Skocz do zawartości

Seria Phoenix Wright


ashka

Rekomendowane odpowiedzi

No druga część skończona, ale mnie rozczarowała, tylko ostatnia sprawa mi się podobała :/ na dniach zaczynam trójeczkę i mam nadzieję, że będzie lepsza ;p

 

 

PS: Dlaczego zmienili muzyczkę z sali rozpraw jak dowalamy prokuratorowi/świadkowi z grubej rury? :/

 

 

Mam te same odczucia,nie wiem po co zmieniali muzyke ktora byla poprostu swietna (tak swietna ze az polozylem lapska na OST).

 

Co do samej gry,rowniez mialem wrazenei slabej,sprawy byly latwe do przewidzenia,ogolnie kazda sprawa mi sie podobala,a wlasnie jestem w polowie ostatniej i niedlugo biore sie za chwalona czesc 3.

Odnośnik do komentarza

Też się pytałem, po co zmieniać dobre na gorsze. Ale jak przejdziecie trójkę, to będziecie wiedzieć, że warto było i... zaskoczycie się na koniec. Trójka IMO najlepszą częścią tej serii, najlepsze przed Wami :).

 

No i po trzech częściach rzygalibyście jednym i tym samym motywem.

 

Ragus, muzyka z 3>muzyka z 1>muzyka z 4>muzyka z 2

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jestem caly czas na ostatniej sprawie w Justice for All i narazie nic specjalnego,jak to wszyscy mowili ze dla niej warto pograc...narazie przypomina kazda inna sprawe i juz chyba nawet ja rozwiazalem.Justice for All nie zaskakuje jak jedynka eh.

 

Nie moge sie juz doczekac nowej czesci z Edgowrthem w roli glownej

Odnośnik do komentarza

A wiadomo cokolwiek (kurczę, nawet rok) na temat premiery piątego Saibana? Bo jestem w ostatniej sprawie czwartej części i od ponad tygodnia nie gram, bo mi żal że przejdę wszystkie części i na następną będę musiał czekać cholera wie ile... :(

 

Spoiler nt. fabuły czwartej części:

Jestem w momencie gdy możemy przenosić się do przeszłości analizując wydarzenia sprzed 7 lat oczami Phoenixa. W court recordzie pojawiło się zdjęcie zaginionej matki Trucy i kurczę, wydaje mi się czy to jest Lamiroir? o_O Wygląd podobny, fakty też się zgadzają (zniknięcie matki Trucy, pojawienie się ślepej Lamiroir z amnezją)...

 

Odnośnik do komentarza
A wiadomo cokolwiek (kurczę, nawet rok) na temat premiery piątego Saibana? Bo jestem w ostatniej sprawie czwartej części i od ponad tygodnia nie gram, bo mi żal że przejdę wszystkie części i na następną będę musiał czekać cholera wie ile... :(

Też chciałbym, żeby wreszcie zdradzili coś o piątym Saibanie... Niestety wydaje się, że do premiery jest jeszcze daleko, a czekanie ma nam urozmaicić Miles Edgeworth: Perfect Prosecutor, do którego premiery zresztą też jeszcze długa droga - w Japonii ukazać ma się chyba pod koniec maja, więc gdzie tu jeszcze do premiery angielskiej wersji :( ...

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem Justice for All.

 

Zwracam honor,jednak ostatnia sprawa jest swietna,zaskoczyla mnie niesamowicie i niespodziewalem sie takiego obrotu spraw.Trzymala w napieciu do konca.

Ogolnie uznaje ta czesc za slaba,ale ostatnia sprawa podnosi poprzeczke spowrotem na miejsce i nie zaluje spedzonego z nia czasu.

 

A teraz zostala mi chwalona przez wszystkich czesc 3.NIe moge sie doczekac i ciesze sie ze moge sie spodziewac czegos dobrego,aczkolwiek narazie zrobie sobie krotka przerwe od przygod Phoenixa Wrigtha,bo co za duzo to nie zdrowo,ale juz niedlugo sie za nia zabieram:D

Odnośnik do komentarza

No, mówiłem, że ostatnia sprawa wynagradza całą dosyć słabą drugą część, najlepszy jest ten motyw z SPOILER

wybraniem werdyktu

, hehe.

