Skocz do zawartości

J - Music


Flaha

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj (07.01.2008) oraz dzis odbył/odbywa się koncert japonskiego zespolu ska/punk/rock "Dallax" w polsce. O dziwo dzieki znajomosci mojego malo miasteczkowego dyrektora ośrodka kultury zespół zawitał też w moim rodzimym mieście Koźminie Wlkp. ( zaledwie 7 tys. mieszkanców) koncert był udany chociaż niestety słabo rozreklamowany i mało ludzi się zjawiło. Drugim miejscem gdzie zespół gra jest gdynia ale dokładnie nie znam miejscówki. http://dallax.net/pc/?hdl=top <- ich strona internetowa Myspace Dallax. Ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie od zawsze numerem jeden jest Dir en Grey, a zeszłoroczny koncert podczas Metal Hammer Festival był spełnieniem jednego z największych marzeń. Ba! Malo tego, udało mi się przeprowadzić wywiad z Kaoru dla Metal Hammera!

Sam występ Diru w Polsce dowodzi wielkości tej kapeli w skali ogólnoświatowej. W zeszłym roku grali trasy po Stanach z KoRnem, Deftones a także jako headliner; zwyciężyli w konkursie Headbanger's Ball MTV2 za najlepszy teledysk (nagrodę otrzymali za klip "Saku", który paradoksalnie okazał się w 2006 roku ;)). Ogólnie rzecz ujmując - 2007 rok należał do DeG.

Ostatnio ukazał się singiel pt. "Dozing Green". Moim zdaniem jest to jeden z lepszych kawałków w dorobku Japończyków i jeśli tak będzie brzmieć nowy krążek to już nie mogę się doczekać (jak zawsze zresztą)!

 

Poza tym uwielbiam Zilch - kapele nieodżałowanego Hide z X'a (a także pana Castillo znanego z m.in. Danzig czy Queens of the Stone Age; pana Ravena z Killing Joke, który niedawno opuścił ziemski padół; pana McVeighna z The Professionals).

Ze świeżynek - The GazettE, Girugamesh (w tym roku grają na Wacken!), UnsraW.

Odnośnik do komentarza
Wczoraj (07.01.2008) oraz dzis odbył/odbywa się koncert japonskiego zespolu ska/punk/rock "Dallax" w polsce. O dziwo dzieki znajomosci mojego malo miasteczkowego dyrektora ośrodka kultury zespół zawitał też w moim rodzimym mieście Koźminie Wlkp. ( zaledwie 7 tys. mieszkanców) koncert był udany chociaż niestety słabo rozreklamowany i mało ludzi się zjawiło. Drugim miejscem gdzie zespół gra jest gdynia ale dokładnie nie znam miejscówki. http://dallax.net/pc/?hdl=top <- ich strona internetowa Myspace Dallax. Ot taka ciekawostka.

 

Bylem na gdyńskim koncercie Dallax i muszę powiedzieć, że dawka energii była porażająca! Udało mi się nawet kupić płytę (ostatni egzemplarz!), co wbrew pozorom nie było takie łatwe. Podobno chłopaki latem znów zagrają w kraju nad Wisłą, oby w okolicach trójmiasta! ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

jak dla mnie J-POP ssie, mimo posiadania oryginalnego dwupłytowego DVD z jej koncertem, nie mogłem wytrzymać dwóch utworów.

 

Od jakiegoś czasu staram się skompletować dyskografię Mad Capsule Markets, powoli idzie, jak na razie dorobiłem się 3 DVD i 2 CD, myślę też o zakupie oryginalnej płytki Wagdug Futuristic Unity, potem przyjdzie pewnie czas na szukanie ANNY's LTD, Bazra (jedną płytkę dorwałem na wyprzedaży, była przeceniona o połowę ze względu na nadłamane pudełko :P ) i Undown którego chętnie bym posłuchał. Eh, trzeba będzie się znowu wybrać za wielką wodę. Większość rzeczy które mnie interesują od dawna mam na dysku ale jednak to miłe uczucie kiedy kupuje i rozfoliowuje oryginał, nawet jeśli ma leżeć na półce.

