprzedać)

Odnośnik do komentarza

Można sprzedawać i mieć 100%. To samo tyczy się ryb.

 

Kły można też dostać w walce, wykonując finisher adekwatny do rodzaju przeciwnika - kiedy zwykłym atakiem natłuczesz oponenta tak że umiera (leci w zwolnionym tempie) musisz go dobić. Dla standardowego rodzaju przeciwników jest to zwykły slash. Dla innych to już musisz sobie po poradnikach poszukać.

Odnośnik do komentarza

Lejąc na skamieniałych przeciwników zdobywa się kły. Także nie obrywając ani razu podczas walki, o ile pamiętam. Czytając dialogi, notatki itp. teksty w grze zdobywa się informacje, których dzięki temu nie trzeba wydłubywać z FAQ-ów i forów internetowych. Przeciwnicy są szczegółowo omówieni w dzienniku. Niuanse poszczególnych ataków takoż.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza
Kupa? Siki? Eeee, albo sobie jaja robice albo ja nie wiem jak zurynować przeciwnika albo go obsrać... Powaga z tym? Jeśli tak - to jak to się robi?

Trzeba się nauczyć odpowiednich technik w dojo. Nie wszystkie są dostępne od razu.

 

No i co z tym kręgiem? Sorka, że was tak męczę, ale ta gra staje się coraz ciekawsza a nie lubie czegoś pomijać.

Czytajże opisy w menu i zwracaj uwagę na to, co mówią do Ciebie postacie. Jeśli masz problemy z angielskim, poczekaj na to spolszczenie. Barwa owego kręgu chyba (jednak sporo z tej gry zapomniałem) symbolizuje poziom boskości (spada po respawnach, zwiększa się przy pomocy odpowiednio opisanych znajdziek; nie zauważyłem, aby to wpływało na rozgrywkę).

Odnośnik do komentarza
Kupa? Siki? Eeee, albo sobie jaja robice albo ja nie wiem jak zurynować przeciwnika albo go obsrać... Powaga z tym? Jeśli tak - to jak to się robi?

 

Ano. Tyle, że z tego co kojarzę to kupa kosztuje 2 miliony, raczej hardcore za pierwszym razem

(za Yami dostaje się akurat "dwa koła" ;]), siki jednak są w Twoim zasięgu. Ze 250 000. Dojo w Kamui.

Mogę się mylić bo do opisu nie chce mi się patrzeć, a gram od dawna na game plusie.

 

No i co z tym kręgiem? Sorka, że was tak męczę, ale ta gra staje się coraz ciekawsza a nie lubie czegoś pomijać.

 

To i tak nieuniknione. Nie zrobisz wszystkich questów "na raz". W jRPGach bywa tak, że jest backtracking i tutaj też występuje - na szczęście przemyślany. ;)

 

 

--- --- ---

 

Jakby to kogoś interesowało. Jesteśmy w tej chwili na 'przełęczy Takamiya' (po Orochim). Za kilka dni wstanie w końcu jakaś sensowna www.

Odnośnik do komentarza

mam dopiero 8h na liczniku i juz moge powiedzieć, że gra mnie na pewno nie znudzi,

ten rpg-owy motyw z 'wracaniem' pokazuje mi tylko jak duzo mozna odkryć

idąc ta sama droga po raz drugi

postacie i humor troche jak z samurai'a jacka ;]co mi akurat bardzo pasuje,

i rzeczywiście gra jest niesamowita, dopiero co spotkałam Mika i zara lece grać dalej

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
70 godzin, niezapomniana historia, myślisz w pewnym momencie, że to koniec, a to nawet nie początek jeszcze, nawiązania do japońskiej mitologii, historii, symbole, itd., humor, miejsca, postaci, i tak można wymieniać bez końca, cudo! warto z tej gry wycisnąć wszystko, polecam

 

Święte słowa ;) . Okami to czysta poezja...to trzeba zobaczyć...

