Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gry region-free

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
348 odpowiedzi w tym temacie

#21 danielskii

danielskii
  • Użytkownicy
  • 1794 postów

Napisano 22 February 2008 - 12:14

mam takie pytanko
dlaczego gierki z Play asia (region free) sa duzo tansze przykladowo u mnie w sklepie orange box 60e w play asia z tego co pamietam okolo 40e. Jesli zamowie gierki z Play Asia to moge bez strachu o zbanowanie konsolki grac normalnie? Nie kupilem konsolki zeby ja przerabiac i dlatego wole miec mniej ale orginalych gier i cieszyc sie np LIVE niz piracic:) Rozumiem ze ktos sobie moze narzucic marze jednak w przypadku nowosci roznica okolo 20e to troche sporo wiec poprostu sie zastanawiam czy na Play Asia sa to legale. Jesli tak to chyba zrobie spore zamowienie bo ostatnio podliczylem ze na same 6 nowych gier w ostatnie 2msc wydalem 420euro a zamawiajac przez play asia zaplacilbym polowe mniej:)

PS.
Moze komus sie wyda durne pytanie ale zawsze jak widze cos tansze to szukam haka:)

Użytkownik danielskii edytował ten post 22 February 2008 - 12:15

• 0

#22 ping

ping

sztywniutko

• PTT
  • 7172 postów

Napisano 22 February 2008 - 16:38

nie, piratami handlują. Pytanie faktycznie dziwne. :/
Play-Asia jest w pełni legalnym sklepem, nie handlują bootlegami, zamawiam od nich mnóstwo gier, nie wiem skąd wziąłeś tu temat przerabiania konsol i piractwa ^_^ gdyby handlowali piratami to szybko by ich zamknęli.
Nie masz się czego obawiać, takie ceny to normalka.
Jednak pamiętaj o jednym - lepiej zamówić kilka gier w osobnych paczkach niż jedna wielką pakę, zamawiając w ten sposób masz większą szansę na uniknięcie cła.
Aha - zawsze sprawdzaj region zakupywanej gry aby pokrywał się z regionem Twojej konsoli.

Dzisiejszy dzień sponsorują łatwe calaki:

Jumper: Griffin's Story - 44,90$ Region Free
Cars / Fuzion Frenzy 2 / Open Season - 34,90$ - 3 Gry w jednym pudle za 34,90$. Open Season i Fuzion Frenzy 2 są region free, Cars ruszy tylko na konsoli NTSC-J i NTSC-U

Użytkownik ping edytował ten post 22 February 2008 - 17:26

• 0

#23 danielskii

danielskii
  • Użytkownicy
  • 1794 postów

Napisano 22 February 2008 - 19:20

nie, piratami handlują. Pytanie faktycznie dziwne. :)
Play-Asia jest w pełni legalnym sklepem, nie handlują bootlegami, zamawiam od nich mnóstwo gier, nie wiem skąd wziąłeś tu temat przerabiania konsol i piractwa :) gdyby handlowali piratami to szybko by ich zamknęli.
Nie masz się czego obawiać, takie ceny to normalka.
Jednak pamiętaj o jednym - lepiej zamówić kilka gier w osobnych paczkach niż jedna wielką pakę, zamawiając w ten sposób masz większą szansę na uniknięcie cła.
Aha - zawsze sprawdzaj region zakupywanej gry aby pokrywał się z regionem Twojej konsoli.

Dzisiejszy dzień sponsorują łatwe calaki:

Jumper: Griffin's Story - 44,90$ Region Free
Cars / Fuzion Frenzy 2 / Open Season - 34,90$ - 3 Gry w jednym pudle za 34,90$. Open Season i Fuzion Frenzy 2 są region free, Cars ruszy tylko na konsoli NTSC-J i NTSC-U

dzieks nie chodzilo mi ze musza to byc od razu piraty ale widzialem ze byla np ostatnio akcja na allegro gosc sprzedawal niby legalnie a jednak okazalo sie ze nie zupelnie i wlasnie tez byly po podobnych cenach:)
Oki wiec musze zamowic pare sztuk bo okazja widze ze jest jeszcze drugi sklep dvdcrave tez naprawde ladne ceny porownojac do tego co mam tutaj np u mnie w miescie to tak: Gearsy od 55-70euro, Assasin Creed 55e, COD4 60e....;) nie powiem zarobki kilkunastokrotnie wieksze niz w polsce ale kuzwa nie lubie przeplacac za cos co moge dostac o prawie polowe taniej:)
  • 0

