Skocz do zawartości

Crisis Core: FFVII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

no Zakc to wykapany Tidus :lol: Najfajniejszy jest Angeal(przypomina mi Aurona) z tym

anielskim skrzydłem i Buster swordem

 

Za cholere nie mogę wylosować ataku summona :(

Voice acting trzyma poziom,nie można go była skopać w stosunku do oryginału bo tamten takowego nie posiadał :lol:

 

Świetną sprawą są misje,które znacznie wydłużają czas gry.

 

Wie ktoś ile zajmuje przejście gry?Mam nadzieję, że jest dość długa.

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

mnie denerwuje wlasnie to lvlowanie poprzez ruletke i malo slotow na akcesoria, powinno byc wiecej zeby bylo mozna kombinowac. Mimo to moim zdaniem jest to najlepsza gra na psp, mam juz 5h na liczniku a jestem prawie na samym poczatku gry [katuje misje]. Narazie mam kradziona wersje, ale napewno kupie ta gre bo warta jest swojej ceny.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie - czy walka to caly czas jeden wielki chaos? Ja glownie klepie w iksa i od czasu do czasu rzuce jakims czarem, czasem sie podlecze potionem i tak w kolko . I o co biega z ta ruletka w lewym gornym rogu?

 

Ps. Swietna gra ;]

 

Walka nabiera rumieńców przy trudniejszych walkach (tych w misjach), natomiast na fabułę klepania iksa powinno starczyć :P Ta ruletka odpowiada za limity, levelovanie summony, chocobo mode (takie pierdoły jak Mog czy Tomberry), levelovanie materii, statusy nakładane na nas podczas walki (chodzi o bonusy dla nas).

Odnośnik do komentarza

Skończyłem :P Gra niezbyt długa tak ok 11h.Fabuła to dla mnie arcydzieło,jest dużo lepiej poprowadzona niż ta z FF7,aa postać Zacka robi się naprawdę dojrzała po

walce ze swoim mentorem

 

Trochę boli mnie to że w FF7 Cloud tak bezczelnie zapomina o Zacku,który notabene poświęcił własne życie żeby go uratować,a Cloud o nim zapomniał i dupa.

W ostatniej scence blondas się zarzeka,że nie zapomni.

Ogólnei mnei ostatnie chwile Zacka wzruszyły i tyle :>

 

Ostatni boss ma troche duzo hp ;) tak z 1milion mi się wydaje.Ogólnie gra jest dość prosta,ale niektórzy bossowie są całkiem wytrzymali.

Zginąłem tylko raz podczas walki z hollanderem bo nie miałem remedy :P

 

Dla takich gier warto żyć!

 

Tak więc EMBRACE YOUR DREAMS AND PROTECT YOUR HONOR

Edytowane przez Master JIN
Odnośnik do komentarza

Hmh na Hardzie nie jest aż tak łatwo (od razu go wzięłem :P) i nie podoba mi sie system walki za bardzo - chaotyczny i BARDZO sztywny ;/ Myslałem, że zrobia coś płynnego jak Kingdom hearts a w CC mamy rąbanie drewna, tylko to drewno sie rusza. Słaaaabe.

Chwilowo tylko system walki mi przeszkadza - cała reszta jest fajnie rozwiązana ;)

Odnośnik do komentarza

Skonczylem CC FFVII, zajelo mi to 17h (duzo misji zrobilem), teraz przechodze drugi raz na New Game+.

 

 

Smierc Zack'a mocno mnie wzruszyla, szkoda, ze musial zginac :P

 

 

Chyba odpale FFVII i przejde go na nowo ;) Licze przy okazji na remake FFVII na PS3 :P Nie wszystko stracone. Czytalem, ze ktos mowil, ze nie robia remake'u, bo nie ma ludzi, wszyscy sa zajeci tworzeniem FFXIII.

Odnośnik do komentarza

Advent Children ssie więc nie porównuj CC do filmu dla maniaków bezmyślnych nawalanek ;p

 

Napiszę na razie krótko - świetna gra, której zalety wyraźnie przysłaniają nieliczne wady. Dawno nie grałem w pozycję, która po prostu nie chce aby się kończyła. Jestem w Junon, mam jakieś 16h na liczniku i 26% misji wykonanych. Bawię się świetnie i jeszcze mi się nie znudziło. Na 100% zakupię oryginał gdy wyjdzie wersja PAL (z artbookiem ;>) gdyż jest to pozycja, do której na pewno jeszcze nieraz wrócę. Jak do tej pory sceptycznie podchodziłem do wszystkiego co czerpie zyski z nazwy FFVII to Crisis Core jest naprawdę udaną i przemyślaną produkcją. Jedyne do czego mogę się przyczepić to praca kamery, która drażniła mnie szczególnie w misji "skradankowej", chwilami monotonność walk (szczególnie na przestrzeniach otwartych), syndrom AC, czyli przesadzone cut-scenki (po co jeździć windą skoro postać skacze 2km w górę?) i ostatnie - niespecjalnie dobre wyważenie poziomów misji i właściwej gry. Co do tego ostatniego, jeśli gram głównie w misje to wtedy postać mam na tyle silną, że rozwalam wrogów głównego trybu jednym ciosem. A i jest też odwrotnie, jeśli olewam sobie misje to mam przy nich potem Very Easy, które nie jest specjalnie porywające. Tutaj pytanie do osób, które ukończyły grę - czy w trybie New Game + można wybrać sobie poziom trudności Hard (zachowujemy obecne statystyki, materie itp.)? Byłoby to fajne gdyż wtedy gra miałaby sens aniżeli znowu rozwalałbym wszystko jednym ciosem.

