Skocz do zawartości

Seria Kingdom Hearts


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat. Dziś doszedł do mnie KH 2, dokładnie rok temu (pisząc "dokładnie" mam na myśli okolice tych dni ale 07' :F) dostałem jedynkę i przeszedłem w wakacje. Teraz przypuszczam będzie tak samo. Mam na liczniku godzinę i muszę przyznać, iż:

Grafika nie jest jakoś o wiele ładniejsza od jedynki. Walki nie dawają 2x radochy, ale może to dlatego że grałem półtora godzinki tylko.

Fabuła? Fabuła ciekawa, boję się jedynie o monotonnie, sam nie wiem czemu...

Wracam grać :)

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
Mam na liczniku godzinę

 

Grafika nie jest jakoś o wiele ładniejsza od jedynki. Walki nie dawają 2x radochy

Fabuła? Fabuła ciekawa, boję się jedynie o monotonnie, sam nie wiem czemu...

Wracam grać :)

To wracaj grać. Zapewniam, że początek nawet nie zwiastuje tego co czeka na ciebie w dalszych etapach. Najlepiej zdaj raport już jak skończysz tą grę, tylko się nie pos'raj przy końcówce ^_^ .

Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu skończyłem II, sam nie wiem jak przeżyłem te pierdoły jak Donald, Goofy i Mickey, to chyba dlatego że gra jest rewelacyjna. Pietyzm wykonania i artyzm koszą, a ten filmik zwiastujący III mną pozamiatał ;)

 

Figaro ten początek to taka popierdółka, dopiero tam któregoś dnia robi się świetnie a potem sam zobaczysz co się dzieje, zapewniam rewelacja cię czeka, samo zakończenie o wiele lepsze niż w jedynce.

Co mnie boli to to, że w Japonii wyszła jakaś wersja Final Mix+ i miała zrobiony remake CoM z GBA w grafie 3D, tylko zazdrościć <_<

Odnośnik do komentarza

hah

Figaro, jesli podobala sie jedynka, to teraz tymbardziej nie powinienes sie zawiesc, trzyma wysoki poziom 2 czesc

moim skromnym zdaniem nie jest tak swietnie jak w 1 czesci, ale jest swietnie,

tak jak i czesc pierwsza, ba nawet czesciej, potrafi wlasnei 2 czesc wg mnei poruszyc i naprawde zadac czasem troche do myslenia dla naszego sumienia

 

btw, Zarathustra, ten filmik to jest trailer do Kingdom Hearts: Birth by Sleep - exclusive na psp - prequel do KH I,

 

ja sie juz szczerze zeby na birth by sleep'a, w koncu to jedna z kilku gier dla ktorych kupilem psp ;)

a III czesc? wg mnie na pewno wyjdzie, kiedy?

nikt nic nie wie :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Wyczytałem tutaj, że dołożono wszelkich starań, aby KHII w PAL-u działała tak samo, jak w NTSC (i że tak samo było z Dragon Questem). Wierzę na słowo, ale ton wypowiedzi budzi podejrzenia, że w przeszłości dawali ciała przy konwersji i że KH jedynkę chamsko spowolniono. Jak z tym jest? Czy KH jedynka w PAL-u chodzi wolniej?

Odnośnik do komentarza
Może jakiś mod przenieść posty z tego tematu tutaj ? :

 

http://www.psxextreme.info/Kingdom-Hearts-...LERY-t4314.html

Pomysł likwidacji tego wątku mi się nie podoba, choćby dlatego, że założyciel tamtego napisał tam:

Po pierwsze, PROSZE aby nie postowali tu ci, ktorzy tej gry nie lubia.

Wobec powyższego np. komuś, kto chce się wyżalić, bo go ta gra rozczarowała, nie wypada tam pisać, a tu może (zgodnie z podtytułem wątku) wyrazić szczerze swoją opinię o KH. Rozumiem, że tamten wątek jest z założenia "fanowski".

Jeśli wierzyć recenzji w Eurogamerze, konwersja KH1 to - podobnie jak FFX - klasyczna ciulowa konwersja z paskami i (jak sugerują komentarze do wspomnianej recenzji) wolniejszym tempem. Odechciewa mi się zakupu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie podoba się że z KH zrobili Mode na sukces. Co do postaci to Terra przypomina (zresztą to on tylko w jeszcze bardziej bajecznym wyglądzie) Zacka z CC:ff7, Oby gra okazała się dobr,a bo tylko dla niej jeszcze nie sprzedałem PSP. A tak btw. to polecam stronę kh2.co.uk newsy na bieżąco ze świata Kingdom Hearts ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Czy to znaczy, że KH III wyjdzie na Wii zamiast PS3?