#24 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 22 February 2008 - 21:30

Do ilu gier moge zamowic w jednej paczce nie narazajac sie na clo?
Czy komus z forum zdarzylo sie wpasc?
Jaki jest koszt wysylki z play-asia?
Czy da sie uniknac cla zamawiajac konsole(od tych najmniejszych do tych najwiekszych)?
Ile trzeba czekac na przesylke z play-asia?
Czy zdarzylo sie komus z was, zeby paczka zaginela? Placimy z gory, gdyby placic przy odbiorze nie byloby problemu
Jak dokonywac platnosci za gre?
  • 0

#25 Dante

Dante
  • Użytkownicy
  • 1371 postów

Napisano 22 February 2008 - 21:43

Mój brat wpadła z PSP jeszcze przy premierze japońskiej jak zamawiał więc nie mam przekonania do zamawiana czegoś co będzie kosztować ponad 1000złotych
2 gry mogą wejść do paczki ale czy więcej nigdy nie ryzykowałem
czeka się z tydzień dwa mniej więcej
  • 0

#26 ping

ping

sztywniutko

• PTT
  • 7172 postów

Napisano 23 February 2008 - 03:52

PSP z play-asia? Myślałem że nigdy nie wysyłali PSPków. Zawsze gdy zaginie przesyłka można złożyć w sklepie reklamacje i odzyskać zapłaconą kwotę.

w07t3ek:

Do ilu gier moge zamowic w jednej paczce nie narazajac sie na clo?
- tu chyba nie ma reguły, ja zamawiam po 1-2 sztuki, teraz poszły po 3 gry na paczkę i narazie ich nie widać, dam znać czy mnie oclili.
Czy komus z forum zdarzylo sie wpasc?
- mi zdarzyło się raz aczkolwiek zdarzają się osoby które wpadają częściej, to już zależy od szczęścia.
Jaki jest koszt wysylki z play-asia?
- 3.10$ przy jednej grze standardową wysyłką.
Czy da sie uniknac cla zamawiajac konsole(od tych najmniejszych do tych najwiekszych)?
- Nie próbowałem jednak nie polecam zamawiania ciężkiego sprzętu ze względu na wysokie koszta przesyłki.
Ile trzeba czekac na przesylke z play-asia?
- tydzień-dwa.
Czy zdarzylo sie komus z was, zeby paczka zaginela? Placimy z gory, gdyby placic przy odbiorze nie byloby problemu
- Jeszcze nigdy.
Jak dokonywac platnosci za gre?
- Masz wszystko opisane na play-asia. Karta kredytowa lub konto paypal jest najrozsądniejszą opcją.

Miłych zakupów.
  • 0

#27 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 23 February 2008 - 22:25

A ile wynosi clo?
Czy ten Mass Effect ==> http://www.play-asia...en-70-1iiz.html ma mozliwosc ustawienia jezyka polskiego w grze?
  • 0

#28 blantman

blantman

Blacharz 2016 / lampman

• Premium Member
  • 7097 postów

Napisano 23 February 2008 - 22:52

A ile wynosi clo?
Czy ten Mass Effect ==> http://www.play-asia...en-70-1iiz.html ma mozliwosc ustawienia jezyka polskiego w grze?

nie
  • 0

#29 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 23 February 2008 - 23:06

Jak mozna to sprawdzic?
Kupowalem kiedys skandynawska Forze Motorsport 2, instrukcja i pudelko skandynawska, a jednak jezyk udalo sie ustawic.
  • 0

#30 ping

ping

sztywniutko

• PTT
  • 7172 postów

Napisano 23 February 2008 - 23:53

Blantman co Ty opowiadasz? :)
Oczywiście że jest w grze język Polski, nawet w grach z blokadą regionalna kupowanych w Japonii jest język Polski (Forza, Piniaty, Crackdown....) w ME jest tak samo, kumpel kupował właśnie z Play-Azji i gra po Polsku.