 

Ogólnie bardzo dobra produkcja. Fabuła choć chwilami nieco naiwna to jest w moim odczuciu świetnie przedstawiona. Dubbing także nie drażni (z paroma wyjątkami) a występujące postaci są naprawdę ciekawe. No i cieszą nawet te drobniejsze nawiązania do oryginalnego FFVII, które łatwo daje się wypatrzeć ale z drugiej strony nie jest z nich robione wielkie halo.

 

Muszę przyznać, jedna z lepszych gier w jakie dane mi było ostatnio grać.

Odnośnik do komentarza

a ja sie przyblokowalem. jesem w shinra building zaraz po walce z takim zlotym smokiem, gdy u naukowca zaaakowal mnie ten z czarnym skrzydlem. sorki ale to moj ierwszy konakt z seria final fanasy wiec nie znam jeszcze imion i nazw tych potworow. zaraz po ym jak angeal wzial nasza postac i polecieli gonic ego z bialym skrzydlem ktory zsumonowal ego zlotego smoka. pokonalem go i teraz jesem w shinra bulding i nie wiem gdzie mam isc. czy rzeba wyjsc czy znalezc kogos tam? gadalem juz z wszystkimi w budynku.

Odnośnik do komentarza
a ja sie przyblokowalem. jesem w shinra building zaraz po walce z takim zlotym smokiem, gdy u naukowca zaaakowal mnie ten z czarnym skrzydlem. sorki ale to moj ierwszy konakt z seria final fanasy wiec nie znam jeszcze imion i nazw tych potworow. zaraz po ym jak angeal wzial nasza postac i polecieli gonic ego z bialym skrzydlem ktory zsumonowal ego zlotego smoka. pokonalem go i teraz jesem w shinra bulding i nie wiem gdzie mam isc. czy rzeba wyjsc czy znalezc kogos tam? gadalem juz z wszystkimi w budynku.

 

A ochraniałeś już gości imieniem Hojo ? Bo już nie pamiętam jaka była kolejność ;) Jeśli to jest ten moment o którym myśle, to musisz zagadć do Hojo, wypuścić potwory z klatki, znaleść, pozabijać, wrócić, skorzystać z windy :P

Odnośnik do komentarza

hehe, jestem dokładnie w tym samym momencie więc Ci pomogę, chociaż chwilowo zrobiłem sobie stop i wykonuję misje dodatkowe :P

Nic trudnego do Zaka zadzwoniła Aeris, żeby pomógł zrobić jej wózek na kwiaty, a gdzie znajduje się Aeris? No oczywiście w Slumsach, wychodzisz z Shinra Building idziesz na stację, wsiadasz w pociąg i jesteś ;)

Teraz ja mam pytania, właśnie w tym momencie w 8 Sektorze Loveless Avenue pojawia się SOLDIER2 klasy, który zleca nam znalezienie 6 szpiegów ukrywających się w Midgarze, no więc znalazłem pierwszego, a nie mam pojęcia gdzie jest ten drugi, mam tylko informację że ubrany jest jak żołnież Shinry i to wszystko...

Odnośnik do komentarza

Ja juz po napisach koncowych, to nie tak powinno sie skonczyc...

 

Dawno zadna gra mnie tak nie wciagnela i nie zrobila na mnie takiego wrazenia mimo tego ze nie jestem jakims wielkim fanem Final Fantasy 7. Po tych ostatnich wyciagaczach kasy w stylu ff 1 i 2 i lekko podrasowanym fft square mnie mile zaskoczylo.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Sowaa: idź do Slumsów, w końcu też Midgar ;>

 

Bahamut Fury
Ciągle nie mogę się pozbyć skojarzenia z jednym mechem Gundam Seed Destiny - http://www.mahq.net/mecha/gundam/seed-destiny/orb-01.htm (dokładnie wersja Equipped with "Shiranui" space pack). Raz, że złoty, dwa, ma tzw. funnels, czyli odłączane z pleców "pociski" które atakują wroga tudzież tworzą jakąś tarczę (jak na filmiku wokół księżyca). Czyżby inspiracja? ;p
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...