Kurde spodziewałem się kolejnych cudów graficznych i jeszcze mroczniejszej historii, a zamiast tego będzie machanie gruchami na konsoli której w planie nie mam zamiaru nawet kupować pomimo sentymentu do Nintendo...

Taka plotka była już od dłuższego czasu, teraz po prostu zdaje się to potwierdzać. Niby to plotki, ale ten miecz i ten kawałek tekstu: "including a top-secret cover story fit for a king. It's got a lot of heart. Just kidding. It's Mother 3. Just kidding. Please look forward to it." rzeczywiście zdaje się nas nakierowywać na KH3.

 

Chociaż z drugiej strony KH Team pracuje ostro nad Versusem, więc na razie nie ma się co napalać. Sporo osób na Neogafie uważa, że to może być też nowa Zelda.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Skoro dwie czesci byly na konsoli Sony to chyba nie wypada zeby trzecia na nią nie zawitala:)

To do niczego nie zobowiązuje. Niskie koszty produkcji, największa baza użytkowników w tej generacji kuszą. Szczególnie, że seria już wyszła poza platformy Sony z jedną grą na DSa i jedną na komórki.

 

 

edit:

O KH na GBA zapomniałem.

Nieważne, że w planach, ważne że nie na konsole Sony.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem dziś KH 2. I mam mieszane uczucia! Po pierwsze - gra jest prosta jak drut. Jak przy KH 1 musiałeś czasem popakować, tak tutaj przeciwnicy pękali raz na raz, a przy bossie raz dwa wystarczy hi potion, albo Cura (MP i tak szybciutko się odnawia). Ostateczna bitwa trochę rozczarowuje... Nie wiem, może za dużo oczekiwałem? Na pewno za dużo, ale i walka powinna być trudniejsza! A tak, przegrałem raz i tak absurdalnie. I jeszcze Mickey, który pomaga gdy tracimy HP... Żenada. Cała ta tajemnicza Organizacja, przez te 30 godzin była wspaniale prowadzona, każdy w czarnym kapturze budził zaciekawienie. A potem wchodzimy Do Świata Którego Nigdy Nie Było i każdego po kolegi rach - ciach zabijamy i koniec historii. Ulotniła się troszkę tez magia z jedynki, gdzie przez całą grę byłeś tym co jest zastraszany i tym, który musi się ciągle bać. A tutaj? Tutaj jesteś madafaką, który gniecie każdego raz-dwa i sielankowo idzie do kolejnych światów.

Trochę żałuję że za mało jest nowych światów, względem jedynki. Piraci z Karaibów i kilka pomniejszych to za mało. Przydałyby się też takie, które nie pochodzą z żadnej kreskówki (tu są, ale trochę za mało).

 

Ah, wiem. Maruda ze mnie wielki, ale chyba oczekiwałem więcej. Grafika ładna, poprawiono gameplay, ale nowości tak naprawdę jest tu niewiele. Tak, drive jest, ale zupełnie nie potrzebny (kilka razy użyłem, ale jakieś takie to nijakie :). Summony? Przez całą grę tylko raz użyłem! I tak tylko po to by sprawdzić "jak się to je". Muzyka jest piękna, historia genialna i tylko dla niej i tylko dla zasady ("bo to KH") skończyłem tą pozycję, choć w sumie nie miałem ochoty - i bynajmniej chodzi mi o to, że nie chciałem by się już kończyła :).

 

No i ostatnia scena (po napisach) <jak nie chcesz to nie czytaj!> gdy znajdują list od Myszki Mickey - to raczej jakiś taki żarcik był niż nic poważnego :). Tak by tylko trochę rozpalić Gracza i tyle.

Po raz drugi jednak się powtórzę - scenariusz jest napisany bardzo zręcznie, inteligentnie i z polotem. Nie wszystkie fakty z jedynki były przedstawione tak jak powinny. Znów jest bardzo dużo o Ansemie, o Myszce Mickey. A w dodatku na początku sterujemy Roxasem - Fajny kolo, ale jego historia jest dość hmm zbyt zamglona?

Mimo tych wad, grało się naprawdę rewelacyjnie, sielankowo, niszcząc hordy przeciwników (prosiłbym więcej skakania, troszkę mnie walki) i oglądając świetnie reżyserowane cut sceny.