Jak Ci wlepią cło, a raczej podatek, to licz się z zapłatą bodajże z 22% wartości paczki.
  • 0

#31 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 24 February 2008 - 13:58

A na jakiej zasadzie sie opodatkowuje paczki? Otwieraja je czy jak? Czy moze od wagi albo wartosci przedmiotu? Nie mozna zanizyc wartosci paczki?
  • 0

#32 ping

ping

sztywniutko

• PTT
  • 7172 postów

Napisano 24 February 2008 - 16:39

na play-asia można o połowę ale wtedy w razie zaginięcia paczki otrzymujesz tylko połowę jej wartości.
Co do zasad opodatkowywania to nie mam pojęcia, mi zdażyło się to tylko raz (chociaż idą właśnie do mnie paczki po 3 gry każda i mam czarne myśli, odpukać w niemalowane). Trzeba mieć szczęście :)
  • 0

#33 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 25 February 2008 - 21:18

Wiem, ze moze nie jest to pytanie bezposrednio zwiazane z tematem, ale chodzi tu o wersje jezykowa. Otoz znalazlem Mass Effecta na tej aukcji. W tytule jest napisane, ze jest to wloska gra, ale jak wczesniej czytalem, nawet w japonskiej wersji mozna ustawic polski jezyk. Czy tutaj jest podobnie?
  • 0

#34 Dante

Dante
  • Użytkownicy
  • 1371 postów

Napisano 26 February 2008 - 07:11

^^Też się nad tym zastanawiałem i nawet na forum Mass effect pytałem ale odpowiedzi satysfakcjonującej nie uzyskałem (jest szansa).
Za to na innej aukcji (nie ma już) był po niemiecku w pudełku itp z fotek Diabeu (thx) stwierdził ze jest szansa że nie tylko po włosku.
  • 0

#35 w07t3k

w07t3k
  • Użytkownicy
  • 596 postów

Napisano 26 February 2008 - 12:00

Jesli uda sie wlaczyc same napisy po polsku, a dialogi pozostana po wlosku to ja w to wchodze. Moze byc smiesznie. :)
  • 0

#36 piecia

piecia
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 26 February 2008 - 12:45

Ma ktoś może na zbyciu kupon play-asii na zniżkę 5$?? Może akurat ktoś nie będzie kupował, a kończy mu się data ważności. Będę wdzięczny z PMkę z kodem.
  • 0

#37 ping

ping

sztywniutko

• PTT
  • 7172 postów

Napisano 26 February 2008 - 15:52

LOST - 49,90$

Wykrakałem sobie cło - nie ładujcie 3 gier do 1 paczki :/ przechwycili mi dwie :f
  • 0

#38 Masher

Masher
  • Użytkownicy
  • 385 postów

Napisano 27 February 2008 - 15:05

Nie wiecie czy jak na Play-asia jest napisane że gra NSTC działa w PAL to czy jak kupie ta gre w stanach to bedzie git?
Sorki jak pytanie jest głupie ale nie chce wywalic kasy w błoto :/
  • 0

#39 jiloo

jiloo

extremalny emeryt

• Użytkownicy
  • 530 postów

Napisano 27 February 2008 - 20:19

LOST - 49,90$

Wykrakałem sobie cło - nie ładujcie 3 gier do 1 paczki ^_^ przechwycili mi dwie :f

hehe. moze ktos z UC czyta te forum i postanowil nie dac Ci sie tyle cieszyc <_<

to naprawde roznie bywa.
ostatnio staram sie brac pojedynczo i mnie cla nie dokadaja.
troche wczesniej wzialem 2 gry i juz clo doszlo.
ale najlepszy byl motyw jak zamowilem kilka dosc duzych przedmiotow. marakesy do DC, kabel component do GameCuba i jakas gra. karton byl wielki jak pudlo od odkurzacza. i nie zatrzymali.
a raz kazali mi zaplacic clo przy jakiejs grze za 39$
nie wiem wiec czy wszystko nie zalezy od humoru celnika, ktory ma akurat zmiane.

Użytkownik jiloo edytował ten post 27 February 2008 - 20:20

• 0

#40 Masher

Masher
  • Użytkownicy
  • 385 postów

Napisano 28 February 2008 - 17:40

Nie chce byc natretny ale czy moglby ktos odpowiedziec bo mi sie z tym zakupem spieszy. ^_^
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1