Skocz do zawartości

Siatkówka


White

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam kilka bardzo fajnych filmików przedstawiających z dobrej kamery elementy gry Polaków na MŚ2006. Można się sporo nauczyć, a inne podobne urywki da się znaleźć na oficjalnej stronie fivb.

 

Ataki Łukasza Kadziewicza

Ataki Michała Winiarskiego

Ataki Polski

Ataki z oddanych piłek i wybloków Polski

Bloki Polski na lewym skrzydle

Bloki Polski na prawym skrzydle

Obrony Michała Winiarskiego

Obrony polskiego libero

Przyjęcia Michała Winiarskiego

Przyjęcia polskiego libero

Zagrywki Łukasza Kadziewicza

Zagrywki rotujące z wyskoku Polski

Zagrywki szybujące z wyskoku Polski

Zagrywki z wyskoku Polski

i oczywiście Rozegrania Pawła Zagumnego (te z 25 i 37 sekundy to mistrzostwo).

 

Warto sobie przypomnieć, zwłaszcza że ostatnio w kadrze nienajlepiej się dzieje (kłopoty zdrowotne czołowych zawodników- Winiarskiego, Wlazłego i Świderskiego, a turniej w Izmirze się zbliża i lipa).

Odnośnik do komentarza

Hehe, bez przesady, podziękuj Wrzucie :D

 

Też polecam, a ci co grają i chcą się nauczyć serwisu z wyskoku niech sobie podpatrzą technikę na powtórce w slow-motion w przedostatnim filmiku. Ja się tego nauczyłem podpatrując właśnie w TV, i IMO szybciej da się to wyćwiczyć naśladując najlepszych niż męczyć trenera na sekcji ;].

 

Jeszcze o jednym filmiku zapomniałem:

Ataki Polski z kontry (zayebista akcja w 22. sekundzie jest, po tym stęknięciu od razu słychać że to Winiarski atakuje :( )

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

W dniu 3 stycznia ostateczne badania zdrowotne przeszli: Michał Winiarski i Mariusz Wlazły.

 

Michał Winiarski od przeszło 20 dni odczuwał ból pleców, który uniemożliwił mu podjęcie treningów. W tej sytuacji nie będzie uczestniczył w turnieju kwalifikacyjnym.

 

Mariusz Wlazły po urazie stawu skokowego jest zdrowy, ale odczuwa bóle w trakcie treningów w ostatnim okresie rekonwalescencji. Zawodnik ten od pięciu tygodni nie trenował regularnie i nie jest w formie pozwalającej mu na uczestnictwo w turnieju.

 

Grzegorz Szymański w dniu 3 stycznia poczuł ból mięśni w plecach i nie czuje się na siłach by grać w turnieju w Izmirze.

 

Kadziewicza też nie będzie.

 

Źródło: PZPS

 

Pierwszy mecz z Hiszpanią, w ten poniedziałek o 19:30. Polska telewizja olała kibiców, będzie na szczęście transmisja na eurosporcie. Chyba.

Odnośnik do komentarza
W piątek ze Spały wyjechał Grzegorz Szymański, a to oznacza, że o igrzyska olimpijskie kadra siatkarzy będzie walczyła bez atakującego! Po przekątnej z rozgrywającym wystąpi Piotr Gruszka - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Gruszka trafi na tę pozycję, bo ostatnio powołań do kadry nie dostawał Robert Prygiel, nasz "etatowy" trzeci atakujący. W odwodzie jest tylko najmłodszy w reprezentacji Bartosz Kurek. Potrafi grać świetnie, kończyć atak za atakiem, ale jak każdemu młodemu siatkarzowi zdarza mu się także seryjnie popełniać błędy.

 

Źródło- sport.onet.pl

 

 

Rzeczywiście, trochę klops. Straciliśmy "pewniaków" na pozycji atakujących, jak Grucha broń Boże znów skręci kostkę to będzie tragedia. Mimo wszystko jestem dobrej myśli. Dużo też zależy od tego jak wypadnie comeback Murka.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

Ożesz w du.pe, oglądał ktoś? Świetny mecz był, walka superzacięta, zwrotów akcji więcej niż w M jak Miłość, nowi zawodnicy bardzo dobrze sobie radzili (Kurek pokazał że będzie wielki- wbijać takie gwoździe w wieku 20 lat to nie byle co), co pokazało że nawet bez naszych największych wymiataczy jesteśmy w stanie zagrać ładnie, kombinacyjnie i z polotem. A jednak Polacy zrobili to w czym są niestety mistrzami od jakiegoś czasu:

 

wygrywając w tie-breaku 8:5 udało im się przegrać mecz. No kur.wica mnie bierze.