 

Trójeczka... oj tak, przyszykuj się, ta część Cię zgniecie, długo jeszcze będziesz miał ciary na plecach po samym końcu gry, tutaj znowu cała gra trzyma poziom, ale rozwiązanie całej gry, sama końcówka z kilkoma ciekawymi patentami (

chodzi mi o muzykę z jedynki

) Cię powali na kolana, no i postać Godota, która do tego stopnia zdobyła moje serce, że jego kpiący uśmieszek po dziś tkwi w moim avatarze.

 

The fragnance of the dark coffee też daje czadu... Co tu dużo mówić, najlepsza część pod każdym względem i basta. Chce jeszcze lepszej piątki! Czy to w ogóle możliwe?

 

PSP niech zazdrości takich właśnie serii :).

Odnośnik do komentarza

Czy trójka najlepsza? Kwestia gustu, dla mnie na pewno pierwsza i trzecia część stoją na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie i trudno mi tu wskazać faworyta :P . Eh, Phoenix Wright to piękna seria, potrafiłem przy niej siedzieć długimi godzinami jednego dnia i zaliczyć spory kawałek gry - żadna inna gra na DS-a mnie jeszcze aż tak nie wciągnęła :D . Velius, jeśli podobała Ci się dwójka, to trójka na pewno Cię nie zawiedzie, więc łykaj ją jak najszybciej ;) .

Odnośnik do komentarza

Również według mnie to co dzieje się w ostatniej sprawie trzeciej części to poezja i miód, co czyni tą grę najlepszą z serii. Z drugiej jednak strony ciężko mi jest porównywać ją z jedynką, bo to właśnie pierwsza część dała podłoże do tej świetnej fabuły z trójki, przedstawiając wszystkie najważniejsze i kluczowe dla serii wątki. Trzecia część stanowi świetny splot najciekawszych wątków i postaci z poprzednich części i dlatego między innymi jest taka genialna, co bez jedynki i dwójki by możliwe nie było :) Z resztą, ja zawsze traktowałem te trzy Phoenixy jak jedną, spójną historię i nie widzę potrzeby ich porównywania ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jestem teraz na PW:TT i serce mi krwawi jak slysze mix utworu "Pursuit" w tak marnej jakosci.Mogliby zostawic ta piosenke z czesci I w niezmienionej formie,dodawala adrenaliny,napiecia,bylo czuc ta walke argumentow...a teraz ciagle po(pipi)kowata muzyczka.Cala seria jest boska i dla niej kupilem NDS nie zalujac ani grosza(zreszta,kupilem tego nds lite za 200zl wiec i tak tanio:D) ale mam zal do Capcom za to co zrobili ze sciezka audio w nastpenych czesciach.

Odnośnik do komentarza
Jestem teraz na PW:TT i serce mi krwawi jak slysze mix utworu "Pursuit" w tak marnej jakosci.Mogliby zostawic ta piosenke z czesci I w niezmienionej formie,dodawala adrenaliny,napiecia,bylo czuc ta walke argumentow...a teraz ciagle po(pipi)kowata muzyczka.Cala seria jest boska i dla niej kupilem NDS nie zalujac ani grosza(zreszta,kupilem tego nds lite za 200zl wiec i tak tanio:D) ale mam zal do Capcom za to co zrobili ze sciezka audio w nastpenych czesciach.

 

To samo mówiłem kilka stron temu :P. Ale wiesz, jakby było cały czas to samo to by się znudziło, a OST w Trials and Tribulations jest całkiem całkiem :).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gram wlasnie w PW:T&T i nie powiem,gra mocno zaskakuje przebiegiem sytuacji.

 

 

Mile mnie zaskoczyl chapter IV,taki przeskok w przeszlosc,ale to co sie dzieje w CH 5 to jest normalnie kosmos,wlasnie jestem w momencie jak dostalem mozliwosc grania Edgeworthem i jestem w szoku.No i dziwi mnie postawa wobec "Iris",myslalem ze wkoncu sie ja ostatecznie u(pipi) a mam ja bronic heh? Jestem ciekawy jak to sie dalej rozwinie ale to chyba najlepsza czesc serii:)

 

 

No to wracam grac zobaczyc co dalej

Odnośnik do komentarza

Wlasnie ukonczylem PW:T&T. Co moge powiedziec...gra mnie rozjechala jak tylko chciala.Jest cudowna,wciagajaca,ma ciekawe momenty a co najlepsze...potrafi niezle zaskoczyc.