 

A propos "wyciskania wszystkiego"...przeszedłem grę do ostataniej kropli jeszcze początkiem 2007 r. Radbym gdyby ktoś zechciał wskazać co nowego mamy przechodząc grę po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza

W sumie to nic ciekawego. Jak zebrałeś wszystkie "zbłąkane paciorki"

dostajesz belta co zwiększa x10 siłę, życia, daje infinity kałamarz itd. + "skiny" dla psa.

Wejdź sobie na gamefaqs.

 

 

Ja się muszę pochwalić chorobą psychiczną. :) Mam 13 baniek yenów, 1500 kłów i naturalnie po 99 itemów (tych co się da ofkoz, karmiki można mieć po 1, syrenie monety znikają więc szkoda na nie pieniędzy, a pył do broni tylko 15).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

 

Po przejściu gry dostaniesz 'patola' lub dwa jak się postarasz na "różowe drzewko". Za pierwszym razem nie ma zbyt wielu yenów, szczególnie jak kupujesz każdy upg. itd. To normalne. ;)

 

Ja polecam sprzedawać zwoje i inne duperele leczące, są w sumie zbędne, a dość sporo za nie w "lombardach" (sklepach ;]) dają. W Kamui można też z 20000 za walkę dostać z "posążkami".

 

 

 

PS: Dobra nowina. Całkiem możliwe, że patch zostanie wydany już w lipcu. Nie jest to jakiś żelazny termin, ale dość prawdopodobny. Projekt "Biały Wilku" zbliża się więc ku końcowi. Co następne? Projekt "Zodiak". ;))

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Skądże, ale każdy z nas to testuje ponad miarę, więc wychodzi na to że beta testerów Ci u nas pod dostatkiem. Nie tak miało być, ale cóż... xD

 

 

Skończyliśmy już cały drugi akt (jest również cały przetestowany). Potworna ilość dialogów, jestem pewien, że "normalny gracz" z połowy nie widział.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Możliwe, ze już ktoś o tym pisał, ale w tym gąszczu naprawdę trudno mi coś znaleźć.

Czy ktoś wie może jak daje się ofiarę tym posążkom co można je spotkać w rożnych miejscach np. Shinshiu field ?

Próbuję już na wszystkie sposoby, ale nadal nie odkryłem jak się to robi.

 

Zauważyłem, ze niektórzy piszą ile zajęło im granie, no cóż ja za pierwszym razem grałem w to - uwaga - ponad 100 godzin !!! ^^''

Teraz to idzie jak burza, bo wiem co robić, ale na samym początku trochę to zajmuje.

 

Dziwne, czytałem ze pewne skórki dla Ammy zdobywa się dopiero po zdobyciu wszystkich Straw beadow, czy jakoś tak.

Ja jakoś mam niemal wszystkie skórki, a mój wynik był po prostu śmiesznie slaby. ^^''

 

Ale wracając do mojego problemu, potrzebuje naprawdę wiedzieć jak się coś daje tym posążkom na ulicy.

Zauważyłem to, kiedy Issun zaczął coś o nich mówić, wcześniej zwyczajnie to olewałem. ^^'

 

A w ogóle Okami powinno być okrzyknięte jako najlepsza gra na PS2 w historii !!! ^^

Powinni w faktach TVN głosić wspaniałość Okami - hehehe. ^^'

Edytowane przez Xeron
Odnośnik do komentarza

 

Z tego co pamiętam, w którymś momencie trzeba z garncarzem na polu pogadać, żeby dostać od niego wazony na kwiaty, które zostawia się pod posążkami.

 

 

Możliwe, ze już ktoś o tym pisał, ale w tym gąszczu naprawdę trudno mi coś znaleźć.

