Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Z gamespotu:

 

(Trailer stuff)

We watched as Madison wandered into the backyard and noticed that the kitchen window was slightly ajar.

 

(A little gameplay)

Madison kicked some nearby barrels into place so that she could get into the house. Before she entered, a couple of thoughts went on in her head that you can listen to or just move on. Once inside the house, Madison walked around the living room, and we noticed that she could interact with several things in the environment. She could sit on the couch, check out the fireplace, or go through the door to the garage. We were told that you can also explore in narrow spaces and never have to worry about your character getting stuck. In the garage we saw a trail of blood and noticed that there was a garage switch on the left. She headed upstairs and we immediately noticed that the floorboards were creaking. Things started to pick up when Madison discovered a dead body in the tub and then stumbled into a room in which several women had been stuffed.

 

The rain, the lighting and the colors help set the mood for this short thriller.

 

(Ed.: Scenario 1)

Of course, that was the perfect time for the taxidermist to return, and the screen split to show the taxidermist on the left, headed into his home, and Madison on the right as she tried to figure out what to do. The music also picked up here to drive the gravity of the situation as Madison tiptoed slowly across the hall to try to sneak out through the garage. Staying quiet, Madison got out of the house by using the garage switch, and she quickly jumped onto her motorcycle, which took a bit of button mashing before it would start. She finally got her helmet on and sped away.

 

(Ed.: Scenario 2)

After this scenario, Cage explained that this was only one possible story. Like it would in the actual game, the next scenario would take this information and continue to tell the story based on what had been done. Considering that this demo wasn't following the actual storyline of Heavy Rain, we were brought back to the scene in which the taxidermist returned to his house, but this time what followed was completely different. The taxidermist heard Madison upstairs and came looking for her. We were told that there are as many as 20 to 30 hiding places in the house. As Madison hid behind a door, a sequence of buttons appeared that needed to be held to simulate the same uncomfortable feeling of being stuck. She moved to another hiding spot, at which point she came face to face with the creep. He attacked, and Madison fought back with an object that she grabbed off of the nightstand. She ran downstairs and tripped, subsequently heading to the front door to find it locked. Then she ran to the kitchen window, which wouldn't open anymore. She finally made her way to the garage, flipped the switch, and ran to her bike with the murderer close behind. She frantically tried to start her motorcycle, and when it finally did, she took off and left her helmet behind.

 

(Ed.: Truckload of awesome)

This was a much more intense, action-filled scenario, the kind in which you feel like you're in serious danger, but these were only two of the possible scenarios that a player could have gone through. We were told that the player controlling Madison had messed up numerous times but still managed to escape. You could have killed the villain in various ways; you could have stayed hidden and called the police. Madison could also be killed, and the fascinating part is that the game would not be over. Events would merely continue with that information taken into account. Cage was tight-lipped about any further details as to how this would work or how things would continue, but we do know that there is no game over in Heavy Rain.

Ciekawie...

xatmxh.jpg

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Szok! Szykuje sie masakrator roku 2009! Grafika w HR jest... fotorealistyczna, bez dwoch zdan! Ktos jeszcze watpi w poklady mocy jaka oferuje PS3? :o Ja jestem zdumiony!

 

Co do samej gry - HR mialo opowiadac o uczuciu milosci ojca do syna... tutaj natomiast widze sledzenie psychopatow przez jakas niezbyt niestety ladna(wg mnie) kobiete.

 

Gameplay - to wciskanie przyciskow, aby popchnac akcje do przodu podczas walki z tym psycholem mnie troche irytuje <_< Kwestia gustu, ja po prostu nie lubie tego typu rozwiazan w grach ^_^

 

Oczywiscie z wypiekami na ryju czekam na HR. Takich gier wlasnie chce na PS3! Dojrzalych, filmowych, emocjonujacych! Czuje w moczu, ze HR bedzie tym dla PS3, czym dla PSX byl pierwszy Silent Hill!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
Co do samej gry - HR mialo opowiadac o uczuciu milosci ojca do syna... tutaj natomiast widze sledzenie psychopatow przez jakas niezbyt niestety ladna(wg mnie) kobiete.

