Skocz do zawartości

Seria Phoenix Wright


ashka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tak jak wychodzily, czyli:

1. Phoenix Wright - Ace Attorney

2. Phoenix Wright - Ace Attorney: And Justice For All

3. Phoenix Wright - Ace Attorney: Trials And Tribulations

 

Z kolei w Apollo Justice akcja toczy sie pare lat po ostatnich wydarzeniach z Trials And Tribulations (z tym, ze gra wychodzi dopiero w przyszlym miesiacu).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mysle, ze info o postaciach lepiej przykryc spoiler tagiem.

 

 

 

Po przejsciu AJ meczy mnie kilka pytan (mozliwe, ze cos przeoczylem podczas gry):

a) sprawa nr 2: - dlaczego doktorek sie tak spieszyl, jadac samochodem? (jakis konkretny powod?)

- kto wyrzucil urwane lusterko do kosza?

b) sprawa nr 3: - skad LeTouse wiedzial, ze Lamiroir byla swiadkiem morderstwa, skoro jej wtedy nie widzial i prawdopodobnie nie slyszal?

c) sprawa nr 4: - o co chodzi z tymi tajemniczymi szkicami? (skad malarz i jego corka wiedzieli o sprawach wygranych przez Apollo?)

 

Odnośnik do komentarza

Heh. Przyznam, że zaciekawił mnie fenomen tego tytułu a gdy trafiłem na wersję Java (o której wyczytałem, że jest to pierwsza sprawa z Ace Attorney w 100% odwzorowana z wersji GBA/DS) bezzwłocznie zainstalowałem na swojej komórce i przegapiłem potem przez to autobus bo pykałem na przystanku :lol: Nie posiadam jeszcze DSa ale historia Wright'a wciągnęła mnie bez reszty i musiałem się uratować emulatorem bo nie wyobrażałem sobie czekać kawał czasu zanim mógłbym się dowiedzieć co będzie dalej 8) Całe szczęście, że wreszcie powstał emu ze 100% prędkością i dobrym dźwiękiem ^_^

 

Dziwi mnie natomiast jedno... Phoenix Wright to świetny materiał na mangę/anime/film kinowy. Japończycy to mistrzowie eksploatacji dobrych pomysłów (zaraz po Amerykanach) więc czy nie kroi się nic przypadkiem? Bo przyznam, że grając w Ace Attorney odnosiłem wrażenie jakbym czytał interaktywną mangę <_<

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza
Mysle, ze info o postaciach lepiej przykryc spoiler tagiem.

 

 

 

Po przejsciu AJ meczy mnie kilka pytan (mozliwe, ze cos przeoczylem podczas gry):

a) sprawa nr 2: - dlaczego doktorek sie tak spieszyl, jadac samochodem? (jakis konkretny powod?)

- kto wyrzucil urwane lusterko do kosza?

b) sprawa nr 3: - skad LeTouse wiedzial, ze Lamiroir byla swiadkiem morderstwa, skoro jej wtedy nie widzial i prawdopodobnie nie slyszal?

c) sprawa nr 4: - o co chodzi z tymi tajemniczymi szkicami? (skad malarz i jego corka wiedzieli o sprawach wygranych przez Apollo?)

 

 

a) raczej zrządzenie losu po prostu

b) może widział jak spadła jej broszka... Przy czym był odwrócony plecami do "okienka" w suficie, więc byłoby to trochę nielogiczne.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

@RoL

 

 

b) są 2 wyjścia: albo zobaczył broszkę (leżał na brzuchu, twarz miał skierowaną w tamtym kierunku), albo po prostu wiedział, że w tym czasie Lamiroir była na górze i że musiała coś usłyszeć (mniej prawdopodobne); pewne jest to, że co najmniej kilka minut minęło między strzałami a jego śmiercią, więc ta odpowiedź nie była spontaniczna (o ile można mówić o spontanicznej reakcji w takiej sytuacji)

 

Odnośnik do komentarza
http://www.gamegrep.com/news/8444-this_wee...ect_prosecutor/

 

Na razie nie zakładam nowego tematu, ale rzecz kapitalna - gra o przygodach... Milesa Edgewortha! Znając twórców przedstawią temat odpowiednio, a wcielenie się w prokuratora zamiast w obrońcę przyniesie kompletnie nowy model rozgrywki.

