Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

FF VII miało miasta, NPC, rozwój postaci nie ograniczany przez grę, minigierki, złożone poziomy, które pomimo pewnej liniwości (i tak o wiele mniejszej niż 13) nie wyglądały jak rynna, możliwość backtrackingu itp itd. Po prostu był świat, a nie zestaw kolorowych tuneli. Jak ci się podoba, twoja sprawa, ale poprzedników nawet nie próbuj stawiać obok XIII :P

Odnośnik do komentarza

No XIII-2 to sequel, system walki niemalże bez zmian, ale zamiast drużyny masz bohatera + pokemona. No i nie jest już tak nudno i liniowo, urozmaicili grę. Niemniej i tak dalej jest bardzo średnio.
Trzecia część z kolei - Lightning Returns, mnie osobiście się podobała najbardziej i całej trylogii tylko tę polecam.

Odnośnik do komentarza

No XIII-2 to sequel, system walki niemalże bez zmian, ale zamiast drużyny masz bohatera + pokemona. No i nie jest już tak nudno i liniowo, urozmaicili grę. Niemniej i tak dalej jest bardzo średnio.

Trzecia część z kolei - Lightning Returns, mnie osobiście się podobała najbardziej i całej trylogii tylko tę polecam.

 

Lightning Returns sprawdziłem demo. Bardzo mi się podobał nowy system walki. Swojego czasu u mnie w mieścinie miała ją na sprzedaż sama Biedronka za 99 zeta. Miałem już kupić ale dotarło do mnie, że to bez sensu ogrywać bez znajomości XIII i XIII-2. 

 

Co do XIII - 5h grania za mną, dalej jest liniowo ale lokacje nie są aż tak wąskie jak na samym początku. System walki nawet niezły, nie wiem tylko czy rozwój postaci zależy od ilości i skuteczności stoczonych walk czy gra sama popycha rozwój do przodu razem z fabułą. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Ci się podoba to graj dalej, ta XIII wcale nie jest taka zła (jak na ówczesne standardy gier). Oczywiście, nie ma jej co porównywać do X/XII czy innych topowych jrpgów jej nie można :P

Ja mam podobne zdanie, przyzwoita gra, średni FF. Następnego Finala od Toriyamy już nie ujrzymy zresztą (na szczęście). Chociaż pewnie powinien dostać szanse z mniejszym budżetem(dużo mniejszym :P ) i innym IP.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

 

System walki nawet niezły, nie wiem tylko czy rozwój postaci zależy od ilości i skuteczności stoczonych walk czy gra sama popycha rozwój do przodu razem z fabułą. 

 

 

Gra sama popycha.

 

 

No to z tym trochę lipa bo na PSX aż chciało mi się tłuc na mapie świata, żeby podbijać levele a tutaj zabrali tą mottywację.

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

 

Jeżeli Ci się podoba to graj dalej, ta XIII wcale nie jest taka zła (jak na ówczesne standardy gier). Oczywiście, nie ma jej co porównywać do X/XII czy innych topowych jrpgów jej nie można :P

Ja mam podobne zdanie, przyzwoita gra, średni FF. Następnego Finala od Toriyamy już nie ujrzymy zresztą (na szczęście). Chociaż pewnie powinien dostać szanse z mniejszym budżetem(dużo mniejszym :P ) i innym IP.

 

Zdąży jeszcze zrobić FFX-3. ; )

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeżeli Ci się podoba to graj dalej, ta XIII wcale nie jest taka zła (jak na ówczesne standardy gier). Oczywiście, nie ma jej co porównywać do X/XII czy innych topowych jrpgów jej nie można :P

Ja mam podobne zdanie, przyzwoita gra, średni FF. Następnego Finala od Toriyamy już nie ujrzymy zresztą (na szczęście). Chociaż pewnie powinien dostać szanse z mniejszym budżetem(dużo mniejszym :P ) i innym IP.

 

Zdąży jeszcze zrobić FFX-3. ; )

 

 

Kontynuacja nowel, ach ciekawe czy fani gry byliby przygotowani na to ! :D  (co tam się nie dzieje :D )

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

i tu sie mylisz bo gdy wszedlem tam gdzie zagradzaja zolwie  pojawia sie animacja z kaktusem i teraz sa wszedzie a nie ruszylem jeszcze rozdzialu 12 ;)

swoja droga skarby choczobosem sa unlimited??? pytam bo ciągle je znajduje i jesli by sprzedawac te chocobos plum to 30k jedna mozna by sie ladnie dorobic  moze ktos wie??

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

przez pierwsze 4h FFXIII bawilem sie milion razy lepiej niz przez pierwsze 4h z FFXV bo w trzynastce bylo przynajmniej rozpoczecie z tapnieciem i byla fabula i jeszcze zylem nadzieja, ze wyjdziemy z tej rynny w pozniejszym etapie rozgrywki i sie to jakos rozkreci

 

jednak po dluzszej zabawie zdecydowanie pomysl na gameplay w FFXV zjada bez popity to co zaserwowali w FFXIII

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

siema, czytam rózne fora i wątki ale połowa tych postów to dla mnie magia, tak długo nie siedzialem w temacie gier że po prostu nie ogarniam. wiec  mam kilka krótkich pytan odnośnie FF XIII

 

 - jestem w grand pulse  w 11CH zrobiłem sobie 12 pobocznych misji i nagle wskakuje mi misja 53 z kaktusem której nie moge przejsc a innych misji nie ma, to znak zeby pociagnac fabułe dalej i reszta misji bedzie na innej mapie ? 

 

-summony, czyli ediony czy jak im tam, widze ze w ataku mają jakiś lvl. jak sie je leveluje ? i czy można uzywac jedynie summona osoby prowadzącej ?? 

 

- na "otwartej" mapie niebieskie kółka to do skakania, a zółte to na chocobo? tak jakos na jakims forum z mapki wywnioskowalem ale nie jestem pewny.

 

-sa w tej czesci jakies specjalne bossy jak ultima i omega w 8 ?  

 

to by chyba było na tyle,.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.