Skocz do zawartości

Metroid Prime


Sir_Laguna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Dla mnie trochę ta gra jest przereklamowana. Nie powiem fajnie się gra, ciekawe skonstruowana, ale dla mnie nic nadzwyczajnego. Chyba po prostu to nie jest za bardzo mój klimat. Chociaż z drugiej strony jak grałem w Super Metroida, to się śliniłem jak sierściuch nad whiskasem :lol: Dla mnie gra na 8/10 (Metroid Prime). Mimo to mam zamiar dopaść jeszcze 2. Może ta część mi bardziej przypadnie do gustu.

Odnośnik do komentarza

Bo właściwie Metroid Prime ma bardzo specyficzny klimat. Nie jest raczej w pełni dla każdego, trzeba po prostu poczuć esencję tej gry płynącą z ciągłej eksploracji, zdobywania nowych upgrade'ów i nieustannego backtracking'u, ponieważ w tej grze nie jest on uciążliwy, właściwie to chyba główna cecha tego tytułu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie Metroid Prime to gra MOOOCNA!!! Nienawidze Backtrackingu ale wyjątkowo w tej grze mi on nie przeszkadzał.Inteligentne zagadki plus kozacki klimat(Kocham klimat gier które widać że są pisane pod konsole-Wiecie co mam na myśli..:P).Tylko na ostatecznym bossie się zawiodłem..;/.Niedość że banalny to nie zachwyca też designem.Chociaż może to tylko moje zdanie..:P

Odnośnik do komentarza
Dla mnie trochę ta gra jest przereklamowana. Nie powiem fajnie się gra, ciekawe skonstruowana, ale dla mnie nic nadzwyczajnego. Chyba po prostu to nie jest za bardzo mój klimat. Chociaż z drugiej strony jak grałem w Super Metroida, to się śliniłem jak sierściuch nad whiskasem :lol: Dla mnie gra na 8/10 (Metroid Prime). Mimo to mam zamiar dopaść jeszcze 2. Może ta część mi bardziej przypadnie do gustu.

 

Otóż właśnie, mi prajmy też nie podchodzą, kiedy kończyłem grę trzy lata temu śliniłem się podziwiając grafikę, pomysły, "koncept". Jednak brakuje flagowych elementów serii (stadia rozwoju: metroidy alpha,beta,omega) , wybiedzony i woooolny gameplay(za dużo Halo1/3 - owszem), muzyka która jak dla mnie nie istnieje w tej części (poza utworem z Phendrana Drifts). Przed chwilą odpaliłem grę, nie ciągnie jak powinna - za to metroidy w 2d - zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Szczerze powiem,że właśnie dla tej gry kupiłem GC.Po raz pierwszy miałem kontakt z Metroidem ładnych kilka lat temu.Przypadkiem byłem na wizycie u kogoś kto grał akurat w Super Metroid.Wtedy nie byłem jeszcze fanem grania,ale w pamięć zapadło mi perfekcyjne sterowanie i ciekawy klimat.Pierwsze spotkanie z MP było szokujące.Menu i towarzysząca mu nieco infantylna muzyczka totalnie mnie zaczarowały.Sama eksploracja i ogólne zasady rozgrywki na początku były trochę trudne do oswojenia,ale po kilku godzinach zakumałem,że tak po prostu musi być i koniec!Metroid Prime nawet dziś ciągle miażdży dizajnem i nieprawdopodobną wręcz dbałością o szczegóły.Ileż to razy stałem w ciemnym korytarzu waląc po ścianach tylko po to aby choć na moment ujrzeć odbicie twarzy Samus w szybce jej hełmu.Albo nasuwanie z Power Beam byle szybciej prosto w drzwi i obserwowanie jak pociski odbijają się tworząc smugę a potem dymek z lufy.Deszcz padający na szybkę,świetliki rozświetlające pomieszczenie w Chozo Ruins...Tak można by bez końca.Gra absolutnie magiczna,ponad czasowa i tak bardzo oryginalna jak tylko można sobie wyobrazić.Dla wielu zbyt oryginalna o czym może świadczyć,że zaledwie 2mln ludzi zdecydowało się ją zakupić(MP2 niewiele ponad 1mln).Trzeba też przyznać,że Nintendo słabo ten tytuł promowało(no może po za USA gdzie gra sprzedawała się świetnie).Śmiem twierdzić,że gdyby MP miał taką promocję jak Halo to wyniki sprzedaży były by dużo lepsze.

