Skocz do zawartości

Bundesliga


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Noż kurna, gdyby powiedzieć przed meczem fanom Borussii, że oni zdobędą punkty z Bayernem dzięki szalonej odróbce i ich zbawcą w kompletnie doliczonym czasie będzie MODESTE, to nie uznaliby nic za bardziej niemożliwe. Nie spodziewałem się, ale ten Klassieker znowu dostarcza coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Yousoufa Moukoko ma nadal 17 lat, kłóci się z rodzicami o kontrakt, a dość szybko przeszedł z "na razie nic specjalnego" do "kurde jeden z lepszych graczy w Bundeslidze".

 

No ale to pewnie dlatego że kłamał w sprawie wieku i tak naprawdę jest tylko czołowym graczem Bundesligi w wieku 20 lat, beka z typa xD

 

Dortmund nie ma idealnych wyników od czasu zmiany Modeste'a na Moukoko - przegrali z Union. Ale ekipa jakby odżyła po tej zmianie. 

 

 

 

A propos najlepszych graczy. Najwyższą średnią ocen w "Kickerze" ma nadal... Rafał Gikiewicz. Co prawda w tym piśmie bramkarze zawsze mają bardzo wysokie oceny, ale trzeba oddać - Giki zdecydowanie jest na razie uważany za najlepszego bramkarza tego sezonu. 

Odnośnik do komentarza

Niespodziewanie, Bayern liderem. Union przegrała 5-0 z Leverkusen.

 

Bayern ma obecnie bilans goli 41-12, po 13 meczach... Mimo pewnych podejrzanych momentów, wyglądają ogólnie o głowę lepiej niż ktokolwiek jest drugi w Bundeslidze... czy to będzie Freiburg, Union, Dortmund, Hoffenheim, Eintracht czy Werder.

 

Sezon trwa za długo, żeby którykolwiek z tych klubów wygrywał przez cały czas. Takie mam wrażenie i tak jest co roku od tak dawna.

Odnośnik do komentarza
On 11/5/2022 at 6:02 PM, ogqozo said:

Yousoufa Moukoko ma nadal 17 lat, kłóci się z rodzicami o kontrakt, a dość szybko przeszedł z "na razie nic specjalnego" do "kurde jeden z lepszych graczy w Bundeslidze".

 

No ale to pewnie dlatego że kłamał w sprawie wieku i tak naprawdę jest tylko czołowym graczem Bundesligi w wieku 20 lat, beka z typa xD

 

Dortmund nie ma idealnych wyników od czasu zmiany Modeste'a na Moukoko - przegrali z Union. Ale ekipa jakby odżyła po tej zmianie. 

 

 

 

A propos najlepszych graczy. Najwyższą średnią ocen w "Kickerze" ma nadal... Rafał Gikiewicz. Co prawda w tym piśmie bramkarze zawsze mają bardzo wysokie oceny, ale trzeba oddać - Giki zdecydowanie jest na razie uważany za najlepszego bramkarza tego sezonu. 

Jak typ urodzony w Niemczech może okłamać metrykę?

 

Dortmund typowo dla siebie dzisiaj przejebał, wstyd mi być kibicem od tyłu lat i oglądać porażki. Trzeba trzymać kciuki za Union i Freiburg aczkolwiek jedenaste mistrzostwo z rzędu dla Bayernu już przesądzone.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Yousoufa Moukoko szybko po przekroczeniu 18-tki miał opisywaną w mediach dramę o kontrakt. Wbrew pogłoskom, szybko jednak się zgodził na kilkuletnie przedłużenie (nie za długie) i jak na razie sprawa jest załatwiona. Zresztą po powrocie z przerwy Moukoko na razie nie zachwyca.

 

Dobrze że wrócił, po walce z rakiem, Sebastien Haller. Dostał oszałamiającą owację na Signal Iduna, dziś nieźle wyglądał z ławki i miał udział w jakże ważnej bramce w doliczonym czasie. Wzięty znikąd 25-letni Norweg Julian Ryerson wyglądał doskonale na prawej obronie, i tak oto BVB wygrało i utrzymało się w peletonie.

 

W kryzys Bayernu na razie nie wierzę, ale walka o 2. miejsce zapowiada się na bardzo zaciętą. To dopiero półmetek i każda z tych ekip jeszcze będzie miała wzloty i upadki. Taki Wolfsurg na przykład wygrał z jakiegoś powodu 6 meczów z rzędu, a ostatnie dwa łącznie 11-0... Tak naprawę ekipy z miejsc 2-10 są na bardzo podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
On 1/26/2023 at 1:07 AM, ogqozo said:

Yousoufa Moukoko szybko po przekroczeniu 18-tki miał opisywaną w mediach dramę o kontrakt. Wbrew pogłoskom, szybko jednak się zgodził na kilkuletnie przedłużenie (nie za długie) i jak na razie sprawa jest załatwiona. Zresztą po powrocie z przerwy Moukoko na razie nie zachwyca.

