Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

To sa bardzo proste fuzje....mozesz miec nie lada problem poznie jesli teraz masz, np jedna persona wymaga uzycia fuzji z 4 person, a najlepsze jest to, ze zadna z tych 4 nie ma zadanego skilla wiec trzeba sie NIEZLE napocic, zeby dostac to co sie chce :) albo np top tier Belzebub z 4x ma-dyne skillami tez jest fajny do zrobienia.......

 

Co do tej fuzji to sprobuj Pyro Jack + Chimera lub Ara Mitama lub Take-Minakata, w ogole to podaj czy jest to FES czy orginalny P3, bo w FES zmienily sie niektore persony i fuzje.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 813
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

To jest P3 nie FES wiem że mam problemy z prostymi fuzjami,ale to dlatego że gram już 55h i nie mam zbyt dużo miejsca na branie tych słabych person i łączenie nowych z danym skilem dlatego pytam się.Robie te questy z łączeniem person bu muszę zrobic quest nr 42,aby odblokowac fuzje Alice i zrobic Thanatosa.

Odnośnik do komentarza

Chyba przyszła pora na temat poświęcony tylko P3 FES ;) jako, że liczba zmian jest taka, że można potraktować FES jako nową grę....

 

Od niedawna mam wreszcie moją kopię FES, pograłem narazie w sumie 4h, po dwie na Journey i Answer...Więc co się zmieniło? Na dzień dobry wita nas intro z FES, a później możemy wybrać, czy chcemy grać w Journey czy w Answer. Jeśli wybierzemy Journey to przy opcji New Game możemy wykorzystać stan gry z orginalnej P3 żeby przenieść część rzeczy z P3.

To co przechodzi to: academics/charm/courage, kompendium zresetowane i wszystkie itemy z MAX social linków. Odrazu widać zmiany, bo np car key od Mamoru nie daje nam możliwości fuzji Lucifera ale Halala, widać Atlus kapnął się, że Lucifer z VC i Satan dawali radę xD

Nie przechodzą za to, Levele postaci....tak tak nasz MC jest zresetowany do Lvl 1 i dostaje na otarcie łez 3000 yenów, tak że nawet z kompendium nie można sobie wezwać Persona top tier, bo trzeba normalnie lvlować.

 

W the Answer, nie ma kompendium, nie ma S.Linków więc Persony trzeba lvlować.....ale żeby cokolwiek zfuzjonować to trzeba się nawalczyć i zebrać karty Personami.

 

*Co do samej rozgrywki to epizod Aigis jest trudny, zdaje mi się że jest to poziom Hard z normalnej wersji, w trakcie biegania po dungeonie możemy poprosić Fuuke, żeby nam zmieniła jedną z 4 dostępnych muzyczek BGM! to się zdziwiłem na serio, fajny bajer, bo jedna muzyczka jest na gitarach grana i wpada w ucho. Nie wiem czy później jest tych muzyczek więcej bo narazie jestem na pierwszych drzwiach; tak teraz są drzwi, każde prowadzą do innego dungeona.

*Ponadto co zauważyłem to kompletnie zmienione szanse na natychmiastową śmierć od Hama i Mudo, jakby to Junpei powiedział "Believe it or dont!" ale przetestowałem to na Kenie i koleś 6 razy z rzędu nie trafił z Hamy w cienia, który miał weak na light....ciekawe czy działa to w obie strony....

*Inny bajer to "summon" jak za długo walczyłem z jednym cieniem to sobie wezwał kolegę na pomoc....

*Cień na lvlu 24, bił mi Kena na lvlu 25 za 80-100 z physicali....

*Bardzo często nie trafiałem z magii...

*Metis fajnie wygląda, ale jej Voic Acting jest dziwny :( choć nie tak zły jak Fuuki.