 

Inna sprawa,że to nie jest gra dla casuali.MP to tytuł wymagający i momentami cholernie frustrujący.Absorbuje na maxa,ale też nagradza co jakiś czas nową bronią upgradem lub jakąś dodatkową zdolnością.Jedyne co mnie trochę bawiło w tej grze to to,że cały ten świat zdawał się być stworzony pod kątem naszej bohaterki.Wszystkie te sloty na kulę,spinnery,haki do grapple beam,szyna po której tylko Samus może się poruszać...Let me show you the world in my eyes:).No,ale jeśli tylko odrobinę przymknięmy na to oko to gra odwdzięczy się nam takimi pokładami miodu,że klękajcie narody.

Jeśli do tej pory nie miałeś okazji zagrać w to graczu to nie jesteś godzien nazywać siebie graczem;).Spróbuj choć raz a potem rzuć w kont jeśli taka twa wola.

Tako rzecze QuadraxiS :thumbsup:

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

No, ja nie dałem rady przejść gry, byłem blisko. Pewnie koło 80 - 85 % przeszedłem, ale backtracking w tej grze jest zabójczy. Sorry, to nie dla mnie. Za to walka z bossami to czysty miód, jeśli chodzi o GC to chyba tylko w Zeldach walka z nimi sprawia większą frajdę.

Edytowane przez Junkhead
Odnośnik do komentarza

No, ja nie dałem rady przejść gry, byłem blisko. Pewnie koło 80 - 85 % przeszedłem, ale backtracking w tej grze jest zabójczy. Sorry, to nie dla mnie. Za to walka z bossami to czysty miód, jeśli chodzi o GC to chyba tylko w Zeldach walka z nimi sprawia większą frajdę.

Szkoda,że się poddałeś.MP to trudna gra,ale mimo wszystko nie jest aż tak hardcorowa jak np:Ninja Gaiden.Teraz przechodzę ją na pełnym luzie nawet na poziomie Hard.Z grą od Team Ninja mogłoby by mi nie pójść aż tak dobrze;).

Ale masz rację ,nie ma się co zmuszać.Może kiedyś wrócisz do tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

No, ja nie dałem rady przejść gry, byłem blisko. Pewnie koło 80 - 85 % przeszedłem, ale backtracking w tej grze jest zabójczy. Sorry, to nie dla mnie. Za to walka z bossami to czysty miód, jeśli chodzi o GC to chyba tylko w Zeldach walka z nimi sprawia większą frajdę.

 

A RE4? Według mnie to w tej grze są najlepsze walki (Del Lago, El Gigante, Krauser).

Odnośnik do komentarza

Szkoda,że się poddałeś.MP to trudna gra,ale mimo wszystko nie jest aż tak hardcorowa jak np:Ninja Gaiden.Teraz przechodzę ją na pełnym luzie nawet na poziomie Hard.Z grą od Team Ninja mogłoby by mi nie pójść aż tak dobrze;).

Ale masz rację ,nie ma się co zmuszać.Może kiedyś wrócisz do tego tytułu.

Nie no, nie o trud mi chodziło w zabójczym backtrackingu, a o nudę i irytację kiedy się dowiadujemy, że znowu trzeba wracać tą samą ścieżką. Dlatego nie dałem rady, znowu te potworku wyskakujące z ziemi, które się omija byleby jak najszybciej przejść korytarz.

 

A RE4? Według mnie to w tej grze są najlepsze walki (Del Lago, El Gigante, Krauser).