 

No i przyznam, że w osobiście wyżej stawiam pierwszą część. Mimo wszystko, darzę ją większym uczuciem. A Trójka pewnie będzie o wiele mroczniejsza (in minus!!!!), już pewnie wyłącznie przeznaczona dla tych którzy lubią walczyć (pewnie Sora zamieni się w młodego Kratosa a Donald i Goofy będą jakimiś greckimi bogami :>). A właśnie. Nasi dwaj kompani, chyba przestali być już tak zabawni niż w jedynce (albo mi się wydaje?), choć kaczorowi czasem się udawało :D. No i piratowi też (- Poszli tam nas zabić ?!?! - Nie, przynieść nam bukiet kwiatów, piszę z pamięci;). A i lvle nabija się o wiele szybciej niż w jedynce!

No cóż, grę polecam jednak dopiero gdy przejdziecie poprzednika. Co prawda, na początku jest trochę retrospekcji, ale nie zastąpią nam pełnej historii (głównie chodzi o Ansema). A! No i Gummi - Statkiem leci się teraz bardzo dobrze, naprawdę super sprawa.

Odnośnik do komentarza

Ja też przeszedłem kilka dni temu KH2 i akurat osobiście stawiam tę część znacznie wyżej niż jedynkę. Co się zmieniło na lepsze? Po pierwsze fabuła. W końcu zaczęło mnie interesować co się dzieje z postaciami, czym jest Organization XIII, kim tak naprawdę są Nobodies, Roxas i Namine (chociaż ten wątek dosyć słabo zakończono). Jest też kilka kiepskich momentów fabularnych, chociażby odwiedzanie każdego świata po raz drugi, gdzie każda historia kończy się tak samo obleśnie cukierkowo. No i sam ending gry nie przypadł mi do gustu, aczkolwiek przy innych fabularnych pysznościach jest to pryszcz. Po drugie - design postaci. Sora w końcu nie wygląda jak jakiś pajac z Disneylandu, nabrał dużo większej charyzmy. Podobnie Kairi, która wyładniała i nie ma wodogłowia oraz Riku, który nareszcie przestał wkurzać. Donald i Goofy dalej tak samo, raczej nie ma o czym mówić :P BTW świetnie, że wprowadzono większą ilość postaci z serii Final Fantasy.

Szczególnie wielką niespodzianką jest obecność Aurona oraz Tify. Niestety, lekki niesmak pozostawił mi występ Yuny, Riku i Paine. W X-2 nie grałem, ale czy faktycznie Yuna i Riku aż tak tam zdurniały w stosunku do dziesiątej części?

Po trzecie - soundtrack. Chyba obok Star Ocean 3 najlepszy jaki słyszałem (sory, ale muzykę Nobuo Uematsu to oceniam tylko na dobrą). Właściwie rzadko mi się zdarzało, żebym po zakończeniu gry pamiętał każdy kawałek i nawet dokładnie kiedy leciały. Nie jestem fanem muzyki pop, ale szczerze mówiąc to Sanctuary wyszło całkiem nieźle, podobnie nowe wersje utworów z Atlantici, szczególnie Part of Your World i Ursula's Revenge, bo reszta to już nie bardzo ;) Po czwarte - sterowanie. Sorą kieruje się dużo swobodniej, do tego świetnym posunięciem jest wprowadzenie Reaction Commands. Co prawda może irytować, że gra jest niesamowicie prosta i gdyby nie owe "reactiony" to grę można by swobodnie przejść wciskając tylko X (nie pamiętam, żebym poza Curą i jednym momentem w Agrabah użył kiedykolwiek magii, summonów i drivy używałem raczej tylko dla zabawy). Aczkolwiek ja lubię proste gry i nie przeszkadzało mi to :D Jedynie walka z ostatnim bossem była strasznie irytująca i bez pomysłu. Świetnie, że w końcu naprawiono beznadziejne w jedynce Gummi Shipy, teraz w końcu widzi się sens dodania tej mini-gry (chociaż mi się osobiście dalej nie podoba ten pomysł). In minus - wielkość światów. Już w jedynce były małe, ale tu to już nawet nie ma o czym mówić, kilka się składa z trzech lokacji. Szkoda, że nie zrobiono w Agrabah, Port Royal czy Halloween Town normalnych rpg-owych miast, tak to mamy tylko niezwykle klimatyczne Twilight Town oraz niezwykle małe Hollow Bastion (nie licząc momentów z 1000 Heartless, wtedy robi się nagle bardzo duże :P ). Mimo wszystko jednak lokacje bardziej mi przypadły do gustu niż w pierwszej części, chociaż nie było tak klimatycznej miejscówki jak Wonderland (poza genialnym Timeless River). Jedynie większe wrażenie robił Halloween Town w pierwszej części (tutaj stracił klimat) i zdecydowanie kiepsko stworzone świat oparty na "Piratach z Karaibów". Nie wiedzieć czemu było tam strasznie poważnie, zabrakło humoru z filmu, do tego aktorzy imitujący Deppa, Rusha, Knightley i Blooma wyszli nieprzekonująco (szczególnie ci dwaj pierwsi). Sam dubbing, nie licząc Port Royal i irytującej Aerith, był rewelacyjny, szczególnie świetnym posunięciem było zatrudnienie Christophera Lee w roli tajemniczego DiZa. No i głos Maleficent jest nie do podrobienia :D Grafika rewelacyjna, design cudowny, o udźwiękowieniu pisałem, gameplay niesamowity :P Czekam z utęsknieniem na trójkę, liczę na dojrzalszy klimat, większą ilość światów i miast (najlepiej, gdyby te ostatnie zostały stworzone specjalnie dla gry, Twilight Town wyszło rewelacyjnie). Ode mnie gra dostaje 9- :P