 

Jutro o 17 na eurosporcie mecz z Włochami- tzw. "mecz ostatniej szansy". ;]

Odnośnik do komentarza

No to przema niedowiarku, u bukmachera byś sporo stracił jakbyś tak obstawił bo stało się zupełnie odwrotnie! :D

 

 

Rozwaliliśmy Włochów aż miło, jak widać ta wczorajsza pechowa porażka musiała Polaków nieźle wku.rwić.

 

O ile dobrze pamiętam przed kilkoma dniami Włosi zniszczyli Holendrów 3:0, więc coś mi się wydaje że z nimi nie powinniśmy mieć problemów :(. Może być dobrze.

 

Aha, Polska- Holandia jutro o 19:30 na Eurosporcie.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

lepiej się miło pomylić, niż rozczarować. Nadal uważam, że nie wejdziemy do IO. Jak mówie obym się mylił, ale widzę w naszej grze, zbyt dużo minusów. Niewiem co się stało w meczu z Włochami widziałem tylko drugi set do momentu, jak przegrywaliśmy sporo i musiałem wyjść z domu. Byłem nastawiony na kolejną porażkę 2-3. W półfinale trafimy na serbów, o ile sobie z nimi poradzimy, pewnie finał z hiszpanią, czy damy radę ? mam nadzieje, że tak, chociaż co innego mi hemoroidy podpowiadają :(

Odnośnik do komentarza

Coś bardzo dziwnego sie dzieje ostatnio z naszą reprezentacją.

 

1. set: dominacja Polaków, Holendrzy praktycznie sami się wykończyli zagrywką.

2. set: kilka błędów z naszej strony, dobra gra Holendrów i jest 1:1

3. set: tragiczna gra naszych, dostarczanie baloników zarówno z ataku jak i zagrywki. Przegrywamy 1:2

4. set: pokaz siły Polaków- idealne przyjęcie, wreszcie mocniejsze serwy i świetny atomowy atak. Wygrywamy w pięknym stylu 25:16.

tie break- walka punkt za punkt, po udanej serii bloków odskakujemy na 12:9, szał radości w polskiej ekipie...

I co?

 

przegrywamy 13:15 :(:D

aż mi trudno uwierzyć, po prostu przestali grać. To już drugi taki mecz w ciągu tygodnia. Różnica małych punktów zadecyduje czy przechodzimy do półfinałów, oby.

 

EDIT

już wiadomo- wszystko zależy od jutrzejszego meczu Hiszpania- Holandia. Jeśli Hiszpanie wygrają, to my razem z nimi wchodzimy do półfinałów. Jeśli Holendrzy to odpadamy z turnieju. Mecz jutro o 21:30 na Eurosporcie jeśli kogoś to interesuje.

Edytowane przez White
Odnośnik do komentarza

szlak mnie trafia, jak widzę Polską zagrywkę i rozegranie piłki w ważnych momentach, zero pomysłu, moja babcia by rozszyfrowała, gdzie Zagumny zagra tą piłkę. Jak można panie Świderski wejść na zagrywkę i walnąć jak gimnazjaliści na w-f-ie bez wyskoku w siatke. Aaaaaaaa, poprostu grają, jak za czasów z przed mistrzostw świata, czyli chwila jak mistrzowie, chwila jak amatorzy

Odnośnik do komentarza
szlak mnie trafia, jak widzę Polską zagrywkę

Święte słowa, nie wiem co Lozano sobie wyobraża- przecież po takiej zagrywce każdy dobry zespół (a przecież głównie z takimi gramy) wyprowadza atak którego zatrzymanie graniczy z cudem. IMO lekka techniczna zagrywka powinna być u jednego, max. dwóch graczy na boisku (załóżmy Zagumny i Grzyb), reszta powinna iść na 100% swoich możliwości. Jeśli nie będzie asa to przynajmniej odrzuca sie przeciwnika od siatki. A na tym turnieju tylko Pliński i Gruszka próbowali coś tam zdziałać- i efekty widać było od razu- vide obrona trzech piłek setowych w meczu z Hiszpanami.