 

Dobrze że wrócił, po walce z rakiem, Sebastien Haller. Dostał oszałamiającą owację na Signal Iduna, dziś nieźle wyglądał z ławki i miał udział w jakże ważnej bramce w doliczonym czasie. Wzięty znikąd 25-letni Norweg Julian Ryerson wyglądał doskonale na prawej obronie, i tak oto BVB wygrało i utrzymało się w peletonie.

 

W kryzys Bayernu na razie nie wierzę, ale walka o 2. miejsce zapowiada się na bardzo zaciętą. To dopiero półmetek i każda z tych ekip jeszcze będzie miała wzloty i upadki. Taki Wolfsurg na przykład wygrał z jakiegoś powodu 6 meczów z rzędu, a ostatnie dwa łącznie 11-0... Tak naprawę ekipy z miejsc 2-10 są na bardzo podobnym poziomie.

Kryzys w Bayernie stał się faktem. Tylko 3 punkty zdobyte w 3 ostatnich meczach. Świetnie się to wszystko układa i znów kilka drużyn walczy o mistrzostwo. Jako fan BVB obawiam się dzisiejszego meczu z Leverkusen, które jest na gazie. Ostatnie 2 mecze Dortmund wygrał fartem, rzutem na taśmę i chyba szczęście dziś się skończy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Union niestety nie wykorzystał porażki Bayernu by wskoczyć na fotel lidera, ale Borussia wygrywa ÓSMY mecz z rzędu w tym roku strzelając przy tym sporo bramek i zrównuje się punktami z drużynami z Berlina i Monachium. Najlepszy sezon BL od lat, na taką formę BVB i zażartą walkę o tytuł czekałem i szczerze wątpiłem, że sie tych czasów doczekam. Cieszy forma Adeyemiego, strzelił kolejną bramkę i zaliczył asystę, niestety podczas swojego firmowego sprintu coś sobie zrobił z mięśniem, mam nadzieję, że wróci na mecz z Chelsea.

 

image.png.8eac64bd33ed691a71f6b1617fcfddb6.png

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, jak Terzić przejmował stery i ogólnie fani BVB byli mocno sceptyczni po co to robić, mimo że jako tymczasowy pod koniec wygrał bodaj 7 meczów pod rząd. Może ceniono jego więź z klubem i że nie jest Rosem, ale ogólnie zachwytów tą decyzją było niewiele, ani wiary w jakieś rekordy.


Teraz jednak patrzę i koleś wygrał 65% meczów, to jest bardzo wysoki wynik, pewnie jeden z najwyższych w historii. Nie wiem, ile z tych meczów uratował Kobel, ale te wyniki trzeba przyznać są naprawdę dobre. Zresztą BVB i tak gra ładniejszy, płynniejszy futbol niż ktokolwiek w tej lidze poza Bayernem, a w postaci Bellinghama ma przynajmniej jedną prawdziwą gwiazdę. 

 

 

 

Jutro w meczu Bayern-Union Berlin będzie się działo, cały świat za skromnym klubem z Berlina.

 

Zaczęło się, Lothar Matheus w wywiadzie powiedział, że 57-letni Urs Fischer mógłby trenować w przyszłości Bayern. Oczywiście, Bayern stawia na długofalowy projekt, ale jeśli Nagelsmann będzie tak zarządzał meczem jak w Gladbach tydzień temu, to pewnie im ten pomysł zacznie się pojawiać w głowach. Wzrost, jaki on zrobił w Unionie przez te 5 lat pracy, mówi za siebie, toż to cud. Teraz będą walczyć o fotel lidera, kiedy największym wirtuozem w ekipie jest dalece Sheraldo Becker, i ogólnie mało kto w jedenastce jest nawet przeciętnym graczem jak na Bundesligę. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak Dortmund to robi. Końcówka wczoraj to jakiś cud że Lipsk nie strzelił gola, w sumie jak cały mecz. Co tam się działo. Bayern pod ciśnieniem, ale dalej nie wierzę, że BVB będzie tak po prostu wygrywać każdy mecz.

 

 

Bayern przedłużył kontrakt z Choupo-Motingiem do 2024 roku. 34-letni weteran zagrał na razie 966 minut w lidze, strzelił 9 goli, i po prostu wygląda na "dziewiątce" lepiej niż Gnabry, Mane czy Mueller. Jednak Stanowski miał rację 10 lat temu, byle kto może zastąpić Lewandowskiego i też wypadnie tak samo.

