Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Konsoli się nie przerabia, kupuje się programator (czyli swoisty czytnik kart pamięci w kształcie gry), kupuje się kartę pamięci (na którą nagrywasz kopie zapasowe, muzykę itp.), wkładasz kartę w programator, wszystko do DS'a i gotowe.

 

Cena... poczytaj kilka postów wyżej, używki Classic kupisz już nawet od 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza

Witam,

mam Router działający jako Acces Point Pentagram Cerberus, prubuje połączyć sie przez niego DSem.

Automatyczna konfiguracja wyrzuca mi błędy więc kombinuje manualnie, mam wyłączony WEP dodałem Mac adress Desa do routera, jednak mam problem przy wpisywaniu parametrów w konsolce otóż:

-DNSy wpisałem takie jakie znalazłem po wpisaniu ipconfig/all w kompie 192.168.10.1 i 80.72.32.60

-maske podsieci 255.255.255.0

-brame domyślną wpisałem 192.168.1.254 taki jest adres ip routera

-mam problem co do ip wpisywałem różne np. o jeden numer wyzsze niz w kompie ale skutkowało to tym ze jak biore Test Connection to zaczyna testowac i nie moze przestac nie wyskakuje zaden błąd tylko cały czas testuje i musze resetowac DSa.

Czy wie ktoś może co powinienem zrobic by to działało ? Bede wdzieczny za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przekopiuje posta z pytaniami z innego foruma:

 

Od jakiegos czasu nosze sie z zakupem NDS'a, ale poki co mam mnóstew pytan:

 

1. Czy ja to wogole ogarne? Powiedzmy, ze jestem zatwardzialmy hardcorowcem:P Gram głownie na xboxie 360, ewentualnie na PC w te "powazniejsze" gry. Problem w tym, ze niektore "powazne" produkcje zaczynaja mnie nuzyc i szukam jakiejs odskoczni, powrotu do korzeni:P Odnajde się w swiecie Mario, Kirby'ego, Zeldy itp itd po parunastu latach przerwy od Pegazusa? Chodzi mi o czysty, nieskrępowany fun. Cos INNEGO. Dodam ze nigdy nie gralem ani na Wii, ani na NDS i nie za bardzo mam jak sprawdzic, czy mi podejdzie to cale sterowanie, ale czytajac w necie opinie o rewolucyjnosci tych gadzetow czlowiek sie nakreca:P

 

2. Jako miejsce kupna wstepnie wybrałem: http://www.videogamesplus.ca. Mozecie mi powiedziec ile zaplacilbym łacznie w NAJGORSZYM wariancie czyli

cło, VAT, koszty przesyłki przy obecnym kursie dolara amerykanskiego/kanadyjskiego. Bede placil paypalem, wiec nie ma chyba problemu.

Czy wogole opłaca sie kupic tam, czy moze gdzie indzie? Co polecacie?

 

Wynalazłem jeszcze takie cuś: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=387554925

 

3. Jak wyglada gwarancja? Ile wynosi i gdzie ewentualnie moge zglosic jakas usterke? No i jak z sama awaryjnoscią.

 

4. Gry. Domyslam sie, ze sporo produkcji to słynne casuale. Znajde cos powazniejszego? Sprawdzalem gamerankings i czolowe miejsca okupują gry ktore uwazam za w miare normalne, ale znow jest problem ze zupelnie nie wiem jak sie w nie gra:P Youtube jakos srednio oddaje wrazenia z gry xD

 

5. Przyznaje ze w tym temacie jestem zielony i nie wiem co sie dzialo w zapowiedziach na 2008/2009 w tym segmencie. Szykuje sie cos porywczego? Jakis prawdziwy system seller? Na jakie gry czekacie?

 

No i poki co to wszystko. Bede dopytywal na bierząco w razie czego. Pozdro!

Odnośnik do komentarza

1. Odnajdziesz się, powiem tak, ja po kilkunastoletniej przerwie od Mario i kilkuletniej od GBC po prostu się z powrotem zakochałem w takich seriach jak Mario czy Zelda na nowo. Nie ma lepszej odskoczni od HC i bardziej relaksującej konsolki od DS'a :).

