Skocz do zawartości

Nowości RPG


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • Odpowiedzi 535
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

 

http://store.steampowered.com/app/256460/

 

I am Setsuna się wszyscy podniecali długo przed premierą, bo "muh Chrono Trigger!", ale o tej gierce jakoś cisza. Nawet recenzji większych nigdzie nie znalazłem, choć już kilka dni po premierze. Zeboyd zrobił kilka krótkich, ale pomysłowych i zabawnych pseudo j-RPGów, zaś tym razem nowy projekt wygląda całkiem zacnie. Ktoś grał?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Wiecie, ze wychodzi remaster serii .hack//G.U. na PS4? Dla mnie zakup obowiazkowy, te gry byly wspaniale.

 

Fabula to czyste anime, wiec jak komus nie odpowiada taki styl to trudno. Chodzi o to, ze gracze uwiezieni sa w MMO i nie moga sie wylogowac. Problem pojawia sie w momencie kiedy kille w grze oznaczaja wpadniecie w spiaczke gracza. Glowny bohater wiaze sie z mala gildia zeby rozwiklac jakas tam zagadke, a pozniej nastepuje anime, ratowanie swiata itd. Gra jest dosyc powtarzalna, kazda z trzech serii ma bardzo podobna strukture. Eksploracja ogranicza sie do podrozy do jakiegos wybranego swiata i przemieszczanie sie pomiedzy podobnymi sobie platformami.

 

Ogolnie nie wiem. Nie jest to chyba jakis super szpil, ale odczuwam straszna nostalgie. Muzyka jest naprawde swietna.

https://youtu.be/RRrORQx3QDI?t=27s

 

Wersja na PS4 ma miec dodatkowy epizod, ktory wprowadzi kilka nowosci. Poza tym ma byc zmiana mechaniki, zmiany w powtarzalnosci rozgrywki i jakies inne usprawnienia.

 

Podsylam link do artykulu:

http://www.dualshockers.com/hack-gu-last-recode-ps4-pc-release-date-new-episode/

 

Kto gral w pierwsza tetralogie w tym uniwersum (zaczyna sie chyba od .hack//Quarantine) tego przekonywac nie trzeba. .hack//G.U. to po prostu ewolucja w dobrym kierunku i udany sequel. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie, ze wychodzi remaster serii .hack//G.U. na PS4? Dla mnie zakup obowiazkowy, te gry byly wspaniale.

 

Fabula to czyste anime, wiec jak komus nie odpowiada taki styl to trudno. Chodzi o to, ze gracze uwiezieni sa w MMO i nie moga sie wylogowac. Problem pojawia sie w momencie kiedy kille w grze oznaczaja wpadniecie w spiaczke gracza. Glowny bohater wiaze sie z mala gildia zeby rozwiklac jakas tam zagadke, a pozniej nastepuje anime, ratowanie swiata itd. Gra jest dosyc powtarzalna, kazda z trzech serii ma bardzo podobna strukture. Eksploracja ogranicza sie do podrozy do jakiegos wybranego swiata i przemieszczanie sie pomiedzy podobnymi sobie platformami.

 

Ogolnie nie wiem. Nie jest to chyba jakis super szpil, ale odczuwam straszna nostalgie. Muzyka jest naprawde swietna.

https://youtu.be/RRrORQx3QDI?t=27s

 

Wersja na PS4 ma miec dodatkowy epizod, ktory wprowadzi kilka nowosci. Poza tym ma byc zmiana mechaniki, zmiany w powtarzalnosci rozgrywki i jakies inne usprawnienia.

 

Podsylam link do artykulu:

http://www.dualshockers.com/hack-gu-last-recode-ps4-pc-release-date-new-episode/

 

Kto gral w pierwsza tetralogie w tym uniwersum (zaczyna sie chyba od .hack//Quarantine) tego przekonywac nie trzeba. .hack//G.U. to po prostu ewolucja w dobrym kierunku i udany sequel. 

