Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić De-esa i mam parę pytań:

 

1. Czy DS lite można połączyć z GBM? (coby poki przesłać)

2. Jeśli tak, co będzie mi potrzebne?

3. Po co/czy warto zakładać folię na GÓRNY ekran?

4. Jakie folie polecacie?

5. Opłaca się sprowadzić z USA/Hong Kongu/Australii?

Edytowane przez Bemo
Odnośnik do komentarza

5) Przy obecnym kursie dolara, cena DS Lite w przeliczeniu na zlotowki to niecale 280zl (plus podatek). Pozostaje tylko kwestia przesylki. Jesli masz rodzine lub znajomych w USA, to mozesz poprosic zeby Ci przeslali przez Polamer, paczka morska, jako gift (podarunek) - w ten sposob prawie na 100% unikniesz cla (polamer sprawdza tylko paczki lotnicze). Przesylka droga morska jest drozsza niz lotnicza, a czas oczekiwania to 4-6 tygodni.

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza
Rodzinę w stanach niby mam, może ich poproszę, a zna ktoś tanie sklepy z konsolami w USA wysyłające do PL?

Czy koszty przesyłki będą wyższe niż gdyby wysłała mi to rodzina?

Koszt przesylki moze by byl nizszy w sklepie, ale chodzi o to, ze sklep podaje wartosc wysylanego produktu, a bodajze powyzej 50$ urzad celny dowala clo. Zreszta nie bardzo wiem, ktore sklepy wysylaja do Polski.

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

Głupie pytanie, ale taki temat.

 

Dlaczego tutaj tak mało się dzieje? Dlaczego w PSP jest tyle tematów i takie dyskusje, a kieszonki nintendo są tak olewane?

I dlaczego w Polsce wszyscy (no dobra, 95 %) jak jeden mąż mówią, że DS to (pipi) a PSP zaje.biste? Przecież obie się dobrze uzupełniają...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to samo jak u Ciebie Czappi jest u mnie? Skąd takie podejście w Polsce? Nie do końca to rozumiem :/.

Ale wy też jesteście winni... za mało piszecie tutaj. Z tego co widzę to Di i RoL jedynie supportują to miejsce, i to tylko odpowiadając na pytania. A tak to słabo...

Odnośnik do komentarza

Oj niestety racja. Można dużo złego o PSP powiedzieć, zarówno jak i dobrego, ale Sony Poland jednak nie śpi. Mamy reklamy, edycje platynowe, polskie wersje językowe, gry w sklepach, nawet niezłe ceny... ech, ja na DS'a widziałem w Empikach jedynie gry od EA, czyli jakieś Simsy i FIFY.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze kilka pytań ode mnie:

 

1. Jaki jest najlepszy programator? Obsługujący wszystko i niewymagający za wiele patchowania i innych bzdur? W jakich cenach chodzi?

2. Mam SuperCard Rumble, na pudełku jest jakieś battery save, co to znaczy? Nie znikną mi za tydzień gry albo save'y?

3. Mam jakieś folie na 2 ekranach, ale paskudnie brudne i źle przyklejone. Można zdjąć je, wyczyścić i znowu przykleić?

Odnośnik do komentarza

No właśnie, jak to z tymi foliami jest? Naprawdę potrzebne? Teoretycznie DS ma jakieś ryski, ale u kumpla, który o DS'a wcale nie dba, używa go od trzech lat na ekranie jest kilka rysek widocznych pod światło, podczas grania są absolutnie niewidoczne.

 

Nie jest to tak, że jak się gra nieoryginalnymi rysikami to się rysze albo jak się nim rąbie o ekran jak toporem? Bo ja gram w takie EBA które podobno strasznie ryszą ekran, u mnie za wiele nie zdziałały. A jak już to są malutkie ryski których nie widać podczas gry.

I jeszcze jedno: można jakoś taki ekran naprawić jak się porysze?

Odnośnik do komentarza
No właśnie, jak to z tymi foliami jest? Naprawdę potrzebne?

Naprawdę. I oryginalność stylusa moim zdaniem nie ma na to wielkiego wpływu. A z ryskami problem nie jest w tym na ile są widoczne pod światło czy bez światła, tylko w tym, jak bardzo przeszkadzają w wygodnym prowadzeniu stylusa po ekranie. Jak Ci nagle podczas gry stylus pojedzie po takiej "niewidocznej" rysie na drugi koniec touch-screena, to wtedy się przekonasz, że lepiej było wydać kilkanaście złotych na folię ochronną niż wkurzać się na niezaliczony level w grze.

 

A poza rysami od stylusa folia zawsze chroni ekran przed brudem, przypadkowym podlaniem/pochlapaniem choćby kawą czy też znajomymi, którzy biorą konsolę pierwszy raz do ręki i koniecznie chcą sprawdzić jak działa ekran dotykowy, a nie zawsze są przy tym delikatni. No i zawsze zdecydowanie taniej jest wymienić folię niż przypadkowo zarysowany ekran.

Odnośnik do komentarza

No niby nie dużo, gdyż około 50zł z montażem ( tyle KILu kasuje :P ), ale to pod warunkiem, iż TS'a sprowadzisz sobie z chin , tylko miej na względzie to, iż chińskie zamienniki( to są te chińskie zamienniki, tylko na allegro : http://allegro.pl/item351204681_ekran_doty...s_standard.html ) są chudsze od oryginalnych TS'ów no i często bywają wadliwe ( martwe strefy). Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaopatrzyć się w oryginalnego Touch screena, ale nigdzie takiego nie dostaniesz, chyba że ktoś ma rozwalonego DS'a i sprzedaje całą konsole na części :P Niby DS Classic ma tą dodatkową szybkę zabezpieczająca TS'a, ale lepiej dmuchać na zimne, gdyż jak przyjdzie co do czego to będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów :/

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza

Problem jest taki, że chyba żaden program nie obsługuje formatowań, więc nie ma takiego komfortu jak choćby na komputerze. Litery natomiast są wyraźne, w DSReaderze możesz wybrać czcionkę.

 

Jeśli chodzi o e-booki, to poszukaj na peb.pl ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.