Skocz do zawartości

Seria Phoenix Wright


ashka

Rekomendowane odpowiedzi

W Japońskich Gyakutenach na DS'a, tych oryginalnych (sportowanych z GBA) zawsze jest do wyboru język angielski.

W tym nowych, Apollo Justice, jest tylko japoński.

 

50zł to świetna cena za jedynkę. Zagraj i dopiero wtedy się zastanów, czy masz ochotę na kolejne części - np. dwójka jest znacznie słabsza od jedynki i za 20+$ można złapać kilka lepszych gier...

Odnośnik do komentarza

Oj, czy słabsza... no dobra, słabsza, ale Ashka, przełam się i łykaj dwójkę (choćby dla drugiej i czwartej sprawy, Magatamy i Pearls) i koniecznie przejdź GENIALNĄ trójkę. Jeżeli jakaś postać wywarła na mnie takie wrażenie, że ją do avka wstawiłem, to znaczy, że gra, w której występuje, jest GENIALNA. Więc cioraj no mi tu w dwójkę, potem trójkę bez gadania, bo to świetne gry!

Odnośnik do komentarza
Oj, czy słabsza... no dobra, słabsza, ale Ashka, przełam się i łykaj dwójkę (choćby dla drugiej i czwartej sprawy, Magatamy i Pearls) i koniecznie przejdź GENIALNĄ trójkę. Jeżeli jakaś postać wywarła na mnie takie wrażenie, że ją do avka wstawiłem, to znaczy, że gra, w której występuje, jest GENIALNA. Więc cioraj no mi tu w dwójkę, potem trójkę bez gadania, bo to świetne gry!

Heh, fanboje.

 

Dwójkę miałam i sprzedałam. Wystarczająco zniechęciła mnie do kupowania części trzeciej.

Polemizowałabym, czy koeljne częsci są takie świetne. W dwójce nie ma ani jednej sprawy, która można by uznać za arcyciekawą. O trójce czytałam bardzo różne opinie.

 

Może, jak już przecenią 3 i 4 na 10$, to zaszaleję ;P

Żal forsy na kolejnego średniaczka.

 

 

Odnośnik do komentarza

A przeszłaś trójkę? Uwierz, dzięki

retrospekcjom, graniu Mią i Edgeworthem

no i postaci Godota tą grę stawiam tylko troszkę pod jedynką, troszeńkę tylko. Naprawdę dobra gra, no nie wydaje mi się, by pomiędzy pierwszą a drugą i trzecią częścią oprócz kilku szczegów była taka przepaść :).

 

Nie fanboj, a fan, bo fanboj musiałby jeszcze oczerniać przeciwną grę/konsolę/opinię ;).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie toto.

 

Po prostu tak mówię, że ta słabsza od tej, ta prawie tak dobra, a prawda jest taka, że cała seria jest genialna i wypadałoby znać całość, bo nadchodzi czwarta, ostatnia część, a wszystkie 3 tworzą jedną, spójną całość :).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Napisałem 3 części tworzą spójną całość...?

 

No właśnie, ostrzegam przed spojlerkami. Małe na razie, potem walnę większę (i ostrzegnę).

 

A więc skończyłem ostatnią część sagi. Apollo Justice padł. Smutek, radość, zaskoczenie, podziw, duma, ulga, niecierpliwość... wszystko to czułem na raz. Z jednej stronyu człowiek się cieszy, bo w końcu poznał prawdę. Smutek, bo to już jest koniec. Czwarta i ostatnia na razie genialnej serii prawniczej padła. Zaskoczenie, bo nie sądziłem, że gra z teoretycznie innym bohaterem mnie zaskoczy tym, że to prawie najlepsza część całej serii. Podziw dla twórców, że cały czas mają tyle pomysłów na nowe sprawy. Duma, bo w końcu dorwałem skubańca. Ulga, bo skończyłem grę. Niecierpliwość, bo nie mogę się juz doczekać ostatniej części Phoenixa Wrighta. Tak, ostatniej z naszym ulubionym prawnikiem.

 

Podczas ostatniej sprawy przyszło mi na myśl bardzo mocne skojarzenie z inną grą. A dokładnie z Metal Gear Solid 2. Niby inny bohater, a jednak tak naprawdę nadal naszym głównym bohaterem jest Phoenix Wright. I tak jak w MGS2,

tutaj również zagramy naszym głównym bohaterem, bo w końcu zagramy nawet jedną rozprawę Phoenixem. MASON System też zarąbisty pomysł, poznajemy całą grę, wszystko się wiąże ze sobą, wszystko znajduje swoje odpowiedzi, okazuje się, że trzy różne sprawy i postacie są ze sobą powiązane... No po prostu wypas!!

 

 

Na dodatek wykorzastynie możliwości DS'a też nie byle co, co prawda brakuje kilku postaci, ale ogólnie w moim mniemaniu kolejna równie genialna część co reszta :).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Bzdura! Poznajemy całą przeszłość Mii, Phoenixa. Żadna gra nie ma powiązanych spraw z inną częścią, jednak jak mówię, jest to kolejna część gry która o wiele lepiej smakuje, jak znamy poprzednie części.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

:slinotok: :twisted: Ja pierniczę, jaki pedałkowaty obrońca, no nie mogę. Tak jak wszystkie postacie są spoko, to akurat panowie z Capcomu potrafią dowalić dziwnych kolesi (np. jak ten z pierwszej sprawy w drugiej części). No ale przynajmniej miło będzie go rozwalać w sądzie. No i sprawa laski - Edgeworth to raczej wyizolowany czlowiek, po co dodali mu jakąś towarzyszkę? Styl troszkę mi się nie podoba, zmienił się z deka (choćby twarz Edgewortha). No i widać zapewne pierwszą sprawę:

Zabójstwo w biurze Edgewortha.

A i jeszcze jakieś ulepszenia w gameplayu, wydaje mi się, że widzę jakieś odpowiedzi i dymki, może być ciekawie! :twisted: :slinotok:

 

Sorry za te emotki ale po prostu nie mogę się doczekać czegokolwiek mającego w nazwie Gyakuten.

Odnośnik do komentarza

Tak łatwo mnie przejrzeć :P?

 

W każdym razie, ja kocham Phoenix Wrighty tak mocno jak Yano kocha Monster Huntera chyba ;). Szkoda, że te takie krótkie w porównaniui do MH.

Wczoraj tak bardzo miałem ochotę na PW, że aż odpaliłem sobie pierwszą sprawę w trójce i grałem tak długo, aż nie usłyszałem objection theme, jakieś 30 minut chyba czytania to co znam na pamięć. I co? KOCHAM TO :wub:.

 

OBJECTION!

 

po prostu rządzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.