Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

no co ty, nieznamy rozmiarów pokoju, wielkości tv, odleglosci siedzenia od gracza, na jakiej wysokosci ma byc umieszczona kiera, w jakiej pozycji, czy moze nisko czy wysoko.

 

mysle ze cos wykombinujecie.

 

a mi granie na paddelsach nie podchodzi, wole skrzynie, nawet jak jest w pozycji góra dół. toi kwestia przyzwyczajnia i tego w co sie gra. nie kazda gra nadaje sie na manetki.

Odnośnik do komentarza

ja wyciągnąłem deskę z piwnicy. Przycieliśmy z braciakiem na wymiar i wsadziliśmy pod TV, tak, że on na niej stoi i można ją wsuwać bardziej lub mniej o TV, a deske przymocowaliśmy z dwóch stron (za pomocą tych srebrno-czerwonych "imadeł" co widać na zdjęciach, chyba tak się nazywają:D) do półki. Jako, że na wysokość jest idealnie nie podkładaliśmy dodatkowych desek. Stabilne na 101% prędzej można kierownice rozwalić niż tą konstrukcje ruszyć:) Także nawet o milimetr podczas grania nie rusza się ani tv, ani nic. Także polecam taki domowy sposób.

 

 

dsc00097l.th.jpg

 

 

dsc00212bhz.th.jpg

Edytowane przez Re
Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanko do wszystkich byłych/obecnych posiadaczy kierownicy M$. Jakiś czas temu gdy miałem PS2 kupiłem za 400zł w MM kierownice Fanatec Speedster 3. Kiera posiadała ff, wibracje itp. ale grało się na niej fatalnie ;) w gry typu WRC nie dało się w ogole grać bo bardzo czuła była, w GT tak średnio jedynie na NFSach spoko się grało, ff super działał czułość również była dobrze wyważona. Teraz planuje kupić koło M$ ale boje się ze kolejne 400zł wywale tak jak kiedyś w błoto... Najważniejsze pytanie jak się gra ?

 

1. Czy ff kierownicą mocno szarpie ?

2. Jak wyglada sprawa gier czy są gry w których gra się fatalnie ? (zakładam, że w PGR i w Forzie jest spoko)

3. Czy da się ja samemu ustawić "pod siebie" np. zmienić jej czułość, siłe ff itp. ?

4. Koło jaki ma obrót ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ^_^

Edytowane przez porschman
Odnośnik do komentarza

Stary za tą cenę omijaj szerokim łukiem raczej wszystko co nie jest od logitecha:) Serio, na paru modelach różnych kierownic się sparzyło paru kumpli ja sam miałem np. Twin Turbo i jakiegoś speedsteera.

 

Masz tu http://www.ceneo.pl/1484964

 

Logitech Driving Force GT w graniach 400, zależnie. Poszukaj, ja swoja w internetowym sklepie nową z gwarancją kupiłem za 380 zł. Ma bardzo dobrą jakość pedałów, 900 stopni. Ustawiasz moc FF, możesz ustawić sobie obrót jaki ma mieć i wszystko cacy i glanc. Ma wejście na USB, więc do kompa też działa, ostatnio sprawdzałem z Colinem DIRTem i jest moc:) Polecam i powiem, że jeszcze nigdy nie miałem w rękach lepszej kiery, chociaż zapewne takie są, ale nie za 300/400zł:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Kupiłem ostatnio kupiłem kierownice Manty, a konkretniej Compressor Supreme (HY-822). W F! 2003 sprawuje się bardzo dobrze, ale już w Gran Turismo 4 nie da się grać. Gaz i hamulec są jakby zbyt czułe - przy dociśnięciu gazu do ok. 1/5 w GT4 jest wciśnięty już max. I teraz moje pytanie: czy jest możliwość ustawienia ich jako lewy analog DS2 (w tej chwili mam na X), np. gaz to góra na lewym analogu, bo w GT4 tylko tak się da. Jeśli tak to jak to zrobić? Podobno można programować gaz i hamulec, ale nie mam pojęcia jak. Mam nadzieje, że opisałem to zrozumiale, a przynajmniej się starałem:D Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

a to jest podobne do Manty Twin Turbo ? Bo tam się guzik wciskało od programowania i przytrzymywało np. jak chciało się gaz w pedale, to wciskało się pedał i X do momentu, aż zawibrowała i innych ustawień nie pamiętam:D Tak swoją drogą to ja nie wiem czy GT4 dobrze współpracuje z innymi kierownicami niż te, które ma w opcjach, tak jak WRC4.

 

czy jest możliwość ustawienia ich jako lewy analog DS2
grzebałeś w opcjach w GT 4 tam gdzie się wyświetlają kierownice? Są tam opcje co za co odpowiada i można się pobawić, ale tego o czym piszesz raczej nie ma.