 

raven: Miales racje,siedzialem jak wryty,na poczatku nie chcialem wierzyc w to co sie dzieje hehe.

 

Zaluje ze to juz koniec,zostal mi juz tylko apollo i czekanie na ME:Investigations a potem nastepna mam nadzieje czesc Phoenixa Wrighta.

 

Wiem jedno,dla tej serii kupilem NDS i nie zaluje ani troche,najlepsza inwestycja w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Wlasnie ukonczylem PW:T&T. Co moge powiedziec...gra mnie rozjechala jak tylko chciala.Jest cudowna,wciagajaca,ma ciekawe momenty a co najlepsze...potrafi niezle zaskoczyc.

 

raven: Miales racje,siedzialem jak wryty,na poczatku nie chcialem wierzyc w to co sie dzieje hehe.

 

Zaluje ze to juz koniec,zostal mi juz tylko apollo i czekanie na ME:Investigations a potem nastepna mam nadzieje czesc Phoenixa Wrighta.

 

Wiem jedno,dla tej serii kupilem NDS i nie zaluje ani troche,najlepsza inwestycja w zyciu.

 

O WŁAŚNIE o tym mówię. Końcówka po prostu rozjeżdża i rozwala, miażdzy i miksuje... Czekam niesamowicie na następne Gyakuteny, bo Apollo Justice, choć jest 4tą częścią, jest taki sobie bardzo, mógłby być lepszy. Mam nadzieję, że piąta część pobije trzecią, wtedy będzie to gra równie dobra, co MGS3 :).

 

Swoją drogą to najbardziej mnie rozwaliło rozwiązanie i zastosowanie

w ostatecznym zdemaskowaniu Godota motywu "cornered" z Phoenixa Wrighta 1 i motywu z początku rozprawy, kiedy ta laska do nas mówiła :).

Świetny zabieg.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o nadchodzącym Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth? Radzę zobaczyć najnowszy gameplay bodajże z E3, gdzie jest już pokazana angielska wersja (prawdopodobnie początek gry). Widać, że gra będzie się sporo różnić od poprzedniczek - wiadomo było, że sposób poruszania zostanie przeniesiony z klasycznych przygodówek (już nie statyczny widok z oczu tylko poruszanie się głównym bohaterem), ale widać, że wprowadzono pewne zmiany także w etapie śledztwa - łączenie poszlak, znowu rozwinięty motyw z wyciąganiem informacji od rozmówców...

 

Nie wiem jak będzie z fabułą, ale rozgrywka zaczyna mnie przekonywać - spory powiew świeżości może tej serii wyjść tylko na dobre! Nie żebym narzekał na rozgrywkę w poprzednich odsłonach, ale chętnie zobaczę, jak sprawują się takie zmiany... No i ciekawe jakie nowe fakty z życia Edgewortha odkryjemy przechodząc ten tytuł :D . Ech, szkoda że trzeba czekać aż do końcówki roku...

Odnośnik do komentarza

POgrałem troche w wersje japońską to spróbuje opisać troche to co mamy. Najpierw jest pokazana scenka, wiadomo, żeby wprowadzić w wydarzenie. Potem chodzimy po jednej mapce i stylusem szukamy różnych informacji, które, jeśli sa ważne zapisywane sa w takim specjalnym okienku. W owym okienku mozemy poszczególne info( w zasadzie to tylko 2) łączyć w jakąś logiczną całość i wtedy akcja idzie do przodu. Czasami na miescu zbrodni trzeba pokazać jakiś przedmiot aby dostać nową informacje. BYć moze troche chaotycznie to napisałem.

Odnośnik do komentarza

Miles Edgeworth to taki spin off,dlatego cieszy mnie ze nie dosc ze pogramy po drugiej stronie barykady,to jeszcze bedzie zmieniona rozgrywka.Powiew swiezosci sie przyda (chociaz mam nadzieje ze nastepna czesc PW bedzie w starym stylu + moze jakies nowe upsprawnienia).

Nie wiem jak wy ale ja czekam z niecierpliwoscia,chociaz slyszalem ze nie uraczymy batalii sadowych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...