Skocz do zawartości

Serie A


Rekomendowane odpowiedzi

Karny dla Regginy prawidłowy, Sissoko, nie trafił w piłkę tylko zdzielił butem bark Amoruso, pretensje imho niesłuszne, ale wynikało to raczej z tego, że nam wczęsniej nie odgwizdywano"jedenastek" i stąd ta frustracja. Wczesniej jednak sędzia lecial wielokrotnie w huia np gdy obrońca Regginy niemal "położył się" na Nedvedzie, obalając go na ziemię.

 

3 pkt w plecy, Inter remisuje, a Roma nadrobiła straty z tamtej kolejki. Mam nadzieję, że Inter pokona Liverpool, co by walczyli na wielu frontach, bo wtedy szansa na takie remisy jak w tym przypadku jest dużo wieksza. Byle tylko Juve zaczęło wygrywać regularnie i bedzie miło.

Odnośnik do komentarza

Karny

Karny

Karny, później Regina miała kontratak i sędzia podyktował karnego dla... Reginy, to już był szczyt, myślałem, że dom rozniosę...

 

Nie mam ochoty wklejać linków do meczów z Udine i z Napoli, a także innych pojedynczych spraw...

Kompilacja...

 

Karają Juve jak Materazzi'ego... tylko, że Juve więcej na tym traci...

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Nie zagraja tez Seedorf i Maldini. Pewnie bedzie remis jak zwykle.

 

Do 90. min. chciałem odpisać, że wykrakałeś, ale Inzaghi w swoim stylu - jedną piłkę dostał i sprawiedliwe 2:1 :P Do tego piłka na wysokości kolan, a on z główki ;D

Pirlo jaką grał padakę, to nie mam pytań - modliłem się o wprowadzenie choćby Emersona. Gourcuff zaliczył asystę, choć w całej drugiej połowie za dużo nie pokazał. Pato zgrywa się z zespołem co raz lepiej, no a technicznie parę razy pokazał gdzie jest miejsce mojej szczęki - na podłodze :/ Zresztą Amauri nie był gorszy.

 

Z kolei co robił i gdzie był sędzia, kiedy Palermo grało w piłkę ręczną, do teraz nie wiem. Ewidentne 2 karne, a kolo w żółtym, odblaskowym wdzianku nic :| Wczoraj Juve, dzisiaj Milan... tyle dobrze, że w przypadku Milanu wszystko dobrze się skończyło i jest 4. miejsce.

Odnośnik do komentarza

To dobrze, ze Inzaghi wraca do dobrej dyspozycji. Milan czesto remisuje, jakos ciezko im sie walczy od jakiegos czasu w Serie A, podzial punktow wystepuje bardzo czesto, to i latwo go przewidziec;] W LM to jest ta sama druzyna, na szczescie specyfika rozgrywek i sposob gry przeciwnikow sa diametralnie inne i inaczej to wyglada.

 

Mowili w ogole kiedy wraca Seedorf? Wiem, jedynie, ze ma kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

W tym sezonie bylo bardzo wiele spotkan, gdzie sedziowie wrecz sie kompromitowali. Ty wymieniles kilka spotkan, a ja np. pamietam swietnie mecz z Parma, gdzie nie uznano w koncowce prawidłowo strzelonej bramki przez Iaquinte na 3:2.

 

Arbiter za wczorajszy mecz, otrzymal (usredniajac) zabojcza note od wloskich gazet 3.5. W powtorkach widac, ze Sissoko po pierwsze - chyba nie trafil Amoruso w ogole nogą, a po drugie, ze jesli kontakt juz mial miejsce, to zdecydowanie po tym, jak pilka juz minela Wlocha. Zreszta, jesli tutaj byl karny, to Juventus powinien miec 4 takie jedenastki. Nie liczac 2 stuprocentowych przewien w polu karnym zawodnikow Regginy, po ktorych sedzia musial wskazac na wapno. Jak chcą Nas dalej karać za Calciopoli, to ja poprosze o zwrocenie dwoch tytulow Mistrza Wloch i rekompensaty finansowej za degradacje xD Wtedy mogą Nam tak sędziować nawet do konca przyszłego sezonu, ale ani dnia dluzej.

Odnośnik do komentarza

No i po derbach...

