Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 813
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ufam, że nie powielam, ale Palowska wersja Persony 3 została już ogłoszona :D (vide - http://playingdaily.com/2008/01/05/persona...iery-w-europie/ ). Troszkę szkoda, gdyż właśnie dostałem w prezencie wersję NTSC (nota bene nieźle dopasioną :P ).

 

Btw - da się zrobić tak, żeby w grę NTSC grać w 100 HZ na tv 100 Hz'owym??

Jedna z najlepszych wiadomości jakie ostatnio przeczytałem :(

Odnośnik do komentarza

A anime widzieliscie? :( na razie widzialem jeden odcinek(i chyba tyle na razie wyszło) i miazdzy! Poznałem 2 kawałki z gry właściwiej co naprawdę miło działa na klimacik który jest dosyć mocna. Jak na razie jedna postać z P3(nie zdradze kto) ogółem gites, jest mroczno, tajemniczo, kreska jest bardzo fajna. z niecierpliowscią czekam na dalsze odcinki,.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Premiera 29 lutego. Koei wydawcą.

 

Hertfordshire, UK- JANUARY 29, 2008 - KOEI today announced the release of Persona 3 on PlayStation 2 this February. Widely renowned as one of the freshest and most captivating RPGs of recent years, European gamers finally get the chance to experience life in a Japanese high school plagued by creatures of the night. Already bestowed with numerous awards after its US release, Persona 3 has now been awarded the rare honour of a 10/10 review in this month’s Official PlayStation Magazine UK. Persona 3 is scheduled for release on PS2 across Europe on February 29.

 

 

About PERSONA 3

 

It’s gonna take a lot more than a fountain pen and a compass to survive a full year in Persona 3. Not only will players have to contend with the day to day challenges of life in a Japanese high school but there’s also the matter of the demons who lurk within the hidden hour that lies between one day and the next.

 

Although part of the Shin Megami Tensei series, Persona 3 is a standalone entry in the series requiring no previous knowledge of Shin Megami Tensei games and has no connection to previous scenarios or characters. Set in a completely new fictitious city Persona 3 recreates an authentic Japanese school setting right down to the relationships that the player can make and break throughout an entire school year.

 

During the day players get to experience high school life whilst also getting the chance to enhance their character’s abilities with the choices they make throughout the school day. By spending their time wisely during the day players will get the opportunity to enhance their abilities in battle and expand the variety of Personas which they can summon.

 

Personas come into play during the night when they can be summoned to fight the demons and protect you from an untimely death. As your relationships with fellow students grow so will your mastery over your Personas. Different Personas can even be combined to produce even more powerful creations that await your command.

 

Commenting on the release of Persona 3 on PS2, Naoki Katashima, Executive Vice President of KOEI Europe and KOEI US, said, “Persona 3 is one of the most highly regarded RPGs of recent times and we are delighted to be able to bring this renowned title to European gamers. We look forward to continuing to work with Atlus to bring the very best Japanese RPGs to Europe.”

 

Having already received widespread critical acclaim for releases such as Disgaea Afternoon of Darkness, Atelier Iris and Phantom Brave, KOEI have now bolstered their line up of RPGs even further with this latest release and are fast becoming one of the foremost European publishers of quality Japanese RPGs. Already renowned as the leading name in the tactical action arena with their Dynasty Warriors and Samurai Warriors series having sold over 15 million worldwide, KOEI continues to look for opportunities to bring many more diverse titles to European gamers and add to the success of titles such as Colosseum: Road to Freedom, Devil Summoner and the hugely popular G1 Jockey series.

 

Persona 3 is the latest installment from Atlus in the Megami Tensei series that has entertained gamers in Japan for many years. The previous three Persona games have sold over 1 million units in Japan. The various games throughout the series have taken gamers from present day Japan to unique periods in history, and have given players incredible abilities and remarkable moments of excitement, shock and breathtaking entertainment.

Odnośnik do komentarza
"It’s gonna take a lot more than a fountain pen and a compass to survive a full year in Persona 3. Not only will players have to contend with the day to day challenges of life in a Japanese high school but there’s also the matter of the demons who lurk within the hidden hour that lies between one day and the next."

Fajny slogan reklamowy, ale to kiszka prawda - dni lecą jak oszalałe, a Dark Hour występuje albo fabularnie, albo gdy chcemy iść do Tartarusa - normalnie możemy ją zwyczajnie przespać (i tak właśnie robimy przez większość gry :D ). Nikt nas nie pogania i aby przygotować się na bossa możemy przez CAŁY MIESIĄC olewać Tartarusa i iść do niego na dzień przed pełnią - mamy wtedy nieskończoną staminę i możemy robić co nam się podoba:). Tak naprawdę to jedynym wyzwaniem w grze jest nabić wszystkie Social Linki na max w jednym podejściu - jest to przewalona sprawa (bez faqa oczywiście) i trzeba mieć całą grę w małym paluszku. Teraz właśnie robię rundkę spisując sobie wszystko i układając grafik na kolejną partię w której już jadę ze wszystkimi SL :D .