*Zauważyłem szybsze loadingi,

 

Ogólnie jest świetnie, w orginale na hard można dostać apopleksji, i to nie tylko z powodu kompendium, gdzie Persony są 4x droższe niż na normal....ale np cowardly maya to prawdziwy potwór.....już nie dawałem rady robić 1 hit KO....trzeba teraz wykorzystywać w pełni All out Attack , który i tak nie daje już praktycznie 99% na killa. No i cienie zaczęły używać skilli statusowych, zauważyłem że lubią zwłaszcza panic....

 

Coż nie mogę się doczekać, kiedy spotkam się z pierwszym poważnym bossem....o ile dobrze pamiętam to jest to chariot na piętrze 14.....chyba tak :P jutro od południa będę mieć czas, żeby pograć więcej.....pogram z kilka godzin, to będe w stanie napisać coś więcej.

 

PS: jeśli wyjdzie wersja PAL, to kupię do kolekcji no i po to, żeby P4 też wyszło w Europie, przerobić save'y z PAL na NTSC i odwrotnie jest bardzo łatwo....właśnie do FES używam moich PALowskich savów, które przekonwertowałem abym mógł grać w FES bez potrzby nabijania statystyk ~_~;;.

 

EDIT:

Ah zapomniałem, za uzyskanie MAX we wszystkich S linkach w trakcjie jednej gry dostaje sie item do fuzji Orpheus Kai, który jest Strong na wszystkie ataki i może nauczyć się wszystkiego czego się chce....Ja myśle o czyms takim:

 

Morning Star

Spell Master

Salvation

Mind Charge

Unshaken Will

Enduring Soul

Victory Cry (uczy sie na lvlu 97)

High Counter

 

xD

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Ta, czesc postaci jest w innych miejscach....i tak lvluje sie szybciej.....co do tego co przechodzi to napisalem wyzej....

 

Jak narazie hard mode jest ciezkie glownie przez 4x drozsze kompendium.....no i jak narazie nazwalbym je cheap mode, 30 minut power lvlingu na tired samym MC, atakuje cienia od tylu i zamiast mnie on zaczyna >.> 2x garu i game over ~_~

 

Co jest fajne w FES jesli gra sie w orginalna kampanie to to, ze dodano mase scen, mozna wyprowadzac koro na spacer i jesli spotka sie w trakcie tego spacero kogos z s.linka to dostaniemy punkty, mozna tez zapraszac swoich kumpli z SEES na przechadzki, fajny jest tez small shrine....ostatni niezly bonus jaki dostalem to znacznie wiecej kasy z kart shuffli....na 3 pietrze dostawalem 2000 yen za lvl 1 money card....nazbieralem tak w drugi dzien 30 000 yenow lol...

Odnośnik do komentarza

Jesli zbiore sie w sobie i znajde czas na gre w P3 to spisze zmiany lokacji.....jak narazie mam ciagle 2h na journey bo kupilem sobie ToA i Xenosage 3 i Mana Khemia ~_~, a ze P3 przeszedlem w orginale kilka razy to jakos stracilem ochote na gre do czasu, az nie przejde pozostalych tytulow :/

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Witam.

 

Mam za sobą od jakiegoś czasu podstawową kampanię z P3, jakieś 20-30 godzin (później sprawdzę) z "The Journey" i ukończoną kampanię "The Answer".

 

Powiem od razu, że nie bawiłem się w zdobywanie wszystkich SL, czy też super Person. Zwyczajnie grałem tym co miałem.

 

Jeżeli chodzi o "The Journey" to moim zdaniem poziom trudności jest praktycznie taki sam jak w wersji podstawowej gry (mówię tu już o poziomie hard udostępnionego z załadowania save'a z poprzedniej wersji gry), przez 20 godzin przez swoją pomyłkę raz tylko przegrałem i to z jakimś żukiem :-p Generalnie wszyscy bossowie z pięter i ci z pełni księżyca padają przy pierwszej potyczce. Co do poziomu z "The Answer" to faktycznie jest trochę wyższy w stosunku do "The Journey", ale też bez jakiś fajerwerków, jedyny problem mogą sprawić bossowie, ale to też raczej tylko kwestia poziomu postaci jakimi gramy.