 

Silent Hill 4 pokazuje, że fabuła nie zawsze musi się kręcić w okół głównego bohatera.

 

Gameplay - to wciskanie przyciskow, aby popchnac akcje do przodu podczas walki z tym psycholem mnie troche irytuje dry.gif Kwestia gustu, ja po prostu nie lubie tego typu rozwiazan w grach

 

To rzeczywiście kwestia gustu, ale kiedy człowiek ogląda jak lacha w ostatniej chwili uchyla się przed ostrzem, jest już poruszony.

A co wtedy, kiedy to będzie zależeć od jego szybkiej reki?

 

Po za tym, daje sobie rękę uciąć, że taka "walka" to będzie z może 30% gameplayu.

Odnośnik do komentarza

Ludzie grałem w Nomad Soul(ale nie skończyłem...ehh te czasy PC) i Fahrenheit i obie te gry były fantastyczne.Idę o zakład ,że i ten projekt tej firmy będzie na ustach wszystkich w chwili premiery.QTE to lubiana przez nich zagrywka,kto grał w Fahrenheit ten o tym wie,pewnie będą też serwować podział obrazu na np 2 lub 3 ujęcia.Mnie cieszy fakt jak ta gra wygląda tak jak wygląda....to już nie jest brzydkie kaczątko tak jak ich ostatnia gra.Baa to wg mnie najładniejsza gra jaka w tej chwili jest w produkcji z tych które są zapowiedziane.

 

śpijmy spokojnie...ta gra będzie wielka....

Odnośnik do komentarza
Aha ja twórców Heavy Rain bardziej utożsamiam z wielkim Omikron: The nomad soul. Ciekawe czy stworzą następczynie. Po tym w jakim kierunku idą trochę wątpie.

 

Nomad Soul był bardziej free roaming,do tego był bardziej otwartą grą z kapitalną fabułą.Tutaj ewidentnie HR zmierza w kierunku Fahrenheint i będzie poniekąd jego duchowym następcą-bardziej zamknięta przygodówka,dużo czynności postacie robią automatycznie po naciśnięciu guzika,interaktywny film itp.Również wydaje mi się,że podobnie jak tamta gra ,będzie dość krótką pozycją.Za to bardzo intensywną z multum możliwości dobrnięcia do końca przygody i multiendingiem

Odnośnik do komentarza
Aha ja twórców Heavy Rain bardziej utożsamiam z wielkim Omikron: The nomad soul. Ciekawe czy stworzą następczynie. Po tym w jakim kierunku idą trochę wątpie.

 

Nomad Soul był bardziej free roaming,do tego był bardziej otwartą grą z kapitalną fabułą.Tutaj ewidentnie HR zmierza w kierunku Fahrenheint i będzie poniekąd jego duchowym następcą-bardziej zamknięta przygodówka,dużo czynności postacie robią automatycznie po naciśnięciu guzika,interaktywny film itp.Również wydaje mi się,że podobnie jak tamta gra ,będzie dość krótką pozycją.Za to bardzo intensywną z multum możliwości dobrnięcia do końca przygody i multiendingiem

Wiem, że idą tym samym torem Fahrenheita. Gra bardzo dobra, ale ja czekam na Omikron 2 i czekam. I widzę, że się nie doczekam ehs

Odnośnik do komentarza
Gameplay - to wciskanie przyciskow, aby popchnac akcje do przodu podczas walki z tym psycholem mnie troche irytuje <_< Kwestia gustu, ja po prostu nie lubie tego typu rozwiazan w grach ^_^

Zaraz gdy bohaterka zagląda do lodówki, następne sceny to gameplay, przejście przez korytarz, wejście po schodach, otwierania drzwi i na koniec sama walka. Oczywiście IMO.

 

Rozgrywka ma być podobna do tej z Fahrenheit.

Odnośnik do komentarza

Jedno slowo :WOW,czekam na to bardziej niz na residenta czy ff.Nie przeciez ma gier ktore sa powazne czy dojrzale.Do tego dodac wciskanie przyciskow(tylko to sprawi ze gra bedzie megafilmowa),pokrecona fabule, decyzje i mamy HIT.Kazdy kto gral w Fahrenheita spi spokojnie..

