Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie trójka i dwójka na równi najlepsze części. Ciężko mi się zdecydować definitywnie na jedną z nich, bo w dwójce jest bajeczny klimat, ciekawe levele. Z drugiej strony w trójce mamy lepszą grafę, moce, punkty i humor.

 

 

Dzisiaj przeszedłem połowę "Raymana 3 HD". No i powiem wam, że robota zrobiona została niestety na odwal... O ile w normalnej trójce z fontanny naprawdę spływała woda, tak teraz ok, mamy wodę na górze i dole fontanny, ale nic nie spływa, to wygląda jakby zawiesili jakąś zasłonę przypominającą wodę.

W międzyczasie nie poprawiono żadnych bugów, jedynie grafika zyskała na żywszych kolorach.

Kolejną rzecz, którą mnie de facto odrzuciło to zastąpienie filmików instruktażowych z serii "Wanna kick Rayman" (http://www.youtube.com/watch?v=IFd1N3H8dIA) artami z Rayman Origins... Liczyłem na odpicowanie tamtych filmików, może nawet na jakiś nowszy stuff.

Następnie w kolejce mamy błąd z głosem w filmach. Chodzi o te filmy, co potem można odtworzyć sobie z menu jak np. wizyta u jednego z doktorów. I tutaj problem jest taki, że ponieważ postanowiono dodać do leveli je poprzedzających gwiazdek podsumowujących poziom, animacje straciły całkowicie dźwięk.

Nie można też mowić o żadnym wygładzeniu krawędzi, co szczególnie rzuca się w oczy w pierwszym levelu Lasu Czystoliścia (The Clearleaf Forest).

W grze w końcu można włączyć sobie angielskie napisy (bo polskiej wersji na PS3 brak), ale pojawiają się jedynie przy okazji animacji i filmików, a nie zawsze chcą chętnie zniknąć z ekranu, w końcu są jedynie przeszkadzajką.

Nie jestem też pewien, czy nie ma błędu z tymi małymi niebieskimi gekonami (Matuvulu, czy jakoś tak), które się szuka w grze. 1 level Bagien Mroku (The Bog of Murk) i przysiągłbym, że tam był 1 albo 2 gekony. W międzyczasie nie mogłem żadnego znaleźć, a nie uwierzę w to, że postanowiono nagle skasować niektóre gekony.

Kolejna rzecz, która mnie zasmuciła - ilość trofeów. Brak platyny, tylko 12 trofków. Sam kiedyś do tej gry wymyśliłem ich z 35 chyba.

I fail przy logu gry, co się ukazuje w menu po zainstalowaniu gry - obok Andre wciepano Raymana w wersji z dwójki, a nie z trójki. Niby nic wielkiego, ale mnie to jednak razi w oczy.

 

A jako smaczek zapodam cenę - 34-36 zł.W razie ktoś się zdecyduje to trzeba ściągnąć najpierw triala, potem to, co jest płatne.

Narazie się wstrzymam z oceną do czasu przejścia gry.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać w Rayman Origins i chyba sobie grę podaruję. Nie to, że mi nie podchodzi, czy coś w ten deseń, po prostu ten cały glitch ze skrzynką tak mnie wnerwia, że już nie wydalam... Cholera jasna, czy to jest przypadłość tylko polskiej wersji, w angielskiej też tak jest?

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać w Rayman Origins i chyba sobie grę podaruję. Nie to, że mi nie podchodzi, czy coś w ten deseń, po prostu ten cały glitch ze skrzynką tak mnie wnerwia, że już nie wydalam... Cholera jasna, czy to jest przypadłość tylko polskiej wersji, w angielskiej też tak jest?

to dlaczego ja mam platynę PL? :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem Raymana 3 HD do końca. Kolejne konkluzje:

- studio, które odpicowywało grę spaprało robotę na wielkiej linii. W ponad połowie miejsc, gdzie występuje lawa, lawa nie wygląda jak lawa, tylko bardziej jak zagotowana woda.

- gra za część akcji nie daje żadnych punktów

- No niestety, skrytka przed walką z bossem w Wieży Leptysa mi się zablokowała. Poza tym nie wiem, czy trofeum za zebranie wszystkich zielonych gemów tyczy się tylko tych gemów z normalnej gry, czy też i tych z minigier

- Trofeum jest podane "Odblokuj każdą minigrę i zagraj w nie". Trofeum nie wpada, prawdopodobnie trzeba się przemęczyć z każdą grą i i przejść ją do końca

 

Powiem szczerze - Rayman 3 HD jest dobry do zakupienia tylko dla tych, co mają PS3 bez kompatybilności wstecznej, bo te 12 trofeów to też kpina jest i wydawanie ok 35 zł dla samych trofeów to marnotrastwo kasy. Studio odpowiedzialne za ten tytuł dokonał profanacji całkiem niezłej gry.

Jeśli masz PS3 z kompatybilnością z PS2, albo PS2, albo ewentualnie xBox360 z kompatybilnością z xBoxem (tutaj nie wiem, czy takie coś jest możliwe, xboxa nie miałem :P) to radzę zainwestować w wersję z poprzedniej generacji konsol.

