Skocz do zawartości

Super Mario Galaxy


HunterX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Mi też strasznie podeszła, nie mówiąc już o tym że świetnie wygląda na TV LCD. Szkoda tylko że nie mam tyle czasu żeby w nią godziwie pograć.

 

A ile cali ma twój lcd? Bo boję się, że te gry na wii na mojej 43 calowej plaźmie będą wyglądać po prostu źle :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wiecie może jak to jest z tymi życiami? To normalne, że po każdym wyłączeniu gry resetują się do 4, prawda? I od czego zależy pojawienie się Mailtoada z 5-up od Brzoskwinki?

Też tak mam, więc to chyba normalne. Na szczęście póki co jest w miarę prosto, więc życia się rzadko się traci, a dość szybko zbiera.

A co do tych 5-up od Peach to chyba jest jednorazowy bonus, bo w końcu gra się pyta czy chcesz je wykorzystać teraz (ja póki co trzymam na czarną godzinę, jakbym gdzieś się zaciął :P ), chociaż nie zdziwiłbym się jakby później w trakcie rozgrywki przychodziły kolejne maile z kolejnymi bonusami.

 

I co do samej gry - krótko mówiąc: najlepsza platformówka 3D, o oczko wyżej niż SM3DL. Co prawda na początku trudno się przyzwyczaić do Wiilota, ale później to już jest sam miód :D i nawet poziomy gdzie sterujemy już samym Wiilotem są przyjemne. Rozwala mnie, w senie pozytywnym, też jak tak gra jest napakowana pomysłami, praktycznie co poziom to jakieś nowe, ciekawe rozwiązanie, nowy pomysł na rozgrywkę. No i plus dla Nintendo za długość/wielkość gry i brak DLC. Szkoda, że od tego drugiego już odchodzą - mam nadzieję, że nie będą się bawić przynajmniej w wycinanie zawartości i wrzucanie do dlc.

Jedyny minus jaki mogę zarzucić SMG to taki, że na razie jest za prosto (kończę właśnie trzecią galaktykę) - nawet bossowie jacyś tacy prości, jedynie te dodatkowe poziomy, do których otrzymujemy dostęp po nakarmieniu niektórych gwiazdek, są w miarę wymagające - mogłoby ich być więcej. Dla tych co już skończyli: później gra będzie trudniejsza?

Odnośnik do komentarza

Dawno grałem, więc dokładnie nie pamiętam, ale kojarzę, że Peach dosyć często wysyła maile 5-up. Generalnie z życiami nie ma w tej grze kłopotu. Jeśli chodzi o poziom trudności to początkowe światy są dosyć łatwe, ale im później tym trudniej i czasem trzeba kilka/kilkanaście razy powtarzać poziomy.

 

Gierka jest rewelacyjna i trochę Wam zazdroszczę, że tyle galaktyk macie jeszcze do odkrycia + druga część. Chyba sobie włączę niedługo :-)

Odnośnik do komentarza
A co do tych 5-up od Peach to chyba jest jednorazowy bonus, bo w końcu gra się pyta czy chcesz je wykorzystać teraz (ja póki co trzymam na czarną godzinę, jakbym gdzieś się zaciął :P ), chociaż nie zdziwiłbym się jakby później w trakcie rozgrywki przychodziły kolejne maile z kolejnymi bonusami.

 

Nie, to raczej przychodzi chyba jak się zapisze grę z odpowiednią ilością żyć. Teraz za każdym razem to dostaję. Jak raz tego nie wykorzystałem to Toad powiedział że sami sobie wykorzystają jako zapasowe racje, więc się wkurzyłem i zacząłem to wykorzystywać za każdym razem :D. I chyba takie koło nakręciłem, bo wykorzystując to nabijam sobie ponad 10 żyć i w ten sposób chyba sprawiam, że znowu to dostaję i tak ciągle.

Odnośnik do komentarza

Wypełniona pomysłami to jest druga część :D Pozbywa się ona wad jedynki, a z zalet wyciska jeszcze więcej :D

A życia w tej grze potrzebne są do niczego :P To taka tradycja po prostu, że w mario muszą być życia. Przez większość gry nie ma się problemu żadnego z życiami, a te trudniejsze gwiazdki i tak zdobywa się przy poziomach, która trzeba przejść za jednym zamachem(komety), więc ilość żyć jest kompletnie nieistotna, bo nawet jak stracisz wszystkie to i tak zaczynasz w tym samym miejscu.

Także tak jak napisałem - taka tradycja z tymi zyciami.

Odnośnik do komentarza

Jedyny minus jaki mogę zarzucić SMG to taki, że na razie jest za prosto (kończę właśnie trzecią galaktykę) - nawet bossowie jacyś tacy prości, jedynie te dodatkowe poziomy, do których otrzymujemy dostęp po nakarmieniu niektórych gwiazdek, są w miarę wymagające - mogłoby ich być więcej. Dla tych co już skończyli: później gra będzie trudniejsza?

Tak - bedzie trudniejsza, im dalej tym bardziej trzeba uwazac bo levele beda bardziej wymagajace.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

SMG to jak połączenie indie z budżetem AAA. Co krok czuć nowe pomysły, jak i pot pracowników przelany podczas developingu. Obecnie mam 30 gwiazdek, więc jakaś połowa, ale bawię się wybornie :) I wróć potem do grania w te wydmuszki na next genach... To po prostu jakość w najlepszym wydaniu. Czasem jeno potrafi zirytować przez sterowanie (pod wodą nie jest idealne). 

 

GRAĆ ludzie! Poczujcie co to znaczy gra video :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...