Są, są, ale nie tak fajne jak W Zeldach czy w Metroidzie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie odkupiłem na allegro w zestawie Metroid Prime i Metropid Prime 2, prawie 150 zeta wydane, ale nie żałuję ani grosza, obie gry uważam za jedne z najlepszych w moim życiu. Co do backtrackingu - mi nigdy on nie przeszkadzał, uwielbiam wielokrotnie powracać do gry i choćby tylko po to by pooglądać jeszcze raz zwiedzane lokacje i porozpływać się nad artyzmem ich wykonania. Akurat w obu częściach MP lokacje należą do jednych z najbardziej wykątkowych i z przyjemnością odwiedza się je setki razy. A i sam gameplay świetnie rozwiązuje te ciągłe powracanie do starych lokacji, na tym bowiem głównie ta seria polega. Ja jestem zakochany.

 

Moim zdaniem najlepszy opis MP jest w poradniku PE nr.4 zima 2003. Do MP2 świetny jest też w poradniku PE, ale już nie pamiętam numeru, bo akurat go nie mam. Jak ktoś wie, to niech przypomni, bo sam bym go kupił.

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza

Właśnie odkupiłem na allegro w zestawie Metroid Prime i Metropid Prime 2, prawie 150 zeta wydane, ale nie żałuję ani grosza, obie gry uważam za jedne z najlepszych w moim życiu. Co do backtrackingu - mi nigdy on nie przeszkadzał, uwielbiam wielokrotnie powracać do gry i choćby tylko po to by pooglądać jeszcze raz zwiedzane lokacje i porozpływać się nad artyzmem ich wykonania. Akurat w obu częściach MP lokacje należą do jednych z najbardziej wykątkowych i z przyjemnością odwiedza się je setki razy. A i sam gameplay świetnie rozwiązuje te ciągłe powracanie do starych lokacji, na tym bowiem głównie ta seria polega. Ja jestem zakochany.

 

Moim zdaniem najlepszy opis MP jest w poradniku PE nr.4 zima 2003

Nic dodać nic ująć.Witaj w klubie :thumbsup:

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

Za wielki plus obu części uważam też muzykę. Dopełnia ona swoim brzmieniem wizerunek całkiem obcego nam środowiska. Jest taka "inna", zupełnie jak napotykane formy życia, no i lokacje. Bardzo mi się podoba ta dbałość o najdrobniejsze detale. Retro Studio tworząc oba Metroidy starało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i sprawić, że wszystko co napotkamy zapadnie w naszej pamięci. Przykładem może być menu główne w pierwszej części - czegoś takiego nie widziałem nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Za wielki plus obu części uważam też muzykę. Dopełnia ona swoim brzmieniem wizerunek całkiem obcego nam środowiska. Jest taka "inna", zupełnie jak napotykane formy życia, no i lokacje. Bardzo mi się podoba ta dbałość o najdrobniejsze detale. Retro Studio tworząc oba Metroidy starało się dopiąć wszystko na ostatni guzik i sprawić, że wszystko co napotkamy zapadnie w naszej pamięci. Przykładem może być menu główne w pierwszej części - czegoś takiego nie widziałem nigdzie indziej.

Tak jest!Muzyka to kolejny atrybut trylogii.Mnie osobiście obok muzy na wejście do Pendrana Drifts najbardziej kręci motyw kiedy lądujemy na G.F.S Valhalla w MP3.Naprawdę robi się nieprzyjemnie-fajnie :verymad:::).Podobnie jak cała reszta także i muzyka jest inna od tego co słyszymy w grach na co dzień.Perfekcyjnie dopasowana do klimatu i charakteru rozgrywki.Tak jak pisze Mantis,MP jest dopieszczony w każdym calu.Musiał bym się zdrowo nagłowić jeśli miałbym wskazać tytuł równie dopracowany.Do pełni szczęścia zabrakło konkretnego online a wtedy Halo mogło by się cmoknąć w trąbę!:P.A tak MP we wszelkich rankingach jest zawsze o oczko za produktem Bungie.Ale dla mnie przygody Samus w singlu to absolutny nr1 wśród fps-ów.

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...