 

No ale o rozegranie bym sie nie martwił ;]. Nie bez kozery angielskie media nazywają Zagumnego "magikiem"- jak jest w dobrej formie to nikt go nie przewidzi. Chociaż chętnie zobaczyłbym więcej wystaw odważnych (jak wrzucenie piłki środkowemu po niedokładnym przyjęciu np. ze środka boiska, wiem że ryzykowne ale Zagumny pokazał że umie robić takie sztuczki) oraz na linię 3. metra. To zawsze cieszy oko i przynosi niezłe efekty.

Odnośnik do komentarza

Faceci zawiedli, pora na kobiety, które swój turniej eliminacyjny już dobrze zaczęły ładnie wygrywając wczoraj z reprezentacją Holandii 3:1. Drugiego seta długo nie zapomnę- przegrywając 21:24 Polki obroniły 3 piłki setowe i w niezwykle emocjonującym pojedynku wywalczyły zwycięstwo 30:28, czym pokazały że mają chyba większą wolę walki niż siatkarze. Anna Barańska świetnie wprowadziła się do kadry, a jej serwy były lepsze niż naszych siatkarzy w Izmirze. W dodatku jest nawet niebrzydka.

anna_baranska_lsk_winiary.gif

IMO mamy najładniejszą reprezentację kobiet w siatkówce. Gdyby nie Katarzyna Gajgał mielibyśmy w ogóle drużynę ślicznotek ;].

 

 

Dzisiaj o 17:30 gramy z gospodarzami, czyli Szwabami. Transmisja of coz na Eurosporcie.

Odnośnik do komentarza

Ła, ale dokopaliśmy niemieckim pasztetom. Dziewczyny zafundowały nam huśtawke nastrojów- przyznam szczerze że troche zwątpiłem jak przegraliśmy trzeciego seta do 14, a czwartą partię zaczęliśmy ze stratą 2:5. Nie wiem jak one to zrobiły, ale zabiły Niemkom niezłego ćwieka . Nie grały nie grały, ale jak już zaskoczyło to masakra. Chciałbym zobaczyć miny niemieckich kibiców .

 

Coś mi się wydaje że to Podolec nas uratowała. I te cztery asy w tie-breaku, kosmos.

Inna kwestia że niemiecka libero jest po prostu tragiczna i to głównie jej "wybitne" przyjęcia pogrążyły Niemki zarówno w pierwszym jak i ostatnim secie. IMO. Awans do półfinałów mamy w kieszeni.

Odnośnik do komentarza

niestety awansu do półfinału w kieszeni jeszcze niemamy, będzie nerwówka, bo panie muszą wygrać 2 sety w meczu z Turcją.

 

 

edit. No pięknie, o dziwo jest finał !! z serbią bardzo fajny mecz, trochę nierówny, ale momentami to gra była świetna, podoba mi się styl serwowania Barańskiej. Teraz ta pani, która nazwała Bonitte, gó*nem, może się wypchać ze swoją grą.

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza

Ja tam oglądam Eurosport po angielsku i delektuje się jak brytyjski komentator zawsze wysławia pod niebiosa polskich kibiców. :P

 

Piękny mecz był, naprawdę żal mi naszych dziewczynek bo zabrakło bardzo mało. Gdyby tak udało sie częściej grać na takim poziomie jak w trzecim secie (hehe, mało kto wygrywa z ruskimi pasztetami 25:11).

 

W każdym razie utwierdziłem się w przekonaniu że rosjanki są genetycznie modyfikowane- w przerwie między setami wyraźnie było widać jak wsysają jakieś hormony (pewnie testosteron). Poza tym gra tam jeden facet.

Jak napisał ktoś na onecie- Polki zakwalifikują się w Maju, a Rosjanki dalej będą brzydkie ^_^.

Odnośnik do komentarza

nosz kur wagonów sześć !! dramatyczny mecz, ale strasznie nierówny, cóż taka specyfika kobiecej siatkówki, szkoda 4-1 w 5 secie i przegrana, ech. No może uda się w maju, jeżeli będą w takiej formie. A Rosjanki to chyba z Czrnobyla, ja bym tej jednej kazał zajrzeć w gacie, bo coś tu ogórkiem jedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.