Odnośnik do komentarza

Z jpopu słucham tylko モーニング娘。. Wiem, że obciachowe i to bardzo ale mają jakiś taki dziwny magnetyzm, który mnie do nich przyciągnął. Do tego oldschoolowe odcinki ハロモニ i występy w うたばんzawsze poprawiały mi humor. Zwłaszcza odcinek z Thane Camus i refrigeeta w wykonaniu Eri.

Na Ayu natomiast nie mogę patrzeć - przyznaję, że evolution, talkin'2myself i mirrorcle world bardzo mi się podobają ale w gąszczu paści, które wydała to o wiele za mało.

 

btw

zbieg okoliczności - właśnie skończyłem przeszło godzinny maraton z WFU katując nu Riot

Odnośnik do komentarza

Morning Musume? To ten girls band dla śliniących się starców? (z taką opinią się spotkałem :P) Swoją drogą kiedyś natknąłem się na grę z Morning Musume na PS2 jednak nie pokusiłem się o kupno mimo ceny (300Y)

 

Nice, płytkę w "trójeczce" dorwałem wczoraj i póki co słucham jak opętany Ill Machine, jedyny w miarę melodyjny kawałek na tej płycie co oczywiście nie jest wadą. Po wypłacie wciągam oryginał. Szkoda tylko że MCM są na "indefinite hiatus" bo po prostu marzę o czymś nowym od starego składu.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Trochę w tym prawdy, bo mimo, że średnia wieku wotas to tak na oko 27-30 to w swoim fanatyzmie są niedoścignieni. Widziałem już fotki z inscenizacji randek z członkiniami H!P, udawanych urodzin albo robienia ołtarzyków voodoo z przypalanymi/rozrywanymi/targanymi zdjęciami dziewczyny, która wyleciała bo znalazła sobie chłopaka. MM ma wierny fanbase problem w tym, że ten fanbase to w dużym stopniu psychoile bez prywatnego życia i partnerek.

 

1204785711098uh3.th.jpg1205319452094xk8.th.jpg

 

 

 

Co sie tyczy WFU - wg mnie brzmi lepiej niż MCM. Być moż ejest to spowodowane tym, że WFU to tak naprawdę jedna wielka, międzynarodowa koopeacja i każdy kawałek ma swój własny styl (stąd taka różnica pomiędzy Ill machine a resztą). Oryginał wciągaj, bo na dodatek jest wyjątkowo tani jak na japońskie realia - tylko 18 zielonych.

Odnośnik do komentarza

Tacy psychole to według mnie jeden z kluczowych motywów obecnej japońskiej pop-kultury, chyba nie ma drugiego kraju w którym mieszka tak wielu stalkerów, otaku, no life'ów brandzlujących się przed obrazkiem ulubionej pop-idolki. Kiedyś na akihabarze widziałem jakiś wieczorny występ nastolatki która śpiewać nie umiała jednak miała wokół siebie mnóstwo podchodzących pod 30stkę widzów o wyglądzie typowych otaku. To chyba przez jej maid costume :/

 

WFU brzmi zupełnie inaczej niż MCM, MCM było bardziej melodyjne i było mieszaniną wielu gatunków, tu mamy do czynienia z czystym DHC, daje radę ale jak dla mnie odbiega od tego do czego przyzwyczaił mnie MCM (chociaż ich ostatnia płytka CiSTm KOnFLiqT była bardziej digital hardcore'owa niż pozostałe), ciągle mnie męczą myśli o tym jak wyglądałby ich następny materiał, może się kiedyś przekonam. Kapela na przestrzeni niemal 20 lat przeszła przez wiele zmian (zwłaszcza jak porówna się ich wyczyny jako Berrie z ostatnią płytą).