 

Gra jest fajna - niektóre dialogi i akcje rozkładają na łopatki, a sama gierka wciąga wiec wszyscy powinni być zadowoleni ;) .

 

EDIT: Chciałbym aby wersja PAL była "odkrzaczkowaną" wersją P3: FES wydanego w Japonii :P

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
EDIT: Chciałbym aby wersja PAL była "odkrzaczkowaną" wersją P3: FES wydanego w Japonii ;)

 

 

 

Nie da rady. Atlus zapowiedział, że wyda FESa tylko wtedy, gdy podstawowa wersja sprzeda się w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Jest cień nadziei, ale nawet gdyby FES został wydany w USA, to w Europie pojawiłby się pewnie z dwuletnim opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jaka jest różnica pomiędzy wersją jap a ang(pomijajac język ;P) Jestem na lv.50/Listopad/160 level tartarusa. Dla mnie gierka wymiata. klimat anime miodzio. Przydałoby się więcej swobody podczas eksploracji "świata" w ciągu dnia. Z poczatku bardzo mnie to irytowalo.

Małe pytanko: jak zwerbowac kolesia z którym rywalizowałam w zawodach pływackich (był z innej szkoły) I czy w ogóle da się z nim utwożyć S.L.? czy ktoś kto zwerbował juz wszystkich może mi podać imona tych osób? Mam mały problem ze znalezieniem niektórych kart ;)

Edytowane przez MoniqaPS2PSP
Odnośnik do komentarza

Arcany niepokolei, bo wszystko leci z pamięci :) :

 

Fool - leci automatycznie

 

Magician - Kenji, ziomek ze szkoły, siedzi w klasowej ławce.

 

Priestess - Fuuka, po uratowaniu jej w czerwcu mozesz ją znaleźć przy schodach wpatrującą się w plakat na 2gim piętrze. Wymagany max courage.

 

Emperor - Hidetoshi ze student council, startujesz z tym SL gdy zakceptujesz prośbę Mitsutu gdy chce abyś dołaczył do Student Council.

 

Empress - Mitsuru, dotęp do niego będziesz miała po wycieczce do Kyoto w listopadzie. Będzie w swoim standardowym miejscu. Wymagany max academics.

 

Lovers - Yukari, stoi na tyłach naszej klasy. SL staje sie dostępny po wypadzie w wakacje do Yakushimy. Wymagany max charm

 

Hanged Man - Maiko, dziewczynka w Naganaki Shrine. Musisz jej dać Mad Bull (kupisz w automacie w akademiku) i Weird

 

Takoyaki (kupisz na stoisku takoyaki w Iwatodai Station).

 

Chariot - Kazushi. Aktywacja po dołaczeniu do sportowego klubu.

 

Strenght - Yuko. Musisz mieć bodajże 3ci level Chariota i zgodzić się wrócić wspólnie do domu przy wyjściu ze szkoły.

 

Justice - Chihiro. Musisz zacząć Emperora (Student Council SL) - znajdziesz ją naprzeciwko klasy naszego hiroła - musisz porozmawiać z nią 2 razy zanim poprosisz ją o wspólny powrót do domu.

 

Hermit - Maya. Junpei da Ci grę MMORPG w którą możesz grać w wolne dni przy swoim biurku.

 

Hierophant - dziadki w księgarni Bookworm w Iwatodai Station). Pogadaj z nimi i przynieś im owoc z Persimon Tree, który znajdziesz w szkolnym ogródku.

 

Death - leci automatycznie.

 

Moon - Nozomi. Grubasek siedzący na ławce w Paulowna Mall. Aby rozpocząć tego SL Kenji musi wspomnieć o Gourment Kingu (robi to jakoś przy LV 3 waszego SL), musisz mieć conajmniej na LV 2 i musisz prawidłowo odpowiedzieć na jego pytania. O ile dobrze pamiętam odpowiedzi idą tak: 1. Pheremone Coffee, 2. Green, 3. Hagakure Dumplings. Teraz musisz mu dać Odd Morsel, ale to żadem problem bo na pewno nadziejesz się na jakieś w Tartarusie:).

 

Devil - Tanaka. Na stacji stoi oparty o filar niedaleko kwiaciarni. Musisz mieć Lv 4 SL z Mayą, charm na LV 4 i musisz mu dać 40000 Yen w 3ech osobnych dniach.

 

Temperance - Bebe. Musisz mieć LV3 SL z dziadkami z księgarni (scenka z portfelem) i Lv 2 academics. Odwiedź Home Economics Room we wtorek, srodę lub w piątek.

 

Tower - Mutatsu. Musisz mieć Strenght SL na LV5. Teraz odwiedź Club Escapade w nocy i pogadaj z barmanem - musisz się pobawić w roznoszenie drinków po czym pogadaj znowu z barmanem.

 

Fortune - Keisuke. Dołacz do któregoś kulturalnego klubu, gdy staną się dostępne.

