Skocz do zawartości

Resident Evil


Sarge

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

właśnie zaliczyłem oba RE1 i RE0 na GC.

 

RE1 lepsiejsze :P miażdżący klimat zgniłej posiadłości na za(pipi)u, las i kopalnie wgniatają w fotel. Grafika dalej robi wrażenie. Wydaje mi się też że gra na LCD jest ostrzejsza od RE0 i troszkę lepiej wygląda.

 

Niezła fabuła może i dzisiaj naciągane bzdurne dialogi + kiepski voice acting ale robi.

 

Świetny paten z ,,niby'' zabitymi zombiakami które leżą do czasu, pierwszy kontakt z CH bezcenny.

 

9/10 najlepsze odnowienie gry w jakie grałem i zarazem najlepszy horror.

 

Szkoda że nie dadzą tego na XBLA/PSN w HD.

 

 

 

RE0

 

Gra ma znacznie większy teren działania i została dopakowana w kilka efektownych filmików. Pociąg robi wrażenie reszta już nieco mniejsze, rezydencja jeszcze bardziej przeraża niż w RE1, granie w nocy na dużym ciśnieniu, taki dead space 2 to bajka przy tym.

 

Kooperacja początkowo wydaje się fajna ale po chwili czuć upierdliwość tego rozwiązania, męczące przełączanie się między postaciami, dużo głupich akcji. Na plus za to możliwość wywalanie rzeczy w dowolnym miejscu.

Nie podoba mi się dizajn przeciwników i bossów - małpy ? szczypawica ? żaby ? koleś emo w białej pościeli i kumplami ślimakami nie pasuje do serii RE.

Gra jest troszkę udziwniona w stylu Japonii, po re1 tego nie czuć.

 

8/10

 

oba residenty uważam za najlepsze survival-horrory na rynku i do dzisiaj żadna gra nie podskoczyła im.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Warto jeszcze zagrać w Silent Hill 2, bo RE Zero i Remake choć świetne, piękne i niezwykle grywalne (no i co by tu nie mówić - ponadczasowe) to produkcja Konami poziomem immersji, strachu, scenariusza przewyższa obie te gry. A to tylko świadczy jaką pozycją jest SH2. :thumbsup:

 

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji to polecam Eternal Darkness. Jeden z najlepszych horrorów wszech czasów.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Eternal Darkness graficznie nie ma startu do Zero czy Remake'a ale patenty zawarte w grze są tak za(pipi)iste, że długo ich nie zapomnisz. Gra jest zresztą bardzo fajnie opowiedziana i zróżnicowana w gameplayu. Masz do dyspozycji magię, którą możesz sam modyfikować. Grę da się przejść na trzy różne sposoby. Naprawde warto ją zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Eternal Darkness graficznie nie ma startu do Zero czy Remake'a ale patenty zawarte w grze są tak za(pipi)iste, że długo ich nie zapomnisz. Gra jest zresztą bardzo fajnie opowiedziana i zróżnicowana w gameplayu. Masz do dyspozycji magię, którą możesz sam modyfikować. Grę da się przejść na trzy różne sposoby. Naprawde warto ją zaliczyć.

 

wiem wiem kumpel mi opowiadał że konkretne akcje ale przez stronę techniczną gry nie dam rady w to grać

 

 

Postanowiłem sobie odświeżyć to arcydzieło, ponownie zaczynam przygodę wink.gif

 

:thumbsup:

 

mam cichą nadzieją że w związku z RE CV i RE4 w HD, RE0/1 również doczekają się takich wydań + plotki o 10letniej wyłączności na sprzęty nintendo

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

REmake i Zero bardzo mało prawdopodobne, bo wyszły tylko na konsole Nintendo (zresztą RE0 to pierwotnie miało wyjść tylko na N64). Capcom lubi zarabiać jak mało kto, gdyby mieli taką możliwość, nie sądzę, że tyle by zwlekali.

 

Natomiast RE2 i RE3 muszą mieć podciągniętą oprawę, a w Capcom robią lenie i zapewne im się nie chce. Po części to niestety wina Gamecuba'a, na którego Zero i Remake sprzedały się w ponad milionie, jak widać dla Capcom to było za mało i nie opłacało im się zmieniać całej serii, dlatego te części (+ Code Veronica) wyszły z kosmetycznymi zmianami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.