 

 

Czy ktoś może mi napisać, czy Test Drive Unlimited na PS2 działa z kierownicami Driving Force? Bo wiem, że na PC działa, a jak na Ps2?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanko odnośnie G25.

 

Opłaca się wywalać 850 zł za G25 skoro za połowe tej ceny mozna miec Driving force GT dla kogoś kto czasami dla przyjemności będzie grać na manualu ? czy jest duża róznica jeśli chodzi o radość z jazdy czy tą 2 razy większa kase płaci się za użyte materiały (skóra) oraz dodanie sprzęgła.

Czytałem na jakimś forum, że świetnie spisuje się na F1, Sega Rally a kompletnie nie da się grać w grida, może to ktoś potwierdzić :> ?

Jak kiera spisuje się w takim Dirt, Motorstorm PR, NFSy ?

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Oto dlaczego na X360 nie ma żadnej kierownicy Logitecha z force feedback:

 

First, at this point in time, Logitech is not licensed by Microsoft to develop a force feedback steering wheel for Xbox 360 - only corded controllers. The DriveFX wheel is, effectively, an Xbox 360 controller that is shaped like a steering wheel and has a force feedback motor in place of the standard vibration motors.

 

Second, even if Logitech were licensed to make a force feedback wheel for Xbox 360, there are significant technical limitations which prevent these wheels from functioning on on Xbox 360. The Xbox 360 features controller and force feedback architectures (XID, device-based force feedback playback) that are significantly different from the way our wheels work on PC, PS2, or PS3 (HID, host-based force feedback playback). It is not possible to enable Xbox 360 functionality with a software or firmware update.

 

Logitech understands that our customers wish to use our steering wheels on multiple gaming platforms. We have made significant efforts to ensure that our PC wheel drivers support our PS2 wheels, and our PS2 force feedback SDK supports our PC wheels. PS3 games that support Logitech force feedback also support the same list of wheels. At this point in time, these are the only three platforms with which it is possible to have a single force feedback wheel be compatible. Were it possible to effect a firmware or software change to enable Xbox 360 compatibility with our existing wheels, we would do so. Unfortunately, however, until Logitech is licensed by Microsoft to design and manufacture force feedback wheels, no Logitech force feedback wheels will function on Xbox 360.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

dziś zamknąłem budżet. 950zł przeznaczyłem na zakup G27, jak tylko się pojawi to kupuje bez zastanowienia. Żywię nadzieje ze nie będzie kosztować więcej.

 

/ niezazdroszcze posiadaczom x360, takie fajne dwie gry wyścigowe mają i nawet nacieszyć sie graniem nie mozna

Odnośnik do komentarza

jeśli w g27 nie poprawią mechaniki, a jedyną zmianą w stosunku do g25 będą diody pokazujące poziom obrotów i 6 przycisków na kierownicy to wg mnie nie ma sensu czekać na premiere, lepiej już teraz kupić g25. Diody to fajny bajer rodem z torowych wyścigówek ale jak dla mnie niepotrzebny, podczas jazdy nie patrze na kierownice tylko na ekran... a przyciski? nie używam nawet tych dwóch w g25:)

Chyba że po ukazaniu sie na rynku g27, ceny g25 spadną, jeśli tak, to warto czekać:D

Odnośnik do komentarza

G25 jeszcze nie miałem zawsze wydawała mi sie (pipi)itnie droga. Wydając 350 pln na kiere jest ok. i tak miałem już 3 DFP i jedną DFGT, po GT spodziewałem sie więcej ale zayebałem ją własnymi rękoma, nawet zajeździć nie zdążyłem i mi sie popsuła. poszła na gwarancji, poprosiłem o zwrot kasy i siedze bez kierownicy już jakieś pół roku. kase odkładałem na G25 no ale ten news mnie zaskoczył :) dlatego do tych gier które gram nada sie idealnie, na pewno nie jest to tylko sama kosmetyka, nowinki techniczne też pewnie sie znajdą. w końcu coś tam musieli poprawić skoro wypuszczają apgrejdują królewską kierownice.

Odnośnik do komentarza

Niestety jestem zdania że dzisiaj niewiele robi sie dla graczy, wiele robi sie dla kasy... wypuszczenie na rynek prawie tej samej kierownicy z drobnymi dodatkami to wlaśnie latwa kasa. Chyba że sie myle i nowy logitech będzie rzeczywiście znacznie ulepszony względem starej g25. Ale jeśli tak, możemy spodziewać sie okrąglej sumki za nią:P

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak myslałem o DFP ta kierownica moim zdaniem byla zrobiona dla gracza, miala wszystko to czego mi graczowi było potrzebne. spisywala sie rewelacyjnie ale niezawodna nie byla :/ pojawiła sie G25 i okazało sie ze mozna lepiej. ale żal mi bylo az takiej kasy wydawać, dziś jestem zdecydowany, czekam cierpliwie na więcej newsow.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.