Spróbuj w tym gąszczu:

http://www.gamefaqs.com/

 

Powinni w faktach TVN głosić wspaniałość Okami - hehehe. ^^'

To rzeczywiście byłby splendor wiekuisty i chwała in saecula saeculorum. Gdyby tak jeszcze Radio Maryja dorzuciło parę pochwał, respekt na mieście byłby już zupełny. Ostatnio w jakimś zestawieniu autorytetów polskiej młodzieży Dalajlama znalazł się na wysokim, piątym miejscu (tylko jedno miejsce za Wojciechem Cejrowskim)...

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Garncarz ? Ten drwal w shinshiu field ? dal mi wazon i fajnie, ale później już nie daje, są jacyś inni, czy tylko on daje wazony ?

 

A w ogóle co do skórek dla Ammy, to brakuje mi sporo straw beadow, a mam chyba z siedem skórek, wiec ktoś tutaj gdzieś pisał bzdurę na temat zdobywania wszystkich, żeby mieć skórkę Shiranui. Ja mam, a mój wynik jak pisałem był strasznie slaby. ^^'

 

Jeszcze jedno, ponoć NTSC jest gorszy od PAL, tak pisze w internecie, ale nie rozumiem wiec, dlaczego kolory, kiedy wybieram NTSC wydają mi się bardziej nasycone ? ^^'

Edytowane przez Xeron
Odnośnik do komentarza

Jeden taki typunio ma piec nad potokiem i wypala w nim ceramikę. Leży tam drewno opałowe. Potter=garncarz od pot=garnek. Potter's field w Biblii to garncarzowa ziemia itd., itp. Już nie pamiętam, czy on jest w grze jakoś nazwany, ale ewidentnie tym się zajmuje.

PAL to system kolorów lepszy od NTSC, ale obraz w PAL-owskiej TV jest odświeżany z częstotliwością 50 Hz. Dlatego w trybie NTSC (tradycyjnie 60 Hz) kolory mogą być oczoj?bniejsze (choć różnica dotyczy raczej kontrastu, nie nasycenia barw). Generalnie jeśli PAL-owska gra obsługuje tryb 60 Hz, gra się w tym trybie (o ile TV na to pozwala), ponieważ wersja NTSC zwykle powstaje najpierw i dopiero potem przerabia się ją na PAL kosztem mniejszych lub większych kompromisów. Po to jest przełącznik na 60 Hz, żeby się tymi kompromisami nie przejmować i grać dokładnie w to samo, co ludzie z innych regionów.

Niektóre konsole wyświetlają PAL-owski kolor w 60 Hz, ale PS2 do nich nie należy.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Aha, podałeś mi link do strony angielskiej, to są właśnie tzw strony oczoj(e)bne, których się nie da czytać już po minucie, wiec odpada, bo zresztą mój angielski jest poniżej 50%, choć z matury z ustnego miałem 70 % ale to się nie liczy, kiedy z pisemnego dupa.

 

A w ogóle to mówisz o tym gostku z shinshu field ? powtarzam się z pytaniem. Nigdy bym nie pomyślał, ze to garncarz, kiedy on całymi dniami rabie drewno.

I w ogóle dal mi jeden wazonik, a później nic mi już nie daje, zastanawia mnie czy muszę jeszcze coś porobić, żeby mi dal te następne :\

 

A co do NTSC, to moje wrażenie jest takie, ze rozdzielczość jest mniejsza, a kolory są bardziej nasycone, czy to tez jak to mówisz dzieje się tak za sprawą kontrastu,

w każdym razie nie zmienia to faktu, ze kiedy gram to zdaje mi się bardziej kolorowo na NTSC, a na PAL są kolory zdaje mi się bardziej zimne, matowe, no takie nie żywe.

A i jeszcze jedno kiedy gram na PAl to widzę taki cieniutki biały paseczek czasami u góry ekranu tuż na krawędzi obrazu, to pewnie za sprawą większej rozdzielczości,

na NTSC nie zauważyłem żadnego białego paseczka pojawiającego się od czasu do czasu. :\

Edytowane przez Xeron
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.