Skocz do zawartości

Final Fantasy 8


Adriankiller

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

To jeden z moich ulubionych Fajnali, ale to fakt, że tak gdzieś całe drugie pół gry przeszedłem po prostu trzymając Squalla na 1HP, waląc na początek walki Renzokuken i zabijając wszystkich, włącznie z bossami, i tyle :|. Nadal ciekawsze niż walki w większości jRPG-ów w tamtym okresie. Jak to mówią o Mario Odyssey: gra jest trudna, jeśli się postarasz, żeby była trudna.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba mieć 1hp, można mieć trochę nieco ponad żółtą wartość (np. 300/1000 jest na żółto, 350/1000 już na biało), ale wtedy trzeba się trochę naodświeżać menu wyboru akcji, żeby dostać możliwość wykonania limita.

3 godziny temu, Widget napisał:

Nigdy wcześniej nie grałem tej części, zadziwia mnie brak many, jestem na samym początku gry, spamuje tylko GF i wszystko jest mega easy, ifrit od lodu damage w (pipi). Tak będzie całą gre? Bo już mnie te animacje trochę męczą ;p

No niestety trzeba się z tym męczyć, dlatego nie używam GFów dopóki naprawdę nie muszę. Chociaż i tak najczęściej skupiam się na booście, a nie samej animacji.

 

Jestem już po

ataku na Trabia Garden

, gra nic nie straciła ze swojej mocy, a z modami wręcz zyskała drugie życie.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Spoiler z ogólnikowego napisania o FF8. Coraz lepiej się bawicie.

 

 

 

Właśnie nie wiem, czy te przegięte limity można nawet nazwać "sztuczką", to tak widoczny element gry. "Sztuczka" to np. jak ktoś farmi ten przedmiot dający nieśmiertelność na bodaj 10 ruchów, ale to nie jest wprost powiedziane w grze, że tak można. Tymczasem wystarczy raz mieć Squalla na niskim HP by się kapnąć "hm, zamiast się leczyć i walczyć dłużej, mogę teraz walnąć limita i wszystkich zabić". Niby słabe, ale system walki i rozwoju postaci w FF8 jest tak bardzo ciekawszy od pozostałych i następnych fajnali, i większości jRPG-ów, że nawet w tym trybie nie było tak źle. No i tak, nie było potrzeby grindu zaburzającej tempo przygody.

 

 

To pierwszy naprawdę "filmowy" Fajnal i wizualnie, dźwiękowo - się moim zdaniem zestarzał. Na szczęście znając Square, można być pewnym, że w następnych latach/dekadach jeszcze kiedyś odświeży gierkę.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

uwielbiam ta czesc glownie za klimat gardenow,triple triad, ale w bardziej nieprzemyslanego jrpg jesli chodzi o system nie gralem nigdy - trzeba stawac na glowie by nie byc juz na pierwszej plycie one hit killerem - albo limity, albo podpinanie 100sztuk super czaru pod str i damage z kosmosu itp

 

nie mam pojecia jak oni klepneli to do produkcji

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem, IX jest fajnie zremasterowana i poza fixem na szare pasy po bokach ekranu (fix, kruca - zamienia szare na czarne :dynia: ) nie wgłębiałem się w temat, zaraz zobaczę jak sprawa wygląda i edytnę posta.

 

@grzybiarz:

W zasadzie nic ciekawego, co najwyżej przefiltrowane tła mogą się przydać. Ale to wynika raczej z tego, że sam port ma już dużo poprawek względem pierwowzoru i nie za bardzo jest tam co modować.

 

edit2: wygląda to źle, jednak nie ma co wrzucać tych "hd tłów"

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Od kilku lat zabieram się aby znów zagrać w 8-kę, ale nie widziało mi się szukanie TV CRT (lub przejściówek) aby podłączyć PS2 na którym to wyglądałoby  do zniesienia. Oby poprawili FF8 lepiej niż FF9, bo z tego co widziałem z materiałów w necie tam tekstury tła nie były podciągnięte do wyższej rozdziałki. Trailer pokazuje tylko walkę więc ciężko to ocenić. Jeśli podciągną tła to wezmę bo był to mój ulubiony Final Ery PSX.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.