Skocz do zawartości

Kopie zapasowe na GCN


juni8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.psxextreme.info/index.php?showt...&start=1860 + przeczytaj sobie dwie, ostatnie strony.

 

Ps: Widzę , iż moderacja zaszalała i skasowała ( przy okazji przenosząc cześć postów) dość szybko twój temat juni8 :D Jakby co, na ostatnich dwóch( no dobra, trzech) stronach jest sporo informacji i wskazówek, jak postępować w tego typu problemach z którymi masz teraz do czynienia.

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza
Witam mam przerobionego gacka ale jest pewien problem.

Bardzo często wyświetla mi się error i nie da się grać!! Pomimo że płyty są Verbatim. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy???

 

Płyty Verbatim duże dvd nie nadają się do gamecube'a. Mówię ci to z własnego doświadczenia, bo 4 dni temu robiłem swoją konsolę :D Wszystkie gry nagrywałem na verbatimach i zawsze występował po jakimś czasie błąd odczytu danych. Kup sobie płyty TDK dvd-r (u mnie plusy też smigają) i będzie chodziło bardzo ładnie ( u mnie chodzi na kazdym ustawieniu poniżej 200 omów). Naprawdę polecam ci te tedeki

Odnośnik do komentarza
Witam mam przerobionego gacka ale jest pewien problem.

Bardzo często wyświetla mi się error i nie da się grać!! Pomimo że płyty są Verbatim. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy???

 

Płyty Verbatim duże dvd nie nadają się do gamecube'a. Mówię ci to z własnego doświadczenia, bo 4 dni temu robiłem swoją konsolę ;) Wszystkie gry nagrywałem na verbatimach i zawsze występował po jakimś czasie błąd odczytu danych. Kup sobie płyty TDK dvd-r (u mnie plusy też smigają) i będzie chodziło bardzo ładnie ( u mnie chodzi na kazdym ustawieniu poniżej 200 omów). Naprawdę polecam ci te tedeki

 

a u mnie wręcz przeciwnie , tdk nie śmigają . bardzo dobrze sprawują sie benq + laser na 240 om :D

Odnośnik do komentarza

No niby, powinno wszystko działczyc, ale w praktyce jeszcze nie było mi dane sprawdzać.

 

"Gry na Wii sa na DVD czy mini-dvd??" . Nie wiem, czy konkretnie chodzi tobie o nośnik gier wydawanych na Wii,ale wątpię aby ludzie pracujący w Nintendo, po spektakularnej wtopię związanej z zastosowaniem czytnika płyt mini dvd w gamecubie, mieli po raz kolejny popełniać ten sam błąd :( . DVD jest zdecydowanie wygodniejszym nośnikiem, ale patrząc na to ,iż SSMBB będzie ( a raczej jest) wydawany na DVD DL, to niekiedy mam wątpliwości , czy na pewno nośnik DVD jest wystarczający ;) . Nie no, przesadzam, jednak ciekawe czy dane nam będzie kiedyś, ujrzenie gry na Wii, wydanej na 2x DVD DL ( ponad 16giga) :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie mam już gamecuba ,ale najlepsze płytki (duże) to płyty xtreme (koniecznie minusy!) sony tdk i verbatim wymiękały ZERO errorów do kupienia w hipermarketach real (produkcja esperanza) kosztują 1,30 pln , z doświadczenia nie polecam vipera gc bo to (pipi) i errory są na okrągło , Xeno gc był najlepszy

Każde mini dvd jakie miałem miało errory

Odnośnik do komentarza

Czyli nie bardzo jest sens bawić się w mini? Większość osób chwali Riteki - ale w polsce widziałem je tylko na allegro :)

Mam jeszcze Verbatim DVD-R 16x więc wpierw wypróbuje te (jak tylko dojdzie do mnie gacuś ;)). Przy dużych też trzeba podkręcać laser czy nie?

A jeśli chodzi o budę to da rade jakoś wyciąć w domowych warunkach?

Odnośnik do komentarza

Jak nie widać różnicy to po co przepłacać ;) a co do tych werbatimow , mój gacek jest wyczulony na lepsze płytki .Sprawdzałem tdk,verby,sony na tytanomach chodził w miarę dobrze , czasami wyskoczył error ;) Najlepiej sprawuje sie na benQ + zero problemów, gry chodzą jak orginały.na zwykłych płytach też trzeba trymować laser ;)

wyciąć dziurę w obudowie da rade :) lepiej wygląda w obudowie na duże płyty.

Odnośnik do komentarza

Da się - ale trzeba bootować przez gcOS - na xeno chyba niestety nie działa :P

Tak poza tym to odkryłem jeszcze dwa typy dvd które doskonale działają z moim gackiem - sprzedawany w mediamarkt Maxell (produkcja RITEK) (kosztuje 2zł wraz z pudełkiem - więc cena dość atrakcyjna) i Think Xtra z auchan kosztujący złotówkę :)

Edytowane przez cesarz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam przerobionego Gacława Duoq. Jak wiele innych gackow przerobionych tym chipem, także i mój nie czyta kopii zapasowych dwupłytowych gier. To bym mogl jeszcze przeboleć, gdyby nie fakt, iż moj gacek nie radzi sobie rowniez z oryginalnymi dwuplytowymi grami. (Podczas przechodzenia z disc1 na disc2 w RE0 wyskakuje error) Wydaje mi sie, ze to rowniez wina tego lipnego chipa.

Moje pytanie brzmi: Czy istnieje mozliwosc deaktywowania Duoq bez odlutowania go z konsoli?

 

I nastepne pytanie. Czy Tales of Symphonia jest na dwoch płytach?. Jezeli tak, to w jakis sposob odbywa sie przejście z jednej plyty na druga (Czy mozna zasejwowac na koncu pierwszej plyty i załadowac tego sejwa na poczatku drugiej plyty, czy tez dyski zmienia sie "w locie")?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz: ]

Odnośnik do komentarza

Trymowanie lasera nie ma tu nic do rzeczy. Chip uruchamia sie przy kazdym zamknieciu pokrywy plyty, nawet gdy gram w oryginalne gry. Error wyskakuje z racji tego, ze chip nie posiada opcji odtwarzania kopii zapasowych dwuplytowych gier i podczas ponownego zamkniecia pokrywy w trakcie gry, konsola glupieje. Stad wydaje mi sie, ze jedynym wyjsciem jest wylaczenie chipa. Jednakze, nie chcialbym robic tego na stale; p

Odnośnik do komentarza

Ciężko cokolwiek stwierdzić. Jakieś 20stron wcześniej były właśnie opisywane podobne kwiatki z Duoq ( nigdy nie miałem zaufania do tego chipa. Tak to jest gdy ktoś na Jana, robi zbiedzoną wersję XenoGC) , ale żeby nie można było normalnie zagrać na oryginałach.... what a peace of shit :wkurzony:

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...