Skocz do zawartości

Japonskie jedzenie w Polsce


Lukaszeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

A tu w poznaniu to sushi barow jak grzybów po deszczu, mamy Sushi Matti, Sushi Sekai, Art Sushi, Sushi Nigiri (w godz od 12-18 mozna za 60 zł na jedną osobe zamówic ile sie chce jedzenia i masz 1 godz na zjedzenie, placisz za to czego nie zdarzysz zjesc :D), Sushi 77 i jeszcze 2 ktorych juz nazw nie pamietam :P Jak narazie czym moge sie pochwalic to poszedlem na najwiekszy zestaw do sushi 77 za 209 zl i dostalem go na takiej łódce i naprawe mi smakowało, szkoda tylko że jednak jak na polskie portfele sushi nie jest zbyt ekonomicznym jedzeniem :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Spacerując dziś ulicami Krakowa ((pipi)any tramwaj znów się zepsuł!!!) trafiłem całkiem przypadkiem na Oryginalną i Fenomenalną resteurację Japońską!

 

http://www.genji.pl/menu.php

 

Oto ich strona, zadziwiony byłem proporcjami cena/jakość i oczywiście ILOŚĆ!!! Kupiłem sobie jedno z najtańszych bento i co sie okazuje? było identyczne z pudełkami launchowymi w japonii a powiedział bym że nawet lepsze! bo wykonane w spokoju i tylko dla mnie a nie hurtem :)

 

35zł za 12x duże hosomaki, 4x futomaki, kimchi, sałata, 3x sake sashimi to naprawdę nie jest dużo:D jak na polskie realia...

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...
Gość _Milan_

duzo jem ostatnio sushi i polecam w poznaniu dwa lokale:

Sekai - na miejscu, najlepsza kaczka jaka jadlem w zyciu

Samurai na wynos- pycha

 

dzisiaj zamowiłem w nowej tj. Tokyo sushi, na razie najtansza, a jedzenie bardzo dobre, za zestaw 42 kawałków dałem 100zł. sosy patyki wasabi i inne dziadostwo gratis oczywiscie.

 

I ogolnie dwie osoby tym zestawem najedza sie na obiad, i zostanie tez cos na kolacje, wychodzi 100zł na 4 posilki, czyli 25 zł za posiłek, nie jest az tak drogo.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

duzo jem ostatnio sushi i polecam w poznaniu  dwa lokale:

Sekai - na miejscu, najlepsza kaczka jaka jadlem  w zyciu

Samurai na wynos- pycha

 

tak z czystej ciekawości, od kiedy zacząłeś zamawiać w Samurai i kiedy ostatnio?

 

 

bo z tego co kojarzę, to lokal zszedł na psy podobno, przynajmniej porównując do tego co było jeszcze z miesiąc, dwa temu?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Witam

Moglibyście mi jednoznacznie odpowiedzieć, jak poprawnie jeść pałeczkami (jak to robią w Japonii)? Bo znalazłem już kilka wersji tego na YT, np:

 

 

 

I sam już nie wiem jak jest poprawnie. Które palce przytrzymują dolną, a które górną pałeczkę? w którym miejscu trzymać pałeczki (bo słyszałem np. że najlepiej jak nabliżej końca)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...