Skocz do zawartości

Sega Mega Drive, Sega Master System


porschman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Lekkie opóźnienie z odpowiedzią...

 

To zależy od gry. Wiele nie ma wcale, czasem są passwordy, a save'y naprawdę rzadko. Nie wiem, o którym Asteriksie mówisz, ale jeżeli o pierwszej części (bez podtytułu) to z tego co kojarzę nic nie ma. Great rescue ma passwordy, również Secret mission je ma (tutaj pewnie się mylę, bo grałem wieki temu, jedynie co do GR jestem pewien).

 

Gry krótkie nie mają zapisów, bo i po co. Prawdziwy, maniak, gracz, tru, hardcore kończy je za jednym posiedzeniem przecież. Save wymaga baterii w dyskietce podtrzymującej zapis - po co mnożyć sobie koszta - tak myśleli wydawcy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość logan40

Jedyna gra którą pamiętam , że miała system sejwowania za pomocą passwordów to "Wonderboy in Monsterland" (czy jakoś tak) na SMS...

 

Fakt, brak możliwośći zapisu czasem irytował, jednak ten hardkor - granie cały dzień żeby ukończyć daną pozycję (czasem wyłączałem TV na noc, a konsolka działała "na pauzie" abym rano mógł kontunuować swe boje) - bezcenne :D

Edytowane przez logan40
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam. Jako, że na PSp są fachowe emulatory Megadrivea może ktoś poleci poważne i dobre gry akcji 2D (platformery, napieprzanki) na Megadrive. Przez poważne rozumiem nie jakieś jajcarskie platformery (mario jest da best ale wystarczy) tylko coś w klimatach:

Ghost'n Goblins, Demon's Crest, Splatter House, Castlevanii czy Vectormana- takie klimaty tylko mniej znane tytuły poprosze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość Kasias

Z platformówek łykaj w ciemno Taz-Mania (jest też wersja na SMS, ale jedyna i słuszna to ta na MegaDrive'a). Klimat jak w Donkey Kong Country, a z tego co pamiętam łatwo wcale nie jest. Z bitek świetne jest Captain America and the Avengers (nie mylić z wersją na NES-a, która była syfem) - nawalanka w prawo, wskazany kanapowy co-op, jeśli ktoś gra na konsoli i posiada dwa pady.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Z platformówek łykaj w ciemno Taz-Mania (jest też wersja na SMS, ale jedyna i słuszna to ta na MegaDrive'a). Klimat jak w Donkey Kong Country, a z tego co pamiętam łatwo wcale nie jest. Z bitek świetne jest Captain America and the Avengers (nie mylić z wersją na NES-a, która była syfem) - nawalanka w prawo, wskazany kanapowy co-op, jeśli ktoś gra na konsoli i posiada dwa pady.

 

Taz Manię często widzę, ale zawsze na SMS. Captain America, zapamiętam :D  właśnie takie coopy też szukam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Odpaliłem sobie dzisiaj Mega Drive'a i pograłem trochę. Nie wiem no, czasem mam tak, że bardziej lubię tę konsolę od SNESa ;P Gry mają specyficzną grafikę, kocham te kartridże z tytułami na grzbietach ;p, ale przede wszystkim kocham DŹWIĘK. No genialne są te pioseneczki. Wystarczy dźwięk bym poznał, czy gra jest z MD.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Kasias

Mega Drive'a dostałem, kiedy miałem jakoś 6-7 lat (wcześniej cisnąłem na Pegazie). Pamiętam, że miałem na to pięć gier: Taz-Manię (rewelacyjna platformówka, która oprawą i klimatem zjadała pegazowe Mario na śniadanie - ale wiadomo, "legalnie" było chyba 7 czy 8 lat różnicy między tymi grami), Captain America & The Avengers (bombowa naparzanka w prawo, którą znałem... z Pegaza. Tyle że obie wersje wyglądały obok siebie jak nowy Meś i przejeżdżony Trabant), Ecco the Dolphin (sympatyczna przygodówko-platformówka ze śliczną grafą), Sonica (był git, ale settingiem mnie nie porwał) i cholernie szybką platformówkę z jakimś prześmiesznym glucikiem w roli głównej, choć nigdy potem nie potrafiłem odszukać jej w Sieci - być może szarpałem w totalną niszę :)

 

Jak już pisałem, wcześniej znałem tylko Pegasusa, więc przeskok z 8 bitów na 16 był dla mnie sporym szokiem, który z czasem przeskoczyła tylko przesiadka na pierwsze PlayStation. Padzior do Mega Drive'a uznaję za małe dzieło sztuki - był z fajnej jakości czarnego plastiku i dzięki lekko zaokrąglonym krawędzią szałowo leżał w rękach. REWELACYJNA konsola, mam z nią mnóstwo pięknych wspomnień, choć - paradoksalnie - łyknąłem z niej tylko małą garstkę smakołyków. Gdybym miał wtedy wybór, to na SNES-a na pewno bym jej nie zamienił.

 

Wygląd okładki i pudełka z Taz-Mani doskonale pamiętam nawet dzisiaj:

 

sega_tazmania1.jpg

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Pod względem komercyjnym szli łeb w łeb, N wygrało bodajże o 9 baniek, gdzie NES uporał się z Master System znacznie lepiej. A gry? Wiadomo - jak ktoś nie przepadał za rodziną Mario, to i tak znalazł na SNES-ie dużo gier, ale pamiętaj - GENESIS DOES WHAT NINTENDON'T!

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Na konsolach pisze pal ale np na grach juz nie wieć chyba nie miało. 

 

Dawałes ogłoszenie ze chcesz kupić sms. A same gołe konsole chcesz kupić bo mam dwie na sprzedaż?


Mozesz poszukac cos takiego, to bedziesz mial do wszystkich retro konsolek

 

 

 

MDII chyba potrzebowalo 10v DC

 

 

Akurat do md2 zasilacz mam, chodzi mi o sms2

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Pytanie do posiadaczy 6 przyciskowego kontrolera do Mega Drive. Dpad wydaje mi się dosyć luźny, czy te kontrolery mają po prostu taką konstrukcję? Próbowałem go rozkręcić, ale dpad wydaje się nie do wyjęcia. Też się zastanawiam czy to taka konstrukcja czy ja coś robię źle? Może ktoś coś podpowie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...