Remis 0-0 jest jak najbardziej sprawiedliwy, obie drużyny nie zdołały stworzyć, albo dojść do sytuacji czysto podbramkowej, wszystko się kumulowało od 30 metra od bramki Juve do 20 metra od bramki Toro, choć jakby Juve strzeliło 1 bramkę, czym by ten mecz wygrało to nikt nie mógłby mieć zastrzeżeń w sumie...

Torino miało 1 super okazję (poprzeczka, po strzale...),

Juve, no 2 rzuty wolne świetnie bite przez Alexa, i strzał Alexa z 21 metrów, szkoda, że nie podniósł troche tej piłki, bo może by był gol...

Juventusowi brakuje Trezegola i to bardzo, bo nie ba kto piłek do bramki wpychać...

Oceny (1-10):

Sędzia- 8

Buffon- 7,5 świetny mecz,

Molinaro- 6, słabo... jak zwykle z wyjątkami...,

Chiellini- 8 rządził do 50 metra od swojej bramki ;-),

Legro- 7, robił swoje...,

Zebina- 6,5, obudził się dopiero w II połowie, szkoda...,

Nedved- 7, byłoby 7,5 gdyby nie czerwień...,

Sissoko- 8, mówiłem już, że Go uwielbiam? ;-)

Camoranesi- 7,5, widać, że to piłkarz ogromnej klasy... grał nie na swojej pozycji, a wymiatał..., ale chcę go widzieć na skrzydle...

Palladino- 6 słabiuchno...

(Nocerino 5,5, jeszcze gorzej, a na dodatek żółć...),

Alex Del Piero- 7, dobrze bił rzuty wolne, ale ogólnie to niewidoczny,

Iaquinta- 6,5, słabo...

Ranieri- 7.

Odnośnik do komentarza

Juve z dobrym skutkiem radziło sobie z Toro na połowie boiska, pod polem karnym już tak różowo nie było i czystych sytuacji podbramkowych brakowało. Wiele dośrodkowań z boku mogłoby wypełnić luke w tym miejscu, gdyby nie Molinaro, który naprawdę często potrafi dojść do sytuacji by wrzucić piłkę i zamieszać pod bramką. Szkoda tylko, że robi to tak nieudolnie... No ale to obrońca, więc ciągle jakoś staram się cieszyć choćby z tego, że w ogole ze skutkiem krąży gdzieś po skrzydle pod "szesnastką" przeciwnika...

 

Walka była wyrównana, Juve atakowało, ale też wielokrotnie się broniło, co było widać po częstych pojedynkach Legro z Recobą, po których rzutów wolnych dla Toro nie brakowało. Chiellini po raz kolejny udowadnia, że łeb ma chyba z kamienia, Szarmach wśród obrońców ;]

 

Ogólnie źle nie zagrali, ale zabrakło skutecznego patentu, by ostatecznie wpakować piłke do siatki. Gdzieś wsiąkła determinacja w strzeleniu gola, jakby Bianconeri po ostatnim meczu z Regginą byli zniechęceni do zostawienia jeszcze więcej sił, by zdobyć 3 pkt. Entuzjazm kończył się z chwilą szybkiego rozpoczęcia gry z autu lub "piątki"... Może nazwisko Dondariniego nadal co poniektórym chodziło po głowie.

 

Pora na "kochaną" w Turynie Violę, pauzował za czerwień Zanetti, teraz Nedveda...

Edytowane przez Stranger
Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

A ja bym powiedzial, ze nie do konca. Jest jeszcze duzo czasu, a od meczu z Liverpoolem forma Interu sie tragicznie załamała. Albo przegrywają, albo ledwo remisują wszystko, co podejdzie, bez wzgledu na rywala. Jeszcze pare wpadek i byc moze stanie się tak jak w lidze hiszpanskiej - przewaga drastycznie stopnieje. Zycze tego wszystkiem, bo Interu wręcz nie cierpie.

 

Widzial ktos ten mecz? Czytalem, ze czerwien dla Mexesa, byla lekkim nieporozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Widzial ktos ten mecz? Czytalem, ze czerwien dla Mexesa, byla lekkim nieporozumieniem?

Niesety wygladalo to tak jakby sedzia mial jakis uraz do Mexesa i czekal tylko na okazje aby go u(pipi)c. Nawet komentatorzy to zauwazyli. A od tej czerwonej Inter przyscisnal i uratowal punkt. Szkoda, ale cóż poradzic.