 

4. Dużo się mówi o casualowych gierach, ale uwierz mi, na DS'ie jest taka masa gier, że każdy znajdzie coś dla siebie, a poważnych pozycji też jest co nie miara. Nie licząc Mario masz kilka Finali, Metroida, Phoenix Wrighta i kilka innych poważnych przygodówek... naprawdę jest w co grać na DS'ie. Pamiętaj o tym, że z poważnych gier jest najwięcej RPG i przygodówek wszelkiej maści, do sportówek, konwersji i wyścigów masz PSP. Choć jak ktoś chce, to zrobi na DS'a dobrą sportówkę czy wyścigi, jak genialne Mario Kart DS czy Mario&Sonic at the Olympic Games.

 

5. Na ten rok jest cała masa zapowiedzi, lecz są to znowu te wymienione gatunki RPG i przygodówki. Na dniach wyszedł Final Fantasy Tactics Advance 2, będzie Disgaea DS, będą remake'i Dragon Questów od IV do VI, będzie Dragon Quest IX tylko dla DS'a, bedą nowe pokemony, będzie spin-off Phoenix Wright'a... w przeciwieństwi do PSP na DS'a jest tyle zapowiedzi, że nie wiadomo za co się brać :). System sellerów jest od cholery, nie wiem co polecić :).

 

Na dodatek całkiem niedawno również nawychodziło sporo porządnych gier, jak GENIALNE The World Ends With You czy FF: Crystal Chronicles Rings of Fates. Nie należy również zapominać o nie-nowościach, bo wśród gier które wyszły dwa-trzy lata temu też jest masa perełek :).

 

A, i na początek polecam te gry:

- seria Phoenix Wright, zacznij od jedynki, polecam z całego serca, najlepsze gry tuż po MGS-ie w jakie grałem, nietypowa przygodówka, ale genialna. Jeżeli tylko Ci podpasuje ten typ gry i lubisz detektywistyczne/prawnicze historie, będziesz ZACH-WY-CO-NY!!!

- The World Ends With You, najoryginalniejsza gra roku, bardzo miodne i znowu nietypowe RPG

- Super Mario 64 DS, w końcu to marianowa konsolka ;)

- Elite Beat Agents, świetna muzyczna gierka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Planuję w najbliższych dniach kupno DSa (Lite ofkorz) i w związku z tym mam parę pytań:

 

1. Dlaczego na robson.pl ta i ta wersja kolorystyczna są tańsze od tej? Istnieje między nimi jakaś różnica poza kolorem która wpłynęła na cenę?

 

2. Czy w ogóle polecilibyście zakup DSa w tym sklepie (nigdy nic na robsonie nie kupowałem)? Znajdę gdzieś aktualnie jeszcze lepszą ofertę jeśli chodzi o nieużywaną konsolę?

 

3. Jak to jest z gwarancją przy zakupie konsol w sklepach internetowych? Normalnie się ją dostaje i nie ma kłopotów z serwisowaniem w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Na ultimie są nówki za 550 zł i ten sklep polecam.

 

Tak, ale cena o 50 zł niższa i całkiem fajny kolor kuszą. Na Gekonie zauważyłem to samo, granatowy DS kosztuje 500 zł, a biały czy czarny są o 85 zł droższe. Czy ktoś wie czemu tak jest? :huh: Bo kupiłbym wersję granatową, ale boję się że jest jakaś różnica poza kolorem, która decyduje o cenie...

Odnośnik do komentarza
Na ultimie są nówki za 550 zł i ten sklep polecam.

 

Tak, ale cena o 50 zł niższa i całkiem fajny kolor kuszą. Na Gekonie zauważyłem to samo, granatowy DS kosztuje 500 zł, a biały czy czarny są o 85 zł droższe. Czy ktoś wie czemu tak jest? :huh: Bo kupiłbym wersję granatową, ale boję się że jest jakaś różnica poza kolorem, która decyduje o cenie...

 

 

te wersje są tańsze, ponieważ to są importy, najprawdopodobniej z USandA (w Europie takich modeli nie ma), a co za tym idzie, kosztowały dużo mniej, co przy jednolitych marżach daje niższą cenę

 

"bebechy" konolek są identyczne, nie ma również żadnej blokady, a cromson moim zdaniem to najładniejsza wersja DSL zaraz po TriForce (którą sam posiadam ;) ), więc moim zdaniem nie ma co się zastanawiać

 

poza tym przy zakupie w sklepie obowiązuje gwarancja (obowiązkowy paragon lub faktura) i już kompletnie nie ma co się przejmować 8)

Edytowane przez dziki_dziku
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.