 

Cancelo tymczasem już wylądował na ławce mdr, a ustawienie 3-2-4-1 ze Stanisiciem na jego miejscu wyglądało tak dobrze, że kto wie czy Cancelo zaraz nie zacznie znowu mieć emo że nie gra.

Odnośnik do komentarza
On 3/4/2023 at 10:04 AM, ogqozo said:

Nie wiem, jak Dortmund to robi. Końcówka wczoraj to jakiś cud że Lipsk nie strzelił gola, w sumie jak cały mecz. Co tam się działo. Bayern pod ciśnieniem, ale dalej nie wierzę, że BVB będzie tak po prostu wygrywać każdy mecz.

 

 

Bayern przedłużył kontrakt z Choupo-Motingiem do 2024 roku. 34-letni weteran zagrał na razie 966 minut w lidze, strzelił 9 goli, i po prostu wygląda na "dziewiątce" lepiej niż Gnabry, Mane czy Mueller. Jednak Stanowski miał rację 10 lat temu, byle kto może zastąpić Lewandowskiego i też wypadnie tak samo.

 

Cancelo tymczasem już wylądował na ławce mdr, a ustawienie 3-2-4-1 ze Stanisiciem na jego miejscu wyglądało tak dobrze, że kto wie czy Cancelo zaraz nie zacznie znowu mieć emo że nie gra.

Widząc, że Kobel jednak nie wystąpi i mając w pamięci mecz RB z poprzedniej rundy to o wynik drżałem, a znów się udało :potter:

Końcówka meczu nerwowa i jak zwykle BVB miało sporo szczęścia, ale czy to źle? Szczęście im sprzyja i oby tak dalej. O wynik na Stamford Bridge też jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stało się, Dortmund liderem. A zgadnijcie jaki mecz zaraz po przerwach reprezentacyjnych w sobotę. 

 

 

Nigdy nie było tak blisko? Było w 2019 roku. Wtedy Bayern nawet nie liderował wcześniej niż po 25 kolejkach, dopiero wdrapywał się w górę tabeli. Na początku kwietnia rozwalił Dortmund 5-0 i już prowadzenia nie oddał. I to chyba tyle, to był jedyny sezon przez ostatnie 10 lat, gdy Bayern nie był niezmiennym liderem przez ostatnie 10 kolejek. Nie wiem no, jak BVB w tym sezonie tego nie wyczaruje to pora coś myśleć o zamknięciu tej ligi i zaczęciu jakiejś nowej od zera może.

Odnośnik do komentarza

Nie no jeden punkt za liderem to już powód do zwolnienia. A tak na poważnie, bardzo dużo problemów boiskowych, od miesięcy słuchało się o pogorszeniu relacji Nagelsmanna z niektórymi piłkarzami i zarządem Bayernu. Dla mnie to dobra wiadomość, zamieszanie w klubie i potencjalnie utrata mistrzostwa na rzecz BVB (po tylu latach czekania!). Nie zdziwię się natomiast jak Tuchel osiągnie to co w Chelsea, przyjdzie do klubu w trakcje sezonu i wygra z marszu LM.

Odnośnik do komentarza

Tego się nie spodziewałem. Z jednej strony brak dominacji w Bundeslidze, z drugiej dosyć łatwa droga do 1/4 Champions League (że nie mieli poważnego przeciwnika to inna rzecz). No ale narobił smrodu, zamiast siedzieć cicho, podejrzewam że z zawodnikami nie ma najlepszych stosunków i przyszła kryska na matyska. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
26 minutes ago, Shankor said:

Tego się nie spodziewałem. Z jednej strony brak dominacji w Bundeslidze, z drugiej dosyć łatwa droga do 1/4 Champions League (że nie mieli poważnego przeciwnika to inna rzecz). No ale narobił smrodu, zamiast siedzieć cicho, podejrzewam że z zawodnikami nie ma najlepszych stosunków i przyszła kryska na matyska. 

Nie no, PSG można chyba nazwać poważnym przeciwnikiem, a totalnie zostali zdominowani. W grupie mieli Barcelonę i Inter więc to też nie totalne ogryzki.

Odnośnik do komentarza

PSG dobrzy są na papierze i ogórkowej piłce francuskiej, gdzie w tym sezonie już odpadli z pucharu bagietki.

Barca ma dobrą defensywę i... tyle. Już pożegnali się z ligą Europy. Mają dużo szczęścia w tym sezonie, zobaczymy na ile im to wystarczy. 

Inter, z 21 pkt staty do lidera Serie A, chyba najmocniejszy z tego zestawienia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...