Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

DScena

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dabman

Dabman
  • Wyrzutki
  • 1076 postów

Napisano 18 March 2008 - 22:33

Co sadzicie o tym?
http://allegro.pl/it...klep_slask.html

Dzis kupilem DS'a, chcialem odpalic kopie/emulatory, dobre takie uzadzonko? oraz jaka najwieksza karte moge wlozyc, aby bylo stabilnie. Co polecacie, co odradzacie, nie mialem stycznosci z DS'em ( stary nie lite !! )
  • 0

#2 Pelipe

Pelipe
  • Użytkownicy
  • 2202 postów

Napisano 18 March 2008 - 22:44

Bardzo dobre, prawdopodobnie najlepszy programator na rynku i w 100% kompatybilny ze wszystkimi grami, nie trzeba nic patchować.
A karta, micro SD :>, nie wiem jakie są największa pojemność kart micro na rynku.
  • 0

#3 Dabman

Dabman
  • Wyrzutki
  • 1076 postów

Napisano 18 March 2008 - 22:46

8GB, tylko czy takowa wejdzie:)
  • 0

#4 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 18 March 2008 - 22:47

Mam R4 i jestem zadowolony. Na poczatku bylo kiepsko z homebrew, ale na obecnej wersji firmware'u odpalisz znaczna wiekszosc. Jesli chodzi o romy, to nie ma zadnych problemow - oczywiscie zdarzaja sie wyjatki, np. freezy albo nieuruchamiajace sie gry, ale jest ich tak malo, ze nie ma sie czym przejmowac. Poza tym wszystkie godne uwagi tytuly dzialaja bez problemow, a jesli jakas porzadna gra nie dziala, lub dziala z problemami, to na pewno za jakis czas pojawi sie odpowiedni firmware, ktory rozwiaze problem. Tu masz zreszta liste kompatybilnosci - znajdziesz tam zarowno stopien emulacji danych romow, jak i kompatybilnosc poszczegolnych kart micro sd: http://wiki.scorpei....patibility_list

Użytkownik RoL edytował ten post 18 March 2008 - 22:50

• 0

#5 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 March 2008 - 14:48

8GB, tylko czy takowa wejdzie:)

Nie wejdzie. Jak ktoś chce używać kart HC to powinien zaopatrzyć się w Supercarda, choć moim zdaniem to gorsze rozwiązanie. Po co komu 50 gier na karcie? Kilkanaście gier, programy i kilka albumów w mp3 - taki zestawik wystarcza w zupełności i mieści się na karcie 2GB.
  • 0

#6 Dabman

Dabman
  • Wyrzutki
  • 1076 postów

Napisano 19 March 2008 - 18:38

Dzieki, moze ktos mi dac namiar na opis, jak wzucac/odpalac gry przy pomocy R4? karta to Kingston 2GB, jak by co.
  • 0

#7 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 March 2008 - 18:45

Wrzucasz kopiując pliki na kartę gdzie chcesz, a potem po włączeniu konsoli z włożonym R4 wybierasz plik na karcie. Zero filozofii :D
  • 0

#8 Dabman

Dabman
  • Wyrzutki
  • 1076 postów

Napisano 19 March 2008 - 19:13

to samo sie tyczy do gier z GBA? czy trzeba inna przystawke?
oraz co z aktualizacja firmware R4 ( o ile takowa jest ) i konsoli, nie przeszkadza aktualizacja ( o ile jest w ogole ) w funkcjonowaniu?

Użytkownik Dabman edytował ten post 19 March 2008 - 19:14

• 0

#9 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 19 March 2008 - 19:23

Na r4 nie odpalisz romow z gba. Musisz dokupic jakas karte na slot 2.
Nowy firmware do r4 pojawia sie co jakis czas na stronie producenta, a sama aktualizacja polega na zastapieniu starych plikow nowymi. Czasem jakas gra moze nie wspolpracowac poprawnie z nowszym oprogramowaniem (np. Final Fantasy IV dzialal bez problemow na starszych wersjach, zas na nowych w ogole sie nie uruchamial), jednak zawsze po jakims czasie pojawia sie wersja, ktora rozwiazuje dany problem.
  • 0

#10 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17234 postów

Napisano 22 April 2008 - 12:15

Mam pytanko:
Jak to jest z Operą? Można nagrać sobie na super carda czy musi być oryginał wsadzony?
  • 0

#11 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17234 postów

Napisano 23 April 2008 - 13:59

Sorki za double-posta, ale chce by to było widoczne.

Mam Super Carda Rumble i Super Key. Keya wkłada się w slot-1, Super Carda w slot 2 (wystaje troszke bo jest większy od zwykłej kasetki GBA), a kartę w Super Carda. I teraz pytanko: odtworzę tym gry z GBA? Czy jest ten sprzęt w jakiś sposób ograniczony, nie wiem nie odtwarza jakichś romów czy coś takiego?

Jak to w ogóle się dzieje że gry z NDS działaja ze slotu GBA?

I jeszcze jedno, toto obsługuje sleepa?

Użytkownik raven_raven edytował ten post 23 April 2008 - 14:21

• 0

#12 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3029 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 April 2008 - 15:32

Z tego co pamiętam to SC Rumble nie obsługuje gier z GBA.
  • 0

#13 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17234 postów

Napisano 26 April 2008 - 20:14

Dobra, a mogę teraz prosić o ustawienia w patcherze, żeby mi gry supercard wykrywał? Niby sobie pat(pipi)e, wkładam na kartę a i tak nie mogę grać, bo jedyne co znajduje to save'y...
  • 0

#14 Gasei

Gasei
  • Użytkownicy
  • 158 postów

Napisano 26 April 2008 - 20:20

pytanie - czy flashme jest potrzebne zawsze czy tylko np. do supercarda ?
  • 0

#15 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 26 April 2008 - 20:32

Flashme to juz przezytek. Obecnie, w dobie programatorow pod slot 1, nie jest do niczego potrzebny. Zreszta nawet do programatorow pod slot 2 nie trzeba juz flashowac konsoli.
  • 0

#16 Gasei

Gasei
  • Użytkownicy
  • 158 postów

Napisano 26 April 2008 - 23:06

Czyli rozumiem ze jak wloze R4 albo EZ flasha to zmiejsca odpale homebrew i romy ?
Tak przy okazji co lepsze R4 czy EZ ?
  • 0

#17 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 26 April 2008 - 23:40

1. Tak, po uprzednim wgraniu firmware na karte micro SD.
2. Zalezy, ktory EZ Flash. No, ale mimo wszystko, majac do wyboru np. EZ Flash V i R4, raczej lepsza jest ta druga opcja.

• 0

#18 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17234 postów

Napisano 27 April 2008 - 11:30

Mam jeszcze pytanie, czy kompresja romów, odpalanie ich z karty pamięci może skutkować stratą na jakości dźwięku?
  • 0

#19 RoL

RoL
  • Użytkownicy
  • 1705 postów
  • Skądz przystanku

Napisano 27 April 2008 - 12:47

Raczej nie bardzo. Wiem, ze np. w przypadku r4 sporo zalezy od samej karty micro SD, ale ewentualne problemy to najczesciej zwolnienia w grach lub black screeny. Jesli chodzi o przycinanie romow za pomoca trimmera, to nie wplywa to w zaden sposob na ich dzialanie.
  • 0

#20 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17234 postów

Napisano 27 April 2008 - 13:06

Dzieki wielkie za info. Już nie mam pytań, pozostaje mi tylko graaaać. Udało mi się rozszyfrować tego programatora, ale Zelda np. nie działa.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0