Edytowane przez Faustus
Odnośnik do komentarza
;) Po czwarte - sterowanie. Sorą kieruje się dużo swobodniej, do tego świetnym posunięciem jest wprowadzenie Reaction Commands.

 

Taa, reaction commands pełną gębą. Wystarczy naciskać Trójkąt i tyle.

 

Jedynie większe wrażenie robił Halloween Town w pierwszej części (tutaj stracił klimat) i zdecydowanie kiepsko stworzone świat oparty na "Piratach z Karaibów". Nie wiedzieć czemu było tam strasznie poważnie, zabrakło humoru z filmu, do tego aktorzy imitujący Deppa, Rusha, Knightley i Blooma wyszli nieprzekonująco (szczególnie ci dwaj pierwsi).

 

Co do Haloweena Towna, prawda. Coś tu uciekło z klimatu. Co do świata Piratów - OBJECTION. Strasznie klimatyczny świat, a niektóre powiedzonka deppa niszczą. Szkdoa że właśnie Sparrowsa ktoś inny dubbinguje, niż nasz Depp (dowiedziałem się ze strony, nie z gry - nie usłyszalna różnica)

 

 

Podobnie Kairi, która wyładniała i nie ma wodogłowia

 

Chyba żartujesz. W dwójce tragicznie próbuje pokazać jaka ona dorosła itp. Irytuje, lepiej wyszło to w jedynce.

Odnośnik do komentarza

Z reactionami prawda, wystarczy wcisnąć tylko trójkąt, aczkolwiek dalej uważam, że są one całkiem rajcujące, szczególnie na początku. Tych niszczących powiedzonek Sparrowa nie zauważyłem, jego dubbing od razu rzucił mi się w uszy. Klimat może miejscówka miała, ale poza fabułą nie ma ona nic wspólnego z filmem, gdzieś zatracił się cały humor, z Blooma zrobiono jeszcze większą ciotę niż jest w rzeczywistości, a nie pamięta też, żeby kapitan Barbossa był tak poważny w filmie. Kairi dużo bardziej mi się podobała w dwójce, w jedynce irytowała. Tu w sumie też, dalej brakuje jej charyzmy Sory czy Riku, ale uważam, że jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam pytanie odnośnie trzeciej części KH - czy wiadomo w ogóle coś o tej grze? Nie chodzi mi o jakieś konkretne dane, tylko czy po prostu Square potwierdził rozpoczęcie prac bądź chociaż plan wydania tej gry? Mam nadzieję, że nie będą czekać do zakończenia prac nad v13, bo premiera tej gry jest dosyć odległa :P Tak BTW - jakie są wasze typy na kolejne światy Disneya? Strzelam, że czeka na nas:

 

- Śpiąca Królewna

- Królewna Śnieżka

- Calineczka

- Pocahontas

- Zakochany kundel

- Dzwonnik z Notre Dame

- 101 dalmatyńczyków

- może Oliver i spółka?

 

Choć osobiście bym wolał, żeby Square stworzyło więcej światów a'la Traverse Town lub Twilight Town. Albo może miasta z FF? IMO byłoby za(pipi)iście. Tylko mam nadzieję, że nie będzie nic z Pixara, wyobrażacie sobie Sorę i Iniemamocnych? Jak już to może Toy story i nic więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.