 

Star - Mamoru. Po turnieju zgódź się na wypad z nim. Możesz go znaleźć siedzącego na ławce naprzeciwko księgarni Bookworms w Iwatodai Station i aby zacząć SL musisz mieć courae na LV4.

 

Sun - Akinari. Musisz mieć LV4 SL z Maiko (scenka ze szczupłym gościem). Znaleźć go możesz w niedzielę w Naganaki Shrine - pogadaj z nim, a powie Ci że zginął mu długopis. Idz do akademika i "zbadaj" Koromaru, a znajdziesz szukany przedmiot. W następną niedzielę możesz zacząć SL.

 

Judgement - leci automatycznie

Odnośnik do komentarza

Przy jednym podejściu nie ma co się na wszystkie porywać - wymasteruj co się da, pod koniec gry za pomocą fuzjii sklej ostateczne persony tych arcan które wymasterowałaś, zapisz je w encyklopedii i skończ grę. W kolejnej kolejce zabierz się za resztę Social Linków, których nie wymasterowałaś za poprzednim razem. Gdy zyskasz dostęp do Compedium u Elizabeth będą w nim ostateczne persony z poprzedniego przejścia gry. Możesz też zaszaleć i spróbować wymasterować wszystkie SL w jednej turze. Na Gamefaqs jest poradnik jak tego dokonać, ale uwaga bo bardzo łatwo można dać tutaj ciała i się pomylić :) .

 

Persona 3 ownz! Jak jeszcze wydadzą FESa po angielsku (tak, jestem głupi i mam na to nadzieję;)) to nie ma mnie dla świata ;).

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

P3 to dla mnie RPG zeszłego roku więc bardzo mocno liczę na tego FESa, który jak wyjdzie to pewnie będzie dla mnie RPGiem 2008 roku :/

 

Monika - nie powinna się znudzić. Ta gra ma niesamowity replayability i mając 160h na liczniku nadal chcę więcej :P .

 

Btw bawił ktoś się w wyciąganie Omnipotent Orba od Messiaha? MASAKRA, 6h prób i nic :D.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze obrazki z FES'a dla wszystkich napaleńców:

http://www.gamersyde.com/news_6032_en.html

 

Swoją drogą to kapitalnie, że się na to zdecydowali, chociaż nie widzę powodu, dla którego mieliby tego nie wydawać teraz, kiedy nie wychodzi już nic ciekawego na PS2, a są miliony wygłodniałych fanów jrpgów.

Odnośnik do komentarza

Ja mam na liczniku 160h i jestem pod koniec drugiej tury i kombinuję jak ugryźć dodatkowego bossa. Messiah to ostateczna forma Judgement Arcany, którą dopiero zdobędziesz, a Omnipotent Orb to bardzo rzadki item który może ów persona "wyprodukować" gdy uda Ci się wychodować go z "serduszkiem":).

 

Screeny masakra - na każdym jest coś nowego. Z tego co słyszałem to FES ma ponoć zmieniony OST względem oryginału - to prawda?

 

 

Świetną wiadomością jest to że:

Those who had an original version save file will be able to transfer to this expansion with no problem

 

EDIT: Widziałem trochę screenów z Elizabeth poza Velvet Room'em. Nie rozwalajcie mi czaszki, ze teraz będzie z nią jakiś Social Link :P .

 

EDIT2: Nie, nie będzie z nią chyba SL a jakieś nowe requesty:).

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

A zapowiadało się tak pięknie, ogłoszenie premiery PAL, już w styczniu znalazłem preordery na game.co.uk.....na początku lutego zamówione bo chciałem być pewny, żę dostane swoją kopię... (myślałem, że w polsce nie pojawią się preordery, a tu zonk pare dni temu :/) no nie szkodzi, tylko czuję się nieźle oszukany przez KOEI, a może bardziej przez ATLUS US lol..... 24 funty + 7 funtów przesyłka to sporo kasy, a tu USA dostaje FES standalone werjse za 29.99$? jakieś jaja normalnie......

 

Jeśli przynajmniej nie dostane artbooka i gry w PAL 60 to będe bardzo zły, bo gdybym wiedział że tak będzie to bym sprowadził FES NTSC w w kwietniu, i dlatego obawiam się, że FES do europy nie dojdzie, atlus US nas wykiwał niską ceną i teraz połowa europejskich fanów albo więcej będzie kupować importy co w rezultacie wpłynie na słabą sprzedaż P3 PAL i można zapomnieć o FES w europie..........a po 2 miesiącach Atlus US da sprawozdanie, że FES sprzedaje się lepiej niż sądzili...tak jak 1/2 odbiorców to będą importy lol :/

 

Jeszcze raz dziękuję Atlus US >.....>

 

 

Co do zmienionej sciezki w FES, tak jest pare kawałków, które zostały zmienione, ale to zmiany raczej kosmetyczne.....prawie nie odczuje się różnicy, przynajmniej ja nie słyszę dużej róznicy słuchając OST z P3 i P3FES....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.