 

Jestem mile zaskoczony wydarzeniami, które dzieją się po walce z Nyx, nie będę spoilerował bo ktoś jeszcze mógł nie zacząć gry powiem tylko, że na początku myślałem że to będzie mocno naciągany szajs, a jednak strona fabularna "The Answer" sprawiła, że ta część gry w pełni zasłużyła na tę nazwę, już sam początek diametralnie zmienia zakończenie wersji podstawowej, chodzi mi o to co się stało MC i zagadka jaka za tym stoi, która wyjaśnia się dopiero na samym końcu gry po (jak ja to nazywam) potrójnym zakończeniu :-) Bo tak naprawdę na parę ostatnich godzin gry przypadają trzy zdarzenia, w których człowiek myśli, że to już koniec :-] Niedosyt jaki czułem po przejściu P3 w całości znikł po ukończeniu "The Answer", moim zdaniem zakończenie jest idealne, gra kończy się jak w życiu jest dobrze ale nie można też mieć wszystkiego, twórcy gry znaleźli idealny kompromis, który sprawia, że osoba kończąca całą grę nie chce już widzieć tych samych bohaterów w kolejnych odsłonach gry gdyż wszystko co miało być, zostało powiedziane.

 

Jedyne co pozostaje to mieć nadzieję, że P4 wyjdzie w USA przynajmniej w grudniu i że w późniejszym czasie doczekamy się tak znakomitego dodatku do głównej linii fabularnej jak to zostało uczynione w FES.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ze względów technicznych należy dodać, że z kolei w The Answer NIE ma:

 

- w ogóle kompendium person,

- social linków,

- fuzji broni.

 

Do tego są dostępne tylko podstawowe typy fuzji czyli z dwóch i trzech person. Do tego jak się ukończy The Answer to nie ma czegoś takiego jak było w podstawowej wersji gry i co jest w The Journey, czyli nie ma "New Game +".

Odnośnik do komentarza

Tylko zyskasz! ja przeszedlem P3 PAL najpierw majac ponad 200h na liczniku i teraz mam problemy z graniem w journey FES :/ nawet Answer nie tknalem zbyt dobrze, poprostu gra jest ekstra ale teraz mam priorytet na Mana Khemia i Xenosage 3, ta pierwsza juz prawie przeszedlem :)

 

Ale napewno w koncu przejde Joruney i answer bo chce predzej czy pozniej zobaczyc wszystkie ekstra sceny w orginale i zakonczenie z dodatku....

Odnośnik do komentarza

*Pogralem troche dluzej....i tak jesli ktos dopiero mysli o uzyciu savow z P3 zeby zaczac grac w FES to niech uzupelni cala liste fusion skillow....wlasnie dowiedzialem sie na wlasnej skorze, ze duza czesc nowych questow to jest wlasnie uzycie fusion spellow.....ale jesli sa juz zapamietane z orginalnej P3 to request jest automatycznie ukonczony, co cholernie skraca czas jaki trzeba spedzic na questowaniu.

 

*Elizabeth roxuje....

 

*Jest pewien element gry, ktory uwazam za przegiety, ok np bedac na lvlu 10 nie moge uzyskac z fuzji Fortuny, ktora jest Persona lvl 17 tak? no wiec z kompendium ze stanu gry z P3 i wystarczajaca iloscia kasy mozna wykupic kazda persone i ja uzywac, co prawda wszystkie sa na bazowym lvlu, ale nie ma problemu z wybraniem np Persony immune na cos co ma ktorys guardian i w efekcie ulatwieniem calej rozgrywki....w taki oto sposob bedac na lvlu 9 biegam sobie z persona lvl 20+ lol....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.