Skocz do zawartości

NES & SNES


CIGEN

Rekomendowane odpowiedzi

1. Battletoads seria

2. Adventure island (seria) z tego co wiem były 4 częsci

3. Gun Nac - super gierka ,latasz sobie stateczkiem w kosmosie zbierasz power up'y masz 5 rodzaji broni sa numerowane od 1 do 5 ,pancerzyk znacznie rozbudowuje kazda bron

na kazdej mapie masz do załatwienia 2 bossy w pierszej mapie ostatnim bossem jest królik z malymi ktore waLA Z marchewek

4. VIce -chodzisz kolesiem ktory ma trzy rodzaje broni 1-katana,2-pistolet, 3-granaty,jest w miare urozmaicona i w kazdej mapie mierzysz sie z bossem ,gra podobna do serii ninja gaiden

5. Flinstones-seria

6. Robocop 2

7. Darkman-

 

dwie ostatnie zrobione przez ta sama firme Ocean barzdzo wciagajace i wymagajace ,szczegolnie Darkman :P:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Najlepsza gra na NES to zawsze byl i bedzie Metroid! :) Niema lepszych normalnie! Gralem w to na pegazusie nawet kiedys bo brat kupil. ;) Pamietacie kody co trzeba bylo wpisac zeby grac dalej? Ostatnio po sieci lataja kody zrobione przez polskiego gracza! Nie wiem czy mozna pisac takie rzeczy bo to trohe hardkor. Jak chcecie to zobaczcie linka z obrazkiem. Tu sa kody i pokazane obok co jest jak sie wpisze

 

http://img291.imageshack.us/img291/4636/metroidramzestg2.jpg

 

A mowilem ze hardkor?? :P Ale kody dzialaja jak pokazali na obrazku! Nawet metroid jest w innym ubraniu na jednym! aha kto wie co to za ramzes jest????

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jakby ktoś mógł mi podać wymiary konsoli, szczególnie górnej i dolnej ścianki byłbym wdzięczny. Potrzebuję też znać wymiary karta do NESa, na wiki jest, ale brakuje grubości i chcę, żeby ktos potwierdził. Fajnie, jakby ktos mógł wrzucić 6 zdjęć konsoli. Każde z innej strony. Jeszcze pytanie. Czy zasilacz jest wbudowany? Jeśli tak, miło byłoby jakby też zdjęcie jakieś sie znalazło :)

 

Konsolę widziałem grubo ponad połowę swego zycia temu i nic nie pamiętam prawie. Nawet kart myślałem, ze jest większy, a szkoda, ze nie jest od te 2 cm :P.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

SNES to była moja pierwsz (nie licząc Pegazusa) konsola, dostałem ją od wuja z Niemiec jak miałem 7 lat ^_^ . Pamiętam, jak wszystkie dzieciaki miały manie na Pokemony itp, a ja tylko czekałem na koniec lekcji żeby zabrać się do "Yoshi's Island", "Super Metroid" czy też "Mystic Quest Legend". Grało też się w "Pilotwings" "Pifall: Mayan Adventure" "ISS Deluxe". Największe wrażenie zrobiła na mnie gra "StarFox", ta grafika w porównaniu do Pegazusa to był nie ten świat :slinotok: Brat miał wtedy 13 lat więc był moim mentorem w tych sprawach :piwo: . Problemy były jedynie z grami typu "Illusion of Time" (rewela, gra hipnotyzuje), bo jako małolat nie znałem angielskiego no i była lipa ze zrozumieniem dialogów. Mogę tylko powiedzieć że przeżyłem z tą konsolą niezapomniane chwile, i bardzo miło wspominam tamte czasy. Dzisiaj przekazałem pałeczkę mojemu 8-letniemu kuzynowi, no ale przykro się robi, bo najpierw przez GC, a teraz przez X360, nie pozna smaku tamtych gier i czasów. Może chłopak jednak powróci do korzeni xD

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj przekazałem pałeczkę mojemu 8-letniemu kuzynowi, no ale przykro się robi, bo najpierw przez GC, a teraz przez X360, nie pozna smaku tamtych gier i czasów. Może chłopak jednak powróci do korzeni xD

Jeżeli będzie wychowywany na dojrzałego gracza i dorzuci coś od siebie (zainteresowanie, chęć samokształcenia) to na pewno powróci do tych korzeni. Ja na swoim nabytym w styczniu SNESie tłukę ostatnio jak świrek w Super Mariana. :crazy: Motyla noga, ta gra się nie starzeje. :!:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Istniał także złoto-zielony (głównie zieleń) SNES, edycja limitowana wypuszczona w związku z Zeldą wydaną na SNESa. Pamiętam na środku pod slotem na carty wystawał plastikowy miniaturowy miecz :D

(obrazek)

Niestety wydaje mi się,że chamsko ściemniasz, kolego! Przede wszystkim przeanalizujmy dołaczony przez Ciebie obrazek.

