Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Gość z FF-XIII.net przetłumaczył nowe informacje z Dengeki i Famitsu.

 

FF13: An excerpt from an article in this week's magazine: 'Thoughts determined, times have matured."

 

- Nomura: "2008 will be the year. There will be tons of news bits, info on characters and summons, and an unexpected connection between the keywords Cocoon and Farushi.

- We're aiming for a demo to give players a hands on on the battle system.

- FF13's theme: determination.

- Farushi: Their existence surpasses humans.

- Rushi: Those chosen by Farushi to carry out a mission. The pigtail girl is a Rushi. Farushi is not the Crystal.

- Mr. 33cm is also a Rushi.

- This time summons are in digital form.

- A new monster that looks like a cross between a turtle and elephant.

- The red thing on Carbuncle's head is a ruby.

- Hint on release date: "I wonder when we'll be able to sleep..."

http://www.ff-xiii.net/index.php?page=arti...amp;article=223

 

Demo w 2008? Nice.

 

Oprócz tego masa nowych skanów

 

Jest też nowe info o FF Versus XIII, przede wszystkim o świecie gry.

Odnośnik do komentarza
Czyli w tym roku sie nowy Fajnal nie ukaze??

 

Najprawdopodobniej nie :( . Jest to jednak dobre posuniecie dla SE bo zapewne chca by baza uzytkownikow Ps3 byla wieksza aby oplacalo sie wydac te gry(FFXIII i FFvXIII) na jedna konsole, right? (i zapewne jak juz beda gre wydawac to baza uzytkownikow Ps3 bedzie przekraczac 10 milionow)

Odnośnik do komentarza

Kto zna japonski lepiej

czy: http://www.joystiq.com/2008/01/27/ffxiii-d...8-release-date/

czy: http://finalfantasy-xiii.net/2008/01/29/no...ii-in-2008.html

 

Jedni twierdza Nomura obiecal, inni ze to nawet nie byl Nomura tylko Toriyama, i ze nie obiecal nic, tylko stwiedzil ze chcialby pokazac demo w tym roku. Jak bedzie przekonamy sie napewno kiedys tam... Innymi slowy nie bedzie ani FF13 ani dema ;)

 

Ja stawiam na rok 2009 i to raczej 4 kwartal ;)

Odnośnik do komentarza

Oi, the_m, nie siej pesymizmu. ;) Była mowa o grywalnej wersji w celu zaprezentowania nowego systemu i tutaj nie ma mowy o żadnej pomyłce. Jedyne pytanie to co ma być z tym demem? Będzie wrzucono na PSN, dostępne jedynie na jakiejś imprezie branżowej czy SE zdecyduje się na jeszcze inne rozwiązanie?

 

Poza tym w kwestii tego samego tematu:

- ktoś z SE na PlayStation Premiere w lipcu ubiegłego roku (bodaj Hashimoto, ale nie jestem pewien) mówił, że będzie chciał pokazać grywalną wersję w 2008 i że White Engine ma godnie przedstawiać nową część serii

- EGM przytaczało w zeszłym roku słowa Toriyamy, który o demie mówił praktycznie to samo co w zeszłym tygodniu w japońskiej prasie ; widziałem skan z tymi słowami i być może jest on na jakimś fan sajcie

Odnośnik do komentarza

Nie ma daty, SE kiedys ja ujawini http://www.totallyps3.com/gameinfo.php?gam...&newsid=256

 

Enikdou ja wcale nie 'pesymizuje' tylko patrze na to z mega dawka realizmu. Nie sadze zeby ktos jeszcze wierzyl w to ze FF13 wyjdzie w tym roku, a ze SE Swiatecznej goraczki raczej sobie nie odpusci wiec Trzynastka zawiata pewnie w okolicach BN 2009 ;) A FFXIV zobaczymy pewnie w okolicach 2012 ;)

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
Nie ma daty, SE kiedys ja ujawini http://www.totallyps3.com/gameinfo.php?gam...&newsid=256

 

Enikdou ja wcale nie 'pesymizuje' tylko patrze na to z mega dawka realizmu. Nie sadze zeby ktos jeszcze wierzyl w to ze FF13 wyjdzie w tym roku, a ze SE Swiatecznej goraczki raczej sobie nie odpusci wiec Trzynastka zawiata pewnie w okolicach BN 2009 ;) A FFXIV zobaczymy pewnie w okolicach 2012 ;)

 

Trzeba przyznac, ze SE robi baaaardzo dlugo gry. a na nadmiar jrpgow narazie nie mozemy narzekac :P Czyli jednak nowy Tales powinien pojawic sie przed FF-em ^_^

Odnośnik do komentarza
Enikdou ja wcale nie 'pesymizuje' tylko patrze na to z mega dawka realizmu. Nie sadze zeby ktos jeszcze wierzyl w to ze FF13 wyjdzie w tym roku, a ze SE Swiatecznej goraczki raczej sobie nie odpusci wiec Trzynastka zawiata pewnie w okolicach BN 2009

Cóż, w to że FFXIII wyjdzie w tym roku ja też nie wierzę. ^_^ Ale jestem przekonany, że SE zaprezentuje grywalne demo. Nie wiem jak to się odbędzie (impreza branżowa, PSN, płyta dołączona do jakiejś gry), ale nie chce mi się wierzyć, aby mogło być inaczej.

