Skocz do zawartości

P.K.Dick


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ostatnio udało mi się dorwać: (o dzięki ci wielka biblioteko uniwersytecka)

Prawda półostateczna-Jest rok 2025. Prawie cała ludzkość żyje w podziemnych osadach zbudowanych podczas III wojny światowej i trudni się wytwarzaniem robotów walczących na wszystkich frontach. Nikt nie wie, że wojna już się skończyła - dziesięć lat wcześniej. Na utrzymaniu ludzi w nieświadomości zależy Yansowcom, elicie: ludzkości, która rządzi światem poprzez prezydenta Talbota Yansa.

 

Oko na niebie -W laboratorium badawczym, gdzie przeprowadzane są próby akceleratora cząstek elementarnych nowego typu dochodzi do awarii. Turyści zwiedzający ośrodek dostają się w strefę działania potężnych pół magnetycznych. Od tej chwili są więźniami kolejnych fantasmagorii kreowanych przez nich samych. Wszelkie próby wyrwania się z zaklętego kręgu okazują się daremne...

(opisy ze stronki mareno.pl)

 

Poleci ktoś jeszcze jakąś książkę?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

wzięłam sie za knige 'Doktor Bluthgeld'

to niesamowite jak historie Dick'a mocno wciągają

powyższy tytuł jest kolejnym tego przykładem

tym razem o naukowcu, który swego czasu przłożył dwie rece ;) do realizacji

naukowego nuklearnego eksperymentu, który to niestety nie sprawdził sie w praktyce,

naprawianie telewizorów okazało sie lepszym zajeciem dla niego, ale to dopiero poczatek ...

ku/re/sko zabawnej opowieści

 

Stygmaty Eldrichta były poschizowane, Ubik dziwny na sto dwa,

a tu humor sie po prostu gotuje, fakt ze to głównie czarny humor :lol:

bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Czy jest jedna, dobra teoria na wyjaśnienie zakończenie Ubika?

Prezes także znajduje się w rzeczywistości odwróconej? On także jest w stanie pół życia? W takim razie, co z głównym bohaterem?

Odnośnik do komentarza

Roz(pipi)ał mnie w jego biografii jak czytałem fragmnet gdzie jadąc na jakichś antydepresantach z fetą przez 3 miechy idąc pisać do szopy na tyłach domu niebo przesłaniała mu wielka czarna maska nieustannie wlepiająca w niego gały. Tak powstały "Trzy Stygmaty Palmera Eldritcha".

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

kiedys latem przeczytałem 4 ksiazki Dicka pod rząd, bo niby fajnie jest lezec na kocu i czytac :P jedna za drugą, to potem miałem lekkie zaćmienia i zaczynałem powątpiewac w realność tego co sie wokół mnie działo ;) musiałem zrobic sobie przerwe wiec zabrałem sie za Pratchetta:P

Edytowane przez Plugawy
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość Haibane

Parę miesięcy temu dorwałem "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?", od tamtego czasu przeczytałem chyba z 20 powieści/nowel Dicka (straciłem rachubę). Plugawy dobrze prawi, potrafi człowiekowi zryć banię. Zaczynam widzieć układy scalone pod ludzką skórą ;p

Edytowane przez Haibane
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

To mój ulubiony pisarz s-f. Dzięki niemu chyba poznałem ten gatunek z innej, lepszej strony. Sposób w jaki Dick pisze książki jest niesamowity. Najbardziej podoba mi się to jak wiarygodne są światy przez niego przedstawione - mimo braku rozległych, nudnych opisów, i mimo całego tego wyalienowania.

 

Ja też czytam co mi tylko wpadnie do łap od tego autora i każda książka mnie zachwyca.

- ostatnio przerobiłem "A scanner darkly" (przez ciemne zwierciadło??), w oryginale - to dopiero jazda :D

Chyba najbardziej zakręcona wizja tego co dzieje się z człowiekiem uzależnionym od narkotyków. Tą powieść powinno się serwować jako antidotum na uzależnienia. Studium ludzkiej psychiki która z każdą przyjętą dawką narkotyku coraz bardziej zapętla się i gubi pomiędzy jawą i snem. A finał zwyczajnie wyrywa z butów.

Ciężko mi się ją czytało, zwłaszcza robiąc to w metrze po 15 minut dziennie w drodze do pracy, ale warto było. Po przeczytaniu jej, obejrzałem film pod tym samym tytułem z Kijanką Riwsem - i przyznam, że oglądając go wcześniej nie dał mi takiej satysfakcji ! Obecnie uważam go za najlepszą i najwierniejszą ekranizację powieści Dicka. Polecam!

 

- Do androids dream... - też w oryginale.

czyli Blade Runner - każdy kto oglądał film wie, że strasznie wieje od niego nudą. Oczywiście na tamte czasy był on czymś niesamowitym, film posiada też jedną cechę książki - potrafi oddać nastrój cyberpunkowego świata Dicka. Jednak na tym podobieństwa się kończą, książka jest zupełnie inna. Ten sam wątek główny, jednak sposób w jaki opowiedziana jest historia w książce bardziej przypadł mi do gustu. Koniecznie trzeba się zapoznać z tym tytułem!

 

poza tym tego autora można kupować w ciemno, jeszcze na żadnej z jego powieści się nie zawiodłem.

 

 

Gorąco polecam tym co mają taką możliwość przeczytanie sobie którejś z jego książek w j.angielskim. Jeszcze bardziej dosadna robi się atmosfera i klimat.

 

A teraz jak znajdę czas wrzucę sobie:

"We can build you"

Odnośnik do komentarza

 

- ostatnio przerobiłem "A scanner darkly" (przez ciemne zwierciadło??), w oryginale - to dopiero jazda :D

Chyba najbardziej zakręcona wizja tego co dzieje się z człowiekiem uzależnionym od narkotyków.

 

Mech, w "3 stygmatach..." jest duzo lepiej.

 

Tak. Na podstawie "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" powstal Lowca Androidow.

 

 

No, ale ja wiem. Tamto "c'nie" nie bylo pytaniem;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

skonczylem "czas poza czasem". bardzo dobry tytul, trzyma w napieciu, fajne zakonczenie, a przynajmniej w miare logiczne :P polecam, luzno o ta ksiazke oparty jest film truman show z dzimem kerejem.

 

teraz biore sie za "teraz czekaj na zeszly rok", chociaz slyszalem, ze jest dosc przecietna. w bibliotece jest kilkadziesiat tytulow dicka, mam zamiar przeczytac wsio :)

Odnośnik do komentarza

Skoro masz w bibliotece kilkadziesiąt to popatrz moze jest tez biografia "Boze Igrzysko". Tam masz na końcu zaje,bisty wykaz wszystkich tytułów z krótkim opisem i oceną w dziesięciostopniowej skali co by wiadomo było ktore gnioty omijać bo zdarzają się tez takie w dorobku.

 

Biografia swoją droga tez warta przeczytania.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.