Skocz do zawartości

Kierownice


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko do użytkowników kierownic Logitech G29 oraz G920. 

Mógłby mi ktoś napisać jaki jest maksymalny rozstaw tych hmmm... śrub ?  :reggie:  którymi przykręca się kierownicę do blatu. 

Mam w planie zbudować samemu taki stand i nie wiem czy pod blat o grubości 4cm będę mógł przykręcić.

Odnośnik do komentarza

http://bfy.tw/F07a

 

 

 

 

 

Ja grałem na G29 w butach, najzwyklejsze sportowe halóweczki i jakoś to tak naturalniej się wydawało, bardziej zbliżenie do tego co mam na codzień podczas jazdy autem, w końcu tam też nie jeżdżę w samych skarpetkach :P

Porównanie w stylu "czy w prawdziwym samochodzie też hamujesz lewą nogą?" Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No zupełnie nic wspólnego. :P Kontakt stopy z kształtem, formą pedałów i tym jak mechanizm działa, pozostaje zasadniczo bardzo podobny więc nie wiem czemu się dziwisz, że skoro ktoś jeździ w realu w butach to i do zabawki woli używać butów. Hamowanie lewą nogą, to jednak zupełnie inna sprawa, w prawdziwym aucie masz zaprojektowaną z deczka inną ergonomię użytkwania pedałów, niż w tych zabawkowych pedałach, które sobie ustawisz jak ci się podoba, i które bardziej naśladują układ z wyścigowych bolidów, a nie z samochodów używanych na codzień.

Nie strzelaj focha, nie twierdzę, że jesteś gorszy ode mnie, bo grasz w skarpetkach, po prostu dla mnie wygodniej jest w butach, bo w ten sposób, będąc przyzwyczajonym do jazdy autem w obuwiu, lepiej wyczuwam pedały mojej zabawki, niż na bosą nogę. Innym też zdecydowanie polecam spróbować.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Nie strzelam focha tylko poprostu się dziwię.

Granie w skarpetkach wzięło się właśnie z tego że lepiej można wyczuć pedały i siłę wkładaną w nacisk. Szczególnie hamulca bez LC.

 

I kompletnie nie widzę związku z prowadzeniem realnego auta. Bo przecież w skarpetkach nie jeżdżę

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Ja jednak muszę mieć ten dystans w postaci grubości podeszwy. W skarpetkach zwyczajnie jest mi niewygodnie i zrzucam winę za to właśnie na przyzwyczajenie z codziennej jazdy samochodem. Ty związku nie widzisz, a ja go jednak dostrzegam. ;)

Przynajmniej na G29 tak mi się dobrze grało.

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanko do użytkowników kierownic Logitech G29 oraz G920. 

Mógłby mi ktoś napisać jaki jest maksymalny rozstaw tych hmmm... śrub ?  :reggie:  którymi przykręca się kierownicę do blatu. 

Mam w planie zbudować samemu taki stand i nie wiem czy pod blat o grubości 4cm będę mógł przykręcić.

 

Blat 4 cm? To może ci chodzi o długość śrub? Bo to nie problem kupić śruby tej samej średnicy ale dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12/16/2017 o 16:31, maciucha napisał:

Panowie, przymierzam się do uprgradu z DFGT do G920. 

Czy cena 1100zł za nową G920 to okazja, czy raczej normalna cena? Pytam bo teraz niby wszędzie poprzeceniane z 1250zł to kółko na 1099zł i nie wiem czy brać, czy czekać na lepszą okazję.

 

 


Raczej normalna cena. G29 na PS4 niedawno była po 900, może Xboxowy odpowiednik tez wkrótce zaliczy promocję. TX to odpowiednik T300? Jeżeli tak, to za te pieniądze jednak bym polecił G920.

Odnośnik do komentarza

Co to używania kierownic innych niż dedykowane PS4 / Xbox ostatnio natrafiłem na urządzenie o nazwie DriveHub. Jest one on twórców CronusMax. Całkiem sensownie to wygląda.

 

e: a teraz spojrzałem i już był wymieniany DH

 

e: kupiłem, po przeliczeniu 461 z groszami wyszło. Opcją z kabelkiem usb. Jak przyjdzie i będą pytania mogę odpowiedzieć.

Edytowane przez gamerTHC
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Mirumoto napisał:

Panowie, zabieram się za kupienie kierownicy do PS4. Drogie wszystkie te cholerstwa, dlatego zanim coś kupię to chcę mieć pewność, że wybiorę dobrze.

Pytanie stawiam krótkie, lecz konkretnie - Thrustmaster T150 czy Logitech G29? 


Jeśli zastanawiasz się tylko między tymi dwoma modelami, to chyba G29 bedzie lepszym wyborem. Thrustmaster to gówniana jakość, G29 pod tym względem zamiata kierownice konkurencji.Jeśli wyrwiesz w atrakcyjnej cenie, to będziesz miał solidny kawał sprzętu a nie plastik fantastik od T.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...