Odnośnik do komentarza

Akihabara to zupełnie inny świat i tak jak szukasz szybkiego numerku to idziesz wieczorem do Shibuya tak jak szukasz książkowych przykładów no-life'a to odwiedzasz Akihabare a zwłaszcza Akihabara Theatre gdzie codziennie urzędują AkKB48 - zespół złożony z 48 nastolatek, które śpiewają o dziewczej miłości, popełnianiu samobójstwa czy traceniu "największego skarbu" z nauczycielem (wygląda to conajmniej groteskowo kiedy solówkę o traceniu dziewictwa dostaje 14latka, która śpiewając płacze rzewnymi łzami). Koncertują co wieczór a największe świry mają wykupione rocne karnety i codziennie je odwiedzają. Co najciekawsze to to, że dziewuszki mają bardzo ubogi repertuar i każdy następny koncercik to powtórka z dnia poprzedniego.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

komentarz zbędny

 

 

Balalaika była na modłę rosyjskich ludówek, ten kawałek jak widać też ssie Europy ale tym razem ze strony Szkocji i Walii. Rob Roy i William Wallace przewracają się w grobach :D

 

Zawsze fascynowało mnie to jak takie po.pier.dółki mogą do siebie przyciągać

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Milky Way - boli.

a ten One OK Rock - nic specjalnego, dużo takich kapel :(

 

Bazra od dłuższego czasu mi się podoba, przynajmniej nie są elo rapująco młodzieżowi:

(Nie wiem jak się robi Video Embedding na tym forum więc wale suchym linkiem):

http://www.youtube.com/watch?v=lMrontJQWm0

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
a ten One OK Rock - nic specjalnego, dużo takich kapel :(

 

Bazra od dłuższego czasu mi się podoba, przynajmniej nie są elo rapująco młodzieżowi:

(Nie wiem jak się robi Video Embedding na tym forum więc wale suchym linkiem):

http://www.youtube.com/watch?v=lMrontJQWm0

Niby jest dużo takich kapel, ale ta do mnie jakoś przemówiła bardziej, chce mi się jej słuchać.

Video się robi

 

MtH oczywiście znam ;]

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W Krakowie odbędzie się naprawdę ciekawie zapowiadajaca się imprezka w klimatach J-rock.

 

Pojawiliśmy się z Mazzim na ostatniej edycji i muszę powiedzieć, że jesteśmy OCZAROWANI KLIMATEM I ENERGIĄ!!! Wszyscy fani i wielbiciele Japanese Rock MUSZĄ tam zajrzeć. Inni również powinni. My w każdym wyjściu na pewno tam wpadniemy.

 

 

NAMIARY

 

Japanese Rock Party

SILLY GOD DISCO vol.3

 

5 czerwca (czwartek)

 

START godz. 19

 

WSTĘP WOLNY

 

Folia Concept Club

Rynek Główny 30

Kraków

 

Super nagłośnienie, dwa ekrany, a przede wszystkim świetna muzyka i miłe towarzystwo!!

 

WWW.SGD.ROX.PL

 

http://www.lastfm.jp/group/SillyGodDisco

 

Do zobaczenia na miejscu!

Edytowane przez Dzujo
Odnośnik do komentarza

Zapraszam wszystkich zainteresowanych j-rockiem na koncert zespołu Nai Setsu, który odbędzie się siódmego czerwca na konwencie Porytkon 2 w Sosnowcu :) Kapela koncentruje się na graniu coverów piosenek co bardziej znanych przedstawicieli jap. rockowej i metalowej sceny muzycznej. Będzie materiał Dir en grey, the GazettE, girugamesha a nawet coś X Japan :) Więcej info na tej stronie.

Odnośnik do komentarza
W Krakowie odbędzie się naprawdę ciekawie zapowiadajaca się imprezka w klimatach J-rock.

 

Pojawiliśmy się z Mazzim na ostatniej edycji i muszę powiedzieć, że jesteśmy OCZAROWANI KLIMATEM I ENERGIĄ!!! Wszyscy fani i wielbiciele Japanese Rock MUSZĄ tam zajrzeć. Inni również powinni. My w każdym wyjściu na pewno tam wpadniemy.

Aj tam muszą. Siedzę w tym od pieluchy a nigdy nie byłem ani na SGD ani na MTP ;)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.