Edytowane przez theGrimReaper669
Odnośnik do komentarza

Tak BTW to coraz bardziej zaskakuje mnie co można wycisnąć z tej generacji konsol,a w tym przypadku z PS3(patrz HR,K2,FFXIII-multiplatformer ale w tej chwili wszystkie screeny z wersji na PS3).Jestem cholernie ciekaw co pokaże Studio Santa Monica przy okazji GoW3-jeśli ich umiejętność programowania na PS2 przełoży się na tą generację to az strach się bać.....pewnie ktoś pomyśli,że grafika to nie wszystko. Ma rację ale w takich projektach jak min Heavy Rain gdzie twórcy stawiają na wywołanie emocji u gracza jest ona bardzo ważna-to dzięki niej jeszcze bardziej możemy czuć się w klimat interaktywnego filmu.Baa...już Fahrenheint to robił....a co dopiero będzie teraz gdy emocje komputerowych postaci będą na takim poziomie jak na zaprezentowanych trailerach

 

 

gamespot twierdzi,że wg słów twórców w grze nie ma być napisu game over.Każda nasza decyzja będzie niosła za sobą diametralnie inną konsekwencję co ostatecznie ma nas doprowadzić do finału gry-to my mamy być w tym tytule reżyserami !!

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

A ja powiem ze ten trailerek z gameplaya mną pozamiatal..Graficznie lepiej niż renderowane filmiki z Silent hillow, klimatycznie chyba troszke podobnie plus walka w stylu Shenmue(QTE). Zapowiada sie kolejny killer-exclusive na ps3 a PE moze sobie wsadzic te teksty ze niby koniec ery exclusivow bo jak patrze to tylko one powodują ze mam ps3 a nie xboxa:)

Odnośnik do komentarza

Co do Heavy Rain, zacnie wygląda, zobaczymy czy cała reszta dorówna grafice.

Ach! Ktoś wspomniał że życzyłby sobie polonizacji...hm...dla mnie to conajwyżej polonizacja może być kinowa (musi być koniecznie możliwość ustawienia angielskich napisów). Mówiąc szczerze najlepsza dla mnie byłbaby angielska wersja, no ale są w kraju ludzie którzy w dzisiejszych czasach nie znają "inglisza" lub z jakiś dziwnych powodów preferują język polski. Wybaczcie, ale tłumaczenie to dla mnie potencjalne ryzyko, to doskonała okazja żeby coś spartolić.

Odnośnik do komentarza

Wielka szkoda, ze HR ukaze sie dopiero w przyszlym roku... Oznacza to, ze na gre bedziemy musieli czekac przy zlych wiatrach nawet ponad rok! Dosc juz tego oczekiwania, ja chce juz grac! Na PS3 na razie jedynie MGS4 skopal mi zada, ale zrobil to w iscie krolewskim stylu, na nowo rozbudzajac we mnie milosc do gier! A nowe dzielo QD zapowiada sie rownie wybornie...

 

PS. Jasne, jak polonizacja to tylko kinowa! Ja np nie wyobrazam sobie takiego MGS4 z polskim dubbingiem... ;)

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

Ta gra prezentuje się w ruchu lepiej niż się w ogóle spodziewałem :o . Efekt końcowy może być naprawdę niezły choć ja nie chcę chwalić tego tytułu zbyt wcześnie już po pierwszym prawdziwym trailerze. Premiera w 2009 roku to i tak optymistycznie - spodziewam się raczej premiery w końcówce przyszłego roku i trzeba tylko mieć nadzieję, że nie przesunie się na następny...

Odnośnik do komentarza

Trailer stylem graficznym lekko przypomina mi początek gry "Syberia", padający deszcz, stonowane kolory, lekki mrok we wnętrzu. Hype na tą grę jest niesamowity, sam też czekałem na informacje o tym tytule. No ale podwaliny ma dość przyszłościowe, Quantic Dream jako developer, Sony jako zabezpieczenie finansowe i pomoc w ujarzmieniu konsoli, z tego co się wydaje to też brak jakichkolwiek ograniczeń czasowych co do zakończenia prac nad grą. Pieniądze, technologia, czas i utalentowane studio, ciężko myśleć żeby coś sknocili.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...