Odnośnik do komentarza

No i Viola 1 raz od 20 lat rozjechała starą dame 3-2, kapitalna decyzja z wpuszczeniem Papy Waigo który zaliczył brameczke i asyste. Wielkie brawa, milan traci 4 pkt do fioletowych a Juventus mam juz tylko 1 pkt przewagi, 2-3 potknięcia romy i wejdziemy nawet na 2 miejsce (viola nie ma już silnych rywali przeciw sobie) . Moze być za(pipi)ista końcówka

 

Moze byc ;)

Edytowane przez kopaa
Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Juventus jest bez formy zypełnie. Nie widziałem, co prawda spotkania, ale w trzech ostatnich meczach, dwa przegralismy a jeden wypadl na remis. Został jeden punkt do Violi. A jak tak dalej pojdzie, to skonczymy na 5 miejscu, z Pucharem Uefa. Coz, srednio trafione transfery, kasa wyrzucona w bloto, brak wzmocnien, skutkują. Secco jest do zwolnienia na pierwszym miejscu. W przyszlym sezonie wroca Giovinco, Marchisio, De Ceglie, Criscito, mam nadzieje, ze zakupimy rowniez dobrego napastnika, obronce i ofensywnego pomocnika - wowczas, pogadamy, kto jest faktycznie najlepszy w Serie A i Europie ;]

 

A Inter poległ z Napoli. Roma jest coraz blizej. W koncu ich dogonia, przegonia i zdobeda tytuł. Bardzo dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Secco jest do wywalenia, Renieri rowniez popelnil pare bledow, ale to dobry trener. Z takim skladem, Juventus powinien byc jeszcze za Violą. Bo nie oszukujmy się, ekipe mamy przecietna. Sissoko to nie Vieira, Del Piero gra niezle, ale to nie ten Alex sprzed paru lat, Nedved lada moment idzie na emeryture. Obrona Nam sie rozsypala. Molinaro to zawodnik bardzo, ale to bardzo 'sredni', w ostatecznosci na srodku musi grac Chiellini, ktory byl szykowany na lewą strone i Legro - akurat na niego zupelnie nikt przed sezoniem nie liczył.

 

To jest Juventus? Takiej polityki transferowej, nie prowadzi sie nawet w Vicenzie.

 

Na szczecie, po sezonie wracaja Giovinco, Marchisio, Criscito, mam rowniez nadzieje, ze wykupia polowe karty De Ceglie. Do tych mlodych graczy, trzeba jeszcze dorzuci srodkowego obronce, z prawdziwego zdarzenia - np. Barzagliego. Rozgrywajego - Diego, pomocnika, potrafiacego przerzucic pilke do ataku - Cigarini, oraz napastnika - Amauri.

 

Wowczas, Nasz kadra prezentuje sie nastepujaco.

 

Gk: Buffon, Novembre, Belardi

 

Rb: Zebina, Grygera, Salihamidzic

Lb: De Ceglie, Molinaro

Cb: Chiellini, Barzagli, Andrade, Legro, Criscito

 

Dmf: Sissoko, Zanetti, Nocerino, Cigarini, Marchisio.

Amf: Camoranesi, Giovinco, Diego, Marchionni.

 

Att: Palladino, Del Piero, Treze, Iaquinta, Amauri.

 

Barzagli maksymalnie bedzie kosztował po slabym sezonie Palermo, 10 - 15, baniek. Amauri to wiekszy wydatek, poniewaz gra swietnie - z 20, 25 milionami trzeba sie liczyc. Diego - to samo.

 

Sprzedajamy Tiago, Almirona, Nedved konczy kariere i tyle. Z takim skladem, bedziemy lajtowo mogli powalczyc o Scudetto. Ale zeby zbudowac podobna druzyne, trzeba sie szybko pozbyc Secco. Trenerem moze zostac Ranieri, poniewaz dosc dobrze sobie radzi, chociaz wolalbym Lippiego.

Odnośnik do komentarza

Dobry mecz Juventusu z Genuą, 0-2, po bramkach Grygery i Treze (po asyście Grygery).