 

• Na dole, przy podstawie widzimy podświetlaną obwódkę diodami LED - wątpię, by Ninny zrobiło coś takiego - to jakby nie patrzeć dodatkowa część do wymiany przy ew. serwisowaniu - dodatkowy koszt.

• Obudowa tego SNESa jest w wersji japońsko-europejskiej (wsadzony jest Super Famicomowy cart japoński) - znikł jednak napis na obudowie "Super Nintendo Entertainment System" lub "Super Famicom". Czyżby Nintendo zapomniało go dodać?

• Czy nie sądzisz, że jeżeli taka zielona konsola wyszłaby na rynek w ramach promowania nowej Zeldy, to miałaby gdzieś na obudowie zaznaczone w wyraźnym miejscu logo tej gry? Myślę, że twórcy nie daliby zapomnieć z jaką grą związany jest ten złoto-zielony kolor.

• Ten mieczyk łamałby sie przeciętnie co drugiemu nabywcy konsoli - wbity jest w przycisk "eject" wyrzucający kartridż ze slotu. :)

• Plastiki w złączach padów pozostały szare (widać na fotce, trza się przyjrzeć) - oryginalny kolor konsoli.

 

Podsumowując: piękny case modding! Świetna robota pewnego Francuzika, fana tuningu konsol i retrosprzętów (to jego blog). Wskazówka widnieje jak wół na obrazku - znak wodny bloggera.

 

Wiedza oparta na wpisaniu w Google Images hasła "green super nintendo" i podobne tego typu pomysły są w 99,9% g**no warte. ;)

Edytowane przez Lukaszeq
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość logan40
Wiedza oparta na wpisaniu w Google Images hasła "green super nintendo" i podobne tego typu pomysły są w 99,9% g**no warte. ;)

 

Przyznaję się do błędu i biję w czoło. Czytane na szybko co google podało - przepraszam najmocniej

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szukam gry z NESa w której sterowało się Batmanem i Dare Devilem. Na początku była cutscenka z wielkim telewizorem, a raczej to główne postacie zostały pomniejszone. Przeprawiali się oni przez kuchnię, piwnicę, plac budowy itd. Można było grać weń we dwóch. Czy ktoś może pamięta tytuł tej gry/czy też była to jakaś chińska przeróbka (ale pamiętam, że była niczego sobie!)

Odnośnik do komentarza

Dzięki, to ta gra!

 

Wygląda na to, że grałem w wersję zhackowaną z Dare Devilem i Batmanem. Jestem pewien, że tymi postaciami się tam sterowało.

 

Dzięks!

 

-------------------

 

Nie myliłem się! Jest filmik na YouTube ze shackowanej wersji Monster in my pocket - BATMAN & FLASH.

 

 

PS: Ten kolo w czerwonym to Flash, nie Dare Devil, jak wcześniej twierdziłem. Żadnych własności Flasha w owym hacku on jednak nie posiada.

Edytowane przez monstrol
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Siemka. Mam pytanie dosyć głupie ale powiedzcie mi czy da rade podłączyć Pegasus'a monitora 24' HD ? Jeszcze nie próbowałem bo nie mam chwilowo sprawnego kabla zasilającego i chce sobie dokupić :) i czy wiąże się to z jakimiś problemami z graniem czy przeciwnie ? PS. Żeby nikt nie myślał że ja w 2009 roku gram na Pegasusie x] tylko naszła mnie taka ochota żeby sobie np. w Contre pograć xD Pozdro :D

 

Temat do zamknięcia ! :)

Edytowane przez Black Dice
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

goal3f.jpg

 

Witam!

 

Chciałbym Was zaprosić do udziału w turnieju Goal 3. Jest to legendarna część Kunio Kuna, która w Polsce zyskała popularność dzięki wersji na Pegazusa. Gra jest połączeniem piłki nożnej i bijatyki. Chociaż jest to produkcja sprzed 17 lat każdy przy niej się świetnie bawi. Zapisów można dokonać tutaj: http://j-games.pl/temat-Turniej-Goal-3

 

Pozdrawiam,

Shadowsword

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...