Skocz do zawartości

Jakie słuchawki ?


zolwik777

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie kupić jakieś słuchaweczki zewnętrzne, ale małe (podłączane będą głównie do telefonu SE W610i), chciałbym coś do 70-80zł, a nawet i tańsze (bo strasznie szkoda mi tej stówki wydawać na słuchawki :/). Co byście polecali? Nie jestem jakimś audiofilem, ale pierdziawek też nie chcę :) Muszą dobrze trzymać się głowy i być z wyglądu "minimalistyczne", żadne kosmiczne dizajny, minimalistyczne i w miarę małe. Co byście polecali?

Odnośnik do komentarza

Ja mam HD595 i są rewelacyjne.

Jeśli jednak mają być tylko do gier, to pasmo przenoszenia nie ma takiego znaczenia. Szerszy zakres może też oznaczać, że usłyszysz wszystkie zakłócenia i szumy.

 

W Opisie HD515 jest napisane, że ma podbicie bassów i redukcję szumów.

Nie jest to rozwiązanie dla audiofilów, ale idealne do gier i filmów.

Dodatkowo te drugie mają skórzany pałąk. Lepsze rozwiązanie, jak mamy włosy; gorsze jak golimy łeb.

Kolejnym drobiazgiem jest przejściówka w HD555. Przejściówki z jacka na mini-jacka są przeważnie bardzo grube na końcu i jest problem to podłączyć do niektórych urządzeń. Sam muszę stosować dodatkowy przedłużacz, by podłączyć do głośników logitecha, czy zewnętrznej dźwiękówki w laptopie.

Dodatkowo, taka przejściówka dodatkowo waży.

Niby drobiazg, ale irytuje.

 

IMHO bierz 515.

 

BTW: Oba modele są ultra wygodne.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzehoo
HD5555 są dwa razy droższe od Kossów UR40, a różnica jakości brzmienia - w większości przypadków - jest praktycznie żadna. Osobiście bym ich nie polecał.

Zaciekawiłeś mnie tymi Kossami, bo kosztują 120 złotych, mają ciekawy design i dożywotnią gwarancję. Naprawdę są takie dobre?

Odnośnik do komentarza

Jak na swoją cenę, to jak najbardziej. Tylko zazwyczaj potrzebują trochę czasu, żeby się wygrzać. Na początku bas może trochę rozczarowywać. Osobiście jestem fanem Kossów, UR40 to mój faworyt w swoim przedziale cenowym, tuż za Porta Pro. Raczej nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na UR40, chyba że na zbyt cienki kabel.

 

Dożywotnia gwarancja to niestety lekka ściema. W Polsce każą płacić, 30 złotych za każdą naprawę.

Odnośnik do komentarza

chodzi o to, ze ja mam hd 201 sennheisery. graja ogolnie dobrze, ale z niektorymi gatunkami sobie radza gorzej.

 

np. taki nick cave gra super, ale juz jakies grindy i death metale gorzej. mastodona mam w jakosci 320 a jak robi sie bardziej goraco to wszystko zamienia sie w jedna papke troche. dlatego szukam czegos lepszego niz sluchawki ktore kupilem ponad rok temu za 100 peso.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

olchu do mnie pisze na g ze aurvany sa po 3 stowy, sprawdzilem i rzeczywiscie, masakra;]

ja je kupilem za 149 zl, a teraz kosztuje 2 razy tyle, ktos chyba tam sie skapowal ze za taka jakosc mozna brac wiecej, hehe.

Ogolnie czuje sie za(pipi)iscie z tym ze kupilem sprzet warty 3 stowy za 150 ;p

 

ale 3 stow bym za nie nie dal z prostego powodu: nie dalbym 3 stow za sluchawki ;]

 

mathiu, tez masz podniete jak trzymasz w rece ten zamszowy woreczek? hihi

Odnośnik do komentarza

hay i ja szukam takiego zestawu do przenoszenia sie z muzą na uszach. psp jest za duze, za malo wygodne i jakosc muzyki im lepsze sluchawki tym gorsza jakosc.

 

tak wiec wybralem sobie mp3 sony NW-E507 no i do tego jakies lepsze sluchawki ale takie wieksze. mysle wybrac pomiedzy HD555 i AKG K 530 z tym ze takie sluchawki to juz i do grania tez posluzą :] spotkal sie ktos moze z AKG K 530 mozna je dostac za 300 pln. cenowo to jest ta sama półka co HD555 ale podobaja mi sie z wygladu, fajnie zrobione.

 

Bardzo solidnie i precyzyjnie wykonane

doskonały dźwięk Hi-Fi w całym zakresie pasma przenoszenia

powiększone przetworniki XXL z membranami wykonanymi w technice Varimotion (ang.)

stylowy biały kolor

możliwość łatwego zdjęcia poduszek słuchawek w celu ich wymiany lub wyprania

pałąk samo-dopasowujący się do kształtu głowy

miękkie super-dopasowane, skórzane poduszki nauszne zapewniają doskonały komfort nie męcząc uszu nawet przy długim słuchaniu

idealne zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i stacjonarnych odtwarzaczy CD/MP3 i multimediów

przetworniki: dynamiczne, otwarte

pasmo przenoszenia: 17-26.500Hz

impedancja: 55 Ohm

SPL (Sound pressure level): 102 dB

maksymalna moc wejściowa: 200 mW

Typ: przewodowe, wokółuszne

THD (zniekształcenia harmoniczne) <1%

przewód z miedzi OFC 99,99% o długości 3m idący tylko do jednej słuchawki

wtyk: jack stereo 3,5mm pozłacany

waga słuchawek bez kabla: 245 gram

w zestawie przejściówka na duży jack (6,3mm)

 

akg_k_530_3.jpg

 

mysle ze do grania i sluchania w sam raz. nie mam juz przekonania to malych sluchawek do ucha. chce cos wiekszego. spotkal sie ktos moze z tymi sluchawkami jakie są opinie ? czy moze sie nie szczypac i kupic HD555

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...