 

Prace nad FFXIV, jeśli będzie na PS3 (i ogólnie nad innymi grami dla tej platformy), powinny pójść szybciej ze względu na to, że White Engine będzie już gotowy (nawet mając na uwadze fakt iż z biegiem czasu SE zechce go dopieszczać). Tak ja sądzę przynajmniej.

Odnośnik do komentarza

Sporo skanow: http://finalfantasy-xiii.net/2008/02/02/ex...-ps3-scans.html Co prawda wszsytki sa juz znane ale popatrzec zawsze mozna. Jak patrze na skany to stwierdzam ze design bohaterow jest na prawde spoko :] (jezeli chodzi o blondasa i ruda)

 

Play ma miec "nowe" info nt FF13: http://finalfantasy-xiii.net/2008/01/30/ps...nfo-in-feb.html

 

 

Z tym FF14 chodzilo mi raczej o to, ze SE za bardzo sie nie spieszy z nowymi odslonami, a nie ze maja problemy z White Engine - po prostu uwazam ze po wydaniu FF13 i pozostałych spinoffow, poczekamy sobie 2-3 lata na 14 czesc FF ;)

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kwestia newsa o FFXIII i premiery w 2010 roku:

 

To nie plotka, jak pisze GO, tylko spekulacja japońskiego analityka z tej strony. Jak widać nie ma zbyt wiele wspólnego z branżą. Analityk ten rzekomo powołuje się na brak informacji o FFXIII, zapominając najwyraźniej, że SE prowadzi politykę informacyjną jaką prowadzi (można się z nią zgadzać lub nie), ale nawet przy tytułach bardziej niszowych -- np. FFTA2 -- rozpoczyna wysyp informacji w okresie poprzedzającym premierę. Najpierw jest zapowiedź, następnie cisza, a potem zaczynają się pojawiać doniesienia o poszczególnych tytułach. Najlepszym tego przykładem z ostatnich miesięcy jest Crisis Core. Oczywiście FFXIII jest tytułem znacznie istotniejszym, więc informowanie rozpocznie się prędzej niż np. na trzy miesiące przed premierą, ale nie zmienia to faktu, że i tu obowiązuje podobna zasada.

 

Powołam się na przykład dziewiątego Dragon Questa. Ostatnie informacje pojawiły się bodaj przed SE Party w zeszłym roku. Postanowiono zrezygnować wówczas z dynamicznego systemu pojedynków, pojawiło się mniej zwiastunów niż w przypadku FFXIII, a pomimo tego Wada oznajmił niedawno, że DQIX jest niemal ukończony. Mimo przesłanek nie nakręcano histerii tak, jak robi się to teraz w stosunku do FFXIII.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Err, słyszałem przed chwilą plotkę że FFXIII zostanie zaprezentowane na PS Premiere (PSăăŹăă˘) 21 marca. Nowy materiał video ma rzekomo przedstawić pojedynki (z trzema osobami w zespole).

 

Prawdę mówiąc nie miałem bladego pojęcia, że taka impreza może się odbywać, ale zeszłoroczne PS Premiere też stało się faktem z dnia na dzień.

 

Anyłej, to tylko plotka jak na razie (choć z wiarygodnego źródła).

 

Edit: Ktoś zrobił temat na NeoGAF z większą ilością informacji:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=257602

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Oh well, wygląda na to że Uematsu dotychczas nie skończył nawet prac nad muzycznym motywem przewodnim FFXIII. :P

 

Wczoraj w Tokyo na spotkaniu z TBM było tak:

 

>> Magowie zapowiedzieli koncert "na żywo" w sierpniu, a Uematsu nie uniknął pytania o najnowszą część serii Final Fantasy. Jeden z uczestników spotkania podczas podpisywania płyt zapytał słynnego kompozytora, "jaki jest muzyczny motyw główny FFXIII?", na co ten raczył odpowiedzieć: "Jeszcze go nie ukończyłem". <<

 

Fragment z Kikoo (źródła w niusie). Wybaczcie reklamę, ale nie chce mi się drugi raz pisać tego samego tym razem na użytek forum.

 

Anyłej, z tego wynika, że kawałek z dotychczasowych trailerów jest autorstwa Hamauzu.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Trailer (czy cokolwiek) na DKΣ3713 będzie pewnie za zamkniętymi drzwiami (zresztą to impreza tylko na zaproszenie), ale to nie oznacza, że nie zobaczymy nic nowego. Osoby, które złożą pre-order na Sigma Harmonics (21 VIII) otrzymają płytę DVD w prezencie. Wprawdzie nie wiadomo na razie co na niej będzie, a ja może wykazuję naiwność, ale jakoś wydaje mi się całkiem prawdopodobne, iż znajdą się na niej nowe zwiastuny gier SE. Zresztą SE/tri-Ace już tak zrobiło w kwietniu przy okazji premiery Star Ocean 2 na PSP.

 

Poza tym SH to niszowa gra, a coś takiego mogłoby podbić sprzedaż.

Odnośnik do komentarza

- Versus XIII is on hold until FFXIII is done, because the entire Versus team is helping to finish Final Fantasy XIII at the moment. It is number one priority.

 

http://www.finalfantasyforums.org/showthread.php?p=11577

 

Skany:

http://www.forever-fantasy.net/modules.php...p;orderby=dateD

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.