Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się nie mylę bez dodatkowego RAMu nie, ale masz inne przeglądarki HB.

A możesz coś polecić? Co pójdzie na R4 i jest w miarę proste?

 

Edit...

 

Ok, poszukałem w sieci, jest DSOrganise ale bez dodatkowej pamięci flash podobno strasznie się kaszani. No nic, aby browser zadziałał trzeba takową kupić.

Edytowane przez MrSatan
Odnośnik do komentarza
Podacie mi jeszcze tytuły najlepszych gier na ds dla których kupić ta konsolę ?

Kwestia gustu. Głównie Zelda, Mario, Metroid, EBA, Phoenix, nadchodzące jRPG-i, gry logiczne.

 

Co jeszcze można robić na niej oprócz grania?

Bez "majstrowania" w szarej strefie - niewiele.

 

Ile ona jeszcze pożyje z tego co wiem sprzedaje się świetnie ?

Kilka lat pewnie. Jest jeszcze duży potencjał. Nie ma też powodu, by wydawać nową konsolkę. DS to ostatni bastion grafiki 2D i to jeden z powodów jego popularności.

Odnośnik do komentarza

Mnie skłoniło to, że miałem PS2 już :).

 

I przede wszystkim miałem okazję pograć w kilka gierek na DS'ie. Popykałem w Phoenix Wright'a i sie zakochałem. O właśnie, Phoenix Wright mnie przekonał!

 

Tylko potem może się okazać, że nie ma w co grać, bo co jak co, trzeba lubić te nietypowe czasem gry i masę jRPG. Za to na takim PSP masz większą rozpiętość gatunkową i popularne serie gier.

 

Trudno strasznie odpowiedzieć na pytania pokroju "PSP czy DS", bo wg. swojego gustu powiem, że DS, ale jak się okaże, że po kupnie styl gier na DS'ie w ogóle Ci nie przypasi, to będzie kicha. Musisz sam popatrzeć na filmy w internecie, zobaczyć gry na jednej i na drugiej platformie i odpowiedzieć sobie, PSP czy DS?

Odnośnik do komentarza

Ds w rękach nigdy nie miałem. Na psp grałem i powiem ,że niewygodnie się gra grafika zawodzi ogólnie RPG to mój ulubiony gatunek gier wiem ,że jakieś finale są na tego DS.

 

Kilka pytań

 

Da się na ds odtwarzać muzykę?

Lepiej kupić w polsce za 499 zł czy sprowadzać z USA ( mam tam rodzinę)??

Drogie są karty pamięci?

Edytowane przez Gromi
Odnośnik do komentarza

bierz z usa, zaoszczedzisz kupe kasy

 

Ja DSa mialem pare miechow po premierze [jeszcze classic], zaliczylem pare gierek [w tym genialny imo Kirby Canvas Curse] i opylilem... na horyzoncie gier było mało, a jeżeli już to raczej takie które mnie nie interesowały. Pare tygodni temu pożyczyłem konsolę od kumpla i zakochałem się ponownie, teraz jak patrzę na bibliotekę gier to wiem, że będę miał w co grać jeszcze przez dłuuuuuugi czas. DS [tym razem lite] już do mnie jedzie;]

Odnośnik do komentarza
Kilka pytań

 

Da się na ds odtwarzać muzykę?

Lepiej kupić w polsce za 499 zł czy sprowadzać z USA ( mam tam rodzinę)??

Drogie są karty pamięci?

 

Tak, jak masz programator (tak to się chyba nazywa?) nagrywasz na kartę pamięci mp3 (SD micro) i jazda. Przyda się jeszcze moonshell , ale jest dodawany najczęściej z programatorem. (opieram się na R4)

A karty pamięci są tanie jak barszcz. Ostatnio 1GB kingstona kupowałem w empiku za 19 złotych.

Odnośnik do komentarza

Mam okazję kupić konsolę DS Lite z pękniętym lewy zawiasem. Oto co mi napisał sprzedawca :"Tak konsola otwiera sie normalnie, zawias jest na swoim miejscu. Ukruszony plastik tylko powoduje "latanie klapy" ale dziala wszystko normalnie". Co o tym sądzicie? czy ten ukruszony zawias faktycznie nie przeszkadza w graniu, może ktoś kto ma taki pęknięty zawias się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym programatorem bo dalej nie czaje ? To jest w ogóle legalne?

 

Hmm, programatora to takie małe urzadzonko, które wtykasz do slotu kartridża, (albo do slotu na kartridże do gameboya advance) a w niego wtykasz karte microSD. Na tej karcie masz mały systemik od producenta karty, plus nakładka na system np. moonshell (pozwala odtwarzać filmy, mp3, zdjęcia, pliki txt...). Ogólnie legalne jest posiadanie takiej karty, jeśli używasz jej tylko do programów typu homebrew (czyli robionych przez pasjonatów dla pasjonatów) a nie do ściągniętych romów gier z sieci.

Odnośnik do komentarza
Mam okazję kupić konsolę DS Lite z pękniętym lewy zawiasem. Oto co mi napisał sprzedawca :"Tak konsola otwiera sie normalnie, zawias jest na swoim miejscu. Ukruszony plastik tylko powoduje "latanie klapy" ale dziala wszystko normalnie". Co o tym sądzicie? czy ten ukruszony zawias faktycznie nie przeszkadza w graniu, może ktoś kto ma taki pęknięty zawias się wypowie.

 

no w koncu to pekniety zawiaz.

Odnośnik do komentarza
Mam okazję kupić konsolę DS Lite z pękniętym lewy zawiasem. Oto co mi napisał sprzedawca :"Tak konsola otwiera sie normalnie, zawias jest na swoim miejscu. Ukruszony plastik tylko powoduje "latanie klapy" ale dziala wszystko normalnie". Co o tym sądzicie? czy ten ukruszony zawias faktycznie nie przeszkadza w graniu, może ktoś kto ma taki pęknięty zawias się wypowie.

 

Po pierwsze - ciekawe za ile chce sprzedać. Słyszałem że takie coś dzieje się tylko w starych modelach lite'a. Po drugie. Górna klapka ds'a ma kilka tzw. punktów oporu jak się ją otwiera. Jeżeli będziesz grał w domu i nie machał za bardzo konsolą, może to nie przeszkadzać, klapka oprze się na takim punkcie i będzie ok. Ale jeśli będziesz grał np. w autobusie (ja tak mam w 80 procentach) klapka może latać i komfort grania pójdzie w diabły, chyba że będziesz ją jakoś przytrzymywać. W sumie do końca nie wiem, teoretyzuje ;)

Odnośnik do komentarza
Spróbuje opisać co dokładnie jest pęknięte i jak to wygląda. Jak się patrzy z tyłu na otwartego ds'a to klapka ma taki dosyć długi plastik a po lewej i prawej stronie są takie małe jakby zawiasiki. Lewy jest pęknięty, z przodu wogóle tego nie widać.

 

Ja wiem o co chodzi, był o tym głośno jakiś czas temu. Ale nie powiem ci co i jak, wszystkie moje teorie są w poście powyżej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...