 

Właśnie tak wczoraj po przejściu dwójki myślałem, jak to by było zagrać Edgeworthem albo Van Karmą :P Jak dla mnie świetna wiadomość :) Ciekawe, czy twórcy napiszą całkiem nowy scenariusz, czy też zachaczą o wydarzenia z PW? Ja na pewno chciałbym zobaczyć kilka spraw z PW z alternatywnego ujęcia :)

Odnośnik do komentarza

@artur_z

 

Rzucę Ci mały spoiler z Trials and Tribulations, jak nie chcesz to nie czytaj :)

 

W ostatniej, piątej sprawie, Phoenix ulega wypadkowi. W pierwszym dniu śledztwa (po zbrodni) i w trakcie pierwszej rozprawy kierujemy Milesem, który pełni rolę obrońcy a nie prokuratora. Jego przemyślenia w trakcie tego czasu pokazują, że w tej postaci drzemie jeszcze naprawdę spory potencjał i mam nadzieję, że zostanie on wykorzystany w nowej grze.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skany z "Nintendo Dream" (ukradzione z forum court-records.net ;P ):

 

th_37658_01_122_1151lo.jpeg th_37661_02_122_450lo.jpeg th_37665_03_122_1103lo.jpeg th_37666_04_122_183lo.jpeg th_37670_05_122_747lo.jpeg th_37673_06_122_765lo.jpeg th_37678_07_122_761lo.jpeg th_37685_08_122_984lo.jpeg

 

Jesli chodzi o dziewczyne, to wedlug "Nintendo Dream" ma ona 17 lat i jest jedna z glownych postaci. Niestety nic wiecej o niej nie wiadomo. Pojawil sie natomiast nowy screen przedstawiajacy cala postac.

kenji_09_cs1w1_750x555.jpg

(screen z dengeki online)

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Muszę Wam coś powiedzieć...

 

OBJECTION!

http://objection.mrdictionary.net/go.php?n=2556812

 

A co sprawia, że tak jest? No po prostu niesamowita fabuła. Nigdy nie myślałem, że gra, w której 80% "gry" to czytanie tekstu. Pozostałe 19% to myślenie i 1% to naciskanie przycisków. NIESAMOWITA fabuła, NIESAMOWITE postacie, świetny humor... zagadki. Dosyć powiedzieć, że ani jednej nocy na wakacjach w długi weekend majowy nie przespałem porządnie właśnie przez tą grę.

Grafika to kilkanaście statycznych teł, postacie są ładne i dobrze animowane, ale to tylko kilka spriteów na postać (chociaż w piątej sprawie gra pokazuje pazurki). Ale muzyka jest prze-kozacka!! Motywy, które wpadają w ucho i trzymają w nerwach do końca sprawy... ach, i to OBJECTION! Von Karmy i Phoenixa... świetne. No po prostu świetna gra, najlepsza jaką widziałem dotychczas na DS'ie.

 

Najlepsza sprawa jest chyba czwarta (dalej są spojlery, czytaj tylko jak skończyłeś CAŁĄ grę):

 

Najbardziej mi się podobała, bo wiadomo ta cała obrona Worthy'ego, odkrywanie mrocznej przeszłości, dochodzenie do masakrycznych wniosków... Piąta, mimo swojej odmienności od innych (średnio fabularnie związana, wiele bajerów jak zbieranie odcisków palców) nie spodobała mi się w ogóle, bo zamiast być ciekawa tylko mnie w(pipi)iła, kilka dni męczenia się z ponad 30 dowodami, wieloma zeznaniami... dopiero na początku 3 dnia (w grze) skapnąłem się, o co w tym wszystkim chodzi. Czwarta o niebo lepsza. Mam nadzieję, że dwójka będzie kontynuować te wątki, a będzie rownie rozbudowana co piąta tutaj :).

 

Odnośnik do komentarza

E, wziąłem się za drugą część...

 

WTF!? Objection! OBJECTION!

 

To nie tak miało być...

(Spoilery z dwójki.)

 

Mia miała wrócić. Tzn. Maya, mi się mylą. Miało być fajnie, po prostu mission-pack z możliwościami piątej sprawy. I WTF!? Jakaś amnezja, muzyka tak zje.bana że to koniec (naprawdę tego nie da się słuchać, muza z jedynki była super)... W ogóle nie wiem o co chodzi, zaciąłem się na drugim zeznaniu... pierwsze trzy sprawy w jedynce poszły mi gładko bez taktyki save-load. A tu? Już musiałem ładować grę... nie jestem słaby, to jest pochrzanione. Pierwsze wrażenie - zje.bane

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.