Skocz do zawartości

>>> AUDIO FAQ


Łebi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam glosniczki dzwiek lux(logitech Z-5500).Wlaczylismy z kumplem na maxa to zupelny odlot żadne trzeszczenia nic tych rzeczy a okna sie trzęsly.Gry filmy spoko chociaz narazie testowalem glownie w nocy po cichu wiec ciezko o jakies duze wrazenia:).

 

Ale mam problem jak to kurde rozstawic.Co do przednich raczej nie ma problemów chociaz np czy to bedzie przeszkadzalo jesli prawy glosnik bedzie bardziej do przodu o jakies 5-7 cm??Poniewaz jeden moge bezposrednio do sciany podpiąc a drugi postawic na regale ktory mam po prawej stronie.Z tylnymi tez maly problem nie wiem czy je ustawic po boku,za,czy troche za:)Tzn po boku teoretyczniej bylo by mi najwygodniej ale wydaje mi sie ze nie robiloby to takiego wypasionego efektu.Wdodatku mam nierownej dlugosci sciany.Tv stoi mi pod oknem po prawej jest krotszy odstep do sciany po lewej dluzszy i tutaj to samo pytanie jak do przednich czy to bedzie woógle przeszkadzac ze jeden glosnik bedzie blizej ucha a drugi dalej??Co do rozstawienia jeszcze to THX zaleca aby tylne glosniki byly tylko odrobinke za sluchaczem niemal na rowni z uszami nie na rowni z przednimi natomiast w instrukcji Logitecha jest aby wszystkie surroundy tworzyly kwadrat..I jeszcze jedno czy jesli tylne glosniki nie bedą na tej samej wysokosci to tez bedzie utrata efektu??U mnie praktycznie nie ma takiej mozliwosci ustawilem to prowizorycznie ale zblizenie do tego jak koncowo to bedzie wygladac i efekt jest ale zatyka uszy czyli lipa:)Na rowni jedyna opcja zebym mogl to zrobic to musialby byc wszystkie troche powyzej glowy a anwet nie troche tylko z 40 centymetrów jak nic moze tak bedzie dobrze??

 

 

Jeśli muszą być wyżej to najlepiej wszystkie na 1 poziomie i zwrócone trochę w dół w kierunku słuchacza,ewentualnie przód na wysokości uszu a tył wyżej i pochylony. Jak wiesz należy dążyć do ideału czyli jakiegoś tam mniej więcej ;) kwadratu. Najlepiej jak byś narysował lan pokoju z wszystkimi meblami i kształtem ścian. Albo umieść je wszystkie z przodu a do filmów czy gier tylnie przenoś np na stojakach w odpowiednie miejsce.

 

EDIT

 

Ups ale temat odkopałem hehehe ślepy jestem :P

 

 

 

No to przynajmniej pytanie zadam:

 

Szukam owalnych głośniczków samochodowych do przednich drzwi. Najlepiej 2 lub 3 drożnych, tak do max 200-300zł za komplet.

Do tego radyjko niezadrogie ale z wejściem USB (do mp3). Na allegro są jakieś chińskie plastiki do 300zł z wszystkimi bajerami (mp3, usb, slot sd/mmc).

Czy warto coś takiego kupować czy może dołożyć trochę i kupić jakiegoś mniej wyszukanego pionierka ??

Muzy będę słuchał w drodze do pracy i na wakacje, żadych mega tub i systemów dookólnych w aucie nie potrzebuję.

Z góry dzięki za jakąkolwiek radę.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam pytanie czy da radę podłączyć te głośniki Logitech R-20 2.1 do PS3? na pudełku pisze że supportuje Playstation/Xbox jeśli się dokupi "gaming adapter" cokolwiek to jest

 

http://www.allegro.pl/item323794031_1p8_r_..._super_hit.html

 

z tyłu subwoofera jest jedno wejście na chinch, jak podpiąłem PS3 przez multi/av to subwoofer działał ale głośniki nie

ktoś mi poradził kupić taką przejściówkę http://www.allegro.pl/item322817671_rozgal...jack_2_rca.html

działało by z tym?