Odnośnik do komentarza

Co do Raymanów moja kolejnośc: Rayman Origins 9.5/10. Rayman 2 (skończony na PC kiedyś - 9/10), Rayman 1 - ps1 - 9/10. Rayman 3 - ps2 - 8-/10.

 

NIe martw się z glitchem też miałem problem jak choooooj aż miałem wy(pipi) gre przez okno i nagle z niczego po 40 którejś próbie zaliczyło.

 

Poziom trudności dla mnie wysoki dosyć, niektóre skrzynki hardkor - wiele powtórzeń.

 

A jak ktoś mówi, że za niski niech powie dzieciom. Dla których tio świetna gra ale trudność niektórych plansz powoduje, że latają w bańce większość czasu.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zaliczyłem za 5 razem cały ten level z piracką skrzynką, gdzie podobno jest bug. Gdybym tutaj wcześniej nie czytał, to bym pewnie o nim nie wiedział, bo u mnie zaskoczyło od razu. Nic się kamera nie przesunęła. Wcześniej jedynie 4 razy ginąłem w wodzie xD, ale szybko wyuczyłem się na pamięć jak to trzeba przepłynąć.

Odnośnik do komentarza

Ja glitchu ze skrzynią nie miałem, jeśli już to chyba w tym ostatnim levelu ze skrzynią miałem problem.

 

Dla mnie to prosto.

1. Rayman 3

2. Rayman 2 (a ogrywałem różne wersje, i pecetowa i Revolution i zwykła PSXowa)

3. Rayman Origins

4. Rayman M

5. Rayman: Hoodlums Revenge

6. Rayman Raving Rabbids

7. Rayman 3 HD

 

Raymana pierwszego nie oceniam, bo nie przeszedłem. Próbowałem przejść jakoś w zeszłym roku, ale gra mi nie podeszła, już po prostu nie te czasy.

 

Tyski wystarczyło ograć triala by zrazić się do tego wydania HD. Nie grałem w to kiedyś ale widać, że gra się strasznie zestarzała zarówno mechanicznie jak i graficznie. Są lepsze tytuły, które można nabyć za tę cenę.

 

Ja po prostu jestem można by rzec nawet fanatykiem starego Raymana. Miałem kiedyś nawet własne forum o tym poświęcone ^^

I ze względu na sentyment obiecałem sobie zdobyć po prosty tyle trofeów, ile się da w razie jakby dodano trofea do jakiegokolwiek Raymana z części 2, M i 3.

Dlatego zainwestowałem w tę grę, przy okazji wierząc, że może zachęci to Ubi Soft w przyszłości do wydania prawdziwego "Raymana 4", o którym z resztą Murfy w Raymanie 3 wspomina.

A trial z tego, co słyszałem to zawiera tylko pierwsze levele, czy jakoś tak, a akurat tam problemów i błędów nie zauważałem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki odważnemu posunięciu seria nie popadła w syndrom Fable w którym to każda kolejna część jest słabsza, co prowadzi do dzwinych kinectowo/partyplayowych odsłon. Trochę im zajęło to wybicie się - pomiędzy drugim Raymanem a R:O mamy dwunastoletnią przepaść wypełnioną gównem.

 

Pomimo unikalnego uroku wątpię, żeby skakaniem w 2D na dłuższą metę mogli zarobić tyle, co pełnoprawną kontynuacją w postaci Raymana 4.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jedynie te części z Kórlikami to były gówna, a powstały głównie dlatego, bo nadeszła wówczas epoka Nintendo Wii. Żeby nie było tej konsoli to kto wie jakby wyglądała obecnie seria. Zgaduję, że wówczas mielibyśmy normalnego, pełnoprawnego Raymana 4 takiego, jak w pierwszych zapowiedziach - Kórliki jako przeciwnicy, Rayman wykorzystujący moc muzyki do pokonywania ich zamiast puszek z Raymana 3. I zgaduję, że mogłaby nie nadejść chwila dla Raymana Origins, ewentualnie jako DLC.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

takie pytanko ile swiatow/plansz jest w Rayman Origins? zastanawiam sie nad kumpnem gry dla zonki i chcialbym zeby jak najdluszej mogla pociupac (wtedy ja bede mogl pocisnac diabelca;)) drugie pytanko czy gra jest w miare latwa do przejscia (nie mowie o maksowaniu) zona z padem za wiele nie miala do czynienia.

 

Jak miała mało wspólnego z padem to będzie za trudna moim zdaniem, kup lepiej LBP 2 znacznie łatwiejsza, bo jedynka ma ciężkie momenty.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

To dla tych co płaczą nad Rayman Legends, które ma być tylko na Wii U:

 

 

Rumor: Rayman Origins 2 in development, but not coming to Wii U?

 

According to a retailer listing, Rayman Origins 2 might be in development. Ubisoft has offered the classic “no comment” response to the story, so we can’t be sure if this has any basis, but interestingly enough, the game is listed for PS3 and Xbox 360, but not for Wii U. If this is a data-entry mistake, then this means nothing, but with the amount of work Ubisoft is putting into Rayman Legends, maybe they feel a porting Rayman from the other consoles would take too much work.

 

http://wiiublog.com/...oming-to-wii-u/

Edytowane przez P-chan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.