Moje oceny w skali 1/10:

Trener Juve: 8

Sędzia: 7,5

Buffon: 7 (jedna interwencja, więcej nie miał),

Zebina: 7 (b. dobry mecz, i w defensywie i w ofensywie),

Legro: 7 (zagrał na swoim dzisiejszym poziomie),

Chiellini: 7,5 (rządził),

Grygera: 8,5 (jego najlepszy mecz w barwach Juve, bramka, asysta, ogólnie świetny mecz),

Camoranesi: 7 (na swoim poziomie),

Zanetti: 7 (na swoim poziomie),

Sissoko: 7 (gdzie spojrzałem tam i On był, tylko szkoda, ze kaleczy podania, ale brawa za chęci),

Hasan: 6,5 (dobrze...),

Alex: 6 (słabiutko),

Treze: 7,5 (w końcu strzelił, dużo się wracał podobał mi się),

------

Iaquinta: 7 (dobrze się pokazał przez te pare minut),

Nocerino: 6,5 (nawet, nawet),

Tiago: nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Inter znów dostał karnego z kapelusza, na 1:0 z Regginą. Tak, tak, z Reggina, dokladnia ta samą, która pokonała Juventus po skandalicznym sedziowaniu. Mam nadzieje, ze Roma dogodni ekipe Morattiego i zdobedzie tytuł.

Odnośnik do komentarza

Nie dogoni bo Inter dostanie z Liv jutro, a Roma będzie nadal w LM... co oznacza, że Interiści będą mieli więcej sił... plus oczywiście sędziowie :-).

W sumie to LM obnaża Inter na arenie międzynarodowej, tutaj już nie ma pomocnych sędziów, tutaj grają tylko prawdziwi Mistrzowie, i tylko prawdziwi Mistrzowie zachodzą w LM daleko...

Jako ciekawostkę podam, że Inter Mediolan nie był w finale LM/ Pucharze Mistrzów Krajowych od... 1972, kiedy to przegrali a Ajaksem 2-0.

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza

Milan to dno, patrzec nie moge na to co wyczynia moja druzyna. Oby wymeczyli te 4 miejsce i za rok przeprowadzili wreszcie dobre mercato. Potrzeba nowych zawodnikow na kazdej pozycji, taka prawda. Podstawowa 11 mocna, ale rezerwy tragiczne. To wlasnie Inter dzieki silniejszej ławce ma obecnie taka prewage nad Milanem...

Odnośnik do komentarza

Berlusconi powiedzial, ze zadnych znaczacych zmian nie bedzie. Milanem rzadzi jego corka, a ta jest strasznie skapa.

Galliani tez powiedzial, ze obejdzie sie bez rewolucji.

 

Stawiam na to, ze pozyskaja tylko jednego obronce (pewnie tego goscia z Romy), sciagna z powrotem Borriello i...tyle.

Doloza jeszcze Drogbe jak uda im sie go pozyskac tanio, a jak nie to powroci Sheva. Bajki nie bedzie;]

Ancelotti zostanie, bo kazdy nowy trener chce nowych zawodnikow, pasujacych do jego koncepcji, a kasy jak juz pisalem, to na to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Tylko, ze Boriello powiedzial, ze wcale nie chce juz grac w Milanie. I mu sie nie dziwie ;] Slyszlam dzisiaj, o przymiarkach Silvio do Flaminiego, ktoremu sie niby konczy kontrakt. Ale moim zdaniem pozostanie on w Arsenalu u Wengera i tyle.

 

Ostatnio gdzies dorwałem liste potencjalnych transferów Juventusu. Co ciekawe, taktyka Starej Damy ma się opierac na podstawach funkcjonujacych w takich klubac jak wlasnie wyzej wymieniony Arsenal. Czyli, kupowanie mlodych, zdolnych graczy, wprowadzenie ich do jedenastki i zdobywanie trefeów ;] Moim zdaniem, to dobra droga. O ile cokolwiek z tego wyjdzie. A z Secco na czele mozna miec watpliwosci.

 

Kalouda [MR] 20

Kuban [DR] 20

M. Richards [DC] 19

Rakitic [MC] 20

Capel [ML] 20

Clichy [DL] 21

Nasri [AM] 20

Ben Arfa [AML] 21

Taiwo {DL] 22

Zapata [DC] 21

Elmander [A] 26

Huntelaar [A] 24

Van der Vaart [AM] 25

 

Piatti [TQ] 18

Amauri [A] 27

Valeri [MRL] 21

Lugano [DC] 27

Diego [AM] 23

 

Dossena [ML] 26

Canini [DC] 22

Santacroce [DC] 21

Barzagli [DC] 26

Cigarini [MC] 21

Modesto [DL] 26

Pasqual [DL] 26

 

Pewnie sprowadzą z 3, 4 młodych, plus jedna, lub dwie gwiazdki i na tym sie skoncza wielkie zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...