Odnośnik do komentarza

A jak podpinasz je do kompa ? Dwoma jack'ami ? Normalnie do głośników logitecha (5.1) jest dodawana przejściówka 3 jack na 2 chinch (wejścia/wejścia). Konsole za pomcą chinchy podpinasz do przejściówki, do której też podpinasz 3 jack'i od głośników.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam panowie. Mam pytanie. Czy taki zestaw umożliwi mi korzystanie z 5.1 na PS2?

http://www.allegro.pl/item330570499_genius...ilot.html#photo

Niestety nie - PS2 ma wyjście audio 5.1 w postaci cyfrowego optyka, tutaj masz tylko wejścia analogowe chinch.

Szukaj kombajnów z WEJŚCIEM optycznym (toslink).

 

Szukam pomocy ze słuchawkami. Totalnie sie nie znam na sprzęcie audio i nie wiem jakie słuchawki wybrać do iPoda (ostanie mi sie spsuly)

Na oko wybrałem 3 modele: SENNHEISER MX 90 VC, SENNHEISER CX 300 i Creative ZEN AURVANA Macie inne propozycje?

Cena do 150 PLN

Nie wiem jak Creative, ale Senki nie powinny Cię zawieść. Osobiście używam od 2 lat Sony MDR 81 i jestem bardzo zadowolony - kiedyś dałem za nie 200 zł :P Więc jak teraz kupisz coś powyżej 100, to na pewno będzie nieźle...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam taką sprawę. Czy ktoś kto się zna mógłby mi odpowiedzieć. Czy istnieje możliwość grania w playstation 3 na słuchawkach obsługujących dzwięk 5.1 jeżeli mam po prostu telewizor LCD ? Znaczy nie mam żadnych wzmaniaczy itd. Dzwięk 5.1 chyba po zwykłym mini jacku nie poleci więc się pytam :) Czy ktoś z Was gra na takich słuchawkach ? Kto z Was w ogóle gra na słuchawkach. Czy może warto kupić dobre słuchawki ale nie koniecznie 5.1? Chociaż różnica pewnie jest ogromna no ale się w sumie nie znam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Potrzebuję używany tani wzmacniacz stereo. Cena do 150zł. Uzywać go będę głównie do słuchania muzy z mojego laptopa i oglądania filmów. Przeglądałem allegro ale ciężko się na coś zdecydować nie mając o tym pojęcia :D.

 

Jakieś propozycje?

Tak na szybko :

 

http://www.allegro.pl/item430271189_technics_su_v303_ei.html

http://www.allegro.pl/item432855713_denon_pma_255_uk.html - pewnie pojdzie drozej

http://www.allegro.pl/item433432623_wzmacn...hi_ha_2500.html

http://www.allegro.pl/item429430955_luxman...v111_black.html

 

Najlepiej jest zawsze wyslac emaila lub sms'a z zapytaniem za ile sprzedadza, jak kupowalem to po kilkanascie emaili dziennie slalem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jak bys dołożył 100zl to mogłbys miec Sennheiser HD555 ktore by były do gier i do muzy naprawde polecam sam ich używam wczesniej miałem sony mhc 3000 ale swoje lata miały, co do hd555 mają szeroki zakres wiec napewno bedziesz wszystko słyszał . Zreszta używam ich do muzyki i gier odkad je mam niesłucham na głośnikach...

Edytowane przez kwachus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem sobie ostatnio telewizor (28' panoramę philipsa) i podłączony mam do niego ps2 (kablem rgb) oraz laptopa (kablem s-video==>euro). Dźwięk z ps2 mam podłączony do starego amplitunera marki Denon kablami chinch wychodzącymi z kabla RGB natomiast laptopa przy pomocy kabla jack==>2x chinch.

No i teraz mam następujący problem, kiedy gram na konsoli to słyszę buczenie w głośnikach, buczenie jest tym głośniejsze im jaśniejszy obraz jest na TV - gdy jest prawie cały czarny to cichutko a przy bieli najgłośniejszy. To samo jest w przypadku oglądania filmu puszczanego z laptopa.

Co może być tego przyczyną?

Aha a głośniki których używam to jakiś starszy model Sony z mojej starej wieży.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pewien problem. Mam głośniki komputerowe 5.1 Logitech X-530 i popsuł mi się w nich jeden z głośników. Oczywiście musiał to być ten w którym jest włącznik i potencjometr. I mam pytanie czy ktoś z Was może nie posiada przypadkiem nieużwanych takich głośników, popsutych (zależy mi tylko na tym jednym głośniku) ? Ogólnie czy ktoś ma jakiś pomysł skąd mogę taki załatwić, gdzie kupić. Bo trochę głupio je od razu na starrty spisać i 260 czy ileś złotych wyrzucić. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...