Dla mnie zakup obowiazkowy, ogladalem kiedys anime, zagrac w to zawsze chcialem, tylko generacje ps2 przespałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.08.2017 o 15:49, Masorz napisał:

Mnie chodziło o to, że 'Lost Sphear' wygląda jak druga część 'I Am Setsuna'.

Grałem w demko (na Switchu w 30 klatkach, błe) i to jest Setsuna 2, bez jaj, ten sam "silnik" i wszystko, zostawili nawet rzeczy, które wydawały się pasować najbardziej do tego śnieżnego klimatu, np. przedmioty pojawiające się jako "błyski" na ziemi. 

 

Najwięcej zmian jest w walce, która jest nieco bardziej skomplikowana i ma nieco więcej własnego stylu.

 

Ogólnie to jest materiał na dobrą gierkę, zależy od tego, jaką dadzą treść. Ale po demku i relacji z grania w "Edge'u" jestem raczej zawiedziony niedostateczną ambicją jak na markę Square-Enix... Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny tych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Demo Lost Sphear ograłem na PS4 i gra prezentuje się ciekawie. Zaznaczam, że nie grałem w Setsunę (głównie z powodu braku wersji fizycznej, a cyfrowa jest za droga IMO) więc jest to mój pierwszy kontakt z grą od tych twórców. Eksploracja prezentuje si przyzwoicie, system walki bardzo dobrze - szczególnie podoba mi się motyw przełączania się na stosowne zbroje przypominające mechy. Jeśli fabuła "da radę" to kupię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...
Gość _Be_
Godzinę temu, mario10 napisał:

Tak trochę temat przygasł, a jest coś fajnego z jrpg co warto ograć? Jest Berseria, w którą teraz gram, później Dragon Quest a jest coś jeszcze wartego uwagi?

Persona 5, Nier Automata (tutaj na granicy bo nie jest to klasyczny jrpg per se jeśli oczekujesz do niego taktycznych walk i drużny to tego tutaj nie znajdziesz) FF XV od biedy można sprawdzić, Xenoblade Chronicles 2 oraz Ni No Kuni 2

Odnośnik do komentarza

Persona dobre ma opinie natomiast muszę chyba spróbować bo po filmikach nie mogę się przekonać.
Final fantasy uwielbiałem VII i VIII przeszedłem całe, niestety teraz jak przeglądam XV to chyba z duże zmiany dla mnie, tak zawsze jrpg utożsamiam z cuukierkową grafiką, a tu taki nowoczesny świat. XC 2 wyszedł chyba switcha tylko. Ale ten Ni No Ku Ni wygląda fajnie.

Akurat z osób, które grają tylko ja lubię jrpg i tylko ja je kupuję, co za tym idzie nie mogę się z nikim powymieniać :)

Berserie teraz ogrywam i bardzo mi się podoba, ale właśnie bym wrócił do turowego systemu walki.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mario10 napisał:

Tak trochę temat przygasł, a jest coś fajnego z jrpg co warto ograć? Jest Berseria, w którą teraz gram, później Dragon Quest a jest coś jeszcze wartego uwagi?

Lada dzień dotrze do mnie kolekcjonerskie wydanie Caligula Effect: Overdose. Oficjalnie wersja anglojęzyczna pojawić się ma w przyszłym roku (wydana przez NIS America), jednak Play-Asia zrobiła graczom niespodziankę i grę wypuściła już teraz, oczywiście przetłumaczoną na angielski (nie mam pojęcia czy to własne tłumaczenie, czy też to samo co NISa). Można zamówić standardową edycję, w każdym razie gra jest rimejkiem całkiem udanej gry z Vity, która przypomina nieco serię Persona. Jak co nieco pogram (nie prędko, zapewne zacznę za jakieś dwa tygodnie), to chętnie napisze z czym się to dokładnie je.

 

Edit- z turówek wyszło również Metal Max: Xeno, oceny zbiera średnie, ale najlepiej sprawdzić